La Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kawhi » 24 sep 2017, 22:05

let3 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la: A Francuzi bi na koljenima došli obaliti Štakoru i ostaloj kompaniji iz vrha kluba da pređu u Ligue 1.
Politika je malo komplikovanija od toga.
Činjenica je da bi FC Barcelona i Real Madrid bili najveće žrtve potencijalne nezavisnosti. Naravno, poslije ljudi u Kataloniji.
De ne brukaj se.
Katalonija je najbogatija pokrajina u Španiji, ljudi hoce da se odvoje što je njihovo demokratsko pravo, hoce bolji život...cuj najvece žrtve :lol:
Sve je to istina, ali je i istina da će im vjerovatno granice biti zatvorene i da će proći godine prije nego potpišu nove ugovore s EU. Upitno je i hoće li ih pustiti u EU.
BoixosNois1899 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la: A Francuzi bi na koljenima došli obaliti Štakoru i ostaloj kompaniji iz vrha kluba da pređu u Ligue 1.
Politika je malo komplikovanija od toga.
Činjenica je da bi FC Barcelona i Real Madrid bili najveće žrtve potencijalne nezavisnosti. Naravno, poslije ljudi u Kataloniji.
Zato i mislim da Barca ostaje u ligi bez obzira na referendum. Nema teorije da bi se išlo protiv interesa dva najveća kluba u ligi. Ipak je prevelika lova u igri. Pa sam Tebas je kmečao kada je Neymar trebao potpisati za Pariz, a to je samo jedan igrač. Možeš misliti tek koja bi kuknjava bila za Barcelonom.
Nema šanse da Španci to dozvole. Prije će biti rat nego što će Barca iz nezavisne Katalonije igrati u španskoj ligi. I ne vidim zašto bi Katalonci to htjeli. Ipak se bore za svoju nezavisnost, a to nosi i njihovu fudbalsku ligu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Saurman
Postovi: 29494
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Saurman » 24 sep 2017, 23:31

madridist je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Kako li će izgledati La Liga nakon što Barcelona istupi.
Ako se sve ovo zavrsi eventualnim proglasenjem nezavisnosti pokrajine onda barselona nece istupiti nego ce biti izbacena iz La lige.
Naravno onda im ostaje opcija formiranja lige u kojoj onda mogu mahati sa zastavama i uzivati u nezavisnosti :mrgreen:
Ili eventualno poljubiti skute onom arapu iz psg-a pa da pogura kod celnika ligue1 da ih primi :urnebes:
Katalonija hoće nezavisnost od Španije al' da FCB ostane u ligi što je van svake pameti.Neće valjda osnovati neki bajramski turnir sa Espanyolom što je cirkus a igranje u Ligue 1 je još veća glupost.

Neće valjda ići po Evropi sa parolom "možemo li igrati u vašoj ligi" mislim šta reći koju posluku porati.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14313
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la sljivo » 24 sep 2017, 23:32

Pravite od muhe medvjeda.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Blejzer10 » 24 sep 2017, 23:36

Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Monolog » 24 sep 2017, 23:38

Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
Čitam 'vako i baš se zapitam. :mrgreen:

S druge strane, @Madridist k'o da je u najmanju ruku nasljednik kralja Španije i k'o da se njemu neko treba pokloniti. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la leorey » 24 sep 2017, 23:41

Zar je neko fkt toliko glup i misli da ce nakon 100 godina Barcelona biti izbacena iz najbolje lige na svijetu :rol: ? Pa ukljucite malo logiku, takvim raspletom gubi i klub i liga. Sam Ramos je prije par dana rekao da ne priznaje La Ligu bez Barcelone. :lol:

Ako im prodje nezavisnost, Barcelona ce i dalje igrati u Spaniji u to nema ni malo sumnje ( predsjednik lige Tebas bunca kao i obicno da prepadne ljude u Barceloni da ne glasaju, ali on tu apsolutno nista ne moze uraditi, kao sto nije mogao zaustaviti ni odlazak Neymara, znaci samo bunca bezveze)

Kad moze Cardiff nastupati u EPL, nema logike da se najveci klub izbacuje iz najvece lige jel :kafa:
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la leorey » 24 sep 2017, 23:48

Katalonija je veoma vazna za Spaniju, tu se vrti najveci dio novca, Katalonija stvara cetvrtinu bruto drustvenog proizvoda Spanije, i normalno ljudi nece da ih Madrid krade. Dok Spanija nece da to sve izgubi normalno, jel.

A ne treba ni govoriti koliko je Barcelona kao klub vazna za citavu drzavu...pa 9 od 11 igraca im bili katalonci kad su boginju uzeli. Zamislite samo koliko bi Spanija bila pogodjena kao reprezentacija da se to desi ? Naravno da ne zele referendum i onda ubleha Tebas prijeti, a sutra bi im popus.io qurac da ostanu, jer i on puni dzepove naravno zbog toga.
27.10.2020

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 25 sep 2017, 01:18

Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
S koje strane?
Znam da meni puca ****.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Rajaz » 25 sep 2017, 01:39

madridist je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
madridist je napisao/la:Ova generacija barselonu koju nazivate naajboljom ikad koja je startala od 2006 ili od pocetka vremena :lol: je imala svoju priliku ali je popusila i ostace upisana kao generacija koja je ispratila Madrid na putu ka 3 lige prvaka u 4 godine i ka prvoj odbrani titule u tom najjacem i najelitnijem takmicenju u svijetu.
Hajde da vidimo i to

Trofeji Od 2006 do danas,

Barcelona:

Liga: 7
Kupovi: 17
Liga prvaka: 4


Ukupno: 28


Real Madrid:

Liga: 4
Kupovi: 10
Liga prvaka: 3


Ukupno: 17

Pored toga treba spomenuti i Barcine 2 Triplete, jednu Sextupletu kao i Realovu odbranu Lige prvaka.

Treba li spominjati 2-6 na Bernabeu, 5-0 na Campu, izbacivanje iz polufinala Lige prvaka ili opet rukometni rezultat od 4-0 na Bernabeu ?

Hajde što sam sebe lažeš, na to smo navikli, ali što bolan forumsko pučanstvo lažeš slika
Prika moj ja lijepo napisah 3 yebene lige prvaka u 4 godine.
Znaci 3x u 4 godine koliki je to procenat?
Nemoj nas sve ovdje magliti sa podacima od 11 godina.
I naravno odbrana Lige prvaka koju prije Real Madrida niko nikad nije napravio.
To su stvari koje ce se pamtiti.I to je ono sto je bitno a to kakve je uspjehe barselona napravila u 11 godina postojanja ne sporim ali to nije 3 osvojene lige u 4 godine i nije odbrana titule u lp a samo odbrana titule u lp je vrednija od svih koje si ti nabrojao.
A kad budemo rastezali historiju ja cu potegnuti od 1998 naovamo znaci prije nego je barselona i postojala kao klub :urnebes:
slika

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kawhi » 25 sep 2017, 02:23

Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
Tebi ravno do mora. Ne valja ti to. :kafa:
leorey je napisao/la: Zamislite samo koliko bi Spanija bila pogodjena kao reprezentacija da se to desi ? Naravno da ne zele referendum i onda ubleha Tebas prijeti, a sutra bi im popus.io qurac da ostanu, jer
Pa ako dobiju nezavisnost s tim svakako ide reprezentacija. Mislim da ti baš dobro ne razumiješ šta znači nezavisnost. Mene je prvog strah na šta bi ličila Primera bez Barce (a i bez Espanyola). Zbog drugih razloga nisam previše zabrinut oko ove priče za nezavisnost. Yebe mi se i za prosječnog Španca i za prosječnog Katalonca. No, nebuloza je pomisliti da bi Barcelona igrala špansku ligu ako Katalonija više ne bude dio Španije.
Tebas, Perez, Bartomeu i ostali tu postaju nebitni.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Blejzer10 » 25 sep 2017, 02:31

Dzoni je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
S koje strane?
simpatizera Barce

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kawhi » 25 sep 2017, 02:37

Blejzer10 je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
S koje strane?
simpatizera Barce
Sad vidim u čemu je problem. Nisi navijač, samo si simpatizer. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Derdiyok » 25 sep 2017, 04:02

Koliko gluposti od strane madridista :urnebes:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Dzoni » 25 sep 2017, 04:08

Glupa rasprava totalno.
Sta me boli ****,sacekajmo da vidimo sta ce se desit i to je to.
Gdje god maknes politika neka,na nba temi politika,la liga politika,diskusije politika...
Boli nas (valjda ima jos neko ko tako misli) **** za politikom.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la madridist » 25 sep 2017, 09:15

Monolog je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
Čitam 'vako i baš se zapitam. :mrgreen:

S druge strane, @Madridist k'o da je u najmanju ruku nasljednik kralja Španije i k'o da se njemu neko treba pokloniti. :mrgreen:
Ja znam da si zestoko naklonjen Barceloni ovdje na forumu ali me to nije sprijecilo da ti godinama dajem najvise bodova u izboru najforumasa.
A sama rijec secesija izaziva mi mucninu jos kad je nepotrebna kao kod ovih dole...na stranu sto ne vjerujen da ce i ako odrze imati potrebnu vecinu.
Valjda niste svi grupno zaslijepljeni pa da ne vidite ko u takvim potezima nalazi opravdanje za svoje prljave ciljeve.
Znaci , ne podrzavam bespotrebni udar na ustav drzave Spanije a za Barcu me nije briga samo znam da nema sanse da ostane u Primeri ako dole slucajno krene proces.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la jasmin10 » 25 sep 2017, 09:23

Blejzer10 je napisao/la:Jel mene jedinog s ove strane boli ku.rac za nezavisnost Katalonije?
Nisi. Ne zanima me ali baš ni najmanje.

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la messilla » 25 sep 2017, 11:02

Sinoć odigrana utakmica kola, a vi okrenuli na politiku. Aferim. :mrgreen:

Guedes. :tokralju: Zazi ostao lakši dio posla. Marcelino je majstor.

Escriba dobio nogu. Konačno.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: RE: Re: La Liga

Post Postao/la Furymaker » 25 sep 2017, 11:10

messilla je napisao/la:Sinoć odigrana utakmica kola, a vi okrenuli na politiku. Aferim. :mrgreen:

Guedes. :tokralju: Zazi ostao lakši dio posla. Marcelino je majstor.

Escriba dobio nogu. Konačno.
Escriba ni sam ne zna sta zeli od ekipe, igracki kadar odlican, ekipe i igra katastrofa..
Valjda ce Villarreal naci dobrog trenera

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la miki_92 » 25 sep 2017, 11:14

imali su oni odlicnog trenera
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: La Liga

Post Postao/la Kawhi » 25 sep 2017, 18:23

Godinu dana govorim da Escriba treba dobiti otkaz.

Real-Valencia bi samo ljudi koji ne vole sport propustili. Logicno da je na forumu ipak vaznija tema referendum od jedne tekme.

Smijesno mi je kad neko kaze "yebo politiku, ovo je sportski forum", a politika upetljana u stvari koje se desavaju u sportu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.