English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Poligon10
Postovi: 5670
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Poligon10 » 16 jan 2018, 14:06

Torres_9 je napisao/la:labilni sigurno ima jaci ucinak od de brujnea u ovim jacim tekmama
Da ih je barem odigrao... :roll:

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 16 jan 2018, 14:08

Lillard je napisao/la:
Jack je napisao/la:Gary Neville believes Jack Wilshere is England football team's best central midfielder!


Ja se ne slazem s ovim te mislim da je Ari Winks daleko bolji fusbaler :kafa:
Arsenal ubija pod njegovom komandom u veznom redu. Da je bogdo odigrao išta posebno ove sezone, pa ajde.
Ma los skroz, bruda moj, ne znam sta su ovi Englezi navalili ovoliko na njega pored zivih Allia i Winksova :rol:
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Feldmarschall » 16 jan 2018, 14:12

Squawka poređenje De Bruynea i Pogbe.
slika

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 16 jan 2018, 14:19

Pa daj mi prikaži te utakmice di je dominirao?

Wislhere je prosječni 26godišnjak koji je imao potencijal bit klasa od igrača, ali to je davno svršeno vrijeme. Danas mu je uspjeh bit bolji od Xhake i Winksa koji igra tek svoju drugu seniorsku sezonu. Ne možeš uspoređivat njih sa Allijem kad su drukčiji tipovi veznjaka, a bogami i SP će pokazat ko je zacementiran u prvoj postavi, a ko će sjedit na klupi. Ali, onda će bit izbornik neznalica, al Neville stručnjak :lol:

Glupo mi se vraćat na tu rapsravu, Winks je mlađi 4 godine i biće bolji igrač u prajmu od ovoga. Sad, što zbog povreda Wilshera, što zbog njegovog karaktera, zaboli me qrac. Ali da ti predstavlja nešto što je on bolji od Winksa, to mi nije jasno. Ovaj tek treba napredovat i još je daleko od prajma u kojem je Wilshere sada.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 16 jan 2018, 14:25

Pa nisam ih ja upoređivao. Ustvari ja nisam ni čuo za tog pokemona Winksa dok ti nisi pokrenuo tu priču da će on biti neka klasa.
Ustvari, ko je Winks? :lol:

Super, nadam se da će svi iz tottenhama imati zacementirano mjesto na Mundijalu. Klase su to, vršili su pritisak na Čelzi, dobili ReJal, završili ispred Arsenala itd itd etc etc
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Policeman » 16 jan 2018, 14:27

Znaci po forumasima

EPL

1.Manchester C. Najbolji tim u historiji EPL s najboljim trenerom svih vremena s najljepsom igrom ikad
2.Manchester U. Klub u raspadu s trenerom koga je pregazilo vrijeme s veoma losim igrackim kadrom koji igraju bunker
3.Liverpool total fudbal sa trenercinom na klupi igraju iznad ocekivanja s prosjecnim rosterom
4.Chelsea dobar trener igraju dobro i napadacki ali trenutno u maloj krizi iako su uzeli titulu prosle g. ove nisu bili favoriti
5.Tottenham samo ih topnici kritikuju
6.Arsenal je Arsenal
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 16 jan 2018, 14:32

Jack je napisao/la:Pa nisam ih ja upoređivao. Ustvari ja nisam ni čuo za tog pokemona Winksa dok ti nisi pokrenuo tu priču da će on biti neka klasa.
Ustvari, ko je Winks? :lol:

Super, nadam se da će svi iz tottenhama imati zacementirano mjesto na Mundijalu. Klase su to, vršili su pritisak na Čelzi, dobili ReJal, završili ispred Arsenala itd itd etc etc
I sad što sam je spomenuo da će Winks bit klasa na svojoj poziciji, zato ti svako malo upadaš sa Wilsherom i tome koliko je kvalitetan? Pa halo, prije godinu dana ste ga tjerali iz kluba, sad najbolji veznjak Engleske, kapetan Arsenala treba bit. Da nije smiješno, bilo bi žalosno.

Da je bogdo više klubova koji će razvijat engleske igrače na pravi način, možda bi i od reprezentacije bilo nešto. Ali još ima nade i dobrih potencijala.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Centre forward » 16 jan 2018, 14:42

Pogba je uz Hazarda najbolji igrač na Otoku. Svaki klub bi poželio da ga ima, u to nema sumnje.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 16 jan 2018, 14:43

Ali kad se sjetim komentara, joj yebote koja razlika nema u Chelseu vise Smorinja i defanzivnog fudbala sad je tu Conte kako samo to lijepo izgleda, prodje jedva godina dana Conte cetiri utakmice zaredom igra 0-0 na ternu mu 9 defanzivaca i Hazard i Morata :rol: :rol:


STo se tice rasprave KDB uvijek ispred Pogbe.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la keno94 » 16 jan 2018, 14:53

Sistem Manchester Citya je postavljen tako da igrači ulaze u opasne pozicije i zato KDB uopšte dobija priliku da dijeli takve pasove i stvara takve prilike. S druge strane United je primarno defanzivno orijentisana ekipa čiji se napadački sistem uglavnom zasniva na individualnom kvalitetu igrača. Daleko manje treniranih akcija u odnosu na City, pa samim tim i manje "atraktivnih" akcija.

Poređenje kreativnosti igrača i općenito kvalitet igrača je površno, da ne kažem glupo, preko broja asistencija. Asistencija je toliko površna, često i netačna. Npr. pogodak Sanea protiv Liverpoola, according to statistics, je rezultat Walkerove asistencije. Walker je promijenio stranu, Sane je odradio 90% posla. Ako se već gleda statistika, konkretnije bi bilo uzimati broj stvorenih prilika, kvalitet stvorenih prilika, expected Goals/Assists. Ljudi su razvili razne metode, mada i ti podaci mogu dati iskrivljenu sliku ako se loše interpretiraju. Generalno, statistiku je najteže interpretirati.

Hrvati su izmislili termin "predasistencija" jer nije bilo termina koji bi pokazao koliko Modrić doprinosi igri. Na žalost, još uvijek nisam primijetio zvanične podatke o predasistencijama.

Zdrav Jack Wilshere je definitivno najbolji engleski centralni vezni. Jedini igrač koji ne pripada engleskoj školi veznih igrača. Harry Winks je pokazao da ima materijala da postane najbolji Englez u vezi, ali treba mu još pure. Gledajući mlade igrače u akademijama, čini mi se da itekako ima pomaka ka Wilshere tipu više nego ka Gerrard/Lampard tipu.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 16 jan 2018, 15:11

A sad kao na 'nogu' Bruyneu ide to što je igrao više od Pogbe, a ustvari to uopšte nije neki parametar. Ko garantuje da bi Pogba bio konstantan i da bi učinak bio veći da je više igrao. Sve je sabrano na osnovu minutaže koju je igrao. De Bruyne je jedan veliki genijalac.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 16 jan 2018, 15:14

Aha, znaci nije veliki podvig kada iz defanzivnijeg sistema te defanz uloge, uz deset tekmi manje dobacis do iste cifre kao i jedan od najjacih kreatora Evrope.

Ok. :urnebes:

Kreirane sanse 27:68, a kljucni pasovi 18:59. Naravno u parametru kreirane sanse su sadrzane i asist.

Ponavljam, generalno KDB je vjerovatno kompletniji kreator ali ove asist (ove sezone) su itekak vazan podatak.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la gaston » 16 jan 2018, 15:20

De Bruyne ima bolju frizuru.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la leorey » 16 jan 2018, 15:21

Centre forward je napisao/la:Pogba je uz Hazarda najbolji igrač na Otoku. Svaki klub bi poželio da ga ima, u to nema sumnje.
Uz Thiaga Silvu, najprecjenjeniji igrac svih vremena.
27.10.2020

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Believe » 16 jan 2018, 15:25

I Pogba i KDB su vrhunski igrači, ali svako poređenje njih dvojice u ovom trenutku je suludo.
KDB je mnogo, mnogo bolji. To što ima isti broj asistencija kao Pogba sa 10 utakmica više jednostavno ne znači ništa, jer nije niko lud, pa da svojim očima ne vidi koliko je KDB trenutno bolji.
Već rekoh, to o defanzivnijim rolama i suigračima treba okačiti mačku o rep, isto su potrošili Pep i Žoze, tako da...
You'll never walk alone.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 16 jan 2018, 15:27

I Mkhitariyan ima 5 asistencija, isto kao Ozill, a odigrao je dosta manje utakmica. Ja mislim da je on Pogba za švabu turskog porijekla.

Avatar
Devi1
Postovi: 1456
Pridružen/a: 23 feb 2013, 14:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Devi1 » 16 jan 2018, 15:28

Da, jedan od najviše osporovanih transfera u historiji i toliko puta u godinu i pol dana okarakterisanim kao promašaj od većinske fudbalske javnosti, sad precjenjen. Yebem te logiko :crazy:

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 16 jan 2018, 15:28

OTNYS_YNWA je napisao/la:I Mkhitariyan ima 5 asistencija, isto kao Ozill, a odigrao je dosta manje utakmica. Ja mislim da je on Pogba za švabu turskog porijekla.
Eto vidis, tako I Wenger razmislja. Ocito da zeli Mikia zbog slicnog razloga.

@devil
Niko ne pise precjenjen. Jedino ovaj bot leroy ali njega ionako vise niko ne hebe pa nemoj bgti pocinjati. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 16 jan 2018, 15:30

Ne znam jesam li lud, ali meni Pogba uopće nije toliko daleko od Belgijanca. Igra u težem okruženju, u sistemu koji nije idealan za njega i ima lošije suigrače, za razliku od de Bruynea koji ima bolji sistem i suigrače i igra na ofenzivnijoj poziciji. Ovdje nije riječ o Mourinho ni Guardioli, već u 2 igrača i ono što pridonose svojim ekipama. Belgijanac jest u boljoj formi, ali koga god da odabereš ne možeš pogriješit. S time da je Pogba defanzivno puno jači igrač i trkački također. Ovisi o klubu i sistemu kojim raspolažu.

Uglavnom, obojicu ih biram ispred Hazarda.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 16 jan 2018, 15:30

OTNYS_YNWA je napisao/la:I Mkhitariyan ima 5 asistencija, isto kao Ozill, a odigrao je dosta manje utakmica. Ja mislim da je on Pogba za švabu turskog porijekla.
Pa, sada okreces pricu. Pogba pored tih asist je vjerovatno odmah iza Davida najbolje ocjenjen igrac Uniteda ove sezone, dok je Miki promaha koju su asist jedva nekak drzale u udarnoj (sem njih nista i nije nudio).

I da, ocito je tesko shvatiti da iz defanzivnije role i manjeg broja tekmi, uz odlicne predstave, mos dobaciti na vrhunski level, po ucinku. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.