Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 29 jul 2017, 00:36

Molders je napisao/la:Prva pripremna utakmica protiv Toluca završila 0:0. Svakako se radi o prijateljskim utakmicama pa se nema šta značajno ni propustiti, dobro je što se neki igrači polako uvode u formu pred početak lige 18.8. dok Atletico prvu utakmicu igra 19.8. tako da je važno polako isprobati i igrače koji se vraćaju sa posudbe, nadam se da će svaki biti na nivou.
A sada slijedi i ovaj Audi Cup koji bi trebao biti bolji pokazatelj forme, igra se u utorak i srijedu cini mi se, Napoli je protivnik u polufinalu, drugo polufinale je Bayern-Liverpool.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 29 jul 2017, 16:53

freddy25 je napisao/la:
Molders je napisao/la:Prva pripremna utakmica protiv Toluca završila 0:0. Svakako se radi o prijateljskim utakmicama pa se nema šta značajno ni propustiti, dobro je što se neki igrači polako uvode u formu pred početak lige 18.8. dok Atletico prvu utakmicu igra 19.8. tako da je važno polako isprobati i igrače koji se vraćaju sa posudbe, nadam se da će svaki biti na nivou.
A sada slijedi i ovaj Audi Cup koji bi trebao biti bolji pokazatelj forme, igra se u utorak i srijedu cini mi se, Napoli je protivnik u polufinalu, drugo polufinale je Bayern-Liverpool.
Naravno, tu već učestvuju jače i poznatije ekipe tako da će tada vjerovatno biti bolji prikaz forme pred prvenstvo. Za sada su, ako se ne varam, svi uglavnom bili zadovoljni igračima koji se polako vraćaju nakon izostanaka što je važno za pripremu igrača.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 31 jul 2017, 14:07

FIFA does not allow us to register players until January of next year. What do you think will be the effect of the sanction?

I think that keeping a group that has managed to have another fantastic season cannot be a problem. I see it as a success. We must be proud of being able to continue relying on a group of players that have given so much to us in the last years.

Being able to keep with us all those players coveted by the world powers of football at an economic level; it says a lot of the economic strength of Atleti, and also of how attractive it is for the players to want to continue enjoying their work for the sporting successes that they are obtaining.

The prohibition of registering this summer market affects us in that the two players that we wanted to hire, because there were only two, will have to join us with five months of delay.
Ovo je dio nedavnog intervjua sa Gilom i ovdje se može reći da je indirektno potvrdio da je i drugo pojačanje spremljeno. Prvi je Vitolo za kojeg je poznato da ide na posudbu, a drugi igrač je vrlo vjerovatno Costa jer nema drugog koji se više spominjao kao pojačanje. Možda su pregovori u toku pa nije dogovoreno hoće li ići na posudbu ili trenirati sa ekipom do novih nastupa.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 01 avg 2017, 22:23

Prva utakmica ovog Audi kupa završila 2:1 nakon preokreta, Torres i Vietto strijelci. Volio bih da Vietto proradi ove sezone jer nema sumnje da se radi o dobrom igraču tako da bi odlično da bude u formi od početka sezone, nadam se da će biti na nivou uz dovoljnu minutažu. Radije bih izabrao Vietta u formi nego Gameira. U onoj sezoni 15/16 nije dobio dovoljno prilike za bolje utakmice, ali isto tako mlad je i talentovan igrač tako sa se nadam da će sada biti drugačije.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 02 avg 2017, 00:45

Igra je bila onakva standardna kao i uvijek kada je protivnik neka jaca ekipa, disciplinirano i defanzivno i na kraju pobjeda. Sutra protiv Liverpoola vjerovatno ista taktika, a ishod ce ovisiti o raspolozenju. Oblak izgleda najbolje brani penale kad je na Alianz areni, cak je i na onom istom golu skinuo Mulleru prosle sezone u polufinalu LP.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 avg 2017, 13:27

Sky Italy: AC Milan making progress with deal for Chelsea striker Diego Costa. Could join Milan on loan then sign for Atlético in January
Ovaj podatak je izgleda najnoviji iako je već bilo dosta nagađanja. Možda i ne bi bilo loše za Costu na kraju da odradi tu posudbu pa nakon toga da se pridruži ekipi jer Serie A je sigurno liga gdje može održati dobru formu iako bi sa druge strane dobra opcija bila i treniranje sa ekipom do isteka te zabrane registrovanja igrača. Oscar Ortega bi ga sigurno dobro pripremio za drugi dio sezone.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Romagnoli13 » 02 avg 2017, 13:33

Molders je napisao/la:
Sky Italy: AC Milan making progress with deal for Chelsea striker Diego Costa. Could join Milan on loan then sign for Atlético in January
Ovaj podatak je izgleda najnoviji iako je već bilo dosta nagađanja. Možda i ne bi bilo loše za Costu na kraju da odradi tu posudbu pa nakon toga da se pridruži ekipi jer Serie A je sigurno liga gdje može održati dobru formu iako bi sa druge strane dobra opcija bila i treniranje sa ekipom do isteka te zabrane registrovanja igrača. Oscar Ortega bi ga sigurno dobro pripremio za drugi dio sezone.
Ovo je vjerovatno recikliranje vjesti stare par sedmica.Milan je u pregovorima sa Costom ali ne za posudbu, pogotovo ne ovu od pola godine.To su direktori Milana jasno dali do znanja, jer prošlo je vrijeme neozbiljnosti u tom klubu.Costa ili dolazi na minimalan ugovor (2-3) godine ili nikako.Uostalom sve se više piše da Atletico odustaje od utrke za njim, jer evo već smo ušli u august a oni nisu ništa konkretno uradili po pitanju tog transfera. Ako ga već toliko žele, trebaju iskeširati 50M koliko Chelsea traži i gotova stvar. Jer Costa je već odavno bivši igrač Chelsea i uprava a niti trener neće praviti probleme oko njegovog transfera. Dakle, ako ga je Atletico tako silno želio zašto onda još uvijek nije završen posao? Mislim da se odgovor sam od sebe nameće. Ako Mendes ubjedi Costu da pređe u Milan(za stalno), transfer će biti završen za 2-3 dana maksimalno.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 02 avg 2017, 14:23

Romagnoli13 je napisao/la:
Molders je napisao/la:
Sky Italy: AC Milan making progress with deal for Chelsea striker Diego Costa. Could join Milan on loan then sign for Atlético in January
Ovaj podatak je izgleda najnoviji iako je već bilo dosta nagađanja. Možda i ne bi bilo loše za Costu na kraju da odradi tu posudbu pa nakon toga da se pridruži ekipi jer Serie A je sigurno liga gdje može održati dobru formu iako bi sa druge strane dobra opcija bila i treniranje sa ekipom do isteka te zabrane registrovanja igrača. Oscar Ortega bi ga sigurno dobro pripremio za drugi dio sezone.
Ovo je vjerovatno recikliranje vjesti stare par sedmica.Milan je u pregovorima sa Costom ali ne za posudbu, pogotovo ne ovu od pola godine.To su direktori Milana jasno dali do znanja, jer prošlo je vrijeme neozbiljnosti u tom klubu.Costa ili dolazi na minimalan ugovor (2-3) godine ili nikako.Uostalom sve se više piše da Atletico odustaje od utrke za njim, jer evo već smo ušli u august a oni nisu ništa konkretno uradili po pitanju tog transfera. Ako ga već toliko žele, trebaju iskeširati 50M koliko Chelsea traži i gotova stvar. Jer Costa je već odavno bivši igrač Chelsea i uprava a niti trener neće praviti probleme oko njegovog transfera. Dakle, ako ga je Atletico tako silno želio zašto onda još uvijek nije završen posao? Mislim da se odgovor sam od sebe nameće. Ako Mendes ubjedi Costu da pređe u Milan(za stalno), transfer će biti završen za 2-3 dana maksimalno.
U tom slučaju sumnjam da će doći do prelaska jer mi Costa još djeluje kao zagrijan za povratak u Atletico. Iznos za transfer ne bi trebao biti previsok pa samim time niti problem jer bi oni vjerovatno pristali i na malo nižu cijenu, pogotovo zbog otvorene želje za prodaju, kao i zbog toga što je Costa pokazao da ponovo želi u klub. Bio je ovaj podatak i ranije pa je moguće da je samo ponovljen, ali postavljen je iznad i dio onog intervjua gdje izgleda da je vrlo moguće da se Costa vraća ukoliko se radi o njemu. Ako dođe, trebao bi se usput i prodati neko od ofanzivaca, najbolje bi bilo Gameiro. Vidjet ćemo, to mi ipak djeluje realnije nego ovaj drugi transfer.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 03 avg 2017, 17:26

Osvojen ovaj Audi trofej, sto sigurno donosi samopouzdanje pred novu sezonu. Jucer su od prve igrali rezervni igraci i dokazali da ce i ove sezone biti siroka klupa , a neki igraci bi mogli imati i vaznu ulogu u prvoj ekipi, kao na primjer Vietto koji je dosta napredovao, Vrsaljko, Thomas ce također biti vazni u novoj sezoni.
Mislim da bi Gameira trebalo zadrzati bar jos ovu sezonu, ili dok ne dođe Costa, ipak je prosle sezone pokazao da je dobar u tandemu sa Griezmannom.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 03 avg 2017, 17:28

Dobar je osjecaj osvojiti trofej na Alianz areni, makar i prijateljski.
slika

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 04 avg 2017, 12:29

Dobro će doći ova pobjeda pred novu sezonu, to je sigurno. Što je još važnije, upravo su mnogi igrači isprobani na terenu, pogotovo oni koji se vraćaju sa posudbi tako da se slažem kako će to ponovo biti jedna široka ekipa. Po mom mišljenju, Vietto je daleko bolji izbor od Gameira i bit će zanimljivo sve to u vezi napadača jer na toj poziciji ima dosta izbora, a spominje se i poznato pojačanje.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 07 avg 2017, 11:45

Tu je i cijeli raspored za novu sezonu. Zanimljivo je to što čak prva tri kola Atletico igra u gostima zbog radova na stadionu pa zatim u četvrtom kolu Malaga dolazi na Metropolitano. Izazov će biti uspješno odraditi tri vezana gostovanja na početku prvenstva.

http://www.laliga.es/calendario-2017-2018

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Romagnoli13 » 07 avg 2017, 16:46

Mirror:"Diego Costa left in limbo as Diego Simeone rules out Atletico Madrid return for Chelsea outcast" Znate li vi nešto više o ovome? Jer Chelsea želi preko 50M za njega, a negdje sam čitao da Atletico ne želi toliko platiti.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 07 avg 2017, 21:18

Romagnoli13 je napisao/la:Mirror:"Diego Costa left in limbo as Diego Simeone rules out Atletico Madrid return for Chelsea outcast" Znate li vi nešto više o ovome? Jer Chelsea želi preko 50M za njega, a negdje sam čitao da Atletico ne želi toliko platiti.
Nisam ranije vidio ovu vijest, ali sam nekako sumnjičav prema izvoru, barem što se mene tiče. Možda je Simeone samo oprezan u izjavama ili pregovori još traju, može biti svašta. Sa druge strane, našao sam ovu vijest neki dan koja mi ipak djeluje pouzdano jer se radi o izjavi čovjeka bliskog igraču.
Diego Costa's lawyer has said that Costa will formally solicit a transfer request to be sold to Atlético Madrid [ESPN]

Diego Costa will not play again for Chelsea and will only join Atletico Madrid, according to the Spain international's lawyer Ricardo Cardoso, who says his client is to formally submit a transfer request to the Premier League club.
"We are going to activate all the legal mechanisms [to secure Costa's exit] and formally present a transfer request," the lawyer said.
"And he will not play for any other club which is not Atletico Madrid, a club where he had sporting success, but above all where he was always respected, even after he had joined Chelsea."
Moguće je i da taj iznos usporava dogovor. Trebalo bi se znati hoće li biti transfera do kraja prelaznog roka.


Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 14 avg 2017, 23:15

Pred pocetak sezone valja naglasiti da je Atletico bez poraza prosao pripremne utakmice, iako je to bilo zadovoljavajuce, moze to jos bolje i kako sezona bude odmicala nadam se da ova ekipa moze ostvarivati sve bolje rezultate.
Matias Kranevitter prodan Zenitu za 8 mil. €
A za dolazak Coste sve manje sanse. Eh, da nije te kazne sad bi Costa vec bio u ekipi, i jos pojacanja koji su bili zelja.
Ali uglavnom je proslosezonska ekipa na okupu jos uigranija i moraju napraviti vise za razliku od prosle sezone.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 16 avg 2017, 15:45

freddy25 je napisao/la:Pred pocetak sezone valja naglasiti da je Atletico bez poraza prosao pripremne utakmice, iako je to bilo zadovoljavajuce, moze to jos bolje i kako sezona bude odmicala nadam se da ova ekipa moze ostvarivati sve bolje rezultate.
Matias Kranevitter prodan Zenitu za 8 mil. €
A za dolazak Coste sve manje sanse. Eh, da nije te kazne sad bi Costa vec bio u ekipi, i jos pojacanja koji su bili zelja.
Ali uglavnom je proslosezonska ekipa na okupu jos uigranija i moraju napraviti vise za razliku od prosle sezone.
Mogao je Kranevitter ostati, ali je otišao vjerovatno zbog veće minutaže koju bi tamo mogao imati jer je pitanje koliko bi mogao biti na terenu da je ostao. Dobar je Krane igrač, ali Cholo očigledno više računa na Augusta, Gabija i Parteya u prvom planu pored njega što je svakako jaka konkurencija.

Što se tiče nove sezone, pripreme su zaista dobro odrađene što je jako važno za samopouzdanje ekipe. Dobro je što su mnogi mladi igrači bili na terenu tako da ih je dosta isprobano i može se reći da tu ima momaka koji obećavaju. Ističu se neki od njih koji igraju za Atletico B, i to Juan Moreno Fernandez koji je desno krilo, a nedavno je bio i strijelac protiv Leganesa, zatim lijevi bek Sergio Gonzalez, veznjak Keidi Bare i napadač Victor Mollejo o kojem se dosta priča u Madridu. Sergio Gonzalez bi vrlo lako mogao postati naslijednik Filipea na mjestu lijevog beka. Sve su to veoma perspektivni klupski igrači koji bi mogli postati prvotimci kada dođe vrijeme da im se ukaže prilika. Mnogi od njih su igrali na pripremama i osjetili su prvi tim što je posebno dobro, kao i uvijek. U novoj sezoni se ponovo očekuje napad na titulu La Lige i Lige prvaka, odnosno cilj je isti kao i predhodnih sezona. Okupila se jedna veoma dobra i široka ekipa koja je spremna za velike rezultate tako da bi se trebalo postići dosta više nego prošle sezone.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 17 avg 2017, 16:07

https://www.intothecalderon.com/platfor ... iga-season

Dobar članak o Atleticovoj odbrani i njenom učinku kroz predhodne sezone pa do početka nove. Ono što je sigurno je da odbrana u cjelini nije kao recimo na nivou iz one čuvene sezone 13/14, tačno je i da bekovi svakako nisu na maksimumu kao nekada, ali sa druge strane tu su momci koji će vjerovatno više igrati i mogu biti dobre zamjene. Vrsaljko je jako potreban za desnu stranu i važno je da spreman uđe u novu sezonu dok je na lijevoj strani već problem jer Lucas može dobro zamijeniti Filipea kada je potrebno i zahvalan je igrač, ali je ipak bolji kao stoper, kao i Gimenez. Moguće da će baš zbog toga Sergio Gonzalez polako dobivati svoju priliku u prvoj ekipi. I dalje je to vrhunska prepoznatljiva odbrana, bez sumnje plus što je i napad vjerovatno bolji nego prije par sezona. Prvenstvo će ponovo biti neizvjesno jer Real ima standardno skupocjenu ekipu, Barcelona je ovaj put mnogo lošija za svoje standarde, Valencia bi trebala biti bolja nego u zadnje vrijeme, Sevilla ponovo kvalitetna i tako dalje. Moglo bi biti svega u ligi..

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 19 avg 2017, 22:22

Barem se izvukao bod večeras nakon onako lošeg prvog poluvremena. Prekidi se moraju puno bolje braniti, i onaj prvi gol je primljen zbog nebranjenog skoka, a i igrači Girone su igrali kao nadrogirani. Nekako je bio prevelik razmak između igrača u veznom redu i protok lopte je bio previše spor, puno izgubljenih lopti sa dosta preskakanja igre što će rijetko kada upaliti. Srećom igrači su uspjeli izdržati sa igračem manje i dati dva gola, Cholo je pogodio sa zamjenama a i Oblak je imao dosta velikih odbrana. Correa je po ko zna koji put pokazao koliko je dobar igrač. Onaj gol je totalno razbudio ekipu kada je krenuo kao raketa. Sada se treba okrenuti novoj utakmici jer će trebati još vremena da se uhvati takmičarska forma.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 20 avg 2017, 13:54

Losa igra sinoc, Girona bolja bila tako da je i ovaj bod odlican. Griezmann razocarao, ako se zeli u lov na naslov on mora biti glavni, ali unatoc njegovom nepotrebnom crvenom zabijena 2 gola. Correa je jos jednom dokazao da je majstor i da je vrijeme da bude standardan u prvoj postavi. Previse se igralo tim dugim loptama, a nijedna prilika tako nije stvorena, a takva igra nece proci kod ovih slabijih ekipa.
Izgleda da je Chelsea prihvatio ponudu za Costu

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: forgempp i 7 gostiju.