Fudbalska Reprezentacija Engleske

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Koliko daleko može Engleska?

Osmina finala
3
17%
Četvrtfinale
1
6%
Polufinale
1
6%
Finale
4
22%
It's coming home
9
50%
 
Ukupno glasova: 18

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Belmin6 » 12 okt 2015, 22:10

JoseMourinho je napisao/la:Ne vidim logiku mu dati otkaz nikako, odradio beton kvalifikacije njegovo je da i euro odradi pa ce vjerovatno neko novi preuzet, ali pitanje je opet ko ;)
slika

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la JoseMourinho » 12 okt 2015, 22:56

A znam yebemu mogao je i ostat u lpoolu, ovako ce ga FA udomit :(

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Greivis » 13 okt 2015, 00:26

Mislim da Rogers nije Englez. :think:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
rambo16
Postovi: 8264
Pridružen/a: 19 avg 2013, 23:15
Lokacija: Above Tottenham and Terek
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la rambo16 » 13 okt 2015, 02:49

Najdominantnije kvale ikada. :bow:

Rodgers bi bio perfektan za ovaj skup igrača ali sačekajmo EURO.
Woj će biti bivši ako se ponovi neki fijasko
A.F.C. Bournemouth!

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Paradajz » 13 okt 2015, 09:06

I ja mislim da bi ovaj reprezentativni kalendar i inace ciklus, prijao Rodgersu, i da bi on bio pogodak, imao bio puno vremena da uskladi tim kako da igra, a baza igraca koju ima na raspolaganju je sjajna. Ali Roy je zasluzio da vodi na EP, mislim da tu zaista nema nikakvih sumnji, niti govora, jer nema razloga. Ali ce on da ode bez obzira na rezultat na EP, i da ovi vec imaju spremnu zamenu.

I dalje gledam opcije, i to ce biti surove muke za Roya, koga zvati, pogotovo ako svi budu zdravi. Enormna steta je ova povreda Shawa, ali Engleska mozda ima najtalentovaniju generaciju u odbrani od ko zna kada, Clyne-Stones-Small-Shaw je nesto na cemu treba da grade temelj, i sto cemo nadam se vidjati cesto, a realno je ova cetvorka vec sada beton. Nadam se sto brzem oporavku Shawa, njegov povratak je samo pitanje fizicke spreme, jer nije na svu srecu ostetio ligamente, dakle bice i jaci, ali Englezi stvarno imaju strasne opcije na levoj strani.

Barkley i Hendo, ako Jack bude zdrav, to je trojka koju treba gledati, ali ce verovatno biti Carrick zbog iskustva ili zbog toga sto ce Jack opet povrediti clanak. Napad neka jos ovaj put predvodi Rooney i neka se polako sklanja u stranu da Sturridge i Kane preuzmu (ako ovaj prvi dozivi to), a back up napadaca ima puno. Sterling kao X faktor, a nadam se i zdrav Oxlade, a uvek se moze racunati na Lallanu, Milnera, Shelveyea, Delpha. Jako puno opcija, a jedno pitanje, da li ce Roy kada to zaista treba, moci da sklopi na pravi nacin ?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 13 okt 2015, 09:48

Ima tu strasnih opcija, no znamo da Woy nije zeljeni takticar.

Ev npr.

---------Rooney--------Kane
----------------Sterling
----Hendo----Carrick--Shevely

Po meni odlican. Cvrst trojac u vezi, a moze se lagano transformirati u 433 krilu, sa Sturridgeom i Ox kao opcijama, no u tom slucaju Wazza il Kane klupa. Sterling bi ovdje mijenjao poziciju sa Rooneyem, tak, al bi u sustini imao skoro svu slobodu.

Imam osjecaj da Woy zeli ugurati ono najbolje sto ime, zapostavljajuci, po meni, taj vazan segmnet balansa. Naravno da je na papriu najjace mozda ovo...

----------------Kane
Sterling-----Rooney--------Ox/Stu
---------Hendo----Carrick

...al jednostavno ne ide, kao sto smo dosta puta vidili protiv jacih protivnika. Englezi sem Younga nemaju ta "radna" krila koja ce cesto duplati bocne strane, neg vrsne tehnicare ciji ofanzivni potencijal treba adekvatno defanz nadokaditi.

Inace, Rodgers je za Woyu izmislio fudbal.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Paradajz » 13 okt 2015, 10:18

Ne treba ni bazirati igru na takvim krilima-radnicima. Iskreno, ako ce vec igrati sa tri u vezi, ja ne mogu da zamislim vezni bez Barkleya, koji ako nastavi sa dobrim partijama, mora tu biti izbor, jer veznjak sa najboljom formom od svih. Shelvey je ok, ali nece biti prvi izbor sigurno. Sterling ce igrati 99% u 11, jer daje agresivnost i prodornost, te podrsku u odbrani, dokazao se i vrlo je konstantan i onda nije moguce ocekivati Rooneya, Kanea i Sturridgea u istoj postavi. Jedan ce biti klupa, i moja prepostavka ako Sturridge bude zdrav do kraja sezone, to ce biti Kane. Rooney nema sanse, pa i da odigra najgoru sezonu, a los je poprilicno, jer on ipak Wayne Rooney i ne verujem da iko ima onu stvar da ga stavi na klupu iako mozda bude argumenata za to. Voleo bih ja da vidim Kanea i Sturridgea, ali to cemo cesce vidjati kad ovaj drugi bude zdrav i kad Rooney padne u drugi plan.

4-3-3, jedina formacija gde Sturridge moze da bude podnosljiv na krilu i to vrlo kratko, kao krilni napadac, on tu ne voli da igra uopste osim ako nema napadaca koji ce vrsiti rotaciju sa njim u toku meca (kao Suarez), ne znam koliko je Rooney za to sposoban. Rooney ce ionako igrati dublje na terenu, pa u toj formaciji gde je on u centru, moze doci do transformacije u 4-3-1-2 sa Wayneom na 10, a vezni red daje podrsku bekovima, Hendo i Barkley mogu da rasire kad god treba. Barkley u tom sistemu moze i na krilo po potrebi ako je levi side veznjak (a moze i desno) i opet da se Rooney spusta dublje, a Sturridge u centru napada. Dosta opcija ima.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 13 okt 2015, 10:27

Ne treba ni bazirati igru na takvim krilima-radnicima
Treba ak imas kvalitetnu desetku. E sada ne msm striktno na oba krila odjednom npr. Young / Milner ili nesto sl., nego da ima opcija gdje se kvalitetno moze zatvoriti strana. Razlog tome je sljedece:

Engleze godinama raznose kvalitetni protivnici koji idu na posjed te vrse top presing. Sredina u tim situacijama cesto zakaze a ofanziva ostane odsjecena. Radna krila tipa Youngu pokrivaju stranu skoro citav mec a prema naprijed su u stanju kvalitetno iznijeti loptu, pogotov kod kontri. U Wojinim zamislima sa ta tri vezna, obicno jedan bude tipa Carricka (gdje je pokretljivost davno isparila), Hende (solidan radnik) te ofanzivnije opcije poput Barkleya. Tu opet dobije fkt jednog igraca koji brine o defanzivi.

Shelvely je itekako podcjenjen igrac, al po meni je takticki potkovaniji od pomenutog Barkleya, koji sem snage, suta te one eskplozivnosti i nema neki kvalitet, pogotov ne u oba pravca, a cesto se zakuca prema naprijed.

Ponavljam, Sterlingu dati sve ovlasti bilo centralo il na krilu, jer decko je gl oruzje ove repke.

Sto je Wazze tice, sumnjam da ce igrati sam u vrhu, jedino kao poluspic il desetka.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Paradajz » 13 okt 2015, 12:20

Englezi nemaju kvalitetnu 10-ku, sem Jacka, koji to i ne igra, vec puno ovih polivalentnih igraca, zato je 4-3-3 i inace formacija sa 3 u vezi od krucijalnog znacaja i najpogodnija za njih. A tu ti ne trebaju preterano radnici na krilima, vec krilni napadaci, od kojih vec jedan (Raheem) daje svoj defanzivni doprinos. Ako je jedno krilo manje defanzivno ucinkovito, kao sto bi to bio Sturridge, onda na toj strani stavi veznjaka koji ume jace da pokrije stranu (Henderson) a na drugoj Barkley kojem ce odgovarati jos vise ta strana, jer onda ima vise prostora za sut i moze izlaziti na krilo cesce. Carrick i ne mora da ide daleko od gola, njegova rola i treba da bude u svojstvu nekog osiguraca i najvise pass igraca, ali zbog njegove imobilnosti ja zelim da tu vidim Wilsherea. Generalno ti formacija sa tri vezna daje vece mogucnosti i vise slobode u defanzivi, nema potrebe da imas dva jaka defanzivca, jer onda to vec ide na 4-2-3-1 formaciju. Ako vec gledamo da se postigne jaci defanzivni potencijal, onda Shelvey umesto Carricka, gubis na pass igri, ali na kraju krajeva, posed igra nije ono sto Engleskoj treba, i dobijas na mobilnosti puno vise. Samo je problem sto onda gubis igraca koji cita igru najbolje od svih, iako spor, dosta nadoknadi svojim pametnim pozicioniranjem Carrick.

Engleska i treba da ide na to, da njihova igra lici na transition game kako oni popularno to zovu, i da imaju sto manje poseda, jer se vezni red sastoji od igraca koji su uglavnom u tranziciji ubitacni, pa i u napadu. Zato je Barkley kljucan, i ne moze Shelvey koji je sporiji da nudi u napadu ono sto nudi Barkley. U odbrani ok, ali u napadu Barkley nudi puno opcija, i nije to samo eksplozivnost i sut, a nije ni toliko "lenj" u odbrani.

Engleze je raznosilo to sto nisu imali trenera, a drugo nisu imali mobilne igrace, ni u odbrani, ni u veznom redu, a nisu imali prave vezne igrace za posed i slabiji tempo. Sada mobilnost itekako poseduju, pogotovo u vezi i treba igrati na tu kartu u potpunosti.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 13 okt 2015, 12:35

Generalno ti formacija sa tri vezna daje vece mogucnosti i vise slobode u defanzivi, nema potrebe da imas dva jaka defanzivca, jer onda to vec ide na 4-2-3-1 formaciju.
Nisam na to mislio, neg na veznog koji ima nest kreativniju ulogu, al je ustvari ta trojka radnog i defanzivnijeg karaktera.
U slucaju da ide sa 4231, Barkleya gurnuti prema naprijed, a ispod Shelvely - Hedno. Carrick je dobar u 433 krilnoj, no tada bi Wazza trebao na klupu. U igri na jednog spica, trenutno su Kane / Stu bolja rjesenja.

U ovom rosteru ima kvalitetnih solucija al dosta igraca nije kompatibilno na odredjene sisteme (433, 4231 te 4312). To znaci da se treba pronaci neka hemija cak po cijenu izostanka top imena.

Djaba sva mobilnost kada u vezi imas jednog radnika, onda igraca za odlicnim pozicioniranjem te jednog koji ostavlja previse prostora nazad, pa ponovo dobijes nestabilnu 4231.

Da sumiram: Barkley da, al nesto ofanzivnije sa potporom u vidu Hende - Shelvelya, onda Carrick da a pored njega Hedno i Shelvely ili Jack, Milner,... Druga fromacija je 433 krilna, al bez Rooneya, il kak sam gore naveo tri cm-a, iznad Sterling sa svim ovlastima a u spicu Rooney/Kane i Stu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
topnik1
Postovi: 15139
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la topnik1 » 13 okt 2015, 13:50

Fale Wilshere i Henderson
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Torres_9
Postovi: 13467
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Torres_9 » 13 okt 2015, 20:11

Aa jbt dobra im je i ova mlada u21 repka


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Artetitis » 14 okt 2015, 17:01

Nema od Engleske opet nista zato sto engleskom igracu fali automatizam u igri koji se ugradjuje u omladinskim kategorijama. Xavija je ucilo da u svakom momentu ima tri rjesenja, vjerovatno su taj recept prepisali i Nijemci.

Takticki su jos uvijek zeleni, zato su ih iskolovali Talijani na proslom SP.

Engleskoj fali Terry u odbrani iz, recimo, prosle sezone, a u sredini terena neki zadnji vezni koji ce disciplinovano pokrivati zadnju cetvorku. Ovi koji slove kao talenti (Sterling, Chamberlain, Wilshere, Welbeck) daju premalo golova i premalo dobrih zadnjih pasova, a osim Welbza nijedan ne igra dobru odbranu. To moze proci u kvalifikacijama, ali kad dodju Spanci, Nijemci, Francuzi ili Talijani, bice stativa.

Spic nije problem, Kane ce biti pravi, a Sturridge, kad je zdrav, predstavlja zayebanog spica protiv svih.

Hodgson je posebna prica i dokaz nekvalitete engleskog fudbala u samom korijenu.

Avatar
GabrielBatistuta
Postovi: 1698
Pridružen/a: 30 sep 2015, 02:57
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la GabrielBatistuta » 16 okt 2015, 18:54

Jel moguće da u moru netalentiranih i nedokazanih igrača poziv ne dobiva vrlo talentovani dečko i prijeko potreban na poziciji lijevog beka trenutno prvotimac West Hama Aaron Cresswell.
S obzirom na povredu Luka Shawa i raspad Bainesa na svjetskom u Brazilu neigranje Gibbsa u Arsenalu,ovaj dečko mora biti prva opcija na poziciji lijevog beka.
Spaha,pratiš li me ?

Fuck Society

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Paradajz » 16 okt 2015, 19:19

Dobar igrac, ali nema potrebe kada je pozicija levog beka i vise nego popunjena, rekao bih da tu Englezi imaju opcija da biraju.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 16 okt 2015, 19:51

Koje opcije trenutno?

Ima Bertrand i mali Galloway.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
GabrielBatistuta
Postovi: 1698
Pridružen/a: 30 sep 2015, 02:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la GabrielBatistuta » 16 okt 2015, 19:54

Paradajz je napisao/la:Dobar igrac, ali nema potrebe kada je pozicija levog beka i vise nego popunjena, rekao bih da tu Englezi imaju opcija da biraju.
Koga trenutno imaju?
Prva opcija se povrijedila a Baines se "dokazao" u Brazilu.
Ima jos tu i Rose iz Tottenhama ali kuburi s povredama tako da njega ne bih ozbiljno uzeo u razmatranje.
Spaha,pratiš li me ?

Fuck Society

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Paradajz » 16 okt 2015, 20:38

Bertrand, koji inace igra najkonstantnije i najbolje od svih navedenih, sem Shawa.

Avatar
GabrielBatistuta
Postovi: 1698
Pridružen/a: 30 sep 2015, 02:57
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la GabrielBatistuta » 16 okt 2015, 20:42

Pa povest ce valjda dva lijeva beka na prvenstvo a Cresswell se cini u najgorem slucaju kao pristojna zamjena,cesto asistira to sam upratio.

Bertrand je takodjer imao povredu,igrao je Targett umjesto njega tek se vratio.
Spaha,pratiš li me ?

Fuck Society

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Engleske

Post Postao/la Asteriks » 16 okt 2015, 20:49

Najjace sto Engleska ima:

Hart / Forster / Butland
Shaw / Bertrand
Clyne / Walker
Small / Cahill /Jagielka / Stones / Jones
Henderson / Carrick / Shelvely / Ward - Prowse / Barkley
Ox / Sterling / Young / Milner / Walcott
Rooney / Welbeck / Sturidge / Kane

Igraci sa sireg spiska mogu upasti u slucaju povrede nekog od navedenih, a sve ostalo je izmisljenje tople vode.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, Devils021, FCB1986, Pensioner26 i 30 gostiju.