English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la sljivo » 15 dec 2017, 10:57

Monolog je napisao/la:...
Monolože, da li misliš da bi "plan B" u Gvardiolinom slučaju donio rezultat? Poznaješ koncepte njegovog fudbala, da li misliš da se igrači i sistem može "prešaltati" na nešto drugo radi jedne tekme, dvije?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 15 dec 2017, 10:58

Plan B je svako odstupanje od ustaljenog sablona igre.

Ne znaci sada da je npr. Jozun usavrsio isti tako sto gurne Fellu u vrh i gadja ga masom centarsuteva. Vazno je te ubacaje tako pripremit da bi isti bili upotrebljivi. Rezervni plan je i promjena sistema bilo to uzrokovano nepovoljnim rezultatom ili povredama kljucnih karika.

Inace, da bi sve funkcionisalo na priblizno perfetan nacin, moras imati i malo srece. Tu ne mislim na golove u zadnjim momentima vec povrede. Kreativna osovina - Silva - KDB je ostala netaktnuta svih 17 tekmi, pa shodno tome Pep nije morao raditi neke radikalne prilagodbe.

Ne treba zaboraviti i na pol poziciju Citya nad ostatkom konkurencije upravo zbog navedenih, gdje je pitanje ofanzive bilo prakticno rijeseno i moglo se mahom koncentrisati na popunjavanje defanzivnih rupa. Naravno da necu izostaviti i odlicna pojacanja poput Jesusa i Sanea.

Mozda ne toliko bitan podatak al valja naglasiti da je Pep potrosio blizu 90 miliona vise od Joze (od pocetka mandata). Samo ove sezone skoro cijela transfer politika bila je okrenuta regulisanju odbrane jer, kao sto rekoh, gore sve stima.

Svaka cast na prikazanom, titula je vec rijesena al mora se reci da je ovaj City zadnjih godina (uz plavce) u samom vrhu epl-a, dok drugi tipa Uniteda tek nadolaze.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 15 dec 2017, 11:05, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la invincible1921 » 15 dec 2017, 11:04

Toffie je napisao/la:E bravo feldmarschall, bas to, a sto se tice LP, tu uvijek bolje prolaze reaktivne ekipe. Zasto? Jer se smanjuje uzorak utakmica i sansa da slabija ekipa prodje dalje je automatski veci. Pogledaj osvajace LP proslih sezona: Real, Real, Barca, Real, Juppov Bayern, Chelsea - sve reaktivne ekipe izuzev Barce (koja je te sezone zapravo i igrala dosta blizu tome al otom potom). Nije slucajno da je Simeoneov Atletiko 2 puta dolazio u finale. Nije slucajno ni da je Juve u tom periodu 2 puta igrao finale. Da se grubo izrazim, vece su sanse uspjeha ako parkiras bus, jer je to iznimno tesko probit kod top ekipa, i cekas kontru, jer pazi, jedna greska ekipe s loptom u nogama najcesce znaci gol za protivnika. Nakon prve greske i primljenog gola za ekipu u posjedu, ako Eto'o i Pandev igraju bekove, male su sanse da ces to probit. Isto se desilo Pepu protiv Atletika u zadnjoj sezoni u Bayernu. Jedna sansa Griezmanna i ispadas, iako je Atletiko za citavu utakmicu jednom presao polu terena. Moze se ovako nabrajat do prekosutra, zakljucak je uvijek isti - proaktivan fudbal za ligu, reaktivan za LP. Fergie je uvijek pravio ekipe savrsene za ligasko takmicenje, sto njegov skor od 2 LP i govori. Nije zelio rizikovati bitnije takmicenje zarad LP gdje je i sreca velik faktor, u 38 kola lige jednostavno nije.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Upravo tako. Clezijeva titula je mozda i najveci dokaz koliko sreca i neke druge stvari mogu uticati na rezultat. Ljude su svi nadigrali , a oni dosli u finale. U tom istom finalu jednom presli centar izveli jedan korner dali jedan go i uspjeli da osvoje na penale...Jos dodaj tome da je i Bayern promasio penal u produzetku. Po meni je ta titula dokaza da u takmicenjima poput LP jednostavno ne osvaja uvijek najboljei
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Monolog » 15 dec 2017, 12:06

sljivo je napisao/la:
Monolog je napisao/la:...
Monolože, da li misliš da bi "plan B" u Gvardiolinom slučaju donio rezultat? Poznaješ koncepte njegovog fudbala, da li misliš da se igrači i sistem može "prešaltati" na nešto drugo radi jedne tekme, dvije?
Na duže staze - ni u ludilu. Na jedan (dvo)meč - moguće. Rekoh, taj prelazak na nešto drugo ne mora nužno značiti da je odustao od svog poimanja fudbala, nego da je u stanju "prekrišiti" vlastita pravila. Ok, možda ne baš prekrišiti, ali saviti ih.

(Ti si navijač Bayerna. Meni i dan danas nije jasno kako neko (ne mislim na tebe, znaš to i sam) misli da je Pep pogriješio što nije nastavio Juppovim stopama. A uprava Bayerna u kojoj sjede ljudi koji poznaju sve živo i neživo u i oko fudbala, znala je da je Pepov put pravi put. I da je to pravi Bayern. Posebno nakon trostruke krune. Jer, ruku na srce, niko, pa ni Jupp ne bi ni izbliza dobro uradio "sezonu poslije".)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Kawhi » 15 dec 2017, 13:33

Na kraju krajeva jedino bitno ostaje koliko ce ljudi privuci necija igra. Bayern pod Pepom se redovno gledao iako su mi najmrzi rival Madrida. Sad i City gledam iako organski ne mogu engleski fudbal. I nisam jedini, mnogo je onih koji redovno prate Pepa. Ne znam da ima neki drugi trener cije se tekme prate samo zbog njega. Uglavnom je to zbog igraca.
Steta samo sto nije dobio priliku voditi ovaj Madrid. Ramos i Varane su dva stopera koja su izasla iz fabrike namijenjeni za Pepov fudbal.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la proFCB » 15 dec 2017, 13:59

Stvar ukusa moj Kawhi, sta mislis sta bi talijani privrzeni "catenaccio" rekli za Pepov fudbal? Juppov Bayern nisi gledao?

@Monolog, druze moj, nema te na proslavama, bem ga ja ;)

Ne znam koliko ces se sloziti sa mnom. Uli je bio glavni inicijator da Pep dodje u Bayern, vjerovatno osoba koja i danas baca drkicu na pojedine momente koje mu je Pep priredio. Ali Ulijevo zivotno djelo je Bayern, i mislim da nema trenera ni osobe radi koje bi Uli dopustio da od Bayerna napravi nesto sto on ne zeli.
Imaj na umu da je Uli veoma brzo otisao u zatvor nakon dolaska Pepa i da je iz istog izasao skoro kad su svi znali da ovaj isti nece produziti ugovor. Bayern je u tom periodu postavio "lutku" na mjesto predsjednika kluba samo da se popuni pozicija u vidu Karla Hopfnera.
Uli je Juppu ulazio u svlacionicu, koji mu je veoma dobar prijateljl, i derao sve po spisku, a da to ne uradi jednom Pepu?

Trostruka kruna je nesto sto je Bayern po prvi put u historiji osvojio i niko ne moze ocekivati da se ponovi uspjeh. No da bi u 3sezone Bayern pod Juppom bio uspjesniji od Bayerna pod Pepom, ja vjerujem da bi!
Stern des Südens

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Feldmarschall » 15 dec 2017, 14:35

Monolog je napisao/la: Plan B ne znači odustanak od fudbalske ideologije te da se automatski postaje nešto što nisi. Plan B je samo drugačiji način pristupa nekoj problematici (u ovom slučaju, probijanje protivničke odbrane). Uvijek se vraćam na utakmicu protiv Atletico Madrida. Simeone je dozvolio da lopta ide na stranu i "tjerao" igrače Barcelone da rade ono što ne vole - centriraju. Godin i Miranda su to 'ladno kupili u šesnaestercu. Guardiola tad nije imao odgovor i nije činio nikakve promjene da se to promijeni, već je čekao u nadi da će odbrana Atletica popustiti. Umjetnost napada protiv umjetnosti odbrane. I, ova druga umjetnost je tad bila kvalitetnija (uslovno rečeno).
Vjerovatno si napravio lapsus i misliš na Bayern, a ne Barcelonu.
U uzvratu u Njemačkoj je Bayern za 90 minuta stvorio više šansi protiv Atletica nego što je Simeone dopustio ijednom protivniku u karijeri i prije i poslije te utakmice. Šta je uslovilo takvu promjenu paradigme i izbrisalo nemoć iz prve utakmice od prije sedam ili petnaest dana? Povlačenje Alonsa u zadnju liniju između štopera čime su dobili igrača viška u prvoj fazi napada u odnosu na Atleticovu 4-4-2 zonu. U JDP čist izlazak iz prve faze znači čistu igru, a to opet znači šanse. Bez obzira na konačan ishod, na činjenicu da je Atletico završio u finalu, na činjenicu da je Muller fulao penal kojim bi riješio dvomeč, je li ta promjena spada u plan B?
(vs Swansea)
Fernandinho na karton do suspenzije i oba beka unutra govore da je City jako ranjiv defanzivno sa Mangalom i Delphom u zadnjoj liniji.
Je li ovo plan B ako se zna da desni bek (obično Walker) uglavnom napada uz liniju?

(vs Hud)
Dvije stvari koje su stvarale veliki problem Cityju danas su izostanak Stonesa i man marking na Silvi i De Bruyneu. Nijednom nisu uspjeli sistemski stvoriti višak. Tek kad su krenuli koristiti Aguera kao mantinelu su malo prodisali.
Ili možda ovo?

(vs Napoli)
Prvu utakmicu prošle godine je United izgubio jer su bili totalno nespremni na inside bekove Cityja. Tu Guardiola redovno hvata svoje protivnike. Sarriju je prodao taj fazon u prvoj utakmici uprkos činjenici da je igra Cityja sa Delphom unutra poznata stvar. U drugoj ga je riješio izvlačeći Delpha uz liniju.
Ili ovo?

(vs Chelsea)
Protiv Chelsea je uvukao i Walkera u sredinu što očekujem i protiv Uniteda jer se time štite po gubitku lopte.
Ili ovo?

Ili kada protiv Uniteda na poluvremenu ulazi Gundogan umjesto Kompanyja i povlači Fernandinha u zadnju liniju da bi dobio željeni pas-ritam.

I onda će opet doći neko i napisati kako nema plana B. Ako to podrazumijeva stilski zaokret, definitivno ga nema. To nema nijedan trener na svijetu. Objasnio sam već zašto ga ne može ni imati. Spremati ispit iz matematike čitajući Dostojevskog ne ide.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la leorey » 15 dec 2017, 15:52

Kawhi je napisao/la:Na kraju krajeva jedino bitno ostaje koliko ce ljudi privuci necija igra. Bayern pod Pepom se redovno gledao iako su mi najmrzi rival Madrida. Sad i City gledam iako organski ne mogu engleski fudbal. I nisam jedini, mnogo je onih koji redovno prate Pepa. Ne znam da ima neki drugi trener cije se tekme prate samo zbog njega. Uglavnom je to zbog igraca.
Steta samo sto nije dobio priliku voditi ovaj Madrid. Ramos i Varane su dva stopera koja su izasla iz fabrike namijenjeni za Pepov fudbal.
Madrid pod Pepom, tesko da bi izgubio utakmicu kad se gleda koje igrace ste imali u zadnje 3-4 sezone. S tim da bi on BBC davno rastjerao, jer je opcepoznato kakve karakteristike napadaca on preferira. Isto tako, on ne trpi da neko masi zicere, vidimo sta se desava sa Aguerom trenutno. Jednostavno, covjek ima znanje i muda da nekog stavi na klupu. Jedan Henry je njemu znao ici na klupu, a igrao recimo tad nepoznati Pedro.

Pa pogledajte samo ljudi sta je covjek napravio od Otamendija, realno prosjecnog stopera, pa sad mu je jedna od glavnih karika, a prije 2 godine bio ubleha teska.
27.10.2020

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Toffie » 15 dec 2017, 16:15

Ovaj Real ima jaku ekipu na papiru, jaki su i u praksi, ne osvajaju se 2 LP zaredom slučajno. Ali, Zidaneov glavni posao od prvog dana je održavanje sretne svlačionice, pa tek onda provođenje taktičke ideje i zamisli. Istina, Pep bi taktički strašno unaprijedio ekipu, ali zar stvarno misliš da bi mu Florentino pustio da vodi glavnu riječ? Ja mislim da ne bi, ni pod kojim okolnostima; Bale mora igrat', Benzema mora igrat', Ronaldo također. Prelahko se zaboravlja ona Cruyyfova "Choose the best player for every position, and you’ll end up not with a strong 11, but with 11 strong 1’s."

Uz sve to, čak ni ovakav Realov roster ne prilazi onom Barceloninom iz '08-'12 perioda, o igri je suvišno pričati.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Jeftha » 15 dec 2017, 16:18

Ovaj roster i igra ne prilaze Barceloni 08-12 samo zbog polovnog napada, i donekle golmana.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13365
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rajaz » 15 dec 2017, 16:47

proFCB je napisao/la:Stvar ukusa moj Kawhi, sta mislis sta bi talijani privrzeni "catenaccio" rekli za Pepov fudbal?
Antonio Conte: ''Posljednjih godina smo svi mogli učiti od njega, i kada čujem kako su njemu neki održali lekcije, kosa mi se diže na glavi. Oni koji žele igrati nogomet, mogu samo od njih učiti. Drugi način je puno jednostavniji, onaj obrambeni a mi u Italiji smo majstori s te točke glediša. Mi slijedimo Barcelonin način, a ostale gluposti koje čujem, kako bi ih trebli uzeti za primjer, za mene oni nikad neće biti to. Za mene će uvijek primjer biti Guardiolina Barcelona.''

Roberto di Matteo: ''Kakav trener! Trenerčina! On je sjajan momak, on zna što radi i imao je nevjerojatne uspjehe. Nisam siguran da netko može ponoviti ono što je on uradio u Barceloni. Čovjek ide ispred svog vremena''

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Toffie » 15 dec 2017, 17:10

Jeftha je napisao/la:Ovaj roster i igra ne prilaze Barceloni 08-12 samo zbog polovnog napada, i donekle golmana.
Stoji za napad, ali i vezni red je ipak jasna razlika

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Kawhi » 15 dec 2017, 17:16

Toffie je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Ovaj roster i igra ne prilaze Barceloni 08-12 samo zbog polovnog napada, i donekle golmana.
Stoji za napad, ali i vezni red je ipak jasna razlika
Luka, Kroos i drustvo mogu pod ruku s Iniestom, Xavijem i drustvom. Problem je sto jedni nisu igrali u Pepovom sistemu pa nisu ostvarili igrom dominaciju ko ovi, sto jesu al jesu rezultatima u Madridu gdje jedan bek uglavnom ne igra odbranu, gdje su napadaci smijesni i gdje je golman rupetina.

Kroos u sistemu Njemacke daleko najbolji igrac vec godinama. Luka u nesistemu Hrvatske. Jednostavno, Xavi i Iniesta su imali tu srecu za legacy da ih je Pep vodio dugo. I Silva tek sad dobija davno zasluzeno postovanje kad je dosao kod njega.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la proFCB » 15 dec 2017, 17:17

@Rajaz ne pricam o kolegama trenerima, nego o gledaocima. Rijec je bila o tome sta je njemu ljepse za gledati. Logicno da nijedan trener nece kritikovati drugog, pa kolege su. Jedino Mourinho ima jasan stav prema Wengeru, kada za njega kaze da je strucnjak za propast.
Stern des Südens

Avatar
Rajaz
Postovi: 13365
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rajaz » 15 dec 2017, 17:40

proFCB je napisao/la:@Rajaz ne pricam o kolegama trenerima, nego o gledaocima. Rijec je bila o tome sta je njemu ljepse za gledati.
Šmekni malo o čemu pišu korisnici @Marvin i @Pogba na Juventusovoj temi i biće ti jasno da je već došlo do podjele :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la leorey » 15 dec 2017, 17:43

Toffie je napisao/la:Ovaj Real ima jaku ekipu na papiru, jaki su i u praksi, ne osvajaju se 2 LP zaredom slučajno. Ali, Zidaneov glavni posao od prvog dana je održavanje sretne svlačionice, pa tek onda provođenje taktičke ideje i zamisli. Istina, Pep bi taktički strašno unaprijedio ekipu, ali zar stvarno misliš da bi mu Florentino pustio da vodi glavnu riječ? Ja mislim da ne bi, ni pod kojim okolnostima; Bale mora igrat', Benzema mora igrat', Ronaldo također. Prelahko se zaboravlja ona Cruyyfova "Choose the best player for every position, and you’ll end up not with a strong 11, but with 11 strong 1’s."

Uz sve to, čak ni ovakav Realov roster ne prilazi onom Barceloninom iz '08-'12 perioda, o igri je suvišno pričati.
NE bi mu se mijesao jer je Pep karakter kao i Mourinho. Mourinho je jedini trener u Madridu kojem se Pero nije mijesao u posao. Zbog toga se cesto i svadjao sa suigracima i zato nije nastavio.

Bayern isto ima jaku politiku u upravi, ali se Pepu nisu mijesali.
27.10.2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la sljivo » 15 dec 2017, 17:49

Upravo sto su se mijesali Pep nije produzio. On trazi jednog igraca oni dovedu drugog. Dali su mu Vidala da ga natjeraju da Lahma vrati na beka a zna se da citava igra pociva na igracima kao sto su Lahm.

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Toffie » 15 dec 2017, 17:50

Kawhi je napisao/la:
Toffie je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Ovaj roster i igra ne prilaze Barceloni 08-12 samo zbog polovnog napada, i donekle golmana.
Stoji za napad, ali i vezni red je ipak jasna razlika
Luka, Kroos i drustvo mogu pod ruku s Iniestom, Xavijem i drustvom. Problem je sto jedni nisu igrali u Pepovom sistemu pa nisu ostvarili igrom dominaciju ko ovi, sto jesu al jesu rezultatima u Madridu gdje jedan bek uglavnom ne igra odbranu, gdje su napadaci smijesni i gdje je golman rupetina.

Kroos u sistemu Njemacke daleko najbolji igrac vec godinama. Luka u nesistemu Hrvatske. Jednostavno, Xavi i Iniesta su imali tu srecu za legacy da ih je Pep vodio dugo. I Silva tek sad dobija davno zasluzeno postovanje kad je dosao kod njega.
Složićemo se da se ne slažemo, nijedan od navedenih nije metronom kao Xavi, i nijedan definitivno nije prodoran kao Iniesta.

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la reddevil96 » 15 dec 2017, 17:53

Sad ispada da su Messi Iniesta Xavi nista posebno nego su zbog Pepa postali najbolji
Daj budite ozbiljni, pogledajte barcine trofeje nakon Pepa i bome su ih puno osvojili i trostruku krunu s Enriqueom koji nije neki stručnjak
Svaka čast Modriću i kroosa ali ne mogu oni nikako u istu rečenicu s xaviem i iniestom
Trenutno Real ima najbolju veznu liniju ali opet njje to dominacija kao kad je Barca bila na vrhuncu s pepom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la leorey » 15 dec 2017, 17:58

Kawhi je napisao/la:
Toffie je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Ovaj roster i igra ne prilaze Barceloni 08-12 samo zbog polovnog napada, i donekle golmana.
Stoji za napad, ali i vezni red je ipak jasna razlika
Luka, Kroos i drustvo mogu pod ruku s Iniestom, Xavijem i drustvom. Problem je sto jedni nisu igrali u Pepovom sistemu pa nisu ostvarili igrom dominaciju ko ovi, sto jesu al jesu rezultatima u Madridu gdje jedan bek uglavnom ne igra odbranu, gdje su napadaci smijesni i gdje je golman rupetina.

Kroos u sistemu Njemacke daleko najbolji igrac vec godinama. Luka u nesistemu Hrvatske. Jednostavno, Xavi i Iniesta su imali tu srecu za legacy da ih je Pep vodio dugo. I Silva tek sad dobija davno zasluzeno postovanje kad je dosao kod njega.
Luka, Kroos i drustvo ipak ne mogu pod ruku sa najboljim veznjacima svih vremena. To je zadnje 2 godine najbolja veza svijeta, ali ne treba pretjerivat, Iniesta je recimo 10 godina na skoro istom nivou, osvojio sve zivo i s repkom, zabio gol u finalu.

Kroos i Modric nisu ni blizu "profinjeni" igraci, igraci poteza, jer recimo da Isco ne uskoci prosle sezone, vjerovatno ne bi ni osvojili nista.

2011 godine prva 3 igraca svijeta bili Messi, Xavi, Iniesta, to dovoljno govori. Messi je i tu loptu posvetio Xaviju. Kriminalno je da ta dvojica nemaju po bar 2 Baluna, sto su svi rekli, prvi recimo Xabi, Ramos, ali tako je kako je.

Mnogi zaboravljaju kako su "mljeli" protivnike Xavi i Iniesta, proslo je ipak 5-6 godina od toga, ali imate uvijek YT da se podsjetite. Oni nikada u svom peaku nisu bili u podredjenom polozaju na terenu, nemate takvih utakmica. Dok je s drugima, drugacija prica.
27.10.2020

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.