Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 19 okt 2017, 16:38

Bilo je i previše promjena u postavci od početka sezone i to dijelom zbog izostanaka tako da sve to sigurno utiče na rezultate. To se kroz sezonu ne smije dopuštati tako da je sada najvažnije što bolje spremiti ekipu za nove utakmice. I dalje mislim da formacija 4-3-3 može dignuti klub na nove pobjedonosne staze i možda bi bilo dobro korstiti je više. Prije ipak nije bilo dovoljno vremena i kombinacija za tu postavku, ali najbolje je dražti se one standardne i upravo te formacije. Naravno, ne radi se samo o pustoj formaciji kao broju, ali skoro sigurno bi bila iznenađenje jer možda tu leži neki skriveni potencijal svih igrača koji su tu, tako djeluje.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 19 okt 2017, 18:12

Nesto treba promjeniti u igri, a Simeone najbolje zna sto je to, i ne sumnjam u njegovo znanje. Obrana i ona standardna disciplina su i dalje prisutni, i izrazeni su protiv jacih ekipa, ali protiv slabijih treba drugacije igrati, stvarati vise prilika po utakmici, igrati kreativnije u veznom redu. Sinoc protiv Qarabaga je stvoreno pre malo sansi za gol, kao i u vecini utakmica protiv slabijih ekipa ove sezone.
Glavni cilj za Ligu prvaka je pobjediti Romu na Metropolitanu, a pobjeda protiv Qarabaga se podrazumjeva, tako da ima sanse za prolazak skupine.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 21 okt 2017, 01:19

Potrebna je ta promjena u igri i također je važno da Cholo, Tiago i ekipa pripreme tim za gostovanje na Balaidosu kod Celte jer oni na svom terenu uvijek mogu odigrati dobro protiv mnogih ekipa tako da bi pobjeda tamo digla moral svima.
Također, navodno se planira dovesti mladi Lucas Torreira iz Sampdorije pa ćemo vidjeti šta bi moglo biti od svega na kraju i u kojem prelaznom roku. Ovaj momak igra kao defanzivni vezni, a već je nedavno bilo nekih podataka da se traži igrač takvog profila.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 22 okt 2017, 18:18

Tri boda protiv Celte na kraju iako to nije bila baš sigurna pobjeda, ali ovakve pobjede su nedostajale u zadnjih nekoliko utakmica. Može puno bolje naravno pa se nadam da će i forma uskoro doći na pravu razinu. Izmjene su po meni trebale biti malo drugačije, tačnije Vietto umjesto Gameira u drugom poluvremenu i možda Augusto umjesto Gabija ali dobro. Samo da se svi što prije okupe i bit će lakše kombinovati sve ostalo.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 22 okt 2017, 18:24

Iz ove utakmice se pamti samo pobjeda i naravno sjajni Oblak koji je imao dosta posla. Correa mozda najbolji u igri danas, iako je igrao defanzivnije.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 26 okt 2017, 18:16

Sinoc u prvoj utakmici kupa kod Elchea los rezultat, iako je igrala druga postava i neki igraci iz mlađih kategorija to je moralo biti bolje. Prvo poluvrijeme je moglo biti rijeseno sa 2-3 lagana gola, ali neefikasnost Vietta i Torresa je bila prevelika. Mislim da je Vietto sinoc prokockao svaku sansu da vise zaigra u nekoj ozbiljnijoj utakmici. Nije mi jasno sto se desilo onom Viettu iz Vilarreala, sinoc je protiv obrane treceligaske ekipe izgledao potpuno nemocno, a jos je promasio 2 cista zicera.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 27 okt 2017, 16:15

Izgleda da se iz utakmice protiv Elchea jedino pozitivno može izdvojiti to da se Augusto vratio na teren po prvi put ove sezone jer će biti itekako potreban u utakmicama prvenstva ukoliko se vrati u formu, a i Vrsaljko je također igrao. Elche je sada ipak niželigaš tako da je lijepo što igrali momci koji su canteranosi kao Bare i Sergio Gonzalez i to je uvijek dobra stvar. Svima je jasno da igra mora biti daleko bolja, da nedostaje golova i tu nema dvojbe. Sada bi bilo idealno vezati nekoliko pobjeda uz bolje utakmice kada sa svih strana ponovo pametuju o Cholu i o tome kako treba ili ne treba igrati što je stotinu puta prežvakano. Villarreal dolazi sutra na Metropolitano i tri boda su jako potrebna tako da, nadamo se boljim utakmicama.


Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 28 okt 2017, 20:26

Danas propuštena pobjeda čisto zbog nebranjenog prekida kod primljenog gola, inače konkretnija igra u napadu, kao i na svojoj polovini terena većinom utakmice. Svi su ušli u utakmicu sa dosta energije i vidjelo se da je pobjeda blizu tako da su tri boda baš bila potrebna. Correa ponovo odlično pogodio iz lijepe akcije i plus nije igrao na svojoj poziciji. I ovaj put je nedostajalo prave realizacije ispred gola jer se prije čak iz nekih poluprilika znao zabit gol i slično. Ništa novo ove sezone..

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 28 okt 2017, 20:43

Ako je se vec islo na cuvanje rezultata 1-0 onda je Cholo trebao uvesti Gimeneza ili Augusta, ali ipak primljen gol nakon prekida, jos Bacca dobio Godina u duelu. Correa je najbolji igrac Atletica ove sezone, momak igra odlicno, a Thomas također odlican. Dok ne dođe Costa izgleda da cemo se nagledati ovakvih utakmica.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 31 okt 2017, 23:57

Ee moj Atleti, ovom se stvarno nisam nadao. Ocekivala se lagana pobjeda kod kuce protiv nekih Azerbajdzanaca, a na kraju jos jedno razocaranje i definitivno ispadanje iz LP. Mislio sam da ce danas doci do neke visoke pobjede koja bi digla samopouzdanje i vratila ekipu u borbu za prolazak skupine, a oni s igracem vise ne mogu stvoriti ozbiljnu sansu. Mijenjati treba puno stvari, ovako nece daleko.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 01 nov 2017, 16:32

Neshvatljivo je i meni kako se mogu događati tolike oscilacije ekipi koja je zapravo bila prepoznatljiva po konstantnosti i čvrstoj i sigurnoj igri. Posebno mi je žao zbog Lige prvaka naravno jer je ovaj tim zaslužio puno više u tom takmičenju. Potrebno je promijeniti neke stvari definitivno, vidjet ćemo kakvi rezultati predstoje u ligi i koliko će se sve odraziti.

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kecko » 01 nov 2017, 16:36

Zasluzili vise u ligi prvaka ? Cime,ovim antinogometom gdje 2 prilike nisu stvorili mrtvom Karabagu. Ovo ispadanje u grupi je pravda za sve one sretne prolaze protiv Barce i Bayerna.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 nov 2017, 13:23

Naravno da je zaslužio više, u to sam siguran do neba. Prije svega, nisam mislio na ovu sezonu i ove užasne utakmice protiv Qarabaga već na prijašnje sezone ukupno gdje je zaslužen trofej tako da mi je svakako žao što nema ništa od Lige prvaka ove godine. Prvo ta sezona 13/14 gdje je došlo do poraza u finalu kakav se može desiti jednom od stotinu puta i kasnije pogotovo u sezoni 15/16 u finalu na Meazzi kada sudac odobrava Realov gol iz ofsajda pa ne svira prvi penal kada je Ramos igrao rukom. Još nakon svega toga izjednačiš na 1-1. To dajem kao najbolji primjer za finala LP.

Sretni prolazi protiv Barcelone i Bayerna kažeš? Protiv Barcelone je sačuvan aktivan rezultat sa igračem manje na Camp Nou i u uzvratu na Calderonu odigrana vrhunska utakmica gjde je su potpuno nadigrani. Protiv Bayerna je odigrano jedno loše poluvrijeme, može se tako reći jer je ostatak pripao Atleticu. Apsolutno zasluženi prolazi. Tu priču o antinogometu sačuvaj za sebe jer je to stotinu puta prežvakano, ako misliš na taj reaktivni, defanzivni nogomet. Svaka ekipa se mora nadigravati i napadati cijelo vrijeme? Pogotovo protiv jakih protivnika? Gdje je to propisano? Kao da kažeš ajmo igrati poker ali ja ću ti dati karte koje ja želim ili da gledaš bokserski meč gdje su jednom bokseru zavezane ruke. To je to kada se nekome ''zabranjuje'' defanzivni nogomet. Svaka ekipa može birati kako će igrati i kraj priče, svako voli svoj stil. Što se tiče ove sezone jasno je da su rezultati u LP razočarali mnoge i tu nema dileme, samo kažem, vidjet ćemo kako će se sada to odraziti na utakmice u ligi.

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kecko » 02 nov 2017, 13:30

Da su zasluzili osvojili bi je. Antinogomet jednostavno ne zasluzuje trofeje.
Chelsea je pokraden protiv Barce pa su par godina osvojili
Bayern je nesretno izgubio u finalu od Chelsea pa su osvojili naredne-to se zove zasluga.
Ovaj antinogomet kakav propagira cigan Cholo ne smije biti sinonim za trofeje!

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 nov 2017, 13:59

Ok, to je tvoj stav, ja čvrsto držim do svog i ne moramo dalje.

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Policeman » 02 nov 2017, 14:22

Molders je napisao/la:Tu priču o antinogometu sačuvaj za sebe jer je to stotinu puta prežvakano, ako misliš na taj reaktivni, defanzivni nogomet. Svaka ekipa se mora nadigravati i napadati cijelo vrijeme? Pogotovo protiv jakih protivnika? Gdje je to propisano? Kao da kažeš ajmo igrati poker ali ja ću ti dati karte koje ja želim ili da gledaš bokserski meč gdje su jednom bokseru zavezane ruke. To je to kada se nekome ''zabranjuje'' defanzivni nogomet. Svaka ekipa može birati kako će igrati i kraj priče, svako voli svoj stil. Što se tiče ove sezone jasno je da su rezultati u LP razočarali mnoge i tu nema dileme, samo kažem, vidjet ćemo kako će se sada to odraziti na utakmice u ligi.
Objasnio si a ove nove generacije navijaca ne znam u kakvom oni svijetu zive kao da nikad nisu culi za rijec "taktika" koja god ekipa ne igra s 70% posjeda za njih je to sranje i antinogomet a razliciti nacini igranja i jeste ono sto cini ovu igru brutalno zanimljivom

Simeoneu treba skinuti kapu za ovih 4, 5 g. kako je odradio a ne nazivati antinogometom
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kecko » 02 nov 2017, 15:31

Bas me cudi da se navijacima Uniteda dopada antifudbal.

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Policeman » 02 nov 2017, 16:33

slika

Jose Mourinho: ‘There are many poets in football, but poets don’t win many titles’
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kecko » 02 nov 2017, 17:16

Naravno,Guardiola nije osvojio nijedan trofej u svojoj karijeri i nikada nije tamburao Mourinha :yawn:

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.