English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Brokula
Postovi: 30908
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 24 jul 2017, 14:46

Tweeds_10 je napisao/la:Nadam se da iz tabora topnika imaju odgovor na ove optuzbe moderacije, prijeti im nestanak
Takav forum kakav hoće gospodin Monolog više niko neće. Niko osim moderacije. Takav forum su u očima forumaša, topnika, plavaca, skauzera jednostavno omrzli moderatori poput njega.

Ali i se nadamo da će moderatori doći do demokratkse tradicije po kojem su bili poznati nekad. Ovo što se radi danas, ovo ne služi na čast moderaciji, i ove prijetnje što se iskazuju. Topnici neće nestati, to ja poručujem gospodinu Monologu!
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

let3
Postovi: 28979
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la let3 » 24 jul 2017, 14:47

Romagnoli13 je napisao/la:
VaLsE je napisao/la:Jos 200 miliona i eto titule :salut:
slika

Čovjek može kupiti još 4 kluba u Engleskoj i trošiti po 200M svako ljeto i opet mu to neće predstavljati problem. :kafa:
Al gledaj ti njemu blaženog osmjeha :mrgreen: dajem glavu da ovi šeikovi ne znaju ni pravila fudbala, a kupuju citave klubove, pretplacuju igrace, rasipaju se milionima, rade šta hoce.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Romagnoli13 » 24 jul 2017, 14:49

let3 je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:
VaLsE je napisao/la:Jos 200 miliona i eto titule :salut:
slika

Čovjek može kupiti još 4 kluba u Engleskoj i trošiti po 200M svako ljeto i opet mu to neće predstavljati problem. :kafa:
Al gledaj ti njemu blaženog osmjeha :mrgreen: dajem glavu da ovi šeikovi ne znaju ni pravila fudbala, a kupuju citave klubove, pretplacuju igrace, rasipaju se milionima, rade šta hoce.
Pa vjerujem da ni sam on ne zna koliko novca mu porodica ima.Ali vjerujem da se radi o par stotina milijardi dolara.Dok on lično na računu ima 30ak B dolara, valjda mu babo dao da se ima sa čim igrati. :mrgreen:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rajaz » 24 jul 2017, 15:11

Romagnoli13 je napisao/la:
slika
U međuvremenu.. :kafa:
Razočaran sam Guardiolinim izborom bekova, ali ok.

Još stoper i Weigl i kompletirani su.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 jul 2017, 15:15

Monaco dobi od City-a 52 mil funti za beka koji je vec kod Jardima bio otpisan na kraju ove sezone jer su bili zakuhali (oko nedostatka discipline) :tokralju:

VaLsE
Postovi: 14
Pridružen/a: 24 jul 2017, 09:38
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la VaLsE » 24 jul 2017, 15:19

Rajaz je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:
slika
U međuvremenu.. :kafa:
Razočaran sam Guardiolinim izborom bekova, ali ok.

Još stoper i Weigl i kompletirani su.
Mene čudi da nije išao po Grimalda npr, ali i pored toga nije bilo nekih opcija na tržištu. Alves ga je zayebao doduše. :mrgreen:

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la reddevil96 » 24 jul 2017, 15:20

S ovako jakom ekipom pep MORA osvojiti premiership iduće sezone, uopće nema opravdanja ako ne uspije


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Osim13 » 24 jul 2017, 15:21

Zato ce Mourinho da nadje opravdanje, kao i uvijek.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Policeman » 24 jul 2017, 15:22

Torres_9 je napisao/la:jel pep vec potrosio pola milijarde za 2 godine.
€383m Barca 4 seasons
€195m Bayern 3 seasons
€453m MCFC ONE year (2 seasons)

€1.03bn total
But Pep re invented football, a visionary :crazy:
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Romagnoli13 » 24 jul 2017, 15:27

Pa šta je mogao u Cityu? Ekipa prepuna istrošenih i ograničenih igrača, i rekonstrukcija je bila neminovnost.Da je i neki drugi trener ništa manju sumu novca ne bi potrošio, jer tržište je takvo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 24 jul 2017, 15:28

Rajaz je napisao/la:
Još stoper i Weigl i kompletirani su.
Douglas Luiz (Vezni) = 12 mil
Ederson = 40 mil
Silva = 50 mil
Danilo = 30 mil
Mendy = 57,5 mil
Walker = 51 mil
= 240,5 mil eura.

Tesko da ce i Seik ici po veznog i stopera, to bi otislo i preko 300 miliona sigurno ako gledas danasnje cijene. FFP jeste kanta od pravila ali bi puno rizikovali. Ja ne vjerujem da ce dovesti vise ikoga. Fernandinho, Yaya, Fernando, Delph i ovaj malac iz Vasca mogu izgurati sezonu, a nazad ce se pouzdati u Stonesa i Otamendia kao prvi izbor koji bi s obzirom na nove bekove i sami trebali djelovati bolje.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Policeman » 24 jul 2017, 15:36

Romagnoli13 je napisao/la:Pa šta je mogao u Cityu? Ekipa prepuna istrošenih i ograničenih igrača, i rekonstrukcija je bila neminovnost.Da je i neki drugi trener ništa manju sumu novca ne bi potrošio, jer tržište je takvo.
Cuj sta je mogao pa et malo pokazati i te svoje "genijalnosti" o kojoj se prica izbaciti nekog omladinca iz akademije a ne na svaku poziciju 50+ mil
Eto niko nema istrosene i ogranicene igrace samo on zasto trener i sluzi nego da izvuce max iz takvih igraca a ne odmah kupiti 10 super igraca jos Messi i kompletni su tek onda bi to bila Pepova ekipa po vama

Ovo sto on radi je samo potvrda onog sto se uvijek govorilo o njemu da samo uz super dobre igrace moze uzeti trofej
Zadnja izmjena: Policeman, dana/u 24 jul 2017, 15:40, ukupno mijenjano 1 put.
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

VaLsE
Postovi: 14
Pridružen/a: 24 jul 2017, 09:38
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la VaLsE » 24 jul 2017, 15:38

Pa Pep i Mou su tu negdje sto se tice potrosenih miliona pa se samo Pep pljuje i gle cuda od strane Mourinhovaca. #ekipitza se uzyebala

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Romagnoli13 » 24 jul 2017, 15:44

Policeman je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Pa šta je mogao u Cityu? Ekipa prepuna istrošenih i ograničenih igrača, i rekonstrukcija je bila neminovnost.Da je i neki drugi trener ništa manju sumu novca ne bi potrošio, jer tržište je takvo.
Cuj sta je mogao pa et malo pokazati i te svoje "genijalnosti" o kojoj se prica izbaciti nekog omladinca iz akademije a ne na svaku poziciju 50+ mil
Eto niko nema istrosene i ogranicene igrace samo on zasto trener i sluzi nego da izvuce max iz takvih igraca a ne odmah kupiti 10 super igraca jos Messi i kompletni su tek onda bi to bila Pepova ekipa po vama

Ovo sto on radi je samo potvrda onog sto se uvijek govorilo o njemu da samo uz super dobre igrace moze uzeti trofej
Pa to radi i Mourinho, radi svaki trener koji ima podršku uprave.Svaki trener želi imati što bolju ekipu, i ako ima obezbjeđen novac za pojačanja zašto bi se oslanjao na iscijeđene i limitirane igrače? Sutra da Poche preuzme City, United ili Chelsea pa pred njega uprava stavi 250-300M za transfere, misliš da bi on puno pametovao i odbio taj novac za pojačanja? Vlasniku je cilj da klub ostvaruje što bolje rezultate, pa tako i treneru a pojačavanje ekipe je najbolji put ka tome.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Policeman » 24 jul 2017, 15:49

Romagnoli13 je napisao/la:
Policeman je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Pa šta je mogao u Cityu? Ekipa prepuna istrošenih i ograničenih igrača, i rekonstrukcija je bila neminovnost.Da je i neki drugi trener ništa manju sumu novca ne bi potrošio, jer tržište je takvo.
Cuj sta je mogao pa et malo pokazati i te svoje "genijalnosti" o kojoj se prica izbaciti nekog omladinca iz akademije a ne na svaku poziciju 50+ mil
Eto niko nema istrosene i ogranicene igrace samo on zasto trener i sluzi nego da izvuce max iz takvih igraca a ne odmah kupiti 10 super igraca jos Messi i kompletni su tek onda bi to bila Pepova ekipa po vama

Ovo sto on radi je samo potvrda onog sto se uvijek govorilo o njemu da samo uz super dobre igrace moze uzeti trofej
Pa to radi i Mourinho, radi svaki trener koji ima podršku uprave.Svaki trener želi imati što bolju ekipu, i ako ima obezbjeđen novac za pojačanja zašto bi se oslanjao na iscijeđene i limitirane igrače? Sutra da Poche preuzme City, United ili Chelsea pa pred njega uprava stavi 250-300M za transfere, misliš da bi on puno pametovao i odbio taj novac za pojačanja? Vlasniku je cilj da klub ostvaruje što bolje rezultate, pa tako i treneru a pojačavanje ekipe je najbolji put ka tome.
Ne u redu je to nek trosi ja samo kazem za pepoljupce koji su ga dizali u nebesa te genije pa vizionar, cudotvorac, sistem igre koji cuda cini bez obzira ko igra dal Messi ili Pedro svejedno e pa izgleda da nije svejedno a to je shvatio dolaskom u EPL
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 jul 2017, 15:57

Moze se raditi dobro i kada kupujes skupo i onda to smanjiti sve, samo treba imati strategiju. Chelsea je ima i opet su uzeli neke trofeje.

Prodaje:
Ake 19,4 mil funti
Cuadrado 17 mil funti
Begovi 10 mil funti
B.Traore 9 mil funti
Atsu 6 mil funti
Chalobah 5 mil funti
Oscar 51 mil funti
Salah 13 mil funti
Djilobodji 8 mil
Bamford 6 mil
Perica i Marin 5 mil wtf
Ramires 23, Felipe Luis 13, Cech 12, Romeu 5, Kakuta 5 i td.

Dodje se do toga da su zadnje 3 sezone u minusu samo 70 mil funti, a imaju Costu za prodaju i doci ce opet nekako na nulu. A ostavljati ekipu dobru.
Problem City-a i Uniteda je strpljenje. Oni idu na pobjedi odmah, imaju para za bacati tj ne moraju za to brinuti kao neki i odmah im i ne trebaju te strategije vec se sve zasniva da pljuni novac i pojacaj ekipu bez da mislis kakav ce balans biti na kraju prelaznog roka.
Taktika se moze napraviti i u modernom fudbalu, postoje klubovi koji imaju dobre strategije kako ne postoje? Eto Chelsea je primjer otocke ekipe, Bayern, Juventus i Monaco primjer ekipa iz drugih liga.

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la reddevil96 » 24 jul 2017, 15:58

Rooney88 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
Još stoper i Weigl i kompletirani su.
Douglas Luiz (Vezni) = 12 mil
Ederson = 40 mil
Silva = 50 mil
Danilo = 30 mil
Mendy = 57,5 mil
Walker = 51 mil
= 240,5 mil eura.

Tesko da ce i Seik ici po veznog i stopera, to bi otislo i preko 300 miliona sigurno ako gledas danasnje cijene. FFP jeste kanta od pravila ali bi puno rizikovali. Ja ne vjerujem da ce dovesti vise ikoga. Fernandinho, Yaya, Fernando, Delph i ovaj malac iz Vasca mogu izgurati sezonu, a nazad ce se pouzdati u Stonesa i Otamendia kao prvi izbor koji bi s obzirom na nove bekove i sami trebali djelovati bolje.
Pisalo je za tog Brazilca da ide odmah na posudbu u gironu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Feldmarschall » 24 jul 2017, 16:03

Rajaz je napisao/la:
Ja sam više idejom, nego izborom igrača. Preplaćivanjem dvojice prosječnih bekova je u javnosti već formirana omča oko njegovog vrata koja će se stezati svakim novim porazom. Bespotrebno, jer niti je mogao naći kvalitetnije igrače niti se trenera šta pita kada klubovi dogovaraju odštetu. City je godinama čekao Guardiolu i odlagao smjenu generacija radi toga, kad je napokon došlo vrijeme za nju naravno da neće proći bez reakcije javnosti. Niti posve glatko i bez grešaka iz perspektive Cityja.

Novi ugovor Yayi i dovođenje Bernarda umjesto osmice sposobne igrati u oba smjera ne liči na to da je izvukao pouku iz prošlosezonskog iskustva. Cityju još uvijek fale tri igrača, a teško da će ih dobiti ovo ljeto. Što znači da se šanse za uspjeh svode na zdrave Kompanyja i Gundogana. Ne bih svoje pare stavljao na to.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Kawhi » 24 jul 2017, 16:08

tuzlak1987 je napisao/la: Taktika se moze napraviti i u modernom fudbalu, postoje klubovi koji imaju dobre strategije kako ne postoje? Eto Chelsea je primjer otocke ekipe, Bayern, Juventus i Monaco primjer ekipa iz drugih liga.
Atletico Madrid vjerovatno najbolje posluje na svijetu. Imaju najviše limitiran budžet, a rezultate nevjerovatne. Od bogatih drugi Madrid najbolje troši. Ne bih se iznenadio da su nakon odlazaka Danila i Morate u plusu kad se uzme zadnjih 5-6 godina.

U Engleskoj jedino Tottenham i Chelsea imaju neku viziju toga kako žele da im izgleda ekipa. Svaka čast Chelseaju kad to održavaju i pored toga što često mijenjaju trenere. City i United nemaju nikakvu viziju. Liverpool također, rekao bi da ne troše ništa a u ogromnom su minusu od transfera u zadnje vrijeme. Arsenal nema transfere. :mrgreen:
Juve i Monaco su svakako odlični primjeri. Bayern ne može biti dobar primjer kad se uzme u obzir kakav monopol imaju u Njemačkoj.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Kawhi » 24 jul 2017, 16:17

Feldmarschall je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
Ja sam više idejom, nego izborom igrača. Preplaćivanjem dvojice prosječnih bekova je u javnosti već formirana omča oko njegovog vrata koja će se stezati svakim novim porazom. Bespotrebno, jer niti je mogao naći kvalitetnije igrače niti se trenera šta pita kada klubovi dogovaraju odštetu. City je godinama čekao Guardiolu i odlagao smjenu generacija radi toga, kad je napokon došlo vrijeme za nju naravno da neće proći bez reakcije javnosti. Niti posve glatko i bez grešaka iz perspektive Cityja.

Novi ugovor Yayi i dovođenje Bernarda umjesto osmice sposobne igrati u oba smjera ne liči na to da je izvukao pouku iz prošlosezonskog iskustva. Cityju još uvijek fale tri igrača, a teško da će ih dobiti ovo ljeto. Što znači da se šanse za uspjeh svode na zdrave Kompanyja i Gundogana. Ne bih svoje pare stavljao na to.
Ne bih rekao da im je osmica potrebna koliko zadnji vezni. David može to dobro odraditi. Svakako se igrači pomjeraju nazad s godinama, a upitno je i koliko je osmica u Pepovom sistemu "defanzivnija" od onog što je on igrao prije.
Vjerujem da bi Weigla sigurno uzeo da nije povrijeđen. Ovako mu je previše da rizikuje 2 godine zaredom s povrijeđenim igračima. Od opcija na tržištu nijedna se ne uklapa u njegovu fudbalsku filozofiju. Fabinho i Bakayoko su meni odlični igrači, ali nema šanse da bi Pep mogao igrati fudbal koji želi s njima. Tako da se mora oslanjati na Fernandinha i na Yayu. Od Gundogana ja ništa ne očekujem. Ne vidim kako se on može vratiti ozbiljnom fudbalu.

Ogroman problem mu je i neefikasnost napadača, ali izgleda da Jesus to može riješiti. Sane i Bernardo svakako ne mogu biti gluplji od Sterlinga. Da igraju pijani bolje će odluke donositi u završnici.

Bekovi također nisu klasični pepovski, al izgleda da se tu malo prilagodio engleskom stilu. Mendy, Danilo i Walker su slični igrači koji će 90 minuta trčati gore-dole bez lucidnosti u igri. On im kaže gdje trebaju biti i oni će biti tu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.