Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la andro234 » 08 dec 2017, 00:58

Blejzer10 je napisao/la:
andro234 je napisao/la:Post
Ne znam sto pokusavas reci, istina je da je Rona imao trofeje 4 puta i 1 je dobio na statistiku kao i Messi ovo izvlacenje iz konteksta ti je glupo.
Cuj 7-5 u trofejima broji kup i lp zajedno :lol: :lol: , mogao si onda i superkupove nabrajat :rol:
3 lige, 1 LP <<<<<<<<< 3 LP, 1 Euro, 1 liga

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Jeftha » 08 dec 2017, 01:02

Da je u napadu imao saigraca poput Suareza i Neymara vjerovatno bi bila jos poneka liga.
Ovako ostaje da zalimo sto je svake sezone liga izgubljena za bod do dva.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 08 dec 2017, 01:03

andro234 je napisao/la:
3 lige, 1 LP <<<<<<<<< 3 LP, 1 Euro, 1 liga
4 puta više?
andro234 je napisao/la:Ne znam sto pokusavas reci
je.bote dan s kim se ja raspravljam :tokralju:
Jeftha je napisao/la:Da je u napadu imao saigraca poput Suareza i Neymara vjerovatno bi bila jos poneka liga.
Ovako ostaje da zalimo sto je svake sezone liga izgubljena za bod do dva.
Ako se ne varam, Messi je lige osvajao i s Pedrom i Villom u napadu. Ispade sad da su Benz i Bale uvijek bili panjevi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Jeftha » 08 dec 2017, 01:11

Blejzer10 je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Da je u napadu imao saigraca poput Suareza i Neymara vjerovatno bi bila jos poneka liga.
Ovako ostaje da zalimo sto je svake sezone liga izgubljena za bod do dva.
Ako se ne varam, Messi je lige osvajao s Pedrom i Villom u napadu. Ispade sad da su Benz i Bale uvijek bili panjevi
Nije ni Villa panj, koliko ja znam, a 2009-2011 Barceloni ne bi niko uzeo titulu.
Ovo moje se odnosilo na period poslije odlaska Guardiole. Kod jednih je napad bio Messi-Suarez-Neymar, a kod drugih Benzema-Cristiano-Bale. Koliko ja god volio da nije tako, Neymar i Suarez su duplo bolji od Karine i Ozljeđenog.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la andro234 » 08 dec 2017, 01:15

Ma samo hocu reci da je Rona dobio 1 ballon na osnobu statistike 2013. (Messi isto tako godinu prije), a ostale na osnobu trofeja... 2014. Lp i kup Messi nista, 2016. Lp i Euro Messi ligu i kup ovo je ocito sto je bolje i ove god ligu i lp a messi samo kup.Pa ne znam to pokusavas okazati da je Messi morao dobiti vise ballon na osnovu trofeja? Koje to godine? Jedino 2013. ali onda je i Rona zakinut za onog 2012.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Jeftha » 08 dec 2017, 01:19

I za kup bitno. Oba finala Madrid-Barca je dobio Madrid(Ronaldo nije igrao drugi zbog povrede).
Jedini fail je 2013. protiv Atletica. Lopta nije htjela u gol ****.

Da pohvalimo Piquea postenjacinu.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Blejzer10 » 08 dec 2017, 01:32

Jeftha je napisao/la:I za kup bitno. Oba finala Madrid-Barca je dobio Madrid(Ronaldo nije igrao drugi zbog povrede).
Jedini fail je 2013. protiv Atletica. Lopta nije htjela u gol ****.
Nebitno. Nije Barca kriva što Real izbace Celte i ostali. Šta treba Barca prestati igrati kup kad Real ispadne jer je bezvrijedan?

Za ono iznad:

Nije Villa panj, ali nije ni Neymar. U sezoni poslije Guardiole je zabio skromnih 10 golova u ligi, i bio drugi najbolji strijelac Barce (pa se osvojila titula s rekordnih 100 bodova). S druge strane, sezonu 9/10 Higuain zabio više od Ronalda u ligi. 14/15 sezona: Benzema 15 gola, James i Bale po 13. Nije malo. 15/16 Benzema 24 golova, Bejl 19.
I to su već godine kad Real ima brutalnu sredinu. Slažem se da se ne može Roni zamjeriti nedostatak liga pod Guardiolom, ali poslije vala, definitivno može. Evo i ova aktuelna sezona je čist primjer. Barca je daleko prva iako praktični nema napada van Messija. (ako pratimo tvoju logiku da je napad presudan)

@andro Govorim da omjer trofeja i individualne statistike tokom Ronine dominacije nije realan omjeru balona. Odnosno nije 4 na 1

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 08 dec 2017, 03:15

Nikad veća razlika između jednog i drugog u zadnje 4 godine na terenu, a nikad manja u individualnim nagradama.

Štaviše Cristiana su sada učinili individualno trofejnijim igračem od poluboga :tokralju:

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la branimir85 » 08 dec 2017, 05:40

Rajaz je napisao/la:Nikad veća razlika između jednog i drugog u zadnje 4 godine na terenu, a nikad manja u individualnim nagradama.

Štaviše Cristiana su sada učinili individualno trofejnijim igračem od poluboga :tokralju:
gay lobij :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la madridist » 08 dec 2017, 07:59

Petarda
:urnebes: :urnebes:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Sveti » 08 dec 2017, 11:44

madridist je napisao/la:Petarda
:urnebes: :urnebes:
:rol:
naprijed rejal

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Rajaz » 08 dec 2017, 14:46

branimir85 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Nikad veća razlika između jednog i drugog u zadnje 4 godine na terenu, a nikad manja u individualnim nagradama.

Štaviše Cristiana su sada učinili individualno trofejnijim igračem od poluboga :tokralju:
gay lobij :kafa:
Jedan plač iz 2011. i ne pojavljivanje na dodjeli su bili dovoljni za potpuni preokret. Treba se samo prisjetiti produženja roka za glasanje 2013. kako bi se zadovoljio Portugalčev ego i na silu napravilo neko rivalstvo.

Najgora stvar oko Balona je ta da će budućim generacijama stvoriti iluziju o tome da je Ronaldo bio jednako dobar ili čak bolji od Messija.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la BoixosNois1899 » 08 dec 2017, 14:47

Hahahahahahaha tek sam sad vidio da je sinoć prilikom preuzimanja Baluna izjavio kako je najbolji fudbaler svih vremena :rol: :rol: :rol:
Pa je li uopšte moguće biti ovoliko egoista? Hajde razumijem ja tu njegovu samouvjerenost i sve to, ali ovo je ipak bolesno. Čuj najbolji svih vremena. :urnebes: :puke: Pa Ibrahimović bi se postidio ovakve izjave.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la MElloo » 08 dec 2017, 14:51

Ovu nagradu bi trebalo bojkotovat jer je Raul nikad nije dobio a Rona 5 :facepalm:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21312
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 08 dec 2017, 15:33

Lik od cetvrtfinala do finala LP protiv Bayerna, Atletica i Juvea dadne 10 golova sto nikad niko nije ostvario (plus jos brutalna zavrsnica u La Ligi gdje je isto svojim golovima osigurao titulu na kraju) i ovi kmece kako je namjestena Zlatna lopta :urnebes:

Jest jbt trebalo je Messiju dat BdO jer je nabijao statistiku protiv Granada i slicnih ekipa. To je samo jednu veliku utakmicu ove godine odigrao na nivou (ona na Bernabeu) je totalno nebitna stvar :rol:

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 08 dec 2017, 15:40

Epidaurus je napisao/la:Lik od cetvrtfinala do finala LP protiv Bayerna, Atletica i Juvea dadne 10 golova sto nikad niko nije ostvario (plus jos brutalna zavrsnica u La Ligi gdje je isto svojim golovima osigurao titulu na kraju) i ovi kmece kako je namjestena Zlatna lopta :urnebes:

Jest jbt trebalo je Messiju dat BdO jer je nabijao statistiku protiv Granada i slicnih ekipa. To je samo jednu veliku utakmicu ove godine odigrao na nivou (ona na Bernabeu) je totalno nebitna stvar :rol:
Kriteriji za nagradu bi se trebali jasno odredit, ali yebaji ga.

Nabijat statistiku protiv malih ekipa ili zapravo osvojit ligu već u 12. mjesecu. Pizdarije pišeš, frajer ima prošlogodišnju momčad, još manje za BdO igrača kakav je Neymar i opet dominira i vjerojatno je liga već gotova. Ne samo jer je Messi toliko dobar da takvu ekipu odvede na tu razinu, već zato jer u Realu nema gola, a tamo igra najbolji nogometaš svijeta. Pusti me se te priče bgti.

Na stranu obrana, od veze pa nadalje, jedino bi Busqets upao u prvih 11 Real Madrida po meni, tebi i navijačima Reala vjerojatno ne bi radi Casemira. Što sam rekao više puta, Messi vuče Barcelonu, a Real vuče Ronalda.

A vaše priče mi je više pun qrac. Odlučite se već jednom, jel Ronaldo taraba ostarjela ili je najbolji igrač na svijetu. Jer ako kažeš da je zaslužio nagradu to znači da je bio najbolji na svijetu u 2017toj. Al ne, srat ćemo po njemu pola godine (tako bilo i lani) i onda kad dođe BdO nema sumnje da je zaslužio nagradu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Kawhi » 08 dec 2017, 15:44

Nagrada se zapravo dodjeluje za sezonu 16/17. I ne, Ronaldo nije bio najbolji u njoj, ali nije ni Messi. Isco i Modric su trebala biti prva 2. Uostalom citava lista je smijesna. Buffon i Neymar su iz nekog razloga top 4. Za Ronalda i Messija i shvatam. Prvi je zabio 10 golova u zavrsnici LP, a drugi imao strasne brojeve. Gigi nije ni top 5 golman svijeta bio, a Neymar se zayebavao cijelu sezonu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21312
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 08 dec 2017, 15:52

Lillard je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Lik od cetvrtfinala do finala LP protiv Bayerna, Atletica i Juvea dadne 10 golova sto nikad niko nije ostvario (plus jos brutalna zavrsnica u La Ligi gdje je isto svojim golovima osigurao titulu na kraju) i ovi kmece kako je namjestena Zlatna lopta :urnebes:

Jest jbt trebalo je Messiju dat BdO jer je nabijao statistiku protiv Granada i slicnih ekipa. To je samo jednu veliku utakmicu ove godine odigrao na nivou (ona na Bernabeu) je totalno nebitna stvar :rol:
Kriteriji za nagradu bi se trebali jasno odredit, ali yebaji ga.

Nabijat statistiku protiv malih ekipa ili zapravo osvojit ligu već u 12. mjesecu. Pizdarije pišeš, frajer ima prošlogodišnju momčad, još manje za BdO igrača kakav je Neymar i opet dominira i vjerojatno je liga već gotova. Ne samo jer je Messi toliko dobar da takvu ekipu odvede na tu razinu, već zato jer u Realu nema gola, a tamo igra najbolji nogometaš svijeta. Pusti me se te priče bgti.

Na stranu obrana, od veze pa nadalje, jedino bi Busqets upao u prvih 11 Real Madrida po meni, tebi i navijačima Reala vjerojatno ne bi radi Casemira. Što sam rekao više puta, Messi vuče Barcelonu, a Real vuče Ronalda.

A vaše priče mi je više pun qrac. Odlučite se već jednom, jel Ronaldo taraba ostarjela ili je najbolji igrač na svijetu. Jer ako kažeš da je zaslužio nagradu to znači da je bio najbolji na svijetu u 2017toj. Al ne, srat ćemo po njemu pola godine (tako bilo i lani) i onda kad dođe BdO nema sumnje da je zaslužio nagradu.
Sralo se po njemu s razlogom kad je izgledao uzasn al kad je bilo najbitnije, covjek je odradio nesto sto nikad niko nije pa cak ni taj Bog Messi koji valjda igra s ekipom koja je kvalitet Ceika i takav tim vodi do borbe za titule. Cristiano Ronaldo je apsolutno zasuzio BdO za 2017. godinu i to je poenta citave price. Na kraju krajeva, Messi i po statistici ima tek malu prednost u odnosu na Ronalda za 2017. godinu gdje je Ronaldo navodno odradio samo 2 mjeseca a ostatak godine bio amater dok je Leo bio Allah, Bog, Isus i slicne stvari citavu godinu navodno.

Sto se lige tice, sezona 2014/15 nije bila tako davno kad je Real u prvom dijelu gazio sve redom i onda popusio ligu zbog premorenosti igraca, kratke rotacije i povreda. Ako Barca uzme Classico onda je po meni liga gotova, do tad jos uvijek daleko od toga.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Lillard » 08 dec 2017, 15:55

Okej onda, Ronaldo je najbolji nogometaš na svijetu, slažeš se?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21312
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Diskusije: Barcelona vs. Real Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 08 dec 2017, 16:03

Nije. Ko sto ni Owen, Figo itd nisu bili najbolji igraci svijeta u trenutku kad su dobijali Zlatne Lopte. Cristiano je "samo" pokazao najvise u dijelu 2017. godine koja je ocito najrelevantnija za dodjelu zlatne lopte i time je zasluzio. Tih 10 golova u LP i zavrsnica lige je, Bogu hvala, relevantnije od nabijanja statistike protiv raznih Granada.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.