Villarreal C.F.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Moze li Villarreal odmah da se vrati u Primeru ?

Da
29
88%
Ne
4
12%
 
Ukupno glasova: 33

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Villarreal C.F.

Post Postao/la L_blancos » 08 jul 2011, 11:02

Villareal je klub koji je nastanjen u Castellonu. Svoj nadimak "Zuta podmornica" su dobili zahvaljujuci njihovoj zutoj opremi i tome sto izgledaju mali pored spanskih velikana,koji predstavljaju jahte/brodove.
Klub je nastao 1923 g. i igrao je regionalne lige,da bi tokom rata presli u Terceru.. 1970-71 Villarreal prvi put ulazi u Segundu ,da bi do 1998 borio se po Segundi i Terceri. Od samog ulaska u Primeru ovaj klub igra veliku ulogu,najvise zahvaljujuci politici kluba i ulaganju u mlade igrace koji bi im se isplatili.Najveci uspjeh su postigli pod palicom Manuela Pellegrini. Igrali su polufinale lige prvaka protiv Arsenala i sjetit ce se Juana Romana Riquelmea:

[youtube][/youtube]
Mnogima je ovaj promasaj tesko pao ,pa je Villareal ponovo potonuo u prosjek da bi u zadnje dvije sezone igrao dosta veliku ulogu u Primeri..
Njihova najveca legenda po mom misljenju je Riquelme,Senna,Capdevilla..To su ove novijeg doba..
Igraju na El Madrigalu ,kapacitet 25,000 mjesta.
slika

Njihovi najveci rivali su :Castellon i Valencia.

Trenutna ekipa:
GK-Cesar,Diego Lopez,Juan Carlos
Odbrana-Gonzalo,Mussachio,Angel,Catala,Capdevilla,Marchena,Mario,Juan Oriol
Sredina-Cazorla,Valero,Vakaso,Cani,Senna
Napad-Ruben,Nilmar,Rossi

slika

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L_blancos » 08 jul 2011, 11:24

Pred samim potpisom za podmornicu je:Cristian Zapata,stoper Udinesea.

Mislim da ce se on savrseno ukloit u Villareal..
Strasna zadnja linija
Gaspar/Angel-ovdje mislim da ce jos malo Angel ipati prednost ali Gaspar je jedan od vecih talenata na poziciji DB ima samo 20 godina.. Marchena/Musachio-Marchena reprezentativac a Mussachio po mom misljenju buduci Walter Samuel;Zapata/Gonzalo-o Zapati ne trositi rijeci a Gonzalo je jako zahvalan igrac.. Capdevilla-on nema konkurencije..

U kontekstu sa Villarealom se spominju i:
Gillardino,Giovinco,Melo,Denilson,Mavinga...
Najbolja vijest je da Rossi i Cazorla ne idu nigdje..

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la Monolog » 08 jul 2011, 11:31

Zar se Melo ne spominje upravo zbog odlaska Rossi-ja? Ako sam ja dobro shvatio, radilo bi se o razmjeni igrača na relaciji Juventus-Villareal, s tim da bi Juventus doplatio još 10-ak miliona na račun Villareala. Inače, sviđa mi se politika Villareala - pronađi talenta/kupi nekog igrača jeftino, a nakon što isti pokaže koliko zna i umije, prodaj ga nekom većem timu i tako u krug. Najsvježiji primjer je Forlan. :mrgreen:

Što se tiče same teme, nadam se da će se voditi neka kvalitetna diskusija; nema potrebe da se sada piše sve i svašta i volio bih da se tema ne pretvori u blog (ukoliko se to desi, biće obrisana). Zeleno svjetlo imate, s tim da ipak postoji mogućnost da isto promijeni boju u crvenu. :mrgreen:

Btw, ovo mi je najdraži igrač Villareala, iako se nije dugo zadrž'o u ovom klubu:
slika
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L_blancos » 08 jul 2011, 11:37

Monolog je napisao/la:Zar se Melo ne spominje upravo zbog odlaska Rossi-ja? Ako sam ja dobro shvatio, radilo bi se o razmjeni igrača na relaciji Juventus-Villareal, s tim da bi Juventus doplatio još 10-ak miliona na račun Villareala. Inače, sviđa mi se politika Villareala - pronađi talenta/kupi nekog igrača jeftino, a nakon što isti pokaže koliko zna i umije, prodaj ga nekom većem timu i tako u krug. Najsvježiji primjer je Forlan. :mrgreen:

Što se tiče same teme, nadam se da će se voditi neka kvalitetna diskusija; nema potrebe da se sada piše sve i svašta i volio bih da se tema ne pretvori u blog (ukoliko se to desi, biće obrisana). Zeleno svjetlo imate, s tim da ipak postoji mogućnost da isto promijeni boju u crvenu. :mrgreen:

Btw, ovo mi je najdraži igrač Villareala, iako se nije dugo zadrž'o u ovom klubu:
slika
Sto se Mela tice Villareal je zagrijan za njega ali ovi to pokusavaju iskoristit i dovest Rossija.. Sumnjam da bi i sam Rossi isao u tim gdje se ne igra Evropa, ako dobiju priliku da dovedu Mela za solidnu cifru bez trampe sigurno ce je iskoristit.
Upravo ta politika Villareala je privukla moje simpatije-prosle generacije Forlan,Riquelme.. Ova generacija Rossi,Nilmar,Cazorla,Valero i buduce nadam se-Vakaso,Gaspar,Mussachio,Marco Ruben,Altidore..

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 08 jul 2011, 16:08

Valja sacekati da se zavrsi prijelazni rok ,pa cemo vidjeti s kakvim ce igrackim kadrom raspolagati . Vidim Juve nakon sto je ostao kratkih rukava sto se tice Aguera sada se okrenuo Rossiu,obzirom da ovaj non stop kuka za povratkom u Seriu A nebi bilo iznenadjenje da zavrsi u staroj dami ,spominje se ponuda od oko 30 mil Eura . Doveli su Zapatu uz vec odlicnog Mussachia to ce biti odlican zadnji red ,ovo prema gore je odlicno sa Borjom ,Cazorlom i Nilmarom . Nadam se da ce se plasirati u LP jer mislim da bi ponovo mogli uraditi neke velike stvari 8-) osim ako ne nalete na Arsenal :lol:

PS : drazi mi je Castellon :D
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L-Train » 08 jul 2011, 16:26

bilo bi dobro da zadrze drustvo na okupu,mislim da ovaj tim ima i glavu i rep i LP sljedece godine ne bi smio doci u pitanje.Nadam se da ce Rossi ostati u drustvu sa Cazorlom i Nilmarom imaju cetvrti najbolji napad u primeri,ako ode Aguero iz Atletica bice odmah iza Reala i Barce 8-)
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
famarillo
Postovi: 26
Pridružen/a: 07 jan 2011, 15:17
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la famarillo » 08 jul 2011, 20:15

Sto bi Juznjak reko, najfudbalskiji stadion u Evropi :lol:

Konacno tema o pravom klubu, hvala za ovo, hvala i Spahicu koji je izgleda dobro popularizirao primeru kod nas :)
Jedva cekam duel protiv Sismisa :twisted:

iduca tekma protiv Aberdeena 19-og Jula, pa, aBd, vidimo se ;)
Klub koji nosi boje, koje se i nalaze na zastavi Bosne i Hercegovine, Villarreal CF.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la messilla » 09 jul 2011, 20:32

Vidjećemo koliki su kapaciteti ove ekipe u novoj sezoni i kako će igrati na tri konta...
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 09 jul 2011, 21:52

messilla je napisao/la:Vidjećemo koliki su kapaciteti ove ekipe u novoj sezoni i kako će igrati na tri konta...
Tesko da ce moci igrati uspjesno na tri fronta ako im ode Rossi ,koliko vidim na Marci pise da bi uskoro trebao otici u Juve . Steta ako ode takav napadac sigurno medju top 10 u Evropi ,Nilmar i Ruben su dobri napadaci ali ne vjerujem da bi bili tako ubojiti bez Rossia .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la messilla » 10 jul 2011, 13:29

juznjak> je napisao/la:
messilla je napisao/la:Vidjećemo koliki su kapaciteti ove ekipe u novoj sezoni i kako će igrati na tri konta...
Tesko da ce moci igrati uspjesno na tri fronta ako im ode Rossi ,koliko vidim na Marci pise da bi uskoro trebao otici u Juve . Steta ako ode takav napadac sigurno medju top 10 u Evropi ,Nilmar i Ruben su dobri napadaci ali ne vjerujem da bi bili tako ubojiti bez Rossia .
Da , baš.Upravo čitam da je Juve veoma blizu dovođenja Rossija.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L_blancos » 10 jul 2011, 13:40

Nece Rossi nigdje,sta vam je ..
Nilmar Rossi i Cazorla ima da deru u LP ..

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 11 jul 2011, 14:10

Villareal se interesuje za Rodallegu iz Wigana ,jedan odlican napadac 26 god ,inace za njega se interesuje i Sevilla te engleski klubovi Arsenal i Everton . Njegova cijena je negdje oko 6 mil eura.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la messilla » 11 jul 2011, 14:18

juznjak> je napisao/la:Villareal se interesuje za Rodallegu iz Wigana ,jedan odlican napadac 26 god ,inace za njega se interesuje i Sevilla te engleski klubovi Arsenal i Everton . Njegova cijena je negdje oko 6 mil eura.
Gledao sam ga par puta u Premiershipu i mogu reći da je jedan sasvim pristojan golgeter.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 12 jul 2011, 14:31

Cristian Zapata ya es del Villarreal

Eto ga sada i oficijalno ,potpisao na 5 sezona . Odlican posao Villareala . 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L-Train » 12 jul 2011, 14:45

izgleda da ce ipak pustiti Rossija u Juventus :roll: tamam dobra stvar sa Zapatom,a sad je sve izvjesnije da ce ih napustiti Rossi.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 12 jul 2011, 14:59

Sutra ce se znati vise kada je okupljanje pa ako se ne pojavi znaci da ide u Juve . Ako ode Villareal ce sigurno za te pare dovesti nekog drugog kvalitetnog napadaca ,treba dodati da i Capdevilla najvjerovatnije napustiti Zute. Ako se ne varam Capdevilla se u drugom djelu sezone i nije nesto naigrao :?
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la kumkalesic » 12 jul 2011, 15:11

juznjak> je napisao/la:Sutra ce se znati vise kada je okupljanje pa ako se ne pojavi znaci da ide u Juve . Ako ode Villareal ce sigurno za te pare dovesti nekog drugog kvalitetnog napadaca ,treba dodati da i Capdevilla najvjerovatnije napustiti Zute. Ako se ne varam Capdevilla se u drugom djelu sezone i nije nesto naigrao :?
Ma biti ce jos dosta promjene u sastavu Villareala do pocetka nove sezone. Iskreno, meni nije jasna ta kupovina Zapate. Imaju jaku zadnju liniju sa Gonzalo Rodriguezom i Meteo Mussachiom. Tu jos treba dodati i iskusnog Marcenu, koji po potrebi moze igrati i stopera i zadnjeg veznog.
Ovo sa Capdevillu je ocekivano...Jose Manuel Catala mu je oduzeo mjesto u prvom sastavu, a i Oriol je sasvim solidno odradio utakmice koje je igrao. Ipak je i Capdevilla usao u godine i tesko se moze nositi sa mldajim nogometasima, nesto kao Marcos Senna...
Joint_fc

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la juznjak> » 12 jul 2011, 15:33

U svakom slucaju u proteklih 7-8 sezona za mene najbolji ljevi bek u Spaniji , vidjecemo koliko mogu izvuci novaca za njega .

Inace Blancos je postavio sliku el madrigala staru skoro 10 god , u medjuvremenu malo su ga presminkali :D 8-)
slika
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la L-Train » 12 jul 2011, 15:38

definitivno omiljeni stadion u primeri.Nesto slicno kao i u Zenici,samo puno ljepse :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Villarreal C.F.

Post Postao/la Puma » 12 jul 2011, 17:42

Villareal odradio odlican posao sa ponajboljim stoperom Serie A u prosloj sezoni

no, problem je sto Rossi izgleda ode nazad u domovinu
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.