English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la invincible1921 » 22 nov 2017, 00:17

Da im je ostao Rodzers ok, ili da su doveli nekog drugog nepoznatog toliko...ali doveli su Kloppa koji je vazio az vrhunskog strucnjaka i eo koliko ima...3godine? Liverpul u svim parametrima ista meta isto odstojanje....

Ja sam fkt ocekivao da ce napraviti nesto vise...

Ovo sto radi sa Liverpoolum ubijedjen sam da bi uradilo i bar 5 trenera iz samo engleske lige
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Valencia » 22 nov 2017, 02:52

Liverpulov stil igre je nocna mora za odbrambene igrace. Vjerujete, da su umjesto Matipa i Lovrena nazad Ramos i Varan, bilo bi dosta problema.

Vezni red Liverpula katastrofalno zatvara u fazi odbrane. Kutinjo je fakticki cetvrti napadac, sa losim defanzivnim karakteristikama. Da bi Liverpul adekvatno zatvarao nazad potrebna su dva KONJA u veznom redu uz Kutinja.

Napadacki potencijal je fenomenalan, narocito Kutinjo, Mane i Salah. Ni Firmino nije los, mada bi moglo bolje. Priblizno takav potencijal Liverpul treba u odbrani.

Henderson je ispuhao i nije vise kalibar za najvece domete. Vajnaldum je mrtvi prosjek i nazad veoma supalj. Umjesto ova dva igraca moraju imati dva jaka defanzivna veznjaka koja znaju igrati lopte. Ne znam kakav je taj Keita nazad, koliko je TAKTICKI doradjen igrac. Mozda je Najgolan profil igraca za Liverpul. Ne znam, nema puno dostupnih vrhunskih igraca na trzistu za te pozicije.

Odbrana i golman mrtvi prosjek. Ok, Matip i Klajn mogu, mada ni oni nisu neka sila. Gomez, Aleksander i Lovren za klupe. Fali jedan stoper bolji od Matipa i jedan dobar lijevi bek. I golman.

Dakle, Liverpul ima tri vrhunska igraca, nekolicinu veoma dobrih i dobar broj prosjecnih igraca. Mislim da Klop iz ovoga izvlaci maksimum. Treba jos vremena i dosta novca da se slozi kvalitetan i kompaktan tim.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
harden
Postovi: 23516
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la harden » 22 nov 2017, 03:33

Valencia je napisao/la:Da bi Liverpul adekvatno zatvarao nazad potrebna su dva KONJA u veznom redu uz Kutinja.
:thumbup:

To je to. Takav stil igre i mora odbrana trpiti. Kloppu se nikako ne moze reci da ne izvlaci max iz ovog kadra ali mu se moze zamjeriti sto nije sebi doveo dva konja da popuni rupe. Mislim da je i on sam precijenio trenutni kadar. Ima slobodu i morao je dovesti sebi igrace ali je bio tvrdoglav previse.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
ackeey
Postovi: 3888
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la ackeey » 22 nov 2017, 09:10

Valencia je napisao/la:Liverpulov stil igre je nocna mora za odbrambene igrace. Vjerujete, da su umjesto Matipa i Lovrena nazad Ramos i Varan, bilo bi dosta problema.

Vezni red Liverpula katastrofalno zatvara u fazi odbrane. Kutinjo je fakticki cetvrti napadac, sa losim defanzivnim karakteristikama. Da bi Liverpul adekvatno zatvarao nazad potrebna su dva KONJA u veznom redu uz Kutinja.

Napadacki potencijal je fenomenalan, narocito Kutinjo, Mane i Salah. Ni Firmino nije los, mada bi moglo bolje. Priblizno takav potencijal Liverpul treba u odbrani.

Henderson je ispuhao i nije vise kalibar za najvece domete. Vajnaldum je mrtvi prosjek i nazad veoma supalj. Umjesto ova dva igraca moraju imati dva jaka defanzivna veznjaka koja znaju igrati lopte. Ne znam kakav je taj Keita nazad, koliko je TAKTICKI doradjen igrac. Mozda je Najgolan profil igraca za Liverpul. Ne znam, nema puno dostupnih vrhunskih igraca na trzistu za te pozicije.

Odbrana i golman mrtvi prosjek. Ok, Matip i Klajn mogu, mada ni oni nisu neka sila. Gomez, Aleksander i Lovren za klupe. Fali jedan stoper bolji od Matipa i jedan dobar lijevi bek. I golman.

Dakle, Liverpul ima tri vrhunska igraca, nekolicinu veoma dobrih i dobar broj prosjecnih igraca. Mislim da Klop iz ovoga izvlaci maksimum. Treba jos vremena i dosta novca da se slozi kvalitetan i kompaktan tim.
Tako nekako, otprilike. Jedina zamjerka je sto Henderson nije ispuhao, jednostavno nikad i nije bio dovoljno dobar.
Goli qrac od ekipe, jednostavno receno.
Da bi bio ozbiljan, postizao dobre rezultate, osvajao trofeje, ekipa mora biti izbalansirana.
A u Liverpoolu to nije. Jbt, napadacki dio ekipe u rangu prvih 10 u Europi, defanziva u rangu zadnjih 10 u Europi.
Veza veze s vezom nema.
Keita ce donijeti nekakvu stabilnost, ali treba tu jos jedan tipicni defanzivni vezni koji ce pokrivati prostor nakon sto Mane, Salah, Coutinho i Firmino imaju "trku" prema naprijed.
Tip Kantea, Matica, Naingolana...
Mozda ako bi doveli zadnjeg, ali samo mozda, bi to postala ozbiljna ekipa. Naravno, uz dva stopera.
Ponavljam, nije problem u nacinu igre, jedini problem je u nedostatku kvaliteta. Moje misljenje.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 22 nov 2017, 09:27

Liverpulov stil igre je nocna mora za odbrambene igrace. Vjerujete, da su umjesto Matipa i Lovrena nazad Ramos i Varan, bilo bi dosta problema
Uozbilji se.

Ljudi nemaju konstatnog golmana + tu je par amatera uz nista vise do solidnog Matipa.

Dovodjenjem agresivnog stopera profila VDV-a, dm-a (npr. N'Zonzi, Gueye,...) te saulisanje rupe na lijevom beku, ova ekipa sa top ofanz potencijalom (Cou, Mane i Lallana) mogla bi konkurisati za sami vrh.

Ni u ludilu nemos blatiti ovaj stil igre, il ga nazivati preofanzivnim, Jirgen je to strasno isklesao, izbalansirao, problem je jednostavan - nedostatak kvaliteta pozadi. Osnovna opasnost za trenutni defanz odjel je zatvaranje prostora, citanje igre, temeljno postavljanje, pravovremeni dueli, pa branjenje prekida itd.

U svim segmentima su otp level ispod.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Monolog » 22 nov 2017, 09:42

U pravu je Valencia. Kloppov stil igre je poguban za stopere koji često ostaju visoko (uzmite za primjer Lovrena) i koji nemaju toliku pomoć kao što bi je imali da je tu jedan pouzdan DM.

Liverpool ne igra na posjed kao Barcelona, pa da im jedan Busquets pomogne. Liverpoolu, sa ovako posloženom ekipom, bi bolje odgovarao razbijač koji zna igrat lopte. Jbg, Klopp je u Dortmundu imao Kehla, Bendera, Sahina i Gundogana. Kehl i Bender su slični, Sahin i Gundogan su maltene isti tip igrača. Oni su bili njegov Pirlo.

Sad, sa Hendersonom i Canom, to ne izgleda tako dobro. Can često zna "izletiti", ostaviti defanzivu na vjetrometini, a nije kalibar Gundogana i Sahina da kontroliše igru kao onomad njih dvojica. Henderson može odigrati dvije utakmice, pogledamo statistiku pređenih kilometara po meču i on je tu uvijek pri vrhu. No, on je neki mješanac koji bi, ako mene pitate, mogao pomoći ovoj ekipi tek u nekim utakmicama i to kad je pravi DM povrijeđen ili odmara zbog kartona. :mrgreen:

Istina, Klopp ima problema sa bočnim igračima (Moreno je tek ove sezone shvatio da mora igrati u oba pravca, posebno u defanzivi, dok se desno nekako zakrpi kad nema Clynea), ima problem u tvrdoglavosti što nije doveo stopera koji bi odmah igrao u prvoj postavi, ali je mnogo veći problem taj prostor na kome su, po defaultu, smješteni stoperi od kojih se očekuje da odigraju nestovsko-cannavarovski, a nisu to u mogućnosti.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 22 nov 2017, 09:47

Aludiranje na to da bi stoperi jaceg kalibra imali problema u ovom sistemu jednostavno ne pije vode.

Ljudi napadaju sa 4, 5,.. igraca, raznorazim varijacijama, brzim tempom, visokom linijom, ali problem je sto sav taj ritam trenutni defanzivci jednostavno ne mogu pratiti. Onda kad na ovo dodas los centralni blok veze, dobijes pravi fijasko.

Da bolje preformulisem, Jirgenov stil nije poguban za stopere/defanzivce neg za panjeve, a to je svaki, ne?
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la invincible1921 » 22 nov 2017, 10:17

Trošio je i Liverpool para zadnjih sezona...ne kao recimo city ali je trošio. To sto im se bruku igrača pokazalo ko promašaj od Adama preko soton sage pa do vajnalduma to je druga stvar...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Feldmarschall » 22 nov 2017, 12:26

Liverpool sistemski igra jako dobru odbranu. Njihov problem je da sve što uđe u šesnaesterac obično završi golom. Iz 3,25 šuteva u okvir po utakmici (3,16 Chelsea, 2,67 Tottenham, 1,75 City) primaju 1,42 gola. Napredna statistika kaže da imaju najlošiji omjer xG/gol u ligama petice.

Naravno to ne znači da je Kloppov sistem naklonjen odbrambenim igračima. Kad braniš 40 metara prostora iza leđa i moraš kompenzirati vertikalnu kompaktnost jer nemaš pravog pivota ispred sebe svaka odluka koju doneseš je kockanje koje potencijalno završava pogotkom. Koliko takvih odluka u toku utakmice mora donijeti svaki igrač iz zadnje linije ponaosob? Hummels koji važi za jednog od najboljih igrača na svijetu u zadnjoj liniji je također znao ispadati. To je priroda posla. Lovren je u Sotonu sa Morganom i Wanyamom ispred njega bio ponajbolji štoper lige, danas izgleda kao trećeligaška promaha.

Avatar
Brokula
Postovi: 30901
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 22 nov 2017, 13:15

:hmmmmm:
slika
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6131
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Centre forward » 22 nov 2017, 13:27

Englezi zaista imaju mnogo panjeva i drva međ' fudbalerima al' Hendo je eukaliptus Britanskih ostrva. Unikat.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la miki_92 » 22 nov 2017, 13:49

Brokula je napisao/la::hmmmmm:
slika
kapiten :tokralju:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
ackeey
Postovi: 3888
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la ackeey » 22 nov 2017, 14:11

Ma nije u pitanju samo sinocnja utakmica. Jednostavno, glup igrac koji nema dovoljno kvaliteta da to moze kompenzirati, pogotovo na poziciji na kojoj sada igra.
Nikad nisam ni bio "zaljubljenik" njegovih igara, ali ove sezone je veci krivac cak i od Lovrena za neka prosipanja bodova.
Je.bo ga onaj ko mu je dao kapitensku traku u su.pak.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Ramsey16 » 22 nov 2017, 14:13

Nisam jednom napisao englezi su panjevi

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4979
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 22 nov 2017, 14:19

ackeey je napisao/la: Je.bo ga onaj ko mu je dao kapitensku traku u su.pak.
A, stvarno, ko mu ono dade traku? Rodgers?
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
ackeey
Postovi: 3888
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la ackeey » 22 nov 2017, 14:53

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
ackeey je napisao/la: Je.bo ga onaj ko mu je dao kapitensku traku u su.pak.
A, stvarno, ko mu ono dade traku? Rodgers?
Jeste. Je.bo me svak ako mu ovaj nije kakve sihire bacio.
Ni igracki, niti vodstvom niti ljudstvom ne zasluzuje tu traku. Pogotovo ne u Liverpoolu.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la QUARTERBACK » 22 nov 2017, 14:58

nmg da vjerujem da se zale sto je henderson kapiten

pa arsenal nema kapitena godinama :rol:

ustvari bio je walcott skoro kapiten hahahahahahah
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la keno94 » 22 nov 2017, 15:10

Davno sam ja na temi LFC pisao o problemima u odbrani. Liverpool fakat igra kolektivno odličnu odbranu. Po tome su jedni od najboljih u ligi koliko god to zvučalo apsurdno. Ove godine je statistika dopuštenih šansi malo pokvarena utakmicama protiv Citya i Tottenhama, ali i dalje dopuštaju jako malo prilika protivnicima. Problem je što je svaka prilika protivnika velika šansa za gol. Tu se najviše primijeti razlika u kvalitetu igrača u zadnjoj liniji.
Takođe, priča da zadnja linija ima ogromnih problema je tačna. I o tome sam pisao na temi LFC. Proaktivni sistem dosta izlaže zadnju liniju, iako to nije bio problem sinoć, ali presing koji se igra zahtijeva visoko pozicioniranje svih linija i u slučaju da presing bude probijen, zadnja linija nema velike šanse. Sličan problem ima sada BvB iako ima velikih razlika, uzrok visoke zadnje linije je kompaktnost koju mora održati zbog kontrapresinga.
Ono što je po meni najveći problem je nedostatak kontrole meča, tj. sposobnosti veznih igrača. Većinom su to trkači, sličnih karakteristika i uglavnom igrači kojima je prva ideja prenijeti loptu naprijed do napadača. Nedovoljno passera koji su sposobni držati loptu, stati na nju i umrtviti igru. Henderson je izgledao odlično kada je sistem funkcionisao (uostalom kao i većina igrača u Liverpoolu). Vrši se presing, protivniku se ne dopušta posjed i on radi ono u čemu je dobar, presing i igra bez lopte (u napadu).
Sinoć taktika Liverpoola nije bila prilagođena kontroli utakmice. Sevilla nije nimalo naivna ekipa, pogotovo na domaćem terenu i nije joj lahko uzeti loptu i dominirati. Razumijem razlog postavke, ali Kloppu zamjeram loš pristup u drugom poluvremenu. Nakon vodstva 3:0 na poluvremenu, ja sam očekivao, ili se barem nadao da će izvesti jedno krilo i ubaciti veznog igrača, a Coutinha gurnuti na krilo gdje je igrao prošle sezone. Na taj način pojačati sredinu terena i pokušati preuzeti loptu i kontrolu tempa.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jack » 22 nov 2017, 22:36

Heheh
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la KingJamesMVP » 22 nov 2017, 22:37

Bit će 1.mjesto za United, idemo dalje prema prvenstvu
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.