Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Chologol » 11 maj 2010, 19:09

Kontam kad ima tema o "Hrvatskom Športskom klubu Zrinjskom", valjda je jedan velikan kao sto je Atletico de Madrid zasluzio svoju temu na ovom forumu. Klub koji ce ove sezone ponoviti doblete iz 1996-te, samo ovaj put nece biti liga i kup nego Europa liga i kup :D

Dakle: Nogometni klub Athletic Club de Madrid osnovali su 26. travnja 1903. baskijski studenti u Madridu kao ispostavu Athletic Bilbaa. Prvi je predsjednik kluba bio Enrique Allende. U početku su i u jednom i u drugom klubu dresovi bili drugačije boje nego danas. Majica je bila s jednom plavom i jednom bijelom crtom, dok im je donji dio bio potpuno plav. Bilo je to zbog toga jer su momci iz Bilbaa kupovali dresove za oba kluba u Engleskoj i to u Blackburn Roversima. Dugo su vremena igrali u plavo-bijelim dresovima, sve do 1911. godine, dok se predstavnik Athletic Bilbaa nije uputio na novo putovanje brodom prema Engleskoj te se s tog puta vratio s dresovima Southamptona (majica s crveno-bijelim crtama i crnim donjim dijelom), jer nije mogao pronaći opremu Blackburn Roversa. Athletic Bilbao prihvaća nove dresove kao službene, dok Madriđani uzimaju crveno bijelu majicu, a ostavljaju plavim svoj donji dio. Godine 1921. madridski se Athletic sasvim odvojio od Atletica iz Bilbaa, a 13. svibnja 1923. godine klub je otvorio svoj prvi stadion, Metropolitano, odigravši utakmicu protiv Real Sociedada. Svoj prvi nastup u prvoj ligi odigrao je 10. veljače u Lehoni (španj. Leona) protiv momčadi koja se zvala Arenas de Guecho. Zbog teške ekonomske krize, klub se 1939. spaja s Aviación Nacional, ekipom zračnih snaga španjolske vojske. Nakon fuzije klub dobiva ime Athletic Aviación de Madrid, a 1941. mijenja ime iz Athletic u Atlético, jer je Francisco Franco zabranio uporabu stranih imena. Današnje ime, Atlético de Madrid, klub nosi od 1947. godine. Prvu ligu klub osvaja u sezonama 1939./40., 1940./41., 1949./50. i 1950./51. 1962. godine osvaja Kup pobjednika kupova, pobjedom u finalu nad Fiorentinom. Dana 17. ožujka 1964. na čelo kluba dolazi legendarni Vicente Calderón, koji mijenja dotadašnjeg predsjednika Javiera Barrosa. Ostat će zapamćen kao najuspješniji predsjednik Atletica, jer u 21 godinu sa njim na čelu klub osvaja devet titula: četiri lige, četiri kupa i jedan Interkontinentalni kup kojeg su osvojili 1974. godine. Tadašnji osvajač Kupa prvaka Bayern München, odbio je odigrati utakmicu protiv južnoameričkog predstavnika, argentinskog kluba Club Atlético Independiente Avellaneda te je, kao poražena u europskom finalu, uskočila ekipa Atlético Madrida i osvojila Interkontinentalni kup. Najvećim uspjehom u suvremenijoj povijesti smatra se dupla kruna 1996. godine.
Rey de la furia española...

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la jose » 11 maj 2010, 19:35

Pa evo da se i ja pridruzim novoj temi. Ne mogu reci da sam veliki navijac Atletica, ali u svakom slucaju se mogu nazvati funom ovog kluba u spanskoj primeri.
Dragi su mi postali 1996. godine, kada su prekinuli niz od nekih 11-12 godina dominacije Reala i Barcelone i od tada sam njihov navijac u spanskoj ligi.
U svakom slucaju, podrzavam temu o jednoj od najuspjesnijih spanskih ekipa (odmah iz Reala i Barce, po broju titula), iako to nije presudni faktor mog interesovanja za ovu ekipu.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la juznjak> » 11 maj 2010, 19:38

aj ljudi treba je odrzati ima nas za sada 3 dosta :lol: Vamos!!!
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Monolog » 11 maj 2010, 19:40

NE brini, sad će doći i Paja pa će omalovažavati ekipu. Mogu se kladiti da će on više postova ostaviti, negoli svi drugi zajedno. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la MElloo » 11 maj 2010, 19:42

sretno sutra u finalu navijam za vas ipak ste iz Madrida :mrgreen: ;) moci ce se pisati i na ovoj temi ;)

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la juznjak> » 11 maj 2010, 19:46

Hvala MEllo :lol: razvalicemo ih :lol: 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la sarajlija89 » 11 maj 2010, 19:54

najdrazi tim u spaniji...jedini mozda koji ima prave navijace tamo :D

pamtim generaciju kika,caminera,paunovica,molina na golu pa preko haselbanka,vierija..pa period kad su ispali...hibic kasnije kapiten......pa do danas

simpaticna ekipa...klub sa tradicijom....u finalu naravno na njihovoj strani....nadam se jednog dana da ce se moc ukljuciti u borbu za titulu u spaniji 8-) ;)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Chologol » 11 maj 2010, 21:24

sarajlija89 je napisao/la:najdrazi tim u spaniji...jedini mozda koji ima prave navijace tamo :D

pamtim generaciju kika,caminera,paunovica,molina na golu pa preko haselbanka,vierija..pa period kad su ispali...hibic kasnije kapiten......pa do danas

simpaticna ekipa...klub sa tradicijom....u finalu naravno na njihovoj strani....nadam se jednog dana da ce se moc ukljuciti u borbu za titulu u spaniji 8-) ;)
Tad sam ja za njih poceo navijati, sta sam imao mozda 8,9 godina. Samo Cholo Simeone je tad za mene bio neprikosnoven.

A sto se tice Pantica, ovi se mladji ne sjecaju, znao je covjek izvest slobodnjak ko niko. Caminero, pogledajte samo ovo: Vieri u 24 utakmice dao 24 gola :mrgreen:

Sutra razvalit Fulhama i osvojit prvu Europa ligu/Kup Uefa u povijesti/historiji :D

PS. Hvala Madridistama na podrski, nisam ovo ocekivao :D
Rey de la furia española...

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la sarajlija89 » 11 maj 2010, 21:29

hahahhaha...joj sta mu uradi....hhahaha...joj driblinga,ovo jos nisam vidio :D 8-) 8-)

jel se zvao pantic ili paunovic onaj....ili su cak oba bila u atletiku..cini mi se oba da su bila :D :D

znam antic ga je doveo odnekle i posto glavni igrac...legenda 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la MElloo » 11 maj 2010, 21:30

Chologol je napisao/la: Tad sam ja za njih poceo navijati, sta sam imao mozda 8,9 godina. Samo Cholo Simeone je tad za mene bio neprikosnoven.

A sto se tice Pantica, ovi se mladji ne sjecaju, znao je covjek izvest slobodnjak ko niko. Caminero, pogledajte samo ovo: Vieri u 24 utakmice dao 24 gola :mrgreen:

Sutra razvalit Fulhama i osvojit prvu Europa ligu/Kup Uefa u povijesti/historiji :D

PS. Hvala Madridistama na podrski, nisam ovo ocekivao :D
ipak to je tim iz Madrida..necemo za engleze navijat :D Reyes mi je drag od kad je igrao u realu da hoce on sutra zabit --ako nije povrijedjen :lol:

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Chologol » 11 maj 2010, 21:33

MElloo je napisao/la:
Chologol je napisao/la: Tad sam ja za njih poceo navijati, sta sam imao mozda 8,9 godina. Samo Cholo Simeone je tad za mene bio neprikosnoven.

A sto se tice Pantica, ovi se mladji ne sjecaju, znao je covjek izvest slobodnjak ko niko. Caminero, pogledajte samo ovo: Vieri u 24 utakmice dao 24 gola :mrgreen:

Sutra razvalit Fulhama i osvojit prvu Europa ligu/Kup Uefa u povijesti/historiji :D

PS. Hvala Madridistama na podrski, nisam ovo ocekivao :D
ipak to je tim iz Madrida..necemo za engleze navijat :D Reyes mi je drag od kad je igrao u realu da hoce on sutra zabit --ako nije povrijedjen :lol:
Nije, nije, igrat ce Reyes :D

Jojj ne mogu vise docekati utakmicu.

Ajde da vidim vase prognoze.

Forlan i Aguero vs Fulham, tako ce i zavrsit :D
Rey de la furia española...

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la MElloo » 11 maj 2010, 21:36

Atletico 1-0 fulham
Reyes 78' :D

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la juznjak> » 11 maj 2010, 21:48

samo da retardirana odbrana a odigra bar korektno u za napad ne brinem pa imamo jedan od najjacih napada u svijetu fudbala 8-) @sarajlija89 igrala su oba ali pantelic je Bog bio :D
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Chologol » 11 maj 2010, 21:53

Juznjak, jesi ti gledo zadnjih 5 utakmica Atletica? :mrgreen: :mrgreen:

Perea i Dominguez izgledaju savrseno, Antonio Lopez djeluje dobro, a tu je budala Ujfalusi :D

Vamos mi Atletiiiiiiiiii :D
Rey de la furia española...

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la admin » 11 maj 2010, 21:57

Chologol je napisao/la:Kontam kad ima tema o "Hrvatskom Športskom klubu Zrinjskom", valjda je jedan velikan kao sto je Atletico de Madrid zasluzio svoju temu na ovom forumu. Klub koji ce ove sezone ponoviti doblete iz 1996-te, samo ovaj put nece biti liga i kup nego Europa liga i kup :D
naravno, na portalu SportSport.es
predlažem ti da ga posjetiš i tamo pokušaš sa takvim pristupom. ovdje se trudimo da se nerasplinemo na 1000 blog tema.

ali hajde, pružimo joj šansu.

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la juznjak> » 11 maj 2010, 22:09

Chologol je napisao/la:Juznjak, jesi ti gledo zadnjih 5 utakmica Atletica? :mrgreen: :mrgreen:

Perea i Dominguez izgledaju savrseno, Antonio Lopez djeluje dobro, a tu je budala Ujfalusi :D

Vamos mi Atletiiiiiiiiii :D
jesam ba Dominugez ce biti igracina ali tanko je to i jos ne uljeva neku sigurnost :cry:
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Chologol » 11 maj 2010, 22:11

Dobro, ne zelim probleme sa adminima, al jbg ne mogu ja na svaki post naglasavat SARKAZAM. U tom slucaju mogao sam staviti zasto ce tema 'TSH Hofenhajm' il sta ja znam... Aston Villa, nebitno, kao sto si naglasio, temi je pruzena sansa ;)

Dakle, prije 24. godine Atletico je bio sudionik zadnjeg Europskog finala, i nije ga osvojio (Kup kupova), sada generacija sa Aguerom i Forlanom, mora osvojiti ovaj trofej, a ja kao sto sam po 100x rekao vjerujem da hoce!
Rey de la furia española...

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la juznjak> » 11 maj 2010, 22:35

steta sto ne moze igrati Tiago mada Raul Garcija nije los ali bolji je Portugalac po meni 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
semafresh
Postovi: 331
Pridružen/a: 31 mar 2010, 20:53
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la semafresh » 11 maj 2010, 23:45

Chologol je napisao/la:Kontam kad ima tema o "Hrvatskom Športskom klubu Zrinjskom", valjda je jedan velikan kao sto je Atletico de Madrid zasluzio svoju temu na ovom forumu. Klub koji ce ove sezone ponoviti doblete iz 1996-te, samo ovaj put nece biti liga i kup nego Europa liga i kup :D

Dakle: Nogometni klub Athletic Club de Madrid osnovali su 26. travnja 1903. baskijski studenti u Madridu kao ispostavu Athletic Bilbaa. Prvi je predsjednik kluba bio Enrique Allende. U početku su i u jednom i u drugom klubu dresovi bili drugačije boje nego danas. Majica je bila s jednom plavom i jednom bijelom crtom, dok im je donji dio bio potpuno plav. Bilo je to zbog toga jer su momci iz Bilbaa kupovali dresove za oba kluba u Engleskoj i to u Blackburn Roversima. Dugo su vremena igrali u plavo-bijelim dresovima, sve do 1911. godine, dok se predstavnik Athletic Bilbaa nije uputio na novo putovanje brodom prema Engleskoj te se s tog puta vratio s dresovima Southamptona (majica s crveno-bijelim crtama i crnim donjim dijelom), jer nije mogao pronaći opremu Blackburn Roversa. Athletic Bilbao prihvaća nove dresove kao službene, dok Madriđani uzimaju crveno bijelu majicu, a ostavljaju plavim svoj donji dio. Godine 1921. madridski se Athletic sasvim odvojio od Atletica iz Bilbaa, a 13. svibnja 1923. godine klub je otvorio svoj prvi stadion, Metropolitano, odigravši utakmicu protiv Real Sociedada. Svoj prvi nastup u prvoj ligi odigrao je 10. veljače u Lehoni (španj. Leona) protiv momčadi koja se zvala Arenas de Guecho. Zbog teške ekonomske krize, klub se 1939. spaja s Aviación Nacional, ekipom zračnih snaga španjolske vojske. Nakon fuzije klub dobiva ime Athletic Aviación de Madrid, a 1941. mijenja ime iz Athletic u Atlético, jer je Francisco Franco zabranio uporabu stranih imena. Današnje ime, Atlético de Madrid, klub nosi od 1947. godine. Prvu ligu klub osvaja u sezonama 1939./40., 1940./41., 1949./50. i 1950./51. 1962. godine osvaja Kup pobjednika kupova, pobjedom u finalu nad Fiorentinom. Dana 17. ožujka 1964. na čelo kluba dolazi legendarni Vicente Calderón, koji mijenja dotadašnjeg predsjednika Javiera Barrosa. Ostat će zapamćen kao najuspješniji predsjednik Atletica, jer u 21 godinu sa njim na čelu klub osvaja devet titula: četiri lige, četiri kupa i jedan Interkontinentalni kup kojeg su osvojili 1974. godine. Tadašnji osvajač Kupa prvaka Bayern München, odbio je odigrati utakmicu protiv južnoameričkog predstavnika, argentinskog kluba Club Atlético Independiente Avellaneda te je, kao poražena u europskom finalu, uskočila ekipa Atlético Madrida i osvojila Interkontinentalni kup. Najvećim uspjehom u suvremenijoj povijesti smatra se dupla kruna 1996. godine.
Sunderlanda ;)
Naš je Željo prvi ponovo... THE MANIACS 1987

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la -Paja » 11 maj 2010, 23:56

haha pa od koga ce kopirati dresove nego od Engleza tvoraca fudbala!

Pratio sam taj klubcic sjecam se jos sjajne generacije iz 2001-02 kojoj je trebalo samo dva pokusaja da izbori titulu u renomiranoj Segunda diviziji.
Dio Arsenala

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.