English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Brokula
Postovi: 30909
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 17 jan 2018, 15:19

Veći im stadioni
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Devi1
Postovi: 1456
Pridružen/a: 23 feb 2013, 14:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Devi1 » 17 jan 2018, 15:21

I daleko jeftinije ulaznice.

Inače zanimljiva tablica za posjetioce teme iz Španije i za Sarmu.

slika
Zadnja izmjena: Devi1, dana/u 17 jan 2018, 15:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 17 jan 2018, 15:25

Svabe bar imaju publiku, kao I Englezi. Nisam jednom okrenuo Arenu ili SK I razocarao se. Zjapi prazno u Italiji ili Spaniji.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Saurman
Postovi: 29494
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Saurman » 17 jan 2018, 15:30

Njemačka već godinama ima najveću posjetu na stadionima iako broji manje klubova od Eng,Ita i Španije.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Policeman » 17 jan 2018, 15:30

U Spaniji

Real- Atl
Atl-Real
Real-Barca
Barca-Real
Barca-Atl
Atl-Barca

Na ostalim utakmicama stadioni su poluprazni
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Saurman
Postovi: 29494
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Saurman » 17 jan 2018, 15:34

Barcelona i Real napune stadion u možda 5% utakmica u sezoni.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 17 jan 2018, 15:36

Stadioni nisu poluprazni, samo su dosta manji i lošiji, te je financijska situacija je dosta goranego u Engleskoj ili Njemačkoj. Pa kod Girone, Leganesa, Eibara i sličnih stadion je skoro uvijek pun, samo što čitav stadion prima 10 tisuća, jbga, neki i manje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 17 jan 2018, 15:47

Saurman je napisao/la:Njemačka već godinama ima najveću posjetu na stadionima iako broji manje klubova od Eng,Ita i Španije.
Uvijek sam Svabe postovao zbog odnosa prema navijacima. Stadioni uvijek puni a cijene karata relativno jeftine. U Engleskoj su takodjer puni (jedine dvije zemlje od ovih top liga gdje jesu) ali prosjecan Englez se u mnogim gradovima dobro naradi dok ne skupi za godisnju. Mozda u Njemackoj klubovi nisu tako finansijski jaki kao u ENG ali svakako pohvalno sto se za jaci budzet ne grabi u dzepove navijaca.

@Lillard
Cesto naletim na Primeru na SK. Nemoj mi toga brate bgti. Valencia nije mal grad, Sevilla takodjer a stadioni nisu mali pa su precesto poluprazni. Igrali su i u Engleskoj Blackpool, Fulham i Bou na malim stadionima, dolazili iz malih sredina ili vecih gradova gdje bi vecina navijala za jace klubove pa su stadioni svejedno redovno puni. Ne tvrdim ja da je katastrofa posjeta na svim tekmama, ali bgmi u mnogim je zabrinjavajuca.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 17 jan 2018, 15:52

Rooney88 je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Njemačka već godinama ima najveću posjetu na stadionima iako broji manje klubova od Eng,Ita i Španije.
@Lillard
Cesto naletim na Primeru na SK. Nemoj mi toga brate bgti. Valencia nije mal grad, Sevilla takodjer a stadioni nisu mali pa su precesto poluprazni. Igrali su i u Engleskoj Blackpool, Fulham i Bou na malim stadionima, dolazili iz malih sredina ili vecih gradova gdje bi vecina navijala za jace klubove pa su stadioni svejedno redovno puni. Ne tvrdim ja da je katastrofa posjeta na svim tekmama, ali bgmi u mnogim je zabrinjavajuca.
http://www.worldfootball.net/attendance ... 17-2018/1/

Betis 45 tisuća, Athletic 41, Valencia 39, Sevilla 33 tisuće. Zar je to malo?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la majestic24 » 17 jan 2018, 15:56

Alexis Sanchez has reportedly agreed a four-year deal with Manchester United contract worth £14million.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 17 jan 2018, 16:07

@Lill

Normalno da je malo hebo ga ti, nemoj ga porediti sa Hrvatskom i BiH. Betisov prima cini mi se preko 60 hiljada, Valencia 50, Baski preko 50, Sevillin cini mi se oko 45 milja.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
MysticAladin
Postovi: 824
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la MysticAladin » 17 jan 2018, 16:23

U Njemačkoj je ulaznica 20€ (konkretno u Hamburgu, a vjerujem i za ostale timove da je slično), u Italiji 70€ (Genoa - Roma nedavno, za Juve ne možeš kupit ulaznicu bez članske kartice koju isto platiš).

Švabo finansijski moćniji, ljepši stadioni, skoro napravljeni za potrebe WC 2006. Italiji podhitno treba organizacija nekog takmičenja da malo i država uloži u pravljenje/obnovu stadiona, a definitivno moraju smanjiti i cijene ulaznica.

Za Englesku je očekivana ovako visoka posjeta, da su stadioni veći bila bi još i veća.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: English Premier League

Post Postao/la Asteriks » 17 jan 2018, 16:36

Ako zavrse, a izgleda da 'oce, posao godine.

Gigant se napokon docepao klase a onda tu nema zeze. Edo sjece precizno kirurski, dvije muve jedim zamahom.

To je ona puzla koja je falila da budemo konkurentni nenedjebivom Cityu. :bow:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Kawhi » 17 jan 2018, 16:40

Rooney88 je napisao/la:@Lill

Normalno da je malo hebo ga ti, nemoj ga porediti sa Hrvatskom i BiH. Betisov prima cini mi se preko 60 hiljada, Valencia 50, Baski preko 50, Sevillin cini mi se oko 45 milja.
Posjeta u Spaniji je sasvim zadovoljavajuca. Neki klubovi imaju velike stadione pa se cini losijim to nego sto jeste. Barca, Sociedad i Sevilla su losi.
S obzirom na razliku u ekonomskom stanju Engleza, Njemaca i Spanaca, Spanci se odlicno drze.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Rooney88 » 17 jan 2018, 16:46

Dobro onda, ako je vama ovo OK. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Reds1234
Postovi: 1336
Pridružen/a: 04 nov 2015, 18:49
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Reds1234 » 17 jan 2018, 16:51

Arsenal se pogubio skroz,u panici su teskoj.

Avatar
Reds1234
Postovi: 1336
Pridružen/a: 04 nov 2015, 18:49
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Reds1234 » 17 jan 2018, 16:59

japa je napisao/la:Daj ba dje ces praviti paralele Salah-Robben, Robben je kad je bio zdrav bio ponajbolji igrac Chelsea kad uzese dvije titule, Chelsea ga je prodao jer je precesto bio ozlijedjen a Real dobre pare tada nudio...

Yebote ko da je prvi put da neki prosjecan igrac bljesne u Premier ligi jednu polusezonu ili sezonu, pa bilo je ovakvih slucajeva svake godine skoro, ja se sjecam vremena kad su ljubitelji Primere ovde isto tako ejakulirali na golove Michua koji ej jedne sezone zabio dvadesetak golova u ligi znam u kombinacijama za Arsenal se spominjao kao odlicno rijesenje u napadu, naravno iduce sezone zabio je dva gola na kraju negdje u drugoj ligi Spanije zavrsio. Pa imam jos jedan bolji primjer Daniel Sturidge, identicna prica, otpadak Chelsea koji je u sistemu Rodgersa uz maestralnog Suareza trpao golove bio dizan u nebesa kao ubber svjetska klasa, jedan od najboljih napadaca lige i evrope itd.. skoro preslikan put kao u Salaha...sjecam se da ga je cini mi se Artetitis prizeljkivao u Arsenalu...
Cekaj dao si primjer prosjecnog igraca u vidu Sturridga,o Boze.Tip je bio vrhunski materijal i talent,pa tipa su ozljede unistile i nisu mu dale da postane top igrac kakav je bio dok su ga ozljede bar nakratko pustale na miru.I u istu paralelu stavljat Stua i Michua?stvarno? Gasi internet jebote

Ko.psu.mi je i dan danas zao sto tip nije imao srece a zdravljem,nisu mu dale mira a samo nebo mu je mogla bit granica.

Kad vidim kakve bukve ga sad ustopavaju dodje mi da se zakljucam u wc i pocnem plakat.

Sta se Salaha tice on je idealni ispusni ventil naseg napada,bas se uklapa u ulogu koju ima u ovoj ekipi.Ne ne mislim da je tip wc igrac zbog ove polusezone niti da moze biti nosioc napada,al je idealan dio nase slagalice.Napad je stvarno nesto cime sam prezadovoljan u nas,doduse fali malo sirine u tom napadu,al kad imas kicmu.i focal point ionda je to manji problem.
Zadnja izmjena: Reds1234, dana/u 17 jan 2018, 17:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 17 jan 2018, 17:01

Rooney88 je napisao/la:@Lill

Normalno da je malo hebo ga ti, nemoj ga porediti sa Hrvatskom i BiH. Betisov prima cini mi se preko 60 hiljada, Valencia 50, Baski preko 50, Sevillin cini mi se oko 45 milja.
Betis se godinama bori za opstanak ili je u zlatnoj sreidni, 45 tisuća je fantastična posjeta. To što imaju velik stadion, jbga.

Sevilla je malo niska, oko 10 tisuća praznih mjesta ostane, to stoji da je lošije. Valencia i Athletic su zadovoljavajući s obzirom kakvo je trenutno stanje klubova.

Stadion Deportiva prima 32 tisuće, prosjek 21.
Villareal prima 23 tisuće, prosjek 17.
Malaga prima 32, prosjek 21.

Girona, Eibar i Leganes uvijek puni stadioni, samo što imaju premali kapacitet.

Želim reći da je za Španjolsku to sasvim dobar prosjek. Normalno da mogu više, ali kad uzmeš sve okolnosti u obzir, ovo je realnost. Imam poznanike koji žive tamo i navijaju za Athletic, Celtu, Betis. Za njihove uvjete karte su skupe, recimo 50 eura bi bila najjeftnija na većini stadiona.

Betis je obnovio stadion, Sevilla donekle, Celta obnavlja još čini mi se, Real Sociedad obnavlja. Stadioni loši bili i barem se radi nešto po tom planu.

Može moderator ovo prebacit na odgovarajuću temu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 17 jan 2018, 17:18

Reds1234 je napisao/la:
japa je napisao/la:Daj ba dje ces praviti paralele Salah-Robben, Robben je kad je bio zdrav bio ponajbolji igrac Chelsea kad uzese dvije titule, Chelsea ga je prodao jer je precesto bio ozlijedjen a Real dobre pare tada nudio...

Yebote ko da je prvi put da neki prosjecan igrac bljesne u Premier ligi jednu polusezonu ili sezonu, pa bilo je ovakvih slucajeva svake godine skoro, ja se sjecam vremena kad su ljubitelji Primere ovde isto tako ejakulirali na golove Michua koji ej jedne sezone zabio dvadesetak golova u ligi znam u kombinacijama za Arsenal se spominjao kao odlicno rijesenje u napadu, naravno iduce sezone zabio je dva gola na kraju negdje u drugoj ligi Spanije zavrsio. Pa imam jos jedan bolji primjer Daniel Sturidge, identicna prica, otpadak Chelsea koji je u sistemu Rodgersa uz maestralnog Suareza trpao golove bio dizan u nebesa kao ubber svjetska klasa, jedan od najboljih napadaca lige i evrope itd.. skoro preslikan put kao u Salaha...sjecam se da ga je cini mi se Artetitis prizeljkivao u Arsenalu...
Cekaj dao si primjer prosjecnog igraca u vidu Sturridga,o Boze.Tip je bio vrhunski materijal i talent,pa tipa su ozljede unistile i nisu mu dale da postane top igrac kakav je bio dok su ga ozljede bar nakratko pustale na miru.I u istu paralelu stavljat Stua i Michua?stvarno? Gasi internet jebote

Ko.psu.mi je i dan danas zao sto tip nije imao srece a zdravljem,nisu mu dale mira a samo nebo mu je mogla bit granica.

Kad vidim kakve bukve ga sad ustopavaju dodje mi da se zakljucam u wc i pocnem plakat.

Sta se Salaha tice on je idealni ispusni ventil naseg napada,bas se uklapa u ulogu koju ima u ovoj ekipi.Ne ne mislim da je tip wc igrac zbog ove polusezone niti da moze biti nosioc napada,al je idealan dio nase slagalice.Napad je stvarno nesto cime sam prezadovoljan u nas,doduse fali malo sirine u tom napadu,al kad imas kicmu.i focal point ionda je to manji problem.
Sturidge nije bio vrhunski materijal da jeste ne bi ga se Chelsea rijesio. U Liverpoolu je imao samo jednu dobru sezonu, sudeci po toj sezoni ne bi rekao da je bio svjetska klasa, vec samo solidan napadac u formi ciji je klub u formi isto, RVP je imao i vece probleme od njega sa ozlijedama pa je opet uspio da napravi veliku karijeru, ako cemo ici time sta bi bilo kad bi bilo sta onda reci za njega da nije pola karijere proveo u bolnici bio bi najbolji napadac EPLa ikada.

Avatar
Reds1234
Postovi: 1336
Pridružen/a: 04 nov 2015, 18:49
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Reds1234 » 17 jan 2018, 17:23

japa je napisao/la:
Reds1234 je napisao/la:
japa je napisao/la:Daj ba dje ces praviti paralele Salah-Robben, Robben je kad je bio zdrav bio ponajbolji igrac Chelsea kad uzese dvije titule, Chelsea ga je prodao jer je precesto bio ozlijedjen a Real dobre pare tada nudio...

Yebote ko da je prvi put da neki prosjecan igrac bljesne u Premier ligi jednu polusezonu ili sezonu, pa bilo je ovakvih slucajeva svake godine skoro, ja se sjecam vremena kad su ljubitelji Primere ovde isto tako ejakulirali na golove Michua koji ej jedne sezone zabio dvadesetak golova u ligi znam u kombinacijama za Arsenal se spominjao kao odlicno rijesenje u napadu, naravno iduce sezone zabio je dva gola na kraju negdje u drugoj ligi Spanije zavrsio. Pa imam jos jedan bolji primjer Daniel Sturidge, identicna prica, otpadak Chelsea koji je u sistemu Rodgersa uz maestralnog Suareza trpao golove bio dizan u nebesa kao ubber svjetska klasa, jedan od najboljih napadaca lige i evrope itd.. skoro preslikan put kao u Salaha...sjecam se da ga je cini mi se Artetitis prizeljkivao u Arsenalu...
Cekaj dao si primjer prosjecnog igraca u vidu Sturridga,o Boze.Tip je bio vrhunski materijal i talent,pa tipa su ozljede unistile i nisu mu dale da postane top igrac kakav je bio dok su ga ozljede bar nakratko pustale na miru.I u istu paralelu stavljat Stua i Michua?stvarno? Gasi internet jebote

Ko.psu.mi je i dan danas zao sto tip nije imao srece a zdravljem,nisu mu dale mira a samo nebo mu je mogla bit granica.

Kad vidim kakve bukve ga sad ustopavaju dodje mi da se zakljucam u wc i pocnem plakat.

Sta se Salaha tice on je idealni ispusni ventil naseg napada,bas se uklapa u ulogu koju ima u ovoj ekipi.Ne ne mislim da je tip wc igrac zbog ove polusezone niti da moze biti nosioc napada,al je idealan dio nase slagalice.Napad je stvarno nesto cime sam prezadovoljan u nas,doduse fali malo sirine u tom napadu,al kad imas kicmu.i focal point ionda je to manji problem.
Sturidge nije bio vrhunski materijal da jeste ne bi ga se Chelsea rijesio. U Liverpoolu je imao samo jednu dobru sezonu, sudeci po toj sezoni ne bi rekao da je bio svjetska klasa, vec samo solidan napadac u formi ciji je klub u formi isto, RVP je imao i vece probleme od njega sa ozlijedama pa je opet uspio da napravi veliku karijeru, ako cemo ici time sta bi bilo kad bi bilo sta onda reci za njega da nije pola karijere proveo u bolnici bio bi najbolji napadac EPLa ikada.
Pa i tamo je imao probleme s ozljedama,a kad bi igrao stavljali bi ga na krilo zato je i otisao.
****,ja kazem samo da je lik bio vrhunski talent,imao je 1 na 1,brzinu,tehnicki dotjeran,apsolutno razumijevanje igre i bio je bas poseban igrac,to si vidio u svakom **** pokretu na terenu..smeker...
Zabivao je na 100 mogucih nacina,itd..
Ozljede te max unazade posebno ako ih godisnje imas 5,6...

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.