Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 08 dec 2017, 20:38

Kajzer10 je napisao/la:Zato sam rekao gore da ce nagradu osvojiti onaj ko osvoji LP, neovisno o godini. Naravno da to sad ne znaci da ce jedan uzeti Zlatnu loptu ako je osvojio LP a igrao kriminalno citavu godinu.
Ali ne moze sad ovaj opet uletiti sa Riberyem kad je invidualno gledano, Ronaldo prosle godine bio milion puta blizi Messiju nego sto je to bio Ribery Ronaldu 2013-te.
Da, konstantno prelaziš preko jedne stvari, a to je da Ronaldo 2013 nije osvojio NIJEDAN TROFEJ. Ni superkup ništa. Jedno veliko nista

I liga prvaka sama ne bi trebala biti prevaga. Pogotovo kad je osvojiš preko Wolfsburga, Rome, onog Citya i Atletica golom iz ofsajda, na penale. Uz to, taj igrač koji te navodno vodio nestane u polufinalu, a u finalu bude doslovno igrač manje. Da ne govorim što nije igrao finale Evropskog, i što je odigrao dvije dobre utakmice u čitavom turniru. (a igrao je protiv Islanda, Austrije, Mađarske, Poljske, Hrvatske i Walesa - sve velesile)

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la let3 » 08 dec 2017, 20:47

Kajzer10 je napisao/la:
Zato sam rekao gore da ce nagradu osvojiti onaj ko osvoji LP, neovisno o godini. Naravno da to sad ne znaci da ce jedan uzeti Zlatnu loptu ako je osvojio LP a igrao kriminalno citavu godinu.
To je najveca smijurija od kriterija :lol: što samo potrvđuje tezu kakva sprdnja je postala ta nagrada.

Da ne bude prica samo o Ronaldu i Riberyu, ima još jedan primjer iz ne tako davne prošlosti.
Sneijder 2010 osvoji tripletu sa Interom (pa i tu LP, koju pominješ kao glavni argument) i kao nagradu za tu tripletu od france footballa dobije kar.inu da se igra sa njom , a Balon pokupi Messi koji te godine osvojio "samo" Primeru. Normalno.
Xavi i Iniesta osvajaju sve isto što i Messi, plus budu prvaci Svijeta i Evrope pa od njih prave budale.

To su ti komedijaški kriteriji france footballa. E zato je ova nagrada obican cirkus, osim za dickridere Messija i Ronalda.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kajzer10 » 08 dec 2017, 20:48

Blejzer10 je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Zato sam rekao gore da ce nagradu osvojiti onaj ko osvoji LP, neovisno o godini. Naravno da to sad ne znaci da ce jedan uzeti Zlatnu loptu ako je osvojio LP a igrao kriminalno citavu godinu.
Ali ne moze sad ovaj opet uletiti sa Riberyem kad je invidualno gledano, Ronaldo prosle godine bio milion puta blizi Messiju nego sto je to bio Ribery Ronaldu 2013-te.
Da, konstantno prelaziš preko jedne stvari, a to je da Ronaldo 2013 nije osvojio NIJEDAN TROFEJ. Ni superkup ništa. Jedno veliko nula.

I liga prvaka sama ne bi trebala biti prevaga. Pogotovo kad je osvojiš preko Wolfsburga, Rome, onog Citya i Atletica golom iz ofsajda, na penale. Uz to, taj igrač koji te navodno vodio nestane u polufinalu, a u finalu bude doslovno igrač manje. Da ne govorim što nije igrao finale Evropskog, i što je odigrao dvije dobre utakmice u čitavom turniru. (a igrao je protiv Islanda, Austrije, Mađarske, Poljske, Hrvatske i Walesa - sve velesile)
Ja na ovu nagradu gledam tako da je timski uspjeh prevaga ako su igraci invidualno gledano koliko toliko blizu. Ribery nije bio ni blizu Ronalda te godine i ne vidim razlog da trofeji prave neku prevagu. Iz istog razloga bih nagradu ove godine dao Messiju, jer je kad sve saberes bio osjetno bolji i konstatniji igrac od Ronalda i dzaba ti trofeji kad 3-4 mjeseca u godini igras kriminalno.
Ali opet razlika izmedju njih dvojice ove godine je manja nego sto je to bio slucaj 2013 izmedju Ronalda i Riberya. O tome mi je stvarno smijesno raspravljati.
To oko LP kazem samo kako jest. Ne slazem se da treba biti tolika prevaga da odluci osvajaca ZL kad su Messi i Ronaldo u pitanju.

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Saurman » 08 dec 2017, 20:51

Po čemu je Ronaldo bio bolji od Riberya 2013 ? Ako su ti golovi jedino mjerilo onda ti fudbal pratiš površno.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 08 dec 2017, 20:53

Po igranju fudbala. I to poprilicno, neuporedivo cak.

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Saurman » 08 dec 2017, 20:54

Po igranju fudbala. :lol: Ajd dobro. :D
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kawhi » 08 dec 2017, 20:55

madridist je napisao/la:Druze Kawhi.
3/4 je na madridizmo djelovalo kao doza potrebna za 20 godina konstantnog bonera :urnebes:

Viagru pak piju isti oni kojima je sinoc trebala soda :mrgreen:
Meni vala treba 3/4 u ligi pa da bude tako. Valjda dozivim to jednom za zivota. :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 08 dec 2017, 20:55

Ove godine su zasluzili Modric/Casemiro. Svejedno koji, bili su konstantni. Samo ne igraju pozicije koje se nagradjuju. Iako je Messi bio brutalan ove godine, ne mogu mu halalit lose partije u LP kad je trebalo.

da se razumijemo, da je ijedan ikakav karakter, rekao bi javno koliko su besmislene nagrade u timskom sportu ( i to ne od 5 vec 11 igraca)

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la MElloo » 08 dec 2017, 20:56

Kawhi je napisao/la:
madridist je napisao/la:Druze Kawhi.
3/4 je na madridizmo djelovalo kao doza potrebna za 20 godina konstantnog bonera :urnebes:

Viagru pak piju isti oni kojima je sinoc trebala soda :mrgreen:
Meni vala treba 3/4 u ligi pa da bude tako. Valjda dozivim to jednom za zivota. :D
Dok je Ronalda Benzeme i Marcela nikada mi povezat 2 lige nazalost necemo
bitno da se uzme zlatna lopta i da se u lp igra

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kajzer10 » 08 dec 2017, 21:06

Saurman je napisao/la:Po čemu je Ronaldo bio bolji od Riberya 2013 ? Ako su ti golovi jedino mjerilo onda ti fudbal pratiš površno.
Problem je taj sto bi vi i u slucaju da neko zabije 150 golova vise od drugog igraca, pricali: "to su samo golovi". Kad jedan krilni igrac u jednoj godini direktno ucestvuje u duplo vise golova od drugog krilnog igraca, razlika je jasna.
Sta je tom RIberyu bio posao u Bayernu kao krilnom igracu? Da povezuje igru kao Kroos ili da napada gol i stvara golove? Ja bih volio cuti sta je to silno radio jedan krilni igrac da nadomjesti ociglednu razliku u golovima i asistencijama.
Ako odbranu nije igrao kao Maldini, ne spominji je zivota ti. :D

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 08 dec 2017, 21:15

Kawhi je napisao/la:
madridist je napisao/la:Druze Kawhi.
3/4 je na madridizmo djelovalo kao doza potrebna za 20 godina konstantnog bonera :urnebes:

Viagru pak piju isti oni kojima je sinoc trebala soda :mrgreen:
Meni vala treba 3/4 u ligi pa da bude tako. Valjda dozivim to jednom za zivota. :D
Sreca tvoja da nisi pratio Butreovu quintu,najebo bi :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Saurman » 08 dec 2017, 21:20

Kajzer10 je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Po čemu je Ronaldo bio bolji od Riberya 2013 ? Ako su ti golovi jedino mjerilo onda ti fudbal pratiš površno.
Problem je taj sto bi vi i u slucaju da neko zabije 150 golova vise od drugog igraca, pricali: "to su samo golovi". Kad jedan krilni igrac u jednoj godini direktno ucestvuje u duplo vise golova od drugog krilnog igraca, razlika je jasna.
Sta je tom RIberyu bio posao u Bayernu kao krilnom igracu? Da povezuje igru kao Kroos ili da napada gol i stvara golove? Ja bih volio cuti sta je to silno radio jedan krilni igrac da nadomjesti ociglednu razliku u golovima i asistencijama.
Ako odbranu nije igrao kao Maldini, ne spominji je zivota ti. :D
Smiješno porediti ulogu Ronalda i Riberya, ovom prvom je podređen kompletan tim dok je drugi podređen timu.Čuj ne spominiji odbranu pa lave nije isto špartati po strani 90 min gore dole ili laditi damu kod protivničkog gola.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kawhi » 08 dec 2017, 22:05

madridist je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
madridist je napisao/la:Druze Kawhi.
3/4 je na madridizmo djelovalo kao doza potrebna za 20 godina konstantnog bonera :urnebes:

Viagru pak piju isti oni kojima je sinoc trebala soda :mrgreen:
Meni vala treba 3/4 u ligi pa da bude tako. Valjda dozivim to jednom za zivota. :D
Sreca tvoja da nisi pratio Butreovu quintu,najebo bi :mrgreen:
Valjda Iscova generacija ponovi to. On, Rapha, Kazo i Dani od ovih starih, uz pomoc Asensia, Jesusa, Ceballosa, Matea i Llorentea. Jos da je Morata tu. :puke:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 09 dec 2017, 17:10

Epidaurus je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Da je Messi dao 10 golova od cetvrtfinala do finala LP protiv Bayerna, Juvea i Atletica ovdje se ne bi moglo ostat od drk.anja na njega. Kad je to Ronaldo uradio naravno to uopce nije velika stvar, svako to moze uradit ono. Svakim danom sam sve sigurniji da ovim forumskim kataloncima teze padaju Ronaldove nagrade nego porazi Barcelone.
Ok, na osnovu čega je onda uzeo loptice 2013. 2014. i 2016-te ?
2013. slicna stvar kao Messijeva 2012. s tim to je Messijeva 2012. bila jos bolesnija statisticki. Spominjat tu nekog Riberyja je isto ko spominjat Sneidjera Messiju 2010.
2013. je napravljen najveći presedan u historiji Zlatne lopte nakon čega je istu trebalo i ukinuti. Balon dobio ISKLJUČIVO na produženje roka glasovanja nakon bojkotovanja FIFE i Blattera. Osvojio NULA trofeja :tokralju:
Epidaurus je napisao/la:2014. odigrao iteako dobru sezonu, finale LP i svjetsko igrao nacet i los bio. Plus jos LP+Kup naspram Messijeve nule (i nepostojaja u ispadanju od Atletija u cetvrtfinalu).
Nepostojeći u polufinalu i najlošije finale jednog igrača ikad. Kup kao i Ligu prvaka osvojili praktično bez njega, toliko im je značio. Da ima imalo obraza, Ramosa bi svako jutro dočekivao s doručkom i javno mu zahvaljivao na Balonu. Treći u Primeri. Messiju s druge strane poništili čist gol protiv Atletica za titulu.
Epidaurus je napisao/la:2016. ne znam ko je to trebao dobiti ispred njega ? Osvojio LP i svjetsko i statisticki opet odlicna sezona.
Ko je to trebao dobiti ispred igrača kojeg su vlastiti navijači prodavali po raznoraznim klubovima Evrope i svijeta sve do Wolfsburga ? slika

Treba li naglasiti da je još jednom bio nevidljiv kada je najviše trebalo, u polufinalu i finalu Lige prvaka ?
Opet Ramos spašavao guzove i donosio nezaslužene balone.

Upravo je 2016. individualno bila najslabija sezona u karijeri Cristiana Ronalda.

Slika govori 1000 riječi
slika
slika
Na kraju krajeva imamo i tvoje priznanje
Epidaurus je napisao/la:Privilegija je zivjeti u eri covjeka koji se igra fudbala i svakim potezom stvara visak. Pravi primjer legende i vodje kluba za razliku od portugalske egoisticne debilcine kojoj je jedina satisfakcija bit jednak po nagradama Messiju iako mu igracki ni blizu nije.
Ništa oduzeti ni dodati slika

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 09 dec 2017, 17:14

Petardo nije ni tebi lako, ovaj balon Rone ti je pao teze nego sto je iko ocekivao definitivno.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 09 dec 2017, 17:21

Epidaurus je napisao/la:Petardo nije ni tebi lako, ovaj balon Rone ti je pao teze nego sto je iko ocekivao definitivno.
23 okt 2017,
Rajaz je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Al najjace je sto je u svom ovom napadu ocaja Messijevih idelopoklonika @Rajaz sam sebe citirao sa drugog mu profila poznatijeg i kao @Petarda :urnebes:
Pozivam te kao moderatora pred forumskim pučanstvom da objaviš IP adresu jednog i drugog profila. Ukoliko dođe do poklapanja banuj oba računa. U slučaju da nemaš ovlaštenja zovi Admina ili @Monologa.

Ukoliko pak ne objaviš ispast ćeš lažov i nedojebani lobotomac u očima forumaša :kava
Hajde što ništa više nisam očekivao od diskusije u kojoj si sam sebi kontradiktoran, ali dokle ćeš biti mali miš ? slika

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 09 dec 2017, 17:27

Epidaurus je napisao/la:Petardo nije ni tebi lako, ovaj balon Rone ti je pao teze nego sto je iko ocekivao definitivno.
Kao i uvijek kad nemaš argumenata. :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 09 dec 2017, 17:30

Pa o cemu da raspravljam s covjekom kojem je Messijevo nabijanje statistike protiv nejaci vrijednije od 10 golova od cetvrtfinala do finala LP ? Il po kojem je Messi valjda i 2014. trebao dobit BdO iako je protiv Atletica u cetvrtfinalu pretrcao koliko i golman valjda ? Il po kojem je za svaki Messijev neuspjeh kriv Higain, Suarez, Neymar, Bog, Allah, Isus, kisa itd al on nikad nije ? Ne sporim ja da je Messi bolji igrac i najbolji igrac koji je ikad igrao fudbal, al da je trebao 2013., 2014., 2016. i 2017. dobit BdO ispred Ronalda ? Nema jeb.ene sanse.

@Lillard ne vidim poentu rasprave sa fasistoidnim individuama poput tebe. Lijepo ti @Feld nedavno rece. Poyy.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 09 dec 2017, 17:35

Epidaurus je napisao/la:Pa o cemu da raspravljam s covjekom kojem je Messijevo nabijanje statistike protiv nejaci vrijednije od 10 golova od cetvrtfinala do finala LP ? Il po kojem je Messi valjda i 2014. trebao dobit BdO iako je protiv Atletica u cetvrtfinalu pretrcao koliko i golman valjda ? Il po kojem je za svaki Messijev neuspjeh kriv Higain, Suarez, Neymar, Bog, Allah, Isus, kisa itd al on nikad nije ? Ne sporim ja da je Messi bolji igrac i najbolji igrac koji je ikad igrao fudbal, al da je trebao 2013., 2014., 2016. i 2017. dobit BdO ispred Ronalda ? Nema jeb.ene sanse.

@Lillard ne vidim poentu rasprave sa fasistoidnim individuama poput tebe. Lijepo ti @Feld nedavno rece. Poyy.
Opet nisi naveo nijedan argument kao @Rajaz, te nadalje vrijeđaš, a moderator si. Klošaru nedoyebani.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 09 dec 2017, 17:39

Evo ga napokon pokazuje pravo lice (@Feld neki dan, da ponovim, rece kakvo), isto ono kakvo pokazuje na jednom drugom forumu, dok ovdje glumi nevinasce. Hvala ti sto si potvrdio moje sumnje, zao mi je sto te vrijedja iznosenje cinjenica o tvom nacinu razmisljanja.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.