Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la leorey » 17 avg 2017, 00:45

Raonffa je napisao/la:
leorey je napisao/la:Jaci smo drugo poluvrijeme od Rejala :kafa:
To su ovi taktički odradili da pomislite da vam ipak ne trebaju pojačanja i da ste konkurentni :kafa:
Ali stvarno, zar je neko ocekivao da izdominiramo Rejal sa triom Gomes- Rakitic- Busquets ? :rol: Pa bolje bi nasa djeca igrala, bila bi agilnija sredina. Pa mnogo manji klubovi od Rejala su nas razbijali i drzali lekciju ovim drvima.

Ja sam ocekivao bar 4:0, to sam ovdje i pisao prije.
27.10.2020

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Raonffa » 17 avg 2017, 00:48

leorey je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
leorey je napisao/la:Jaci smo drugo poluvrijeme od Rejala :kafa:
To su ovi taktički odradili da pomislite da vam ipak ne trebaju pojačanja i da ste konkurentni :kafa:
Ali stvarno, zar je neko ocekivao da izdominiramo Rejal sa triom Gomes- Rakitic- Busquets ? :rol: Pa bolje bi nasa djeca igrala, bila bi agilnija sredina. Pa mnogo manji klubovi od Rejala su nas razbijali i drzali lekciju ovim drvima.

Ja sam ocekivao bar 4:0, to sam ovdje i pisao prije.
Možda bi i bila četiri komada da je Real igrao u najjačem sastavu :mrgreen:

Šalu na stranu, stvarno ste loši i podhitno vam treba pojačanje, prvenstveno u veznom redu, krilo manje više, može se krpiti nekako.

Biće pravo teško uraditi rekonstrukciju ovog veznog reda, jer objektivno fale vam dva, a možda i tri nova igrača, s obzirom da mi Busquets djeluje da igra u nikad lošijoj formi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kawhi » 17 avg 2017, 00:55

Puma je napisao/la:Real je bio igracki jaci za vrijeme Galacticosa, ali po generalnoj snazi mislim da nikad nisu bolji bili.
Nema šanse. Ona ekipa je imala previše rupa. Sada na većini pozicija i po 2 dobra igrača imamo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin


Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Furymaker » 17 avg 2017, 01:05

Kawhi je napisao/la:
Puma je napisao/la:Real je bio igracki jaci za vrijeme Galacticosa, ali po generalnoj snazi mislim da nikad nisu bolji bili.
Nema šanse. Ona ekipa je imala previše rupa. Sada na većini pozicija i po 2 dobra igrača imamo.
ni blizu, o cemu pricas kralju, Real je dubok 22 igraca sada, a kvaliteta individualaca je u prosjeku top 10 na svojoj poziciji, a mnoge top 5 il top 3

Barca je imala sistem, igrace, kolektiv, Perez je pokusavao sve, nije islo, preuzeo sistem, istim putem je dosao do uspjeha.
Real je sada daleko najkvalitetnija ekipa na svijetu, najsira bez dileme, a i najuigranija.
Pepova Barca je vjerovatno bila jaca u prvih 11 i vjerovatno bi uzeli dvomec protiv ovog Reala, ali ovaj Real ce lagano vise trofeja pokupit

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Raonffa » 17 avg 2017, 01:06

arelinho je napisao/la:slika

sekunda :lol: :lol:
:mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Donnie Darko » 17 avg 2017, 01:06

Sad znam kako je vama bilo gledati 5-0, 2-6, 0-4. Horor. Samo što Real nije imao potrebe da ide dalje, da je bila ligaška pala bi petarda lagano.

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Furymaker » 17 avg 2017, 01:10

pa normalno da im ne treba, ljudi imaju prvenstvo da igraju, nema potrebe da se umaraju, imat ce priliku da nas nabuse ako ne dodje do velikih promjena kako u ekipi tako u moralu i upravi

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la andro234 » 17 avg 2017, 01:12

Cekamo rajaza da napise kako Real nije nista posebno i kako je ovih 5-1 plod Zizuove srece :kafa:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kawhi » 17 avg 2017, 01:23

Furymaker je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Puma je napisao/la:Real je bio igracki jaci za vrijeme Galacticosa, ali po generalnoj snazi mislim da nikad nisu bolji bili.
Nema šanse. Ona ekipa je imala previše rupa. Sada na većini pozicija i po 2 dobra igrača imamo.
ni blizu, o cemu pricas kralju, Real je dubok 22 igraca sada, a kvaliteta individualaca je u prosjeku top 10 na svojoj poziciji, a mnoge top 5 il top 3

Barca je imala sistem, igrace, kolektiv, Perez je pokusavao sve, nije islo, preuzeo sistem, istim putem je dosao do uspjeha.
Real je sada daleko najkvalitetnija ekipa na svijetu, najsira bez dileme, a i najuigranija.
Pepova Barca je vjerovatno bila jaca u prvih 11 i vjerovatno bi uzeli dvomec protiv ovog Reala, ali ovaj Real ce lagano vise trofeja pokupit
Nismo o tome pisali. :mrgreen:

Sistemski je sigurno Pepova Barca bila jača. Igrački ne baš. Najjačih prvih 11 su vjerovatno prve sezone imali mada je i ona s Ibrom možda podjednako jaka bila. Nijedna mi nije sigurno bolja od najjačih 11 ovog Madrida. Ovaj Madrid ima prednost u tome što Zizu ne slijedi nikakvu ideologiju i ubaciće Lucasa desno, i zakucati Asensia/Balea/Marcela uz lijevu aut liniju i prepustiti posjed ako se to treba učiniti zbog rezultata.
andro234 je napisao/la:Cekamo rajaza da napise kako Real nije nista posebno i kako je ovih 5-1 plod Zizuove srece :kafa:
Na osnovu drugog poluvremena se to može zaključiti. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

samosarajvo
Postovi: 3651
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la samosarajvo » 17 avg 2017, 01:56

Mogu se slozit sa kawhijem.

Onaj sistem Barce je savršen i oslanjao se na famoznom trojcu Xavi - Iniesta - Messi.
Ali ako gledamo iskljucivo kvalitet pojedinaca ovaj Real je mozda i najbolji ikad, najboljih 11 ikad mislim.Za najbolja 22 se podrazumjeva.

Ne moze me niko ubjedit da je dvojac Pique i Puyol bolji od Ramos i Varan/Pepe doskoro.Necu reci ni da su ovi bolji ali bas sto se kaze u 5 deka je to.
Dani je jedan od rijetkih bekova koji moze u istu recenicu sa Alvesom.Momak je vec petu sezonu top bek svijeta i ima ispred sebe jos 4-5 sigurno.Po meni u rangu sa Lahmom i Alvesom cistom kvalitetom i igrama na terenu, ne bude li povreda i nastavi li ovako jos 4-5 god moze i historijski biti ispred njih.
Marcelo je iza Karlosa mozda i najbolji ljevi bocni ikad, ofanzivno najbolji bek ikad 100%.Sigurno klasa ili dvije iznad Abidala svojevremeno.
Casemiro/KRoss su u rangu ako ne i bolji igraci od peak Busqetsa. Eh naravno Xavi i Iniesta su dvojica najboljih ikad na tim pozicijama ali AKO postoji iole dostojna zamjena i ako je ikad postojala to je dvojac Isco i Modric.
Pedro i ostali igraci iz napada Barce u to vrijeme su ili u rangu ili losiji od trenutnih Realovih poput Balea, jedno vrijeme Hamesa itd Ibra se izdvajao ali nije dao preveliki doprinos. I naravno CR i Messi, te rasprave smo prosli 10000 puta.

Sve u svemu igracki mislim da je ovaj Real najjaci ikad, sistemski je to Pepova Barca...Real je na dobrom putu da iskoristi ovu ekipu, uspostavi neki svoj sistem (ovaj sa rombom) i izdominira jos par sezona i nauzima se trofeja.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13343
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 17 avg 2017, 02:10

andro234 je napisao/la:Cekamo rajaza da napise kako Real nije nista posebno i kako je ovih 5-1 plod Zizuove srece :kafa:
Najbolje poluvrijeme Reala u zadnjih 10 godina. Rezultat je manje bitan. Prva utakmica je bila čisti prosjek, a pala su 3 komada. Ono što boli je ova nemoć na terenu iz prvih 45 minuta, a čemu je uveliko kumovo Ernesto Valverde. Samo bi ga zbog ovih 3-5-2 napuco nogom na zadnja vrata.

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Mozambik » 17 avg 2017, 02:22

Logican pokusaj, Real dugo vremena igra sa 2 napadaca, Valverde je htio staviti 3 stopera da bi izlazak sa loptom bio laksi, medjutim Zidane ga je nadmudrio i stavio 3 naprijed i totalno stopirao presingom izlazak Barcelone, gdje u prvom poluvremenu cak ni sa Mesijem nisu mogli iznjeti loptu

Jednostavno ga je Zidane dobio takticki u prvom poluvremenu, nije sve samo sreca Rajaz

Avatar
Rajaz
Postovi: 13343
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 17 avg 2017, 02:47

Mozambik je napisao/la:Logican pokusaj, Real dugo vremena igra sa 2 napadaca, Valverde je htio staviti 3 stopera da bi izlazak sa loptom bio laksi, medjutim Zidane ga je nadmudrio i stavio 3 naprijed i totalno stopirao presingom izlazak Barcelone, gdje u prvom poluvremenu cak ni sa Mesijem nisu mogli iznjeti loptu

Jednostavno ga je Zidane dobio takticki u prvom poluvremenu, nije sve samo sreca Rajaz
Valverde sinoć apsolutno nije ponudio ništa logično. Tri stopera nazad ne znače nužno bolji izlazak lopte. Kao što ni ''petorka'' u vezi ne znači veći posjed lopte. Barcelona je sinoć PRVI PUT U ZADNJIH 10 GODINA izgubila posjed od Real Madrida. Time je maksimalno olakšao Zidaneu i ekipi. 4-3-3 ne bi preokrenulo dvomeč, ali se barem ne bi obrukao ovako. Rezultat se može oprostiti, sramota i nemoć nikad.

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la SafetSajo » 17 avg 2017, 08:55

Rajaz je napisao/la:
Mozambik je napisao/la:Logican pokusaj, Real dugo vremena igra sa 2 napadaca, Valverde je htio staviti 3 stopera da bi izlazak sa loptom bio laksi, medjutim Zidane ga je nadmudrio i stavio 3 naprijed i totalno stopirao presingom izlazak Barcelone, gdje u prvom poluvremenu cak ni sa Mesijem nisu mogli iznjeti loptu

Jednostavno ga je Zidane dobio takticki u prvom poluvremenu, nije sve samo sreca Rajaz
Valverde sinoć apsolutno nije ponudio ništa logično. Tri stopera nazad ne znače nužno bolji izlazak lopte. Kao što ni ''petorka'' u vezi ne znači veći posjed lopte. Barcelona je sinoć PRVI PUT U ZADNJIH 10 GODINA izgubila posjed od Real Madrida. Time je maksimalno olakšao Zidaneu i ekipi. 4-3-3 ne bi preokrenulo dvomeč, ali se barem ne bi obrukao ovako. Rezultat se može oprostiti, sramota i nemoć nikad.

pola sezone maximalno mu dajem na stolici kao trener barce
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Effenberg » 17 avg 2017, 11:52

A kakvi pusaci postadose od onako jakog tima Barsa! Uff braco! :kafa: :kafa:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la sekretar » 04 dec 2017, 09:58

Onaj Real iz dvomeca u Superkupu me na pocetku sezone uplasio doslovno. Mislio sam da Real izgleda mocno. Ali prevario sam se, Barca je izgledala jadno i prelose.Iznenadni odlazak Neymara, novi trener, nedostaka pojacanja. Sve se odrazilo na teren. A dosao je Real i pregazio nas. Mislio sam da su stvarno sila ove sezone i da ce rasturiti ligu. Dva mjeseca kasnije, -9 u Madridu. Zbog sudijske nepravde trebalo biti i -11,12,13... Novi El Klasiko se blizi, opalimo li ih na SB noga je za Zizua neminovna. Steta samo sto nam se ozljedi Umtiti i Dembele, da su svi na raspolaganju uvjeren sam da bi ih pregazili. Ovako nam ne gine Pique-Verma.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 04 dec 2017, 20:53

Ako ces pravo nemoj da krades,u Madridu je -8 :lol:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Jeftha » 07 dec 2017, 21:44

madridist je napisao/la:Ako ces pravo nemoj da krades,u Madridu je -8 :lol:
Sreca pa je cijeli roster na raspolaganju. :rol:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 08 dec 2017, 00:39

andro234 je napisao/la:Post
Uporedimo period kad je Messi uzeo 4 godine zaredom (spomenuo si da je Messi uzeo jedne na statistiku jedne na trofeje, a zapravo je kod njega većinom to bio spoj, osim 2012)
Liga: Barca 3, Real 1
Kup: Barca 2, Real 1
CL: Barca 2, Real 0

Znači trofeji 7-2

Messi: 251 gol, 90 asistencija
Ronaldo: 201 gol, 51 asistencija

Tipa ono poređenje Roninog perioda dominacije:

trofeji 7-5 za Messija, s tim da treba istaći da su 3 LP svakako višestruko vrednije od Barcina tri kupa. No ne treba ni otpisati 3 Barcine lige u odnosu na samo jednu Madrida. Tako da su u trofejima bare-bare, kao i individualno. (Ronaldo više golova, Messi više asistencija) A po balonima, surova dominacija Portugalca. Što kaže drug Kavaj, marketing

p.s. ono s portugalom ne pikam jer pričamo o igračkim sposobnostima, ne trenerskim. :salut:

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.