Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 21 avg 2017, 12:08

Vidjelo se da baš nedostaje i Filipe Luis na lijevoj strani iako Lucas uvijek može odgovoriti zadatku. I Juanfran je bio dosta nesiguran u subotu jer su iz Girone imali dosta prostora po stranama u prvom poluvremenu. Griezmann također, on treba biti na nivou za prave rezultate. Ipak, trebalo bi sve to izgledati bolje u nastavku prvenstva, a sada slijede dva vezana gostovanja što je dobar izazov na početku lige.

Mislim da je taj dogovor za Costu spreman. Navodno 45m plus dodaci što je realno ok cijena kada se uzme u obzir šta sve igrač poput njega može pružiti na terenu.

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Finn » 21 avg 2017, 12:19

Molders je napisao/la:https://www.intothecalderon.com/platfor ... iga-season

Dobar članak o Atleticovoj odbrani i njenom učinku kroz predhodne sezone pa do početka nove. Ono što je sigurno je da odbrana u cjelini nije kao recimo na nivou iz one čuvene sezone 13/14, tačno je i da bekovi svakako nisu na maksimumu kao nekada, ali sa druge strane tu su momci koji će vjerovatno više igrati i mogu biti dobre zamjene. Vrsaljko je jako potreban za desnu stranu i važno je da spreman uđe u novu sezonu dok je na lijevoj strani već problem jer Lucas može dobro zamijeniti Filipea kada je potrebno i zahvalan je igrač, ali je ipak bolji kao stoper, kao i Gimenez. Moguće da će baš zbog toga Sergio Gonzalez polako dobivati svoju priliku u prvoj ekipi. I dalje je to vrhunska prepoznatljiva odbrana, bez sumnje plus što je i napad vjerovatno bolji nego prije par sezona. Prvenstvo će ponovo biti neizvjesno jer Real ima standardno skupocjenu ekipu, Barcelona je ovaj put mnogo lošija za svoje standarde, Valencia bi trebala biti bolja nego u zadnje vrijeme, Sevilla ponovo kvalitetna i tako dalje. Moglo bi biti svega u ligi..
Odlična analiza i tačno se protiv Girone moglo vidjeti kako je odbrana vrlo kritična, za ne povjerovati da će to biti glavni Atleticov problem u novoj sezoni. Biće potreban ozbiljan remont sljedećeg ljeta u zadnjoj liniji, oba beka zamijeniti, Juanfran i Filipe Luis više nikad neće biti kao na vrhuncu, a zamjene im baš i ne ulijevaju nadu. Šteta zbog Thea, već je ove sezone mogao lagano istisnuti Filipea.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 23 avg 2017, 14:11

Finn je napisao/la:
Molders je napisao/la:https://www.intothecalderon.com/platfor ... iga-season

Dobar članak o Atleticovoj odbrani i njenom učinku kroz predhodne sezone pa do početka nove. Ono što je sigurno je da odbrana u cjelini nije kao recimo na nivou iz one čuvene sezone 13/14, tačno je i da bekovi svakako nisu na maksimumu kao nekada, ali sa druge strane tu su momci koji će vjerovatno više igrati i mogu biti dobre zamjene. Vrsaljko je jako potreban za desnu stranu i važno je da spreman uđe u novu sezonu dok je na lijevoj strani već problem jer Lucas može dobro zamijeniti Filipea kada je potrebno i zahvalan je igrač, ali je ipak bolji kao stoper, kao i Gimenez. Moguće da će baš zbog toga Sergio Gonzalez polako dobivati svoju priliku u prvoj ekipi. I dalje je to vrhunska prepoznatljiva odbrana, bez sumnje plus što je i napad vjerovatno bolji nego prije par sezona. Prvenstvo će ponovo biti neizvjesno jer Real ima standardno skupocjenu ekipu, Barcelona je ovaj put mnogo lošija za svoje standarde, Valencia bi trebala biti bolja nego u zadnje vrijeme, Sevilla ponovo kvalitetna i tako dalje. Moglo bi biti svega u ligi..
Odlična analiza i tačno se protiv Girone moglo vidjeti kako je odbrana vrlo kritična, za ne povjerovati da će to biti glavni Atleticov problem u novoj sezoni. Biće potreban ozbiljan remont sljedećeg ljeta u zadnjoj liniji, oba beka zamijeniti, Juanfran i Filipe Luis više nikad neće biti kao na vrhuncu, a zamjene im baš i ne ulijevaju nadu. Šteta zbog Thea, već je ove sezone mogao lagano istisnuti Filipea.
Može to svakako i dalje biti jedna vrhunska odbrana zbog disciplinovane postavke, ne kao na vrhuncu, ali i dalje među najboljim na svijetu samo pod uslovom da igrači budu u formi. Bekovi će imati važan zadatak, Vrsaljko može biti odličan na desnoj strani i donositi dodatnu brzinu dok je na lijevoj već malo problem kao što je i poznato. Filipe Luis je potreban nakon oporavka, a možda se bude mijenjao upravo sa mlađim igračem, vidjet ćemo.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 23 avg 2017, 14:21

freddy25 je napisao/la:...
Vjeruj mi, u zadnje vrijeme se često sjetim kada smo pisali o Falcau i on zaista ponovo odlično igra u francuskoj ligi. Prošle sezone 21 gol u prvenstvu, a sada je opet dobro krenuo. Sigurno ne bi bilo loše vidjeti ga u klubu ponovo, iako će naravno biti dovoljno ukoliko se Costa vrati. Meni je nekako i Cavani bio želja u Atleticu, pa makar i da odradi jednu dobru sezonu, ali to je već druga stvar.

Šta ti misliš o Cavaniju?

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 23 avg 2017, 23:46

Molders je napisao/la:
freddy25 je napisao/la:...
Vjeruj mi, u zadnje vrijeme se često sjetim kada smo pisali o Falcau i on zaista ponovo odlično igra u francuskoj ligi. Prošle sezone 21 gol u prvenstvu, a sada je opet dobro krenuo. Sigurno ne bi bilo loše vidjeti ga u klubu ponovo, iako će naravno biti dovoljno ukoliko se Costa vrati. Meni je nekako i Cavani bio želja u Atleticu, pa makar i da odradi jednu dobru sezonu, ali to je već druga stvar.

Šta ti misliš o Cavaniju?
I Cavani i Falcao su ubojice u napadu u to nema sumnje. Atleticu bas fali takav tip igraca da bi mogao osvojiti neki od najvecih trofeja ove sezone, Griezmann nije igrac koji treba da bude najbolji strijelac, on ipak igra malo iza napadaca, tako da je pravi napadac najpotrebniji ovoj ekipi, koji bi sa Griezmanom cinio ubojit tandem. Ja se nadam Costi, iako ne znam dokle su pregovori s njim dosli.
Za obranu se ne bojim ove sezone, igracki ne promijenjena u odnosu na proslu , i ove sezone vjerovatno najmanje primljenih golova u ligi ali uz manje onakvih gresaka kao protiv Girone, ali za naslov treba vise zabijenih golova, a za to je potreban Costa.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 24 avg 2017, 12:47

Zaista su slični po tome i jedan i drugi, meni je Cavani više samo neka lična želja u Atleticu jer izgleda da će teško ubrzo napustiti klub. Urugvajci su ipak uvijek dobro došli :cool:. O Falcau također sve znamo, nema sumnje o kakvom se igraču radi i upravo je jedan takav napadač potreban za pravi napad na titulu, posebno na više frontova. Costa bi naravno bio gotovo idealno pojačanje ove sezone i mislim da će ipak doći u klub.

Griezmannu su određene dvije utakmice suspenzije zbog prigovora iz prošle utakmice. To je sada dobra prilika da Correa uskoči u prvih 11. I Vietto bi također mogao nastupati od početka, ili barem više ulaziti u igru. Volio bih da i on proradi kako treba jer ima dosta toga za ponuditi, talentiran je i mlad igrač i sigurno može biti jako dobar na terenu. Imao je prije dosta problema na treninzima i čini mi se kao da se sada već prilagodio svemu i da je spreman za bolje utakmice.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 25 avg 2017, 15:57

Chelsea
ATLETICO
Roma
Qarabag
Teska skupina, tu su 3 ekipe kojima je cilj prvo mjesto u skupini tako da ce biti teze nego u zadnje 4 godine kada je Atletico bio lagano prvi u skupinama. Ali ne sumnjam u prolazak skupine ni ove sezone.
Prva utakmica u gostima kod Rome, valjat ce prezivit sva ova gostovanja, jedva cekam prvu utakmicu na Metropolitanu.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 26 avg 2017, 14:23

Dobra grupa, bit će zanimljive utakmice protiv Chelsea i to najviše zbog Contea.

Filipe Luis i Gameiro će biti u kombinacijama za večeras. Dobro bi bilo polako ubaciti Filipea u igru, možda tamo od 60 do 70 minute. Mislim da bi i Augusto mogao uskočiti večeras. Inače, klub je pokazao interes za Leandera Dendonckera iz Anderlechta, igrača koji je prema komentarima veoma perspektivan i mogao bi biti važan za vezni red i poziciju koju igra, i mladog argentinskog napadača Lautara Martineza koji bi eventualno došao narednog ljeta.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 27 avg 2017, 00:46

Večeras sigurna pobjeda protiv Las Palmasa, daleko bolja igra od početka utakmice za razliku od prvog kola. Correa ponovo zabio magičan gol, a i ostali golovi su bili dobri. Ono što je najvažnije, upisana su prva tri boda pred gostovanje na Mestalli.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 27 avg 2017, 01:25

Odlicna igra veceras, Cholo poceo sa Thomasom sto je bio sjajan potez, momak je sjajan. Jedini problem su ti golovi nakon centarsuteva koje primamo vec drugu utakmicu. Correa odlicno krenuo u sezonu, ni Vietto nije bio los, mogu oni jos dosta toga napraviti.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kawhi » 27 avg 2017, 02:17

freddy25 je napisao/la:Odlicna igra veceras, Cholo poceo sa Thomasom sto je bio sjajan potez, momak je sjajan. Jedini problem su ti golovi nakon centarsuteva koje primamo vec drugu utakmicu. Correa odlicno krenuo u sezonu, ni Vietto nije bio los, mogu oni jos dosta toga napraviti.
Meni nikad nije bilo jasno zašto Thomas ne igra kod vas više. Gabi je star i Thomas je uvijek izgledao kao dobra zamjena za njega. Tu je i druga stvar što ja mislim da bi vi trebali igrati 4-3-3 zbog Kokea, Saula i Griezmanna koji su vaši najbolji igrači, ali ne vjerujem da ću to vidjeti pod Cholom.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 27 avg 2017, 21:44

Kawhi je napisao/la:
freddy25 je napisao/la:Odlicna igra veceras, Cholo poceo sa Thomasom sto je bio sjajan potez, momak je sjajan. Jedini problem su ti golovi nakon centarsuteva koje primamo vec drugu utakmicu. Correa odlicno krenuo u sezonu, ni Vietto nije bio los, mogu oni jos dosta toga napraviti.
Meni nikad nije bilo jasno zašto Thomas ne igra kod vas više. Gabi je star i Thomas je uvijek izgledao kao dobra zamjena za njega. Tu je i druga stvar što ja mislim da bi vi trebali igrati 4-3-3 zbog Kokea, Saula i Griezmanna koji su vaši najbolji igrači, ali ne vjerujem da ću to vidjeti pod Cholom.
Probao je Cholo jedno vrijeme sa 4-3-3 i rezultati nisu bili toliko dobri kao i sama igra, ali isto tako ta formacija se nije koristila dovoljno dugo da bi se napravio neki bolji plan. Klub je postigao nevjerovatne uspjehe sa formacijom 4-4-2 ili 4-1-4-1, ovisno o nekim protivnicima, ali slažem se da bi bilo dobro malo promijeniti postavku u odnosu na pojedine ekipe. Zavisi sve i od igrača i rasporeda, ali svakako da ova ekipa ima dovoljno izbora za više planova i iznenađenja na terenu.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 29 avg 2017, 21:29

slika
Stadion skoro gotov

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 31 avg 2017, 13:16

Stadion će biti čudesan, nema sumnje, pogotovo to osvjetljenje na njemu iako će Calderon strašno nedostajati. Sada slijedi ova reprezentativna pauza nakon koje bi manje više svi trebali biti na okupu pa tako nadam se i potpuno spreman Filipe Luis, između ostalih, jer je baš falio na lijevoj strani na početku u prva dva kola. Ubrzo će se znati i sve u vezi transfera Coste do kojeg bi trebalo doći na kraju.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 01 sep 2017, 19:04

Manu Sainz: En las próximas horas se hará oficial el fichaje de Diego Costa por el Atlético.
U narednih nekoliko sati bi se navodno trebao objaviti Costin transfer.. Ovo je ustvari starija vijest što je malo čudno, ali vidio sam podatak na više strana pa bi se uskoro trebalo znati više o svemu.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 sep 2017, 14:34

Za sada ipak ništa od Diegovog povratka. Pomalo je čudno sve ispalo na kraju, prvo se moglo zaključiti da će doći do transfera kako je većina očekivala, pogotovo nakon svega onoga sa Conteom pa iznenada ništa od toga. Na twitteru sam također čitao o tome ali se sve odužilo. Nije da nisu mogli dogovoriti sve, ali možda je i Chelsea previše tražio, sigurno više od onog iznosa kada su ga doveli. Može biti svašta, ne bih se iznenadio da se pokuša dovesti u narednom roku, vidjet ćemo.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 sep 2017, 15:26

Cholo intervened in Atlético's planned Vietto sale before the deadline. He's been convinced by Vietto's strong(ish) start to the season.

Tako je Cholo :thumbup:. Može Vietto definitivno još dosta toga pokazati i sigurno ima prostora i vremena za bolje utakmice. Djeluje mi da se stesao još od priprema, plus što je izgledao bolje nego prije na početku prvenstva tako da bi ovo već bio dobar potez.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 02 sep 2017, 17:24

Nista od Coste, ali zato ce se u sijecnju kada se i odobre transferi ponovno ici na njegovo dovođenje.
Molders je napisao/la:Cholo intervened in Atlético's planned Vietto sale before the deadline. He's been convinced by Vietto's strong(ish) start to the season.

Tako je Cholo :thumbup:. Može Vietto definitivno još dosta toga pokazati i sigurno ima prostora i vremena za bolje utakmice. Djeluje mi da se stesao još od priprema, plus što je izgledao bolje nego prije na početku prvenstva tako da bi ovo već bio dobar potez.
Dobar potez je zadržavanje svih napadaca na okupu i ovu sezonu. Gameiro se oporavio, Correa je u sjajnoj formi, Vietto ce biti od velike koristi kao i Torres sto je vazno zbog borbe za trofeje u 3 natjecanja.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 04 sep 2017, 17:58

Stoji i to naravno jer važno je imati dovoljno široku i jaku ekipu koja može igrati na tri fronta. Klub ima naoružanje, samo je važno da Cholo dobro rotira tokom svih takmičenja i uz pravu formu igrača, nadamo se da ovo može biti jedna pobjedonosna sezona. Dobro je i što su mnogi prvotimci dobro odradili ovu pauzu sa reprezentacijama. Griezmann je zabio neki dan, Koke i Saul su igrali protiv Italije, a Godin i Gimenez su izgleda odlično odigrali utakmicu Urugvaj - Argentina gdje su prošli bez primljenog gola..

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 06 sep 2017, 13:08

Cholo produžio ugovor do 2020. To je izgleda već najduži niz sezona jednog trenera u Atleticu, uz 5 osvojenih trofeja.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.