Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
ledar
Postovi: 3812
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 13 okt 2017, 22:03

kraljttbvb je napisao/la: Kad je KayserSose pisao o njemu, da je strasan potencijal...

E da je samo Uprava BVB-a malo vise citala ovaj forum :mrgreen:

Kolko se sjećam, kad je @Keyser pisao u Monacu su već glatko odbili ponudu gvardila od 50 milki. Možda bi bio išao za 70-80, samo ne znam ko bi to platio.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Feldmarschall » 13 okt 2017, 22:11

Da, ovo je bilo prije ili ubrzo po njegovom debiju za prvi tim Monaca ako sam dobro upratio. RBL je bio u drugoj ligi i Mbappeov otac je tražio garanciju od Rangnicka da će ostati na trenerskoj poziciji. Ovaj mu to nije mogao garantovati i posao je propao. Ostalo je historija.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 13 okt 2017, 22:25

:cry:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
ledar
Postovi: 3812
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 14 okt 2017, 08:06

Ko čeka na peronu sreće vlak koji nikad doći neće? Ko je od 24 moguća osvojio samo 1 tričavi bod? Herr Stöger, vi ste i statistički najslabija karika, auf wiedersehen! :wave:

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 14 okt 2017, 13:16

ledar je napisao/la:Ko čeka na peronu sreće vlak koji nikad doći neće? Ko je od 24 moguća osvojio samo 1 tričavi bod? Herr Stöger, vi ste i statistički najslabija karika, auf wiedersehen! :wave:
imali su dosta nesrece,u zadnje dvije utakmice kontra leipziga i stutgarta nisu zasluzili poraz.Vjerujem da cemu dati jos vremena ,barem u cetvrtak jos

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 14 okt 2017, 19:09

Sto je ovaj Bruma zayeban.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 14 okt 2017, 19:52

sprdačina od lige

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 14 okt 2017, 20:25

RasenBallsport nije za zayebanciju. I to bez Wernera.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 15 okt 2017, 17:21

Kako ocajne odbrane Bayera i Wolfsburga.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 15 okt 2017, 17:30

Nikakvu razliku ne radi btandt na terenu,djeluje zadnjih godinu dana kao da je dosao do svog maksimuma

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 15 okt 2017, 19:43

Kawhi je napisao/la:Kako ocajne odbrane Bayera i Wolfsburga.
ove sezone čitava liga je očajna, kvalitet fudbala vidljivo dosta slabiji nego prethodnih 5 godina.

Opet će Bayern bez po muke do naslova, za drugo mjesto se boriti Borusija i Lajpcig koji ne mogu meda u Evropi zasad,
a za ostale 4 Evropske pozicije borba promijenjivih Šalkea, Gladbaha, Bayera, a bitku će voditi sa Hofenhajmom, Augsburgom i Frankfurtom,
ko zna možda ih i Majnc preskoči, takvo stanje dovoljno govori gdje su oni.
A što je najgore i Hofenhajm i Augsburg i Majnc, svi su slabiji nego prošle godine, mislim da je jasan pad, a Evropski rezultati su dodatni dokaz tome.

Ali kakvi god da su, Šalke, Bayer i Gladbah moraju do Evrope, inače liga propade skroz.

Navijam da Herta i Hofenhajm što prije ispadnu, Bundesliga definitivno ne treba tako monotone klubove.

Za Frankfurt navijam da budu što bolji, jer i svakako jesu ime, ali i način kako rade, a također i Niko Kovač je posadio tamo fino svoju filozofiju,
jedna pozitivna ekipa.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 16 okt 2017, 00:04



:D
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 16 okt 2017, 00:40

Klare je napisao/la: ove sezone čitava liga je očajna, kvalitet fudbala vidljivo dosta slabiji nego prethodnih 5 godina.
A čuj? A ja mislio ti pogledao juče utakmicu Dortmund - RB Leipzig i došao da kažeš kako je to sjajan susret bio... :)
Meni eto prvo bi na umu da je ta utakmica pogotovo demantovala i ranije priče kako je liga oslabila. Sjajan derbi kola, utakmica s mnogo tempa, tehnički dotjerane obje ekipe...Najbolja prvenstvena u BuLi ove sezone, ako nije i najbolja od svih prvenstvenih (ako gledamo na sva prvenstva) u ovoj sezoni.. A šta nas tek još čeka dueli Bayerna i Dortmunda, Bayerna i Leipziga...Izdvajam ono što bi moglo biti najbolje..Bilo je i prosječnih utakmica, ali mislim da se ne igra opšte lošiji fudbal nego što je to ranije bilo.
Klare je napisao/la: Opet će Bayern bez po muke do naslova, za drugo mjesto se boriti Borusija i Lajpcig koji ne mogu meda u Evropi zasad,
Pa eto ti navijaj i drži fige Dortmundu i Leipzigu za dobrobit lige.
Uzbudljivo je pri vrhu trenutno, zar to nije najbitnije? Do sad je bilo ono da je problem dominacija Bayerna, niko nije ni mario Evropu i tamo dobre rezultate koji su postojali. Dominacija Bayerna je bila problem...Et sad uzbuđenje u ligi, klubovi zapeli u Evropi i opet problem...ebemu, nikako dva dobra spojiti.... :D :D :D
a za ostale 4 Evropske pozicije borba promijenjivih Šalkea, Gladbaha, Bayera, a bitku će voditi sa Hofenhajmom, Augsburgom i Frankfurtom,
ko zna možda ih i Majnc preskoči, takvo stanje dovoljno govori gdje su oni.
Klare je napisao/la:A što je najgore i Hofenhajm i Augsburg i Majnc, svi su slabiji nego prošle godine, mislim da je jasan pad, a Evropski rezultati su dodatni dokaz tome.
Hoffeneheim igra jako dobar fudbal, samo što je u Evropi za sada totalno ispod nivoa. A ne znam što si sad uzeo Mainz kao relevantan?
Klare je napisao/la: Ali kakvi god da su, Šalke, Bayer i Gladbah moraju do Evrope, inače liga propade skroz.
Sve propalo, odmah katanac staviti kod svih klubova....Zatvaraj sve... :D :D
Schalke i Gladbach će vjerovatno uskoro u Evropu, Leverkusen teško...
Klare je napisao/la: Navijam da Herta i Hofenhajm što prije ispadnu, Bundesliga definitivno ne treba tako monotone klubove.
Nemoj navijat više , živ bio.... :D
Klare je napisao/la: Za Frankfurt navijam da budu što bolji, jer i svakako jesu ime, ali i način kako rade, a također i Niko Kovač je posadio tamo fino svoju filozofiju,
jedna pozitivna ekipa.
Pa jel Frankfurt jači nego prošle sezone...Eto bar neko pozitivan...SUPER....Eto i meni su simpatični, samo eto kako si ti za njih počeo navijati, da i oni ne propadnu.... :D :D :D

I eto na kraju, ako onako rezimiramo, utakmice u BuLi teško da su slabije nego ranije, ali da su nastupi u Evropi jako loši ove sezone i ispod renomea Bundeslige to stoji i nema se šta uljepšavati. Kod ovih u EL malo je nade za popravak, tu moguće 1 ili 2 da se provuće dalje, Koeln je iz različitih razloga otpisan. A u LP će Bayern gurati dosta, a Dortmund i RB Leipzig daleko da treba otpisivati.
I ne treba bježati od činjenica i uljepšavati, ko što je lijepo bilo prikazati činjenice dok je BuLi na Uefinoj 5-godišnjoj listi bila 2. (i to zasluženo, iako je tada nekima godilo da to osporavaju neosnovano i da kude listu), tako je i sada činjenica da je prema trenutnom stanju opravdano 4. Onako kako rezultatski pokažeš, tako se na listi prikaže. Nema tu krivih činjenica. A šta, kako, kako bi moglo biti, potencijali i slično, to je druga priča...Da se stvari poprave ima vremena isto i tokom ove još duge sezone... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 16 okt 2017, 01:04

effe_sa je napisao/la:
Zaista veliki optimizam, reci nam tajanstvenu formulu za isti. :mrgreen:

Ne dijelim misljenje kada je kvalitet fudbala u pitanju. Na osnovu jedne utakmice tvrdis da je kvalitet ostao isti? Ne mozemo tako generalizirati. Iako nisam toliko pratio Bundesligu ove sezone (u poredjenju s ranijim godinama), ono sto sam gledao me je jos vise "ohrabrilo" da je ne gledam, cast izuzecima.

Vec sam pisao, igra je previse mrtva, odvija se na sredini terena, a karakterise je spor fudbal. Govorim za ono sto sam licno gledao. Timovi su evidentno slabiji nego ranije, rezultati u Evropi to i pokazuju, a i sam pogled na sastave timova ne ulijeva neko povjerenje. Nekad ranije je to sve ljepse izgledalo.
Spamm

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 16 okt 2017, 12:37

U euroligi igraju krivi klubovi,da su umjesto hoffea kolna herthe tu salke gladbah lever bila bi druga priča ali takva,se godina poklopila
Dogodine opet super jaki bayern jaki bvb ,dodatno stabilizirani leipzig plus schalke i bit ce jaka liga prvaka
U euroligu vjerovatno gladbach i neko iznenađenje kao i proteklih godina najvjerojatnije eintracht ,djeluju najstabilniji
Nadam se da bi 7bio leverkusen ,imaju kvalitetu ali dok drze prosjek trenere nema napretka,daj im tuchela i bit ce bomba

E to bi onda bila prava bl u europi

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 19 okt 2017, 07:13

schickeria je napisao/la:U euroligi igraju krivi klubovi,da su umjesto hoffea kolna herthe tu salke gladbah lever bila bi druga priča ali takva,se godina poklopila
Dogodine opet super jaki bayern jaki bvb ,dodatno stabilizirani leipzig plus schalke i bit ce jaka liga prvaka
U euroligu vjerovatno gladbach i neko iznenađenje kao i proteklih godina najvjerojatnije eintracht ,djeluju najstabilniji
Nadam se da bi 7bio leverkusen ,imaju kvalitetu ali dok drze prosjek trenere nema napretka,daj im tuchela i bit ce bomba

E to bi onda bila prava bl u europi
U LE igraju pogrešni klubovi unazad 20 godina, jer toliko dugo njemački klubovi nisu ništa osvojili, više uspjeha su imali turski, ruski, ukrajinski i portugalski klubovi.

Avatar
ledar
Postovi: 3812
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 19 okt 2017, 11:51

Ja mislim da je osovni problem sa EL u prevelikim očekivanjima. Ako pogledamo zadnje godine pa tamo su igrali Manu, Liverpool, Juventus, Napoli, Sevilla, Shakhtar ... sve odreda klubovi boljeg ranga od ekipa 4-7 bundesa. Zadnjih par godina imali smo tri četvrfinalista - Wolfsburg, Dortmund i Schalke, pa zar je sramota da Wolfsburg izgubi od Napolija, a Dortmund i Schalke od jednog Liverpoola i prošle godine odličnog Ajaxa, i to u oba susreta za dlaku.

Ove godine bi se uz malo sreće mogao napravit proboj u polufinale jer će igrati Dortmund a možda i Leipzig, i ja bih tu pribrojio bar jednog od ove trojice kilavaca. Što se tiče Kölna za njih je shvatljivo da bi oni najradije ovu utakmicu kod Bate preskočili, njima (a pogotovo Stögeru) je Werder najvažniji. Iako se u povijesti često događalo da klubovi koji su u borbi za opstanak daleko doguraju u nekom od kupova (bilo domaćem ili euro).

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 19 okt 2017, 13:33

Ja govorim o zadnjih 20 godina, a mislim na Sevillu koja je osvajala LE tri puta zaredom o Fulhamu, Bragi i još nekim trećerazrednim timovima koji su uspijevali doći i do finala. Previše je to slab bilans za BL u ovako dugom periodu. Isto kao i činjenica da su svi šampioni BL sem Bayerna od 2002-2011 redovno ispadali u grupnoj fazi LP, nekad i kao zadnji u grupi.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 19 okt 2017, 18:13

ledar je napisao/la:Ja mislim da je osovni problem sa EL u prevelikim očekivanjima. Ako pogledamo zadnje godine pa tamo su igrali Manu, Liverpool, Juventus, Napoli, Sevilla, Shakhtar ... sve odreda klubovi boljeg ranga od ekipa 4-7 bundesa. Zadnjih par godina imali smo tri četvrfinalista - Wolfsburg, Dortmund i Schalke, pa zar je sramota da Wolfsburg izgubi od Napolija, a Dortmund i Schalke od jednog Liverpoola i prošle godine odličnog Ajaxa, i to u oba susreta za dlaku.

Ove godine bi se uz malo sreće mogao napravit proboj u polufinale jer će igrati Dortmund a možda i Leipzig, i ja bih tu pribrojio bar jednog od ove trojice kilavaca. Što se tiče Kölna za njih je shvatljivo da bi oni najradije ovu utakmicu kod Bate preskočili, njima (a pogotovo Stögeru) je Werder najvažniji. Iako se u povijesti često događalo da klubovi koji su u borbi za opstanak daleko doguraju u nekom od kupova (bilo domaćem ili euro).
Dortmund i liverpool bi trebali biti u dlaku sa liverpolom a schalke bolji od ajaxa,wolfsburg se ne bi smio prakticki osramotiti protiv napolia,sevilla ,napoli .sahtar ne smiju biti bolji od schalkea bmg-a ili leverkusena,mislim toliko uvjerljivo uspjesniji i bolji

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 19 okt 2017, 21:03

effe_sa je napisao/la:Bundesliga nije opala...
Reću da se po ovom pitanju s tobom ne slažem nikako.
I ja volim ligu i uvijek navijam da bude bolje, čak imam tedenciju da govorim kako je dobro iako tako nekad nije.
Ali trenutno stanje jeste da je liga, ova sezona 2017/18 najslabija u ovom desetljeću.
Kvalitet fudbala, rosteri ekipa, i na kraju rezultati u Evropi, sve je na najnižem nivou u zadnjih 7-8 godina.

Možemo konstatovati da je jedino Bayern podjednako jak zadnjih sezona i jači nego prije 7 godina, te da se Dortmund stabilizovao finansijski, ali i negdje među TOP 15 Evropskih ekipa.
Lajpcig sa talentima nastavlja dobar put, pitanje dokle će to ići i kako će se snaći kad kriza rezultata dođe. ;)

Ostalo je čisto golo, Schalke, Leverkusen i Wolfsburg se pogubili, sve 3 ekipe su bile jače i očekivao se rast, a ono strmoglav pad koji traje evo već 2-3 godine, smjene trenera ne pomažu, dakle nije prolazna kriza.
Gladbach također nije nastavio očekivani rast nego su zapeli u stagnaciji i lagani korak unazad zadnje dvije sezone.

Ostatak lige i njihovu "ambicioznost" nije vrijedno pominjati.
Hofenhajm koji se plasirao u kvalifikacije LP izgubi takva 2 igrača, koja odu u Bayern, dakle radi se o vrhunskom kvalitetu, a njihova transfer bilanca u plusu 18 mil.
Hajde da su se pojačali, nego i vrapcima je jasno bilo da to tako ne može.

Takav je ostatak lige, šta reći za Werder koji jedva kraj s krajem,
HSV također ništa.

Dakle pored ova 3(Bayern, Dortmund i Lajpcig) još bih pohvalio Frankfurta i drago mi je zbog njih, doveli su ove sezone par iskusnjara, talenata, par zvučnih imena, a prije svega uspostavili čvrstu vezu sa Kovačem koji ima plan, vidi se da zna.

Ne kažem da se u budućnosti Šalke, Leverkusen i Wolfsburg neće stabilizovati, pronaći prave trenere, dovesti neke prave igrače, igrati značajnu ulogi kako u ligi tako i Evropi, vjerovatno već sljedeće sezone ko zna, ali ove sezone Bundesliga nikad slabija i to je fakt! :!: ;)

Sreća pa sljedeće sezone važi novo pravilo da se prve 4 lige ravnaju,
inače zahvaljujući "izvrsnim rezultatima" Bundesliga je već sada glat sa druge pala na četvrtu poziciju.

"Odlični rezultati" se nastavljaju, Kelna i Hertu pobijedili Sorja Luhansk(Ukrajinska liga pozicija 7. -17 za prvom ekipom nakon 12 kola) i Bate Borisov(Liga Bjelorusije pozicija 1.+1 bod u odnosu na drugog).

Te se već nakon 3 kola skoro oprostili od Evropske lige, konkurencija žestoka.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.