Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 jun 2017, 15:33

Pale_Companion je napisao/la:
Hahn je zahvalan igrač, radilica, mentalitetmonster što kažu za njega. Pokriva i ujedno više pozicija, brz i dobar u skok igri, mana mu je loša tehnika i igra u kombinatorici, te pravi nerezonske prekršaje.
Potpisujem.
Pale_Companion je napisao/la:
Mislim da ovakav tip igrača zlata vrijedi u borbi za opstanak.
Kod nas je najveći problem što nam igraju panjevi i zato imamo najmanje stvorenih šansi i najlošiju pas igru. Od nas je čak i Darmstadt tehnički bolja ekipa. Mislim da Hahn sa svojim pass ratingom ispod 60% (i to sa suigračima Dahoudom i Rafaelom) neće unaprijedit našu igru.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 26 jun 2017, 15:29

Ukoliko se ispostave tacnim ove spekulacije za Hurensohnoglua i transfer u Milan (20 do 30mil obestecenha) eto nam fine sume obzirom da je nasih 10 posto transfera :D
Freiburg ne zeli pustiti Kempfa, nista od transfera. a odron bild krene sa bombasticnim naslovima tipa:
Kempf zu gut für den HSV
:lol:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 jun 2017, 17:07

Naša računica je da ćemo Gregoritscha ofsetat sa Hahnom, tj. da ćemo za jednog dobit a za drugog dat oko 5 milki. Realno bi to tako i vrijedilo, no u trokutu Schmadtke-Todt-Eberl zna se ko ispada magarac. Eberl za Hahna traži 6 milki, a Schmadtke se samo nasmijao kad smo za Gregerla tražili 5, njihova ponuda je puno niža i kažu da više nemaju o čemu ragovarat. Nadam se da će Bruchhagen uskočiti u pregovore i pokazat da nismo bedaci. Treba odšacat kolko bi kelneri stvarno dali za Gregerla, spustit za 1,5 milja i reć Eberlu: ovo je naša zadnja, uzmi ili ostavi.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 26 jun 2017, 17:52

mi smo u tolikoj banani kada je rijec o starim ugovorima. evo Mainz je odlican posao odradio dovodjenjem Kodre Jr. za smijesnu Ablöse a i ne vjerujem da ce imati primanja veca od milion po sezoni. dok nama recimo na istoj poziciji "igra" Lasso i ima 3-4x visa primanja. pa Holtby sa svoja cetiri miliona, Ekdal 2.5mil (bez premija) sad i Woodpecker 3mil itd itd...kako se rijesiti svih tih igraca? ko ce im ponuditi priblizna primanja? nur der HSV :lol:
sad na TMu citam da jedan Manolas u Romi koja igra CL ima platu od 1.8mil. pa zar je moguce da kod nas igraci presjede na klupi ili igraju wie Flasche leer za duplo vise para? :lol: :lol: :lol:
075

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Pale_Companion » 27 jun 2017, 20:03

6 Mio Ablöse, Vertrag bis 2021, Medizin-Check nach dem Mallorca-Urlaub - heute wird André Hahn Hamburger -#HSV
Bome, ovakvoj se cifri nisam nadao
Agieren statt reagieren

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 27 jun 2017, 22:02

Pale_Companion je napisao/la:
6 Mio Ablöse, Vertrag bis 2021, Medizin-Check nach dem Mallorca-Urlaub - heute wird André Hahn Hamburger -#HSV
Bome, ovakvoj se cifri nisam nadao
Fino ih je Eberl nasamario :D za ovakvog Hahna koji je jos samo jednu sezonu ugovora imao platiti 6-7mil je van svake pameti...
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 jun 2017, 22:32

Koliko god je Todt ispao glup sto se transfera Hahna i Pape tice (za koje ne vidim potrebu), moram ga pohvaliti kada je Pollersbeck u pitanju, jer ako se po jutru dan poznaje (U21 EP) mislim da cemo narednih godina imati vrhunskog golmana...

@ leon

sto se produzenja ugovora Wood-a tice, mislim da ce nam se isplatiti, jer ako ponovi prethodnu sezonu glupi Englezi ce povuci tu klauzulu, tako da cemo biti u ogromnom plusu...
LeonBest je napisao/la:dok nama recimo na istoj poziciji "igra" Lasso i ima 3-4x visa primanja. pa Holtby sa svoja cetiri miliona, Ekdal 2.5mil (bez premija) sad
Gle cuda sve te ugovore je potpisala ona ubleha, i onda se ovdje ti i @effe_sa pitate sto ga kritikujem...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 jun 2017, 00:43

Mora se priznati da je s nama užitak poslovati, menadžeri svih ligaša i svi polovnjaci biće jako tužni kad roknemo u cvajtu i presahne pipa. Saće Schmadtke pokazat kako se dobiva Gregoritsch za 3,5 milje.

Inače, ne da ćemo smanjit budžet za plaće sa 56 na 48 milki nego ćemo ga povećat na 64, a dugovi će narast na 120.

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 jun 2017, 11:12

Evo dobili smo "pojačanje" na stoperu - naravno ne Kempf, ne ni Uduokhai, pa čak ni Decarli, nego Bjarne Thoelke iz trećeligaša Karlsruhera. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Imali smo u povijesti svakakvih menadžera i svakakvih nadzornika ali ova garnitura je zapanjujuća. Gledam i ne vjerujem.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 28 jun 2017, 17:34

@Amer Lasso se morao potpisati nakon sto nam je skoro sam dupence od ispadanja spasio, ali ne po ovim kondicijama. totalno sam saglasan da su pomenuta tri transfera poprilican promasaj. hajde da nismo dovoljno uprskali sa Lasoggom a evo sad je i Wood dobio 3mil :crazy: pa covjeku je ovo tek prva!!!!!! sezona kako igra BL i ovakav ugovor mu ponuditi....nema vise tzv Welpenschutz! od naredne sezone se puno vise od njega ocekuje. ostaje da vidimo kako ce se nositi sa pritiskom ukoliko udje u kakvu losiju seriju, a mlad je i sigurno hoce. koliko golova/asistencija bi po vama opravdala ova 3mil? jasno mi je da Bobby puno vise radi za tim i da se ne moze iskljucivo mjeriti golovima, ali novim masnim ugovorom, pozicijom koju igra i standingom koji uziva u timu, on se poprilicno mora popraviti u poredjenju sa proslom sezonom. ne znam koliko nam vrijedi i ova Klausel od 20mil u njegovom novom ugovoru. pa to bi bio transfer u dimenzijama jednog de Jonga. duuugo cemo mi jos cekati da na jednom igracu uzmemo toliku paru.

@Ledar i ja sam bio poprilicno iznenadjen potpisom Thoelkea. pa momcina je poprilicno nesiguran bio u 2. ligi i to jos u Absteigeru. iako je doveden kao IV br. 4, misljenja sam da smo ovdje mogli i propustiti njegovo dovodjenje.... samo da nam ne uvale Subotica jos do kraja preaznog roka :D
In Italien wird berichtet, dass HSV-Brasilianer Walace vor einen Wechsel zu Lazio Rom stehe und man sich auf eine Ablöse in Höhe von zehn Millionen Euro verständigt habe. Die MOPO fragte bei Rogério Braun nach: „Richtig ist, dass Lazio Rom großes Interesse an einer Verpflichtung hatte und wir auch verhandelt haben. Aber das ist ein Jahr her“, sagte der Berater und versicherte: „Aktuell gibt es keinen Kontakt zu Lazio und wir sind darauf eingestellt, dass Walace am 6. Juli beim HSV-Trainingsstart dabei ist.“
ovo ne izgleda lose, ukoliko je istina :thumbup:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 jun 2017, 21:48

Ako prodamo Walacea onda smo pokopali zadnji tračak nade u opstanak i igraće nam samo panjevi. Mislim da Wood ima kvalitetu, ali se ne trebaju očekivat čuda, jer ko će mu asistirat, da neće možda jung, holtby i hahn?

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 28 jun 2017, 22:16

Vidi se da je Ledar malo iskusniji... Ledar, moras znati da su Hahn i Wood super tandem na Fifi i da se neki od nas jako raduju da u septembru to testiraju :mrgreen:
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la FRANK RIBERY » 28 jun 2017, 22:47

Uvale vam skart robu za 6 mili eura, kupis stopera iz trece lige, otkupis Papu (nisi siguran hocel skupiti 5 utakmica bez povrede), dajes prosjecnim igracima nenormalne plate. Dovode igrace samo da navijaci ne bi kukali kako nisu nikog doveli. Sta je sljedece, pojacanja iz BH Premierlige? Ovo je tipicno ponasanje uprave bez plana i ambicija. U sustini HSV organizaciono izgleda kao drugoligas, ostaje samo da ispadnu.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 jun 2017, 00:54

FRANK RIBERY je napisao/la:Uvale vam skart robu za 6 mili eura, kupis stopera iz trece lige, otkupis Papu (nisi siguran hocel skupiti 5 utakmica bez povrede), dajes prosjecnim igracima nenormalne plate. Dovode igrace samo da navijaci ne bi kukali kako nisu nikog doveli. Sta je sljedece, pojacanja iz BH Premierlige? Ovo je tipicno ponasanje uprave bez plana i ambicija. U sustini HSV organizaciono izgleda kao drugoligas, ostaje samo da ispadnu.

Evo radi se na tome, bruchhagen i todt ostvariće ono što generacijama dosad nije usjelo. Ima tu čak i neke jezične simbolike, u tijeku je bruch (lom) a onda će biti tot (smrt). Mislim da nećemo doći ni do 30 bodova.

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 jun 2017, 01:01

ne_znam_ko_sam je napisao/la:Vidi se da je Ledar malo iskusniji... Ledar, moras znati da su Hahn i Wood super tandem na Fifi i da se neki od nas jako raduju da u septembru to testiraju :mrgreen:
Pa na Fifi jedino i možemo opstat, a reality je ionako precijenjen.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 29 jun 2017, 01:23

@Ledar

zar si toliki skeptik? zasto?
075

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la KayserSose » 29 jun 2017, 08:05

Ja mislim da će Papa biti bingo. Jasno ako ga ozljede ne poharaju. :mrgreen:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 29 jun 2017, 10:21

Hsv bi lako mogao završiti kao munchen 1860,njima ispadanje u drugu ligu nije kao hanoveru i vfb stuttgart ,bez kuhnea nece dobiti licencu ni za drugu ligu.

Avatar
ledar
Postovi: 3811
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 jun 2017, 12:51

@Leon

Nemam nijedne lijepe riječi ni za koga u klubu, rade se neshvatljive stvari, čuda smo potrošili i ova sezona će za nas biti brutalna.

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la gruezi » 30 jun 2017, 23:11

realno hahn je krilo a ne napadac...tu ga treba koristiti jer tu je pruzao najbolje partije u karijeri...

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.