English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la darker10 » 23 jan 2017, 11:01

Rooney88 je napisao/la:O ovom mi trubimo cijelu sezonu. United igra odlicno ali ima hronican problem sa realizacijom. Ibrinih 14-15 (koliko vec) komada zamazuje oci ali vjerujem da je on upravo najvise zicera zapucao ali mu je tesko bilo sta prigovoriti jer je direktno donio dosta bodova. Slicnu situaciju je imao Liverpool mislim prije sezone kada su ih Mou i Steve zajebali za titulu. Najbolji fudbal u ligi ali promasivali sve zivo, pogodili hejbet stativa i precki ali stvarno igrali dobro.
Liverpul su te sezone zajebali Gerrard slip i prosuto vodstvo od 3-0 protiv Palacea.Nikakva realizacija tu njih nije zajebala.A vi trubite da igrate dobro citavu sezonu,ali nemate srece.Nema to veze sa srecom.Taj argument vam moze proce u par utakmica i to je to.Nije nesreca kad se povuces i dobijes gol u 90. minuti od Arsenala.Nije nesreca kad ti Fellaini napravi penal u 90. minuti protiv Evertona.Bezbroj je ovakvih primjera ove sezone,a vi pricate o nesreci :lol: Kad sezona zavrsi i ako ne budete u top4,opet cete se javit ovdje i govorit kako je to zato sto niste imali srece.I te promasene zicere koje spominjete ne mozete povezat cisto sa nesrecom,jer je po definiciji zicer stoprocentna sansa i svako ocekuje od igraca da tu da gol.To sto u vas igraci koji dobijaju po 250000 funti sedmicno to ne znaju pospremit,ni to nema veze sa srecom nego sa tim sto ne znaju pozz.

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Amsterdam1312 » 23 jan 2017, 11:06

Rooney88 je napisao/la:O ovom mi trubimo cijelu sezonu. United igra odlicno ali ima hronican problem sa realizacijom. Ibrinih 14-15 (koliko vec) komada zamazuje oci ali vjerujem da je on upravo najvise zicera zapucao ali mu je tesko bilo sta prigovoriti jer je direktno donio dosta bodova. Slicnu situaciju je imao Liverpool mislim prije sezone kada su ih Mou i Steve zajebali za titulu. Najbolji fudbal u ligi ali promasivali sve zivo, pogodili hejbet stativa i precki ali stvarno igrali dobro.
Neću nikad zaboraviti tu sezonu iz dosta razloga ali i to je jedan od od. Čak sam brojao prečke i stative po utakmici koliko je bilo morbidno to gledati, iako su Suarez i Sturridge rešetali mreže znali su pogoditi po 3-4 stative i prečke na utakmici bez po muke. :) Moram reći da je Pool igrao odličan fudbal tad i imali su neviđen peh. :oops: :)

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 23 jan 2017, 11:15

Monolog je napisao/la:
Rooney88 je napisao/la:Najbolji fudbal u ligi ali promasivali sve zivo, pogodili hejbet stativa i precki ali stvarno igrali dobr
S tim da United ipak ne igra najbolji fudbal u ligi. I golom oku je bilo jasno da United ne koristi zicere, al' ova statistika baš boli (navijače Uniteda, naravno). Nevjerovatno je da je promašeno ovoliko zicera.
Da se odmah razumijemo ni u ludilu nisam pomislio da se igra najbolji fudbal u ligi. Nego da United igra dosta bolje nego to stanje na tabeli pokazuje. Ako je tacna, npr, statitika sto je neko postavio da smo u dvomecu sa Stokon te Burnleyem I mislim WHUom imali preko 100 suteva na gol a zabili samo tri komada onda to dovoljno govori koliko bodova se igrom zasluzilo a ustvari dobilo. Iako je realizacija sastavni dio kvaliteta ekipe u globalu kod nas se vidi ogroman napredak u odnosu na Gaala, mada je to jos daleko od ocekivanog.

@darker

Citaj ponekad majka mu stara, jel I u zivotu na sve reagujes tako povrsno? Rekaosam sezonu prihe toga gdje je Liverpool igrao fantasticno ali ogroman problem u realizaciji ga je kostao.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Virtu4l » 23 jan 2017, 11:27

Believe je napisao/la:Za šire narodne mase,prognoza temeljena na činjenicama i na suhoj objektivnosti
Imam ja jednu bolju, naravno, za šire mase, nećemo je nazvati prognozom, možemo je nazvati observacijom ili mišljenjem, naravno temeljena na činjenicama i suhoj objektivnosti:
Asteriks je napisao/la:Kako Jozo uvali Luiza, a sada im se taj isti ponovo uvaljuje. :rol:
Aj ono kad dovedes klasu pa normala, ali onu rupetinu. :urnebes:
A onda se timski nadopunjuju,
Baader je napisao/la:Inače Chelsea je krenuo dobro sa Kanteom i ovim crncem u napadu, ali završio tragikomično sa Sideshow kikserom i nekakvim španskim anonimcem za ukupno 60 miliona funti.
slika
slika
slika
O španskom anonimcu ćemo kasnije, materijala ima i previše :kafa:

Naravno, da se odmah ogradim, ni mi nismo bili da se vrati Luiz, ali iz nekih drugih razloga,
slika
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 23 jan 2017, 11:29

@Virt

Interesuje me samo jedno. Jel' jos navijas za Zelju a Chelsea samo simpatises? :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 23 jan 2017, 11:30

Da, inace Luiz poznata klasa koja kiksa jednom u dvije sezone.

Ovo nema veze s mozgom.

Kao sto rekoh, mora se detektovati poenta pa onda razviti normalnu raspravu. Isto sada da npr. kopamo sramocenje doticnog glede Joze i pogrdnih naziva.

Diskusija nivo pacije skole, imate mahanje.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Virtu4l » 23 jan 2017, 11:36

Rooney88 je napisao/la:@Virt
Interesuje me samo jedno. Jel' jos navijas za Zelju a Chelsea samo simpatises? :D
Naravno, a upravo zbog Želje (jednog bivšeg igrača) sam počeo simpatisati Chelsea.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sljivo
Postovi: 14325
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la sljivo » 23 jan 2017, 11:42

Rooney88 je napisao/la:Nego da United igra dosta bolje nego to stanje na tabeli pokazuje. Ako je tacna, npr, statitika sto je neko postavio da smo u dvomecu sa Stokon te Burnleyem I mislim WHUom imali preko 100 suteva na gol a zabili samo tri komada onda to dovoljno govori koliko bodova se igrom zasluzilo a ustvari dobilo. Iako je realizacija sastavni dio kvaliteta ekipe u globalu kod nas se vidi ogroman napredak u odnosu na Gaala, mada je to jos daleko od ocekivanog.
Mislim da napadu Mancestera smetaju godine Ibre, fale godine Rase, forma Rooneya i milisekunde i par centimetara prostora, i iz tog razloga su slabije realizacije. Jozo je na pravom putu, ali mu treba vremena da kroz igru svojim napadačima ostavi ovo gore vrijeme i centimetre da mogu bolje reagovati. Ovako samo idu u overthinking i/ili brzoplete odluke ne bi li postigli gol što i rezultira ovim procentima. Ništa nije slučajno tako ni ovi procenti a da je peh čisto sumnjam jer to može biti slučajjednu tekmu, pa i dvije, ali na duži period ne.

Avatar
Brokula
Postovi: 30999
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 23 jan 2017, 11:45

Još malo ako ih se pusti, toliki big deal će napraviti oko promašenih zicera, da će se proglasit moralnim pobjednicima ove sezone :lol: .
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 23 jan 2017, 11:48

darker10 je napisao/la:Nije nesreca kad se povuces i dobijes gol u 90. minuti od Arsenala.Nije nesreca kad ti Fellaini napravi penal u 90. minuti protiv Evertona.Bezbroj je ovakvih primjera ove sezone,a vi pricate o nesreci
Nije baš bezbroj, imaš 2-3 takva primjera i to najviše sa početka sezone, većina ovih prosutih bodova kasnije je u tim tekmama protiv malih timova poput Burnleya, gdje smo imali tih šansi i zicera koliko hoćeš ali nismo uspjeli zabiti, ili poput ove sa Stokeom gdje su nam na početku zabili gol i onda smo 70 min igrali viktorije, i zabijali za izjednačenje ili preokretali u zadnjih 10ak min.

Ali slažem se da je posao napadača da zabijaju i tu jedino sebe možemo kriviti, ta realizacija je nešto na čemu se mora raditi, jer očito da nemamo nekoga ko odskače osim Ibre (koji je i sam zaslužan za možda najviše tih zicera) u tom segmentu, svima fali ta završnica ove sezone, stvaramo dosta šansi, dakle kreacija je na nivou barem za top 4, ali realizacija je ta koja koči.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la keno94 » 23 jan 2017, 11:49

Ima ona sezona Liverpoola sa Dalglishom u kojoj je postavljen rekord u broju pogođenih stativa i prečki. Preko 30. Tad je odbrana bila jedna od najboljih u ligi, ali napad je bio katastrofa. Ustvari, rezultati protiv top timova su bili odlični, ali je bilo more kikseva protiv manjih timova.
Sad mene zanima, ima li neko podatak koliko je koji tim do sad stvorio clear-cut šansi. To je dosta bitno kod ovih procenata realizovanih šansi. Ali treba uzeti u obzir i kako se definišu te clear-cut šanse. Neki tu ubrajaju i prilike za šut kada je igrač ispred gola, recimo udarac glavom koji realno nije moguće poslati u mrežu. Previsok centaršut i sl.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 23 jan 2017, 11:54

Sad mene zanima, ima li neko podatak koliko je koji tim do sad stvorio clear-cut šansi
Compare that with Liverpool, who have put away 60.00% of their 45 big chances, Manchester City who have finished off 56.82% of their running total of 44 and Tottenham Hotspur with 56.41% of 39 big chances scored.
I da, Chelsea 51 % od 35.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la keno94 » 23 jan 2017, 12:05

Hvala, evo našao sam big chances missed na epl stranici
slika
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Brokula
Postovi: 30999
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 23 jan 2017, 12:08

23 šanse promašene. Braćo topnici zašto se ne žalimo????? MOGLI SMO BITI PRVI
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
anell
Postovi: 21085
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la anell » 23 jan 2017, 12:11

Nemamo sreće.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la keno94 » 23 jan 2017, 12:41

Otprilike, gledajući statistiku timovi su stvorili i iskoristili clear-cut šansi:
Liverpool 29/50
City 27/48
Arsenal 23/46
Tottenham 24/42
Chelsea 19/38
United 12/39

Kombinovao sam podatke sa EPL missed chances i sa Sky realizaciju istih tako da ima manjih odstupanja. Zanimljivo je da je Chelsea stvorio najmanje šansi, a opet su prvi. Može se vidjeti i kako različiti stilovi igre imaju veze sa stvaranjem šansi. Liverpool, City i Arsenal dosta slični po pitanju stila igre i samim tim najviše stvorenih šansi. Ovo pokazuje koliki uticaj imaju klase u timu i koliki je uticaj sistema. Liverpool realno nema klasnog napadača, bar ne igra sa takvim, ali stvara prilike koje je teško promašiti. Zato i nema igrača u vrhu liste strijelaca, a ima najbolji napad. Tu dolazi do izražaja uticaj Coste i Hazarda u Chelseau. To su one utakmice gdje je teško stvoriti priliku i gdje pojedinci lome utakmicu.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Brokula
Postovi: 30999
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 23 jan 2017, 12:51

anell je napisao/la:Nemamo sreće.
Dobijamo na individualni kvalitet.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
anell
Postovi: 21085
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la anell » 23 jan 2017, 12:55

Brokula je napisao/la:
anell je napisao/la:Nemamo sreće.
Dobijamo na individualni kvalitet.
Girouda.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Brokula
Postovi: 30999
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 23 jan 2017, 12:57

anell je napisao/la:
Brokula je napisao/la:
anell je napisao/la:Nemamo sreće.
Dobijamo na individualni kvalitet.
Girouda.
slika
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
anell
Postovi: 21085
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la anell » 23 jan 2017, 13:00

Brokula je napisao/la:
anell je napisao/la: Dobijamo na individualni kvalitet.
Girouda.
slika
Sudije ?
Pld W D L
38 26 12 0

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula i 26 gostiju.