Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 23 sep 2017, 10:48

Ako se ovako nastave svirati penali za pojedine ekipe, Levandovski bi do kraja sezone mogao postici stotinjak golova :lol:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la jamesrodriguez » 23 sep 2017, 20:50

Gdje su bavarski padobranci , nesto ne uskacu veceras lol

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 24 sep 2017, 15:57

jamesrodriguez je napisao/la:Gdje su bavarski padobranci , nesto ne uskacu veceras lol
Šefe 6kolo je tek ,samo slavite prijevremeno

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 24 sep 2017, 16:54

kraljttbvb je napisao/la:Ako se ovako nastave svirati penali za pojedine ekipe, Levandovski bi do kraja sezone mogao postici stotinjak golova :lol:
Svaki penal čist ko suza.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la jopaa7 » 25 sep 2017, 22:45

:rol:
slika
slika

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 25 sep 2017, 22:55

ahahaha

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 25 sep 2017, 23:13

Rekordna dobit za 1. FC Köln.

Die Kennzahlen im Einzelnen:

Jahresumsatz: 129,2 Mio. Euro (Vorjahr: 107 Mio. Euro)
Jahresergebnis vor Steuern: 16,8 Mio. Euro (Vorjahr: 10,5 Mio. Euro)
Jahresergebnis nach Steuern: 11,1 Mio. Euro (Vorjahr: 6,4 Mio. Euro)
Operatives Ergebnis (EBITDA): 28,6 Mio. Euro (Vorjahr: 21,9 Mio. Euro)
Eigenkapital: 20,2 Mio. Euro (Vorjahr: 9,2 Mio. Euro)

https://fc.de/fc-info/news/detailseite/ ... ordgewinn/
:clap:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 26 sep 2017, 16:06

Vijadukt je napisao/la:Rekordna dobit za 1. FC Köln.

Die Kennzahlen im Einzelnen:

Jahresumsatz: 129,2 Mio. Euro (Vorjahr: 107 Mio. Euro)
Jahresergebnis vor Steuern: 16,8 Mio. Euro (Vorjahr: 10,5 Mio. Euro)
Jahresergebnis nach Steuern: 11,1 Mio. Euro (Vorjahr: 6,4 Mio. Euro)
Operatives Ergebnis (EBITDA): 28,6 Mio. Euro (Vorjahr: 21,9 Mio. Euro)
Eigenkapital: 20,2 Mio. Euro (Vorjahr: 9,2 Mio. Euro)

https://fc.de/fc-info/news/detailseite/ ... ordgewinn/
:clap:[/quote

Ove godine nece izboriti europu i klub ce biti usporen
Bez kontinuiteta se ne moze graditi ozbiljna priča]

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 26 sep 2017, 22:48

Liga je goli racku. Ovo nije pad, ovo je veliki tras.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 26 sep 2017, 22:54

Šta bi sa renesansom RBL ubi ih mrtvi Bešiktaš, nadam se da će sutra Bayern bar malo ublažiti crnu sedmicu bundesligaša.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 26 sep 2017, 23:01

Besiktas je odlicna ekipa, taman su I u formi. Konzerve ce u LP imat ulogu kao Karlo Anceloti u Zvjezdanim ratovima. Jos su oni zeleni I bez rotacije za ovog takmicenja.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 26 sep 2017, 23:06

Kakva god da je ekipa Bešiktaša ovo sebi ne smije dopustiti viceprvak Njemačke.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 26 sep 2017, 23:10

Hofenhajm 2. Kad ode Rangnick idu u hendek.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 26 sep 2017, 23:12

Bundesliga na aparatima, ja kad sam to govorio ismijavali su me. Evo večeras Dortmund je bio zreo za 5 komada, a Leipzig gubi od Bešiktaša, od Turaka koji su jedna od najsmješnijih nacija u evropskim takmičenjima. Znam da im je ovo prvo učešće u LP, ali da gubiš od Bešiktaša :salut:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 26 sep 2017, 23:17

Zasto ocekujete da RBL ove sezone prodje grupu Lige prvaka? Isuvise su zeleni za takav poduhvat, a pozivanje na drugu poziciju iz prosle sezone je neadekvatno. O RBL tek treba suditi za nekoliko sezona, a ona pozicija iz prosle sezone je nadmasila ocekivanja skoro svakoga. Nadati se da RBL odjednom postane stabilna ekipa koja ce redovno prezimiti u najjacem klupskom takmicenju i pretendirati na titulu je nerealno. Treba im dati vremena, a nakon toga cemo analizirati njihov ucinak.
Spamm

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1234
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Stefan Effenberg » 26 sep 2017, 23:27

Iako se ovo nagovještavalo, bio sam svejedno nadobudan i vjerovao da se može nešto učiniti u Europi ove godine. Kad ono, dobih ne šamar nego šamarčinu.

Teško je bilo šta reći osim onoga što ste mnogi tu već pisali. Bundesliga nakon 5-6 vrlo dobrih godina ide silaznom putanjom i to jako brzo. Na stranu ovi loši rezultati danas, euroligaši mi ne daju nadu u neki rezultat jer su objektivno slabi za nešto više a u ligi prvaka niti jedan klub nema šansu niti za polufinale, čak niti Bayern.

Koliko god krivim ovdje uprave pojedinih klubova sa izborom loših trenera i sportskih direktora, pa onda krivim i mnoge uprave koji kompletno pojma nemaju, toliko je možda to i realno stanje u klubovima zbog konstantne prodaje igrača ma kako god ja želio da budu konkurentni pa čak i svake godine.

Ovi rezultati trebaju opasno staviti na vagu da li je vrijeme za ukidanje pravila 50+1 i postati konkurentan stalno ili dozvoljavati da Bundesliga slabi i slabi iz godine u godinu?

Nisam mislio da ću ovo zadnje morati napisati ali ovo što zadnje dvije godine pruža Bundesliga ( odljev vrhunskih igrača, trenera, loših odluka uprave ) je pokazatelj da mnogo stvari ne štima trenutno u Bundesligi i možda je došlo vrijeme da se to promijeni jer nekog velikog napredka neće biti slijedećih godina.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 26 sep 2017, 23:29

Bundesliga je napisao/la:Bundesliga na aparatima, ja kad sam to govorio ismijavali su me. Evo večeras Dortmund je bio zreo za 5 komada, a Leipzig gubi od Bešiktaša, od Turaka koji su jedna od najsmješnijih nacija u evropskim takmičenjima. Znam da im je ovo prvo učešće u LP, ali da gubiš od Bešiktaša :salut:
Pa i ptice na grani znaju da ova liga nazaduje, dakle ne stagnira nego nazaduje. Pad je primjetan jos prosle godine, a ove se samo radikalizovao. Sta ocekivati od lige u kojoj jedan novopeceni bundesligas izbori drugo mjesto. Polazem nade u njih kao spasioca lige, ali oni su jos uvijek nezrela ekipa koju sam ocekivao negdje na sredini tabele.

Raspadanje one cetvorke koja je predstavljala Bundesligu tokom godina uspona i nakon njemackog finala (bar tri od cetiri su uvijek bila tu) pokazuje gdje je njemacki fudbal. Sto je najzalosnije, fudbalera itekako ima, ali ono sto valja ode iz lige.

Bundesliga nije vise ono sto je bila- atraktivna i neizvjesna liga. Neizvjesna je prestala biti odavno, ali atraktivnost je bila prisutna. Od neizvjesnih meceva koji su kraseni kvalitetnim fudbalom spali smo na utakmice koje se najvise vremena svode na mrcvarenje lopte na sredini terena. Gledati Bundesligu je postalo bolno za oci, a to je glavni pokazatelj koja je kvaliteta iste.
Spamm

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 26 sep 2017, 23:37

FCBAYERN je napisao/la:Zasto ocekujete da RBL ove sezone prodje grupu Lige prvaka?
Kolega i druže bavarski ja ne očekujem da prođu, ni najmanje, ali je li treba očekivati da gube od jednog Bešiktaša? Odmah sam rekao da im ne treba zamjeriti izvjesno ispadanje iz grupe ali da gube od Bešiktaša :roll: Ajmo realno sagledati stvari, Dortmund katastrofa, Leipzig malo bolji, Bayern ima velikih problema ali će vjerovatno proći dalje. Evropska liga, dovoljno je reći Hertha, Hoffenhem i Koln rezultate ne moram ni govoriti dovoljno je samo nabrojati klubove koji su tamo.

I u pravu si za kvalitetu, više se u Bundesligi ne radi dobro, pored nedostatka novca pali su i mnogi timovi koji su bili u vrhu i koje si nabrojao. Gladbach gubi od Dortmunda 6:1, dovoljno je samo to reći.
Stefan Effenberg je napisao/la:Nisam mislio da ću ovo zadnje morati napisati ali ovo što zadnje dvije godine pruža Bundesliga ( odljev vrhunskih igrača, trenera, loših odluka uprave ) je pokazatelj da mnogo stvari ne štima trenutno u Bundesligi i možda je došlo vrijeme da se to promijeni jer nekog velikog napredka neće biti slijedećih godina.
Tako je, timovi su loše vođeni, odlaze dobri treneri, dobri igrači, novca je nedovoljno.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 26 sep 2017, 23:48

Pogresna poslovanja I vodjenja sportskog dijela klubova je dovelo do toga da sad ide neki rebilding. I kad je tako rezultati ce da trpe. Para nema I onda treba vrijeme, kucajuci od ove pa I prosle godine.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 26 sep 2017, 23:51

Bundesliga je napisao/la: Kolega i druže bavarski ja ne očekujem da prođu, ni najmanje, ali je li treba očekivati da gube od jednog Bešiktaša? Odmah sam rekao da im ne treba zamjeriti izvjesno ispadanje iz grupe ali da gube od Bešiktaša :roll: Ajmo realno sagledati stvari, Dortmund katastrofa, Leipzig malo bolji, Bayern ima velikih problema ali će vjerovatno proći dalje. Evropska liga, dovoljno je reći Hertha, Hoffenhem i Koln rezultate ne moram ni govoriti dovoljno je samo nabrojati klubove koji su tamo.

I u pravu si za kvalitetu, više se u Bundesligi ne radi dobro, pored nedostatka novca pali su i mnogi timovi koji su bili u vrhu i koje si nabrojao. Gladbach gubi od Dortmunda 6:1, dovoljno je samo to reći.
Pa to samo pokazuje da je RBL daleko od tima dostojnog Lige prvaka i da je ona njihova pozicija prvenstveno plod slabosti drugih a ne njihove kvalitete. Ne kazem da su nekvalitetni, ali su tim trenutno za sredinu tabele, eventualno za Evropske lige u ozbiljnoj ligi. Zasto su oni ovdje trenutno neka se zapitaju prvenstveno oni ciji su trn u oku. Insistiraju na tradiciji i "prirodnosti", a taj ozloglaseni kancer njemackog fudbala iako i sam nedovoljno jak je jaci od starosjedilaca. Govori li ovo nesto?

Gladbach je mozda mikrokosmos Bundeslige. Nekako najbolje je poistovjetiti rast lige s njima. Tim koji je postepeno rastao, malo se ustabilio, te poceo strmoglaviti. Od ekipe kojoj je tesko bilo gola dati spali su na kantu za nabijanje.

2015. se cinilo da se zivnulo jer su se javili i neki novi timovi a niko nije ocekivao da ce oni stari ostati na dnu, ali vec hladan tus uslijedio je sljedece godine.
Spamm

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.