Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 07 maj 2017, 15:30

freddy25 je napisao/la:Da, teska pobjeda ali ocekivao sam neku super napadacku formaciju i igru kao neku pripremu za takvo nesto za Real, jer ce trebati pritisnuti kraljeve od samog starta u srijedu i ako bi se zabio gol u ranoj fazi to bi vec unijelo neku nadu, a ako se bude igralo kao danas u prvom poluvremenu, pogotovo prvih 15-ak minuta onda nece bit nista. Danas drugo poluvrijeme jako dobra igra i bitna pobjeda u borbi za 3. mjesto za koje se moze reci da je osgiurano.
Molders je napisao/la:Godin je i bespotrebno dobio crveni jer u zadnje vrijeme odbrana ima dosta problema, ali ne znam ni zbog čega je dobio onaj drugi žuti.
Ni ja nisam skuzio zasto je dobio crveni, zbog nekog prigovora kao i prvi zuti cini mi se.
Obrana stvarno ima problema s ozljedama i izostancima, danas je Thomas igrao desnog beka, i mene odusevio kako igra, ne samo danas nego inace, taj momak je odlican igrac i treba da stalno igra u veznom redu jer moze svasta napravit, igra s nekom lakocom.
On je napredovao ove sezone definitivno i mislim da bi bilo bolje da ga je Cholo više koristio u rotacijama jer bi onda i recimo Gabi bio odmorniji, barem da ga je koristio protiv nekih protivnika. Augusto Fernandez bi bio također od velike pomoći, a jučer je i Tiago podsjetio kako je bio od pomoći kao dobra zamjena zbog prepoznatljive sigurnosti u veznom redu i iskustva.

@soe Cholo je kroz sezonu previše stavljao Torresa u prvi sastav, može on pomoći kao joker sa klupe, barem ponekada. Također, Correa bi trebao više igrati iako se i on uglavnom bolje snađe kada ulazi sa klupe.

Avatar
soe
Postovi: 957
Pridružen/a: 26 feb 2009, 18:30
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la soe » 07 maj 2017, 18:19

Thomas je igracina ja ne znam ni jednu utakmicu da on nije dobro odigrao momak koristi odlicno minute koje dobije nadam se da je od prve minute protiv onoh gadova.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 08 maj 2017, 22:20

Atlético Madrid’s Saúl Ñíguez recalls the night when he feared his career was over

At the end of every match and every training session for two years Saúl Ñíguez left the pitch, headed to the toilet and pissed blood. Every day it hurt, every day was a risk but the Atlético Madrid midfielder did not stop. Nor, though, did he entirely leave it behind until he returned to the place where his career could have ended – to the place his kidney burst.

That night in February 2015 at the BayArena in Leverkusen, barely able to stand, he had departed in the arms of the physio, vomiting repeatedly as they made their way to the dressing room; they had to stop seven times.

“I think it was my first start in the Champions League and that happens,” Saúl recalled. “It was the worst night of my career, not just because of the injury itself but seeing my dad there in tears.”

Saúl has been central to a recovery in the second half of the season that takes Atlético to territory they have trodden before. It has taken Saúl there, too. If Atlético must overcome familiar opponents to make the final, Saúl has already overcome familiar obstacles of his own. In the round of 16 they returned to Leverkusen and afterwards he revealed what had happened since his last visit. “For the last two years I played with an internal catheter,” he told Uefa. “I urinated blood after every training session and every match. I had to put my own health at risk to defend these colours and fulfil my dream. I gambled with my health, driven by the desire to play for Atlético. People don’t see that and don’t appreciate it.”
Imao je velikih problema sa bubrezima, ali hvala Bogu da je sve to prošlo i da je sve u najboljem redu. Velika je stvar savladati ovako nešto, kako psihički tako i fizički. I pored ovoga mi je zaista jedan od najdražih u ekipi.

Volimo te Saule, anđele.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 09 maj 2017, 23:50

Evo jedan podsjetnik da se moze razvaliti Reala :P
Sanse su 1%, ako nista bar da se casno oproste od lige prvaka na Calderonu zbog navijaca :)

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 10 maj 2017, 21:03

:D Ma bravooo

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 10 maj 2017, 21:41

Previse je lopta bila prepustena Realu nakon drugog gola, sigurno je cilj bio zadrzati 2-0 do poluvremena pa u nastavku opet jurnuti ali ipak to nije uspjelo.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 10 maj 2017, 22:54

Bravo za pobjedu na Calderonu za kraj, loša noć kod prve utakmice je presudila za bolji rezultat večeras, ali ako ništa početak utakmice je bio munjevit gdje je Real bio totalno savladan u prvom poluvremenu. Ekipa je po ko zna koji put pokazala da se apsolutno svako može pobijediti na Calderonu, i ne samo pobijediti nego uništiti. Mislim da se nema šta zamjeriti igračima večeras.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 10 maj 2017, 23:07

Cijelu utakmicu su svi grizli, vidjelio se da se igraci zele oduziti za poraz u prosloj utakmici bar pobjedom veceras i to su napravili.
I svaka cast za navijace na Calderonu, najbolji navijaci na svijetu. Ako se moralo ispast, bolje je pobjediti ovako i mirne duse ispasti nego da je mozda bilo 3-0 pa da je Real uvalio neki krompir u 90-oj haha

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 10 maj 2017, 23:23

Navijači su također bili nevjerovatni i dokazali su se po ko zna koji put. To je, između ostalog, ono što mnogi ne mogu shvatiti ;).

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 11 maj 2017, 21:31




:tokralju: slika

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 14 maj 2017, 22:01

Neriješeno protiv Betisa i što je sada najvažnije osigurano treće mjesto na kraju sezone. Savić zabio ovaj put, drago mi je zbog njega.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 14 maj 2017, 23:39

S obzirom na igru i prilike Betisa dobar je i bod veceras, s pola snage i bitno da je osigurana ta treca pozicija. Mislim da je ovo Savicev prvi gol u skoro 2 godine u Atleticu.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 16 maj 2017, 22:26

Metropolitano ce biti sjajan

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 17 maj 2017, 14:15

Metropolitano će biti vrhunski stadion, nema sumnje, samo bi mi puno draže bilo da je klub ostao na Calderonu, kao i velikom dijelu navijača iz Madrida, naravno. Moguće da je čak i većina bila za ostanak, da ne pričam koliko su svi vezani za taj stadion koji je apsolutni simbol kluba. Mislim da bi bilo puno bolje ostati na Calderonu i dograditi stadion, odnosno spojiti zapadnu tribinu sa ostalim i srediti untrašnjost stadiona. Tako bi se dobilo mnogo na kapacitetu i drugim sadržajima. Također, velikom dijelu navijača je trebalo recimo dvadesetak minuta ili pola sata do stadiona, a ovako će put biti duži zbog nove lokacije, potreban je metro i tako dalje.

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 18 maj 2017, 16:57

Renoviranje je mnogo skuplje nego sama gradnja po defaultu.
Stadion ce biti sila , bit ce to grotlo gdje ce i dalje svi drhtati i padati kada dodju na gostovanje.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 19 maj 2017, 14:04

JoeBleck je napisao/la:Renoviranje je mnogo skuplje nego sama gradnja po defaultu.
Stadion ce biti sila , bit ce to grotlo gdje ce i dalje svi drhtati i padati kada dodju na gostovanje.
Mislio sam na spajanje glavne tribine sa preostalim i uređivanje unutrašnjosti, odnosno toaleta, službenih prostorija i slično, ne renoviranje cijelog stadiona. Tako bi se dobilo mnogo novih sjedećih mjesta i sadržaja u stadionu što sigurno ne bi toliko puno koštalo. Novi stadion će sigurno biti sjajan, a jasno je kao dan koliko i Calderon znači svima.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 19 maj 2017, 21:23

Nestvarno mi je da ce Atletico odigrati zadnju utakmicu na Calderonu, ipak je se na tom stadionu pisala povijest jednog velikog kluba, vjerujem da ce u nedjelju biti posebna atmosfera. Ali me ipak raduje da ce igrati na jednom od najmodernijih svjetskih stadiona.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 21 maj 2017, 18:49

Jedna velika legenda napusta klub nakon 8 godina, preko 200 utakmica za Atleticov dres. Koliko emocija na prepunom Calderonu :cool:
slika

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Rajaz » 21 maj 2017, 18:56

Nova 9-ka


Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 21 maj 2017, 19:03

Pobjeda za prelijep oproštaj od svetog Vicente Calderona. Mnogo je pomiješanih osjećaja, presretan sam što je Torres dao dva gola na ovako posebnoj utakmici. Tiago se danas oprostio od Atletica, hvala mu za sve što je postigao i za sve što je dao klubu, a dao je puno toga! Njegove suze sve govore, volimo te legendo.

slika

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.