Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 22 maj 2017, 23:59

Sada kada je sezona gotova, može se reći da je najvažnije kako je ponovo osigurana Liga prvaka tim trećim mjestom, iako naravno nije sve završilo onako kako je zamišljeno pred početak sezone. Puno je stvari uticalo na rezultate ove sezone, prije svega dosta povreda prvotimaca pa tako i manja konstanta u igri. Odbrana je bila lošija nego ranije upravo zbog tih stvari, vezni red također sa dosta osciliranja. Gabi je igrao dosta slabije jer nije više mogao pratiti ritam kao prije, odnosno bilo bi bolje da se mogao više odmarati, ali i povreda Augusta je bila problem pa se morao više trošiti. Koke je imao sezonu ipak malo ispod svog nivoa, znamo da on može još bolje i ne sumnjam da će ponovo tako i biti. Carrasco je recimo igrao dosta promjenjivo, dvije tekme bi odigrao nešto lošije pa dvije ili tri puno bolje i sve tako, ali nema dileme ni za njega da će se dignuti na veći nivo, pogotovo jer se radi o još jednom mladom igraču. Napadači su nekako bili veliki problem, Griezmann je bio odličan u većini slučajeva, tu nema sumnje, ali nedostajala mu je podrška, kako od veznog reda (više prilika), tako i od drugog igrača u toj 4-4-2 koja se uglavnom koristila. Gameiro po mom mišljenju ipak nije opravdao očekivanja i ne bih se iznenadio da bude prodan uskoro, ali vidjet ćemo.

Onda su tu povrede desnih bekova krajem sezone i puno rotacija, a da nije bilo toliko problema siguran sam da bi tu bilo još jedno finale Lige prvaka. U ligi bi također bilo drugačije. Uglavnom, kada se sve to spoji dobiješ ovakve rezultate i treće mjesto na kraju. Cholo je prema svemu sudeći najavio da ostaje i to je po meni itekako dobar potez, bit će zanimljivo šta će svi odlučiti što se tiče pojačanja. Mislim da će to biti neke manje promjene i ovaj put, naravno ako se odobre transferi, a trebali bi.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 23 maj 2017, 22:31

Sezonom treba biti zadovoljan, ali je moglo biti bolje pogotovo u ligi. Teske ozljede Tiaga i Augusta su bile problem za vezni red, pa stalno neki problemi u obrani s ozljedama i suspenzijama, napad je bio ispod razine iako su svi ofanzivci sezonu zavrsili sa solidnom statistikom, opet je falio pravi napadac koji bi zabio preko 20 golova. Griezmann je imao onu jednu golgetersku krizu kada je 2-3 mjeseca bio bez gola u ligi, a to se odrazilo i na rezultate u tom periodu kada je bila upitna i 4. pozicija gdje se dugo vodila borba sa Sociedadom i Villarrealom, a Sevilla je bjezala na 3. mjestu.
Unatoc problemima u obrani opet je najbolja u ligi i ponovo najmanje primljenih golova.
Uglavnom sljedece sezone poonvno u borbu za La Ligu i Ligu prvaka.


Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 24 maj 2017, 23:56

Upravo tako, nedostajao je napadač koji bi mogao zabiti dvadesetak golova i to se osjetilo, pogotovo u utakmicama u kojima je Atletico favorit. Moguće da će se tražiti takvo pojačanje, a ja sam optimist što se tiče Griezmanna, mislim da će ostati u klubu. Theo Hernandez bi bio dobra opcija za lijevog beka i sigurno bi mogao imati dobru minutažu, ali izgleda da ide u Real. Poletio je za parama jer bi vjerovatno više igrao u Atleticu nego tamo, plus je i bio u mlađim kategorijama tako da mu niko nije kriv. Vidjet ćemo na šta će se ciljati po pitanju novih igrača.
freddy25 je napisao/la:slika
Vjeran je maksimalno, do kraja.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 27 maj 2017, 13:49

Griezmann: “Quiero ganar títulos en el Atlético”
http://www.mundodeportivo.com/futbol/at ... etico.html

On vjerovatno malo i igra igre sa novinarima zbog puno izjava u malo vremena jer je ranije dosta puta govorio kako ga ne zanimaju pitanja o novom klubu i da jednostavno želi ostati, a ovi po starom običaju ponavljaju isto deset puta. Ponovo kažem, ja sam zaista optimista što se njega tiče, mislim da će biti tu i dalje.

Navodno se spominje Sandro iz Malage kao novi napadač. Potencijal jeste i mlad je mada bi bilo bolje prvo pričekati šta će biti sa Gameirom jer ovoga ne bih smatrao udarnim pojačanjem ako bi se već tražio neki bolji napadač. Tu je već Correa kao dobar izbor, odnosno potencijal, on bi mogao više igrati naredne sezone.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 27 maj 2017, 14:37

Do godine Lacazzete i Grizzy u napadu.Sta je sa transfer banom ? Dokle je ta proceduta ?

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 27 maj 2017, 16:09

JoeBleck je napisao/la:Do godine Lacazzete i Grizzy u napadu.Sta je sa transfer banom ? Dokle je ta proceduta ?
Trebalo je već biti poznato da li će se odobriti transferi, ali se sve odužilo. Iz kluba su navodno bili optimistični pa bi se uskoro trebala saznati odluka suda.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 28 maj 2017, 17:01

Kada se ponisti ovaj transfer ban , Atletico mora krenuti po povratak Coste.Ne postoji bolji igrac za Cholov sistem od njega.Griezmann i on bi radili dar mar u napadu.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 29 maj 2017, 16:25

Najbolji strijelci u zadnjih 20 sezona, prema golovima u ligi:
1997/98 - Christian Vieri 24
1998/99 - José Mari 9
1999/00 - Jimmy Floyd Hasselbaink 24
2000/01 - Salvador Ballesta 21
2001/02 - Diego Alonso 22
2002/03 - Fernando Torres 13
2003/04 - Fernando Torres 19
2004/05 - Fernando Torres 16
2005/06 - Fernando Torres 13
2005/06 - Fernando Torres 13
2006/07 - Fernando Torres 15
2007/08 - Sergio Aguero 19
2008/09 - Diego Forlan 32
2009/10 - Diego Forlan 18
2010/11 - Sergio Aguero 20
2011/12 - Radamel Falcao 24
2012/13 - Radamel Falcao 28
2013/14 - Diego Costa 27
2014/15 - Antoine Griezmann 22
2015/16 - Antoine Griezmann 22
2016/17 - Antoine Griezmann 16
Forlan je bio strašan, pogotovo onda kada je zabio 32 gola, ali i sezonu kasnije kada je osvojena Europa liga, plus što je bio odličan i na Svjetskom prvenstvu. Vrhunski igrač. Mladi Torres također nezaboravan, kao i Falcao i ostali.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 30 maj 2017, 15:35

slika
:salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la DeeWa » 01 jun 2017, 11:00

Ipak transfer ban do januara
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 01 jun 2017, 12:45

Da, ipak je odlučeno da će ban biti aktivan tako da je sada klub u zaista nezgodnoj situaciji zbog te zabrane transfera. Sa druge strane, ipak se nadam da će ekipa koja ostane na okupu izboriti što bolje rezultate naredne sezone, mlađi igrači će dobtiti više prilike za igru tako da je sve moguće.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 02 jun 2017, 21:21

Ipak ce se ciljati na neka pojacanja sad preko ljeta, ali je najbitnije sacuvati trenutnu ekipu, a ima i nekih igraca koji se vracaju sa posudbi

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 04 jun 2017, 13:45

freddy25 je napisao/la:Ipak ce se ciljati na neka pojacanja sad preko ljeta, ali je najbitnije sacuvati trenutnu ekipu, a ima i nekih igraca koji se vracaju sa posudbi
Sigurno će klub pokušati ''osigurati'' neka pojačanja preko ljeta pa ih vjerovatno dovesti nakon isteka zabrane iako neće biti lako, ali vidjet ćemo, svakako je najvažnije da ostane ova ekipa koja je tu. Sa posudbe se vraćaju Vietto, Kranevitter i Jota, ako sam dobro shvatio. Sve mladi igrači tako da bi mogli biti od pomoći i iskoristiti prilike, pogotovo u ovakvoj situaciji.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 07 jun 2017, 15:15


Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 08 jun 2017, 22:27

freddy25 je napisao/la:...
Izgleda da je povratak Coste itekako moguć, barem sudeći prema njegovoj izjavi gdje govori da Conte više ne računa na njega. Možda se vrati nakon što ban istekne, nema sumnje da bi mogao dobro doći kao pojačanje. Šta misliš da li se isplatio klubu ukoliko se vrati i koliko bi to bio dobar potez?

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 08 jun 2017, 23:37

Definitivno bi Costa bio najidealnije pojacanje, posto skoro sigurno napusta Chelsea. Da nema ove zabrane, mislim da bi Costa 100% bio igrac Atletica, a ovako bi ga mogao netko preoteti jer je valjda izjavio da bi se volio vratiti u Atletico ali ne moze cekati 5 mjeseci da ne igra. Tesko da je on igrac za posudbe ali mislim da bi mogao sacekati do 1. mjeseca i trenirati s ekipom. I Lacazette je također blizu dolaska.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Romagnoli13 » 09 jun 2017, 00:31

Diego ne krije da bi se volio vratiti u Atletico.Ali također je izjavio da je to komplikovano, jer mu nije u interesu da ne igra narednih 4-5 mjeseci, pogotvo ne u sezoni nakon koje je Mundijal. Kazna koju je Atletico dobio ih je vjerovatno koštala povratka Diega u Madrid.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 09 jun 2017, 14:07

Zabrana je došla u zaista nezgodnom trenutku tako da će biti teže, a pitanje je i koliko bi oni tražili za njega iako to vjerovatno ne bi bio veliki problem. Sa druge strane, nema sumnje da Costa zaista ima želju vratiti se tako da se ne bih iznenadio ako bude ponovo tu nakon isteka bana.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 13 jun 2017, 12:52

Not official yet, but many reporting that Tiago is set to join Simeone's staff. #Atleti


O ovome se pričalo u zadnje vrijeme, a izlega da bi Tiago vjerovatno trebao dobiti svoju ulogu kod Chola i svakako je dobar potez što je jedan takav igrač u klubu :thumbup:.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.