Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 29 sep 2016, 00:29

Odlična igra i važna pobjeda, sjajna utakmica u visokom ritmu, a Griezmann opet gađa prečku iz penala kao i protiv Reala u finalu, treba mijenjati izvođača penala definitivno. Griezmann i danas odlican, falilo samo sreće, a Godin u tandemu sa Savicem čini bolji par nego sa Gimenezom po meni ;)

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 08 okt 2016, 14:05

Gabi renews his contract with Atlético for one season
Atlético’s midfielder will be a part of the team that will inaugurate the new stadium next season.

Gabriel Fernández, Gabi, has renewed with our club for another season. The red and white captain signed his new contract, which extends until June, 2018, so he will be a part of the team that will inaugurate our new stadium next season. The midfielder emphasizes this circumstance when he evaluates his renovation: "It’s a great challenge to be able to be in the team when we move to the new stadium. A new and exciting stage starts for the club and being the captain of the first team in a moment that will go down in history is a **** of pride for me."

Gabi expressed his satisfaction for the reached agreement: "I am very happy to continue one more year at home. I always say that playing with Atlético de Madrid was my childhood dream, so I cannot ask for more than what I am living these years. I Also want to thank the fans for their unconditional support both for me and for the team."
http://en.atleticodemadrid.com/noticias ... r-a-season

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la let3 » 08 okt 2016, 20:44



Od naredne sezone jorgandžije na novom stadionu.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 08 okt 2016, 21:33

Ne napuštajte Calderon! Teško je i zamisliti ovaj klub na drugom stadionu nakon toliko vremena.
Zadnja izmjena: Molders, dana/u 06 apr 2017, 16:42, ukupno mijenjano 1 put.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 21 okt 2016, 16:02

Carrasco produžio ugovor za dodatne dvije godine :salut:
Carrasco extends his contract for two more seasons

The Belgian international has become one of the cornerstones of the first team thanks to his speed, ability to dribble and shoot.

Yannick Carrasco has extended his contract with our club until 30th June, 2022. The Belgian international signed his new contract, which increases in two seasons the previous one, which was finishing in 2020. The explosive red and white winger, once his renewal was confirmed, was "very happy to continue many more years in Atlético de Madrid."

Carrasco came to our club last season from ACE Monaco. The Belgian left midfielder played in a total of 43 official games in the 2015-16 campaign, playing 2,402 minutes and scoring five goals, one of them in the Champions League final. He also assisted his teammates in five goals.

For José Luis Pérez Caminero, Yannick Carrasco's renewal is "great news for all the Atléticos."
http://en.atleticodemadrid.com/noticias ... re-seasons

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 31 okt 2016, 19:44

Kao torpedo.


Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 09 dec 2016, 17:25

Sluzbeno predstavljen novi grb i novi stadion od sezone 2017-18 koji ce se zvat po kineskim sponzorima Wanda Metropolitano
slika

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 25 jan 2017, 16:27

Kada se podvuče crta i sagleda sve što se učinilo što se tiče tih poteza u vezi sa novim stadionom i grbom, to je nešto što će sigurno donositi dosta prihoda u klub u narednih nekoliko godina i na kraju se može reći da je dobar potez, ali meni se to iskreno ne sviđa i nisam nikada bio za takve stvari. Promijeniti cijeli stadion i grb je radikalna stvar iako će mnogi u svijetu ovog sporta ocijeniti sve to kao odličnu stvar za svaki klub. Zašto je potreban novi grb i novi stadion, šta će takve stvari poboljšati na terenu? Ako je ponovo odgovor prihodi, nije baš da ih nedostaje. Potrebnije je posvetiti se promjenama nakon što Cholu istekne ugovor, ali kada se znao jasan plan recimo nakon pokojnog Luisa Aragonesa, vjerujem da se i sada sve to već pomno priprema. Nakon svega, uvjeren sam da neće biti veliki problem naći najbolje rješenje. Posebno mi je krivo što vjerovatno nikada neću moći gledati Atletico na Vicente Calderonu jer je ovo završna sezona na tom svetom stadionu ali šta da se radi, ni prvi ni zadnji. Ono što je sigurno jeste da će se taj stadion i svi mogući uspjesi postignuti na njemu pamtiti i prije svega, prelijepo je biti svjedok (na neki način) i jedan dio svega toga jer je Atletico vječan.

slika

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Kawhi » 25 jan 2017, 16:50

Stadion vam je jako bitan, grb više-manje, vidjećemo hoće li biti koristi. Prihodi su bitni da bi mogli zadržati igrače. Ako slučajno jednu godinu ne izborite LP pojaviće se neki Englez, Bayern, Barca, Juve, etc. da plati neku klauzulu. Ne bi me čudilo da i sad na ljeto neko pokuša uzeti kojeg igrača.
Ako mislite biti konstantna prijetnja Barci i Realu i biti favorit za završnice LP trebaju vam i pare. Neće se stalno potrefiti ovako kompaktna generacija, sa dobrim trenerom i par jakih individualaca.

Jedan Juventus koji je dosta veće ime ne može zadržati svoje igrače pred bogatijim ekipama, čak i ako su trenutno dosta slabije.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 25 jan 2017, 17:41

Bar vam nisu pocinili zlocin s grbom kao sto su s Juventusom

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 12 feb 2017, 22:55

E ovo je nedostajalo u zadnje vrijeme, ovakva pobjeda i preokret kao što je ovaj večeras protiv Celte. Pored toliko promašenih penala, povreda i ostalih problema ovakav doping pozitivne energije uvijek dobro dođe. Drago mi je što je Carrasco bio strijelac jer ga ne ide već nekoliko utakmica, a sretan sam i zbog Griezmanna jer je dosta oscilirao do sada. Odbrana se treba stegnuti i uz Savića bih radije koristio Lucasa nego Gimeneza, barem dok Godin ne bude dovoljno spreman. Večeras su osvojeni veoma važni bodovi i ima se još dosta karata za promiješati i podijeliti. Idemo dalje!

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 12 feb 2017, 23:08

Ovakve su mi pobjede najdraze, Torres napravio majstorski potez kod prvog gola, Carrasco isto odlican gol. Da je kojim slucajem ostalo 2-1 za Celtu, to bi bio veliki problem za samopouzdanje ekipe, a ovakve pobjede su odlicne za samopouzdanje.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 20 feb 2017, 17:29

Ova pobjeda na gosotvanju u Gijonu je također važna jer je u prvoj polusezoni neostajalo upravo onakvih pobjeda u završnici. Carrasco polako diže formu kao i Gameiro, svaka čast za onakav hattrick.

Oblak je spreman za Leverkusen što je svakako odlična stvar. Moya je imao težak zadatak i dao je sve od sebe tako da mu se nema puno toga zamjeriti. Godina možemo očekivati u uzvratu protiv Leverkusena, koliko sam shvatio.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 24 feb 2017, 16:08

Moram priznati da sam očekivao veći otpor Leverkusena u utorak. Veoma dobra utakmica, pogotovo što se tiče napada, ali u odbrani to može dosta bolje. Onakve greške su bespotrebne, kod prvog gola ostavljeno taman dovoljno prostora za gol Leverkusena, a drugi gol odbijena lopta. Drago mi je što je ipak Moya branio. I ona utakmica je dobar primjer koliko Saulu godi kada igra po krilu umjesto Kokea, usput je dao i odličan gol. Uglavnom, 2-4 je lijepa zaliha za uzvrat.

Za novi susret sa Barcelonom u nedjelju ne bih puno mijenjao sastav. Mislim da je najvažnije ponovo postaviti četvorku u sredini Carrasco-Koke-Gabi-Saul jer tako imaš veću pokretljivost i tranziciju u veznom redu, puno je lakše i bolje za uspostaviti kontrolu. Utakmica u utorak je dobar pokazatelj koliko je bolje koristiti Kokea na njegovoj pravoj poziciji umjesto na boku, a znalo se to i od prije jer je bilo dosta primjera u ligi. Također, volio bih gurnuti u vatru Gaitana nekada u drugom poluvremenu, ovisno o rezultatu. Vidjet ćemo za šta će se Cholo odlučiti na kraju.
freddy25 je napisao/la:...
Imaš poruku :).

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 24 feb 2017, 21:46

Napad se probudio posljednjih nekoliko utakmica, zadnje 3 utakmice 11 golova, a obrana je i ove sezone jos uvijek jedna od jacih u europi, iako dosta nepotrebnih gresaka prave, pa cak i Godin. Moya je po meni odlicno zamjenio Oblaka, nije imao nekih kikseva, cak je branio sjajno, a slovenac se vraca na gol mozda cak i protiv Barce u nedjelju. Mislim da je realno ocekivati i pobjedu protiv Barce, iako ce to biti utakmica bez favorita.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Effenberg » 26 feb 2017, 03:22

Nivo Atletica je dobrano opo ove sezone. Ova pobjeda protiv Levera je ok, ali i ocekivana s obzirom da je Leverkusen za njih jadna ekipa pogotovo u ovako losoj formi i kad imaju probleme u ligi. Prvi ozbiljniji protivnik Atleticu u CL i lete vani ko cep od sampanjca.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 26 feb 2017, 22:56

Nekoliko nesmotrenih reakcija ispred gola i dobiješ ovakav nezaslužen poraz. Barcelona se mogla vrlo lako i još jednom slomiti danas, jedino je nedostajalo malo prepoznatljive koncentracije, pa i sreće na kraju krajeva, ali ajde. Mora se samo dodati malo gasa u odbrani, a tako i bodovi neće izostati.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 26 feb 2017, 23:27

Effenberg je napisao/la:Nivo Atletica je dobrano opo ove sezone. Ova pobjeda protiv Levera je ok, ali i ocekivana s obzirom da je Leverkusen za njih jadna ekipa pogotovo u ovako losoj formi i kad imaju probleme u ligi. Prvi ozbiljniji protivnik Atleticu u CL i lete vani ko cep od sampanjca.
Za ovo nisi nikako upravu. Danas je definitivno moglo biti i drugacije, ali Barca je odigrala iskusnije i to je presudilo. Mislim da nema favorita protiv Atletica u ligi prvaka u dvomecu, ova ekipa je u stanju izbaciti bilo koga. Ne smije se zaboraviti da je Simeone jos trener, dok je on tu sve je moguce. :)

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 26 feb 2017, 23:35

Molders je napisao/la:Nekoliko nesmotrenih reakcija ispred gola i dobiješ ovakav nezaslužen poraz. Barcelona se mogla vrlo lako i još jednom slomiti danas, jedino je nedostajalo malo prepoznatljive koncentracije, pa i sreće na kraju krajeva, ali ajde. Mora se samo dodati malo gasa u odbrani, a tako i bodovi neće izostati.
Previse panike u obrani kod oba gola, nije Barca odigrala skoro nista kod tih golova, vise na silu su zabili, moglo se to sve obraniti ali sta je tu je, moze ova ekipa jos puno bolje, to je sigurno. Jer nema u zadnje vrijeme vise onog zara i borbe kao sto je znalo biti , kod 1-1 je trebalo igrati agresivnije, nekad imam osjecaj da je suđeno gubiti od Barce u ligi, puno godina nema pobjede potiv njih u ligi pa je malo i frustrirajuce

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 01 mar 2017, 15:09

Možda ne bi bilo loše napraviti jednu ili dvije izmjene u prvih 11 protiv Deportiva, čisto zbog rotacije i rasporeda utakmica. Ponovit ću, volio bih malo vidjeti Gaitana na terenu, pa zašto ne i od početka. Mislim da on može pružiti dosta toga, uklapa se među tehnički jake igrače, dobar je u igri 1 na 1 i osim na krilo možeš ga staviti i u sredinu tako da može zamijeniti gotovo bilo koga u sredini. Nismo ga puno gledali na terenu, a valjalo bi taman da odmori nekoga.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.