Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 07 jun 2017, 20:10

Bundesliga je napisao/la:Bit je u tome da su Klopp i Tuchel poznavali Bundesligu kad su preuzimali Dortmund. Bosz ne poznaje.
Plus, Feyenoord mu je uzeo titulu, kako se onda misli takmičiti s Bayernom?
Uzeo je i Leipzig Tuchelu drugo mjesto sto je gore nego Feyeernord ispred Ajaxa...uz to Tuchel 2x ispada kao favorit u europskim takmicenjima. Ne kazem ja da sam optimista po pitanju Bosza ali vasi razlozi su nelogicni...i to poznavanje lige nije nikakav faktor jer bundesliga nema sta ponuditi po tom pitanju...eto Schalke se zaletio sa Weinzerlom,Bayer sa korkmazom ili kako vec-Gladbach lovi u mutnom od Favrea...za Nagelsmana ima jos vremena.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la miki_92 » 08 jun 2017, 12:08

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 08 jun 2017, 19:00

ismaik ne odustaje od munchena.Navodno ce tuziti dfb zbog pravila 50 plus 1 ,ne zei prodati dionice ni za 2 miliarde.....
Fascinantna je njegova tvrdoglavost u situaciji kad ga nitko ne zeli i pogotovo kad moze kupiti neki klub izvan bundeslige i lagano bez ikakvih problema raiditi po svojim zeljama

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 09 jun 2017, 12:51

Weinzierl dobio otkaz u Schalke-u i njegov nasljednik ce biti Tedesco, dok ce novi trener tableta biti Heiko Herrlich koji je Jahn Regensburg iz 4. lige uveo u Cvajtu za samo dvije sezone.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 09 jun 2017, 14:52

amerosm je napisao/la:Weinzierl dobio otkaz u Schalke-u i njegov nasljednik ce biti Tedesco, dok ce novi trener tableta biti Heiko Herrlich koji je Jahn Regensburg iz 4. lige uveo u Cvajtu za samo dvije sezone.

Bože sačuvaj,raspad totalni u ligi...
Tko je tedesco?

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 09 jun 2017, 15:14

agentzero7 je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Weinzierl dobio otkaz u Schalke-u i njegov nasljednik ce biti Tedesco, dok ce novi trener tableta biti Heiko Herrlich koji je Jahn Regensburg iz 4. lige uveo u Cvajtu za samo dvije sezone.

Bože sačuvaj,raspad totalni u ligi...
Tko je tedesco?
Jos jedan drugoligaski trener. Bundesliga ce biti prepuna drugoligaskih trenera i onda nam cudno sto je sunovrat na pragu. :lol:
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 09 jun 2017, 16:37

Gadi mi se polako sve ovo u vezi BL,da tolike su muktije/cicije toliko neambiciozni to mi nije jasno nitimalo...

Koji velikani od klubova a na sta spadose.

Igraci ce svi poletjeti sad igrat pod palicom Tadesca i ovog drugog pokemona iz Leverkusena.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 09 jun 2017, 17:27

Herrlich je igračka legenda u trenerskom usponu. Treba mu bar dati priliku. Ne može biti gori od Schmidta.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 09 jun 2017, 17:46

svi zele kopirati hoffenheim i nagelsmana ,koliko ce to biti uspjesno vidjet cemo

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 09 jun 2017, 20:49

Dobar odabir i jednih i drugih.
Agieren statt reagieren

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 09 jun 2017, 23:20

imali smo historijsku priliku pocetkom sezone da potpisemo favrea i da krenemo naprijed ...glupi heidel je izabrao kretena weinzirla i dan danas smo tu gdje smo i ovaj tedesco kakav god da je sumnjam da ce biti gori od weinzerla ...sto se bundesligasa tice i dosadasnjeg prijelaznog roka on je pa malo je reci katastrofalan....

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 09 jun 2017, 23:28

Bundesligaši se takmiče ko će smješnijeg trenera uzeti.
Roger Schmidt je odličan trener, tek se sada vidi koliko je značio za Leverkusen, pogledajte na šta su spali njegovim odlaskom :roll:
Još kad je trenirao Salzburg sjećam se da su mlatnuli Bayerna u prijateljskoj 3:0, mogao je Schalke njega uzeti a ne nekakve anonimuse.
Definitivno katastrofalni potezi bundesligaša do sada.
Ovako glupi potezi neće dovesti do ničega dobrog, definitivno očekujem pad Bundeslige.
Bayern i Leipzig postavljaju temelje za naredne sezone dok ostali nazaduju.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 10 jun 2017, 00:19

Pa dobro, treba ipak shvatiti da i mladim trenerima treba dati šansu, a ne odmah sve osuđivati i gledati negativno. Nagelsman je odličan primjer, pravi pozitivni primjer.
Mislim da Herrlich opšte nije problem, jer ovo što je s Jahn Regensburgom napravio, nije mala stvar. Isto tako odlično je vodio U-17 reprezentaciju Njemačke. U Leverkusenu će dobiti vremena, nema sada tu nekog pritiska. Mogao bi on tamo unijeti svježinu, jer koliko sam pratio Heiko-u , on prati moderne ideje, tip je koji shvata fudbal.
Tedesco je po meni problem. Puno siromašnija biografija, a čovjek dolazi u vučju jazbinu, gdje se odmah očekuje rezultat. Ne znači da nije talentovan trener i da neće imati uspjeha, ali je prelagano dobio šansu da vodi jednu ekipu koja je bila donedavno redovni učesnik LP i koju opet treba sada odvesti u Evropu. I još se radi o okruženju gdje je pritisak veliki i gdje nema čekanja.Zato njega vidim pred teškim zadatkom i u nimalo zavidnoj poziciji.

Problem kod Schalkea je što ponavljaju određene stvari koje im nisu uspjele, a to je dovođenje trenera iz 2. lige. Već je otišlo naopako s Breitenreiterom, koji je doduše tek bio ispao, a ovi ga doveli ko trenera. Isto tako, problem je što Schalke očigledno u jednoj većoj mjeri ne dovodi igrače koji mu odgovaraju aktuelnom treneru. Ispalo je na kraju da Weinzierl faktički Konopljanku nije ni želio. I totalno tu filozofija uprave i trener nije bila zajednička i zato je sve na kraju rezultiralo katastrofalnim učinkom na kraju sezone. A Heidel isto kao da se u velikom klubu počeo gubiti. Za Weinzierla bi se moglo kao trenera isto reći, jer radio je u Augsburgu velike stvari i činilo se da je jedan potencijalan njemački trener. S njim treba pričekati, moguće da i nije imao mnogo šanse za preživljavanje u Gelsenkirchenu, moguće da negdje ipak opet pokaže šta zna i umije i da rad u Augsburgu nije slučajnost.
A Heidel ispade da luta i luta. Jedino da možda ipak ne ubode s Tedescom.

A eto često se ovdje kukumače oko odlazaka igrača iz BuLi koji i nisu nešto toliko vrijedni (ne mislim na one koji idu a koji zaista vrijede :) ), a eto sada je BuLi napustio jedan koji je obilježio određeni period i koji zaista ima kvalitet: Ricardo Rodriguez. Tu je šteta što ga niko od bundesligaša nije hapio, kada je već odlučio da napusti Wolfsburg. A eto on ode u Milan. Ne može se reći da nije bilo šanse da ga neki drugi bundesligaš uzme i da mnogima ne bi dobro "sjeo" u timu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 10 jun 2017, 07:53

agentzero7 je napisao/la:Igraci ce svi poletjeti sad igrat pod palicom Tadesca i ovog drugog pokemona iz Leverkusena.
Pokemon :?: :lol: :lol:

Pa znas li ti bola ko je HH :?:

Nekada bio babo u napadu, '97 diz'o pehar LP :opaopa:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 10 jun 2017, 11:30

kraljttbvb je napisao/la:
agentzero7 je napisao/la:Igraci ce svi poletjeti sad igrat pod palicom Tadesca i ovog drugog pokemona iz Leverkusena.
Pokemon :?: :lol: :lol:

Pa znas li ti bola ko je HH :?:

Nekada bio babo u napadu, '97 diz'o pehar LP :opaopa:

Zanemari ovakve komentare, nevjerovatno šta se sve može ovdje pročitati u zadnje vrijeme od tkz. fanova bundeslige. Samo se pljuje, vrijeđa, provocira, prepisuje sa transfermarkta ... Od stare garde slabo ko šta piše, nemaš više šta kvalitetno pročitati ... Izgubio sam volju ne samo da pišem ovdje više, nego mi je muka i čitati ...
Agieren statt reagieren

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 10 jun 2017, 11:38

Nemojte tako ljudi, ja ne vrijeđam nikoga, jednostavno mi ovakvi potezi ne mirišu na dobro nikako.
Vrijeme će pokazati, ali ovo mi se ne sviđa nikako.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 10 jun 2017, 12:02

To sto je neko bio dobar igrac nema veze sa trenerskim kvalitetima. Mathaus je bio bolji igrac od HH pa je kita od trenera. Najbitnije ja da to napise neko ko je proglasio ovogodisnju Borussiju najboljom u njenoj povijesti. Vidjeli smo kako je zavrsila epizoda Schuberta u Gladbachu, Korkuta u Bayeru, Breitenreitera u Schalkeu. Jedan je Nagelsman i on je incident koji se nece ponoviti u BL jos dugo. Dok u Premiershipu svi klubovi zadnjih dvije godine dovode provjerena imena, ovdje najveci klubovi eksperimentisu pa ostanu bez Evrope. Najlosiji treneri u ligama petice rade u Bundesligi (izuzetak su tri, cetiri trenera) ili samoprozvane pametnice i kvalitetni forumasi na ovom pdf-u misle drugacije.

Mozda ce Herlich biti odlican trener, ali precesto se to izjavilo kad su treneri Bayera i Schalkea u pitanju.
Kad City, United, Chelsi budu dovodili trenere iz Championshipa ovakve rasprave nece ni biti.
Zadnja izmjena: FRANK RIBERY, dana/u 10 jun 2017, 12:18, ukupno mijenjano 2 puta.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 10 jun 2017, 12:08

:damn: Tako je to kad imas u opsegu pracenja Bayern, Borusiju i eventualno jos jedan tim.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 10 jun 2017, 13:07

Dobar potez je davanje šanse mlađim trenerima u odnosu na ove starosjedioce koji se godinama vrte po klubovima i ne rade ništa.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Nerminovic » 10 jun 2017, 14:42

Roger Schmidt potpisao za Beijing Guoan :mrgreen:

aj' nije ni cudo kad zna Soriana iz doba u Salzburgu :kafa: :mrgreen:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.