Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 17 avg 2017, 11:37

miki_92 je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:
关于年龄的本地喀麦隆与德国护照的疑虑窒息而死的父亲约瑟夫就在萌芽状态。“出生后不久,我曾在雅温得德国领事馆签下他。我们有一个德国出生证明,”他说的形象。此外,玛丽是年仅28岁的母亲,他的儿子,因此不能超过十二以上。
:mrgreen:
Kae mu otac Joseph da ga je odmah nakon rodjena upisao u njemackom konzulatu i da ima njemacki rodni list. Mama Marija ima 28 godina, tako da ni on ne moze biti stariji od 12 godina
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la miki_92 » 17 avg 2017, 11:50

SumLJiv je ko onaj iz Lacija :mrgreen:

Poslano sa mog HUAWEI RIO-L01 koristeći Tapatalk
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Centre forward » 17 avg 2017, 12:18

Ima on rodni list R Njemačke, al' one Bizmarkove.

Kakav dvanaestogodišnjak, kakvi bakrači.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 17 avg 2017, 15:56

Wolfsburg u problemima. Naime, Brooks povrijedjen na tri mjeseca. Izgleda da su u potrazi za novim stoperom.

Nego, je li iko pratio Schalke, Leverkusen i Gladbach u pripremama? Kako su igrali i ima li naznaka pomaka? Unaprijed hvala na odgovorima.
Spamm

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 17 avg 2017, 16:46

Oooo neeee! Weltklasse Durm napušta Domuz. Hajd vjerovatno će mediji objaviti cifru između 20 i 30 miliona tako da..... :opaopa: :opaopa:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 avg 2017, 18:44

FCBAYERN je napisao/la:Wolfsburg u problemima. Naime, Brooks povrijedjen na tri mjeseca. Izgleda da su u potrazi za novim stoperom.

Nego, je li iko pratio Schalke, Leverkusen i Gladbach u pripremama? Kako su igrali i ima li naznaka pomaka? Unaprijed hvala na odgovorima.
Salke je pregazio protivnika u kvalifikacijama za LP, uzvrat ce biti samo formalnost ;)

A igraju jako dobro, predvidjam da ce 3-4 kola prije kraja osigurati kvalifikacije za Intertoto kup :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 17 avg 2017, 18:54

Tako mlad a zna šta je Intertoto kup.

Hajd priznaj da si istraživao po netu :lol:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 avg 2017, 19:08

Zdena04 je napisao/la:Tako mlad a zna šta je Intertoto kup.

Hajd priznaj da si istraživao po netu :lol:
Ako ti je ovo 04 godiste (2004), onda se nisi bio ni rodio kad sam ja na radiju slusao prenos utakmice Jedinstvo Bihac i neki sa Farskih Otoka :mrgreen:
A za Intertoto kup ti vjerovatno pricao neko od ovih starijih :D
Zdena04 je napisao/la:Niko od naših neće forsirati odlazak. To se dešava u malim klubovima. :mrgreen:
Inace moram ti pohvaliti ovu foru :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 17 avg 2017, 22:10

Uf, uf. Rođen 20-ak dana prije ZOI kojima je domaćin bio Sarajevo.
Mora biti malo "je-be". Ovaj forum nije više što je nekad bio.

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 18 avg 2017, 13:58

@Pale, nema uvoda u sezonu? :mrgreen:

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 18 avg 2017, 14:46

18.8 krece najgledanija liga na svijetu,na stadionima naravno,za mnoge i najatraktivnija igrom te svojihm posebnim njemackim stihom ...41.527 ljudi prosjecno je prosle sezone pratilo iz vikenda u vikend svoje ljubimce diljem Njemacke.
Sljedece sezone se ocekuje apsolutni rekord posto u ligu su usla jos dva velika kluba i stadiona Stutgart i Hannover.

Bundesliga za mnoge je BayernLiga,5 godina apsolutne dominacije bavarskog giganta je na ligu bacilo sjenu te se iz te sjene trenutno ne vidi bas svijetlo,pa cak ni ja ga nevidim.
Mnogo je opao kvalitet ,ne igracki,cak tu mislim da stoje najjace ikad koliko trenerski su se rasuli i pogubili ovi velikani i lutaju bez pravih rijesanja.
Od ove sezone stupa na snagu novi ugovor za TVprava kojima su se jedini priblizili koliko toliko Englezima te probili granicu takoder od 1milijarde eura,sto znaci da stedljivi Njemci bi mogli odrijesiti kesu napokon,hm poznavajuci ih tesko i sad ?

U ligu su usli kao sto rekoh Stuttgart i Hannover ,a ispali Darmstadt i Inglostadt,ovdje ce se kvalitet dramaticno povecati jer oba kluba odmah ce pucati na sredinu ljestvice,Hannovera drzi miljarder osebujni i veoma karizmaticni Martin Kind koji je napokon naucio neke greske te sad slaze pametniju momcad sa solidnim treneron Breitenrateron, a Stuttgart mozda jos i vise,naime Daimler je najavio otkupljenje 20tak posto dionica jos i velika ulaganja u klub,oni su krenuli Dortmundovim recepton sa dosta svojih igraca i talenata sa strane ,plus Daimlerovi novci ovdje bi moglo biti slicno kao s Newcastlon u Engleskoj.

Wolfsburg si nesmije i nece dozvoliti sezonu kao proslu,momcad koja ulaze stotine miliona godisnje u momcad mora biti top 6 a ne zamalo ispasti,Jonker je dobar trener koji je radio s Van Gaalon godinama i on bi trebao da bude vodic da vukovi sljedece sezone budu veoma ozbiljan klub,koji bi trebao rame uz rame sa svima se boriti za Europska natjecanja.Mainz , Eintracht , Werder , Freiburg , Augsburg su standardna sredina ljestvice koja bi sljedece sezone mogla biti nedostizna za ove klubove,prvenstveno za Freiburg koji je prodao najbolje igrace i tesko ce opstati bez obzira na super trenera u vidu Schmida.
Werder cak ima potencijalnu ekipu i njih ocekujem da se stabliziraju i krenu ka vrhu sljedeci sezona,braca Eggestein bi mogla napokon ugledati pozornicu Bundeslige i da vidimo dali su stvarno zlatni materijal s Wesera.

HSV velikan,gigant sa sjevera Njemacke i dalje tumara na zacelju gdje mu nije mjesto,vrlo izgledno ce tako biti i slj sezone,Kuhne je i ovo ljeto poklonio klubu 30 miliona eura da se pojacaju ali nesposbnost uprave je prevelika i redovito za te novce dovode krive igrace,Gisdol,Bruckhagen i drustvo jednostavno nemogu pogoditi sa nijednim igracem da bljesne i povuce ovog uspavanog diva ka Europi gdje apsolutno pripada,jos jedna tmurna sezona je pred navijacima HSVa.

Koln i Hertha , slicne ambicije,slicne momcadi,slicni treneri...s jednom razlikom da je veci potencijal kod Kolna,danas su prodali Modesta u kinu za 35 miliona eura,uvjerljivo najvise u povijesti te sada ako ubodu s par pojacanja mogli bi biti napokon Europski Koln kakav se dugo ocekviao,kakav se ocekivalo da Podolski potegne Koln,evo izgleda da ce to bit Stoger i ekipa,par vrlo jakih igraca imaju i uz 50 000 navijaca svaki vikend na Rhein Energyu potencijal je velik,dok Hertha ima stariju momcad,evo ovo ljeto su krenuli u pomladivanje i doveli Selkea,Lazara,Leckiea , Dardai je izuzetno defanzivno orijentiran trener tako da ih nevolim bas gledati ali rezultat imaju.

Leverkusen,Gladbach,Schalke 04...kako su me razocarala ova tri kluba prosle sezone to je nevjerojatno,Leverkusen i Schalke su imali momcad koja je mogla se bosti sa svima na svim terenima diljem Njemacke ali su uspjeli i to unisitit i odigrat ispod svakog ocekivanja.
Kad imas Brandta,Bendera,Aranguiza,Kampla,Calhanoglua,Chicarita onda si krema Bundeslige a ne dno.
S druge strane Schalke je imao nevjerojatnu kolicinu talenta u momcadi i plus par iskusnijih / Meyer,Goretzka,Bentaleb,Embolo,Konoplyanka i takoder su imali katastrofalnu sezonu.
Tu mi nije jasno gdje je krenulo po zlu,ocito treneri nisu mogli izac na kraj sa ovim momcadima i zato su i Schmidt i Weinzerl dobili otkaze te su stigle anonimusi Heirlich i Tadesco,totalno sam ostao zatecen jer u trenutcima kad imas Ranieria,Tuchela,Mancinia,Sosu i mnoge druge strucnjake na raspolaganju oni se odaberu za ove opcije,a nije da nemaju novaca,jer itekako imaju...Huntelaar je do ove sezone imao placu vecu nego svi igraci u Serie A,izlika nema i jedni i drugi su liseni Europe,te se ocekuju veliki iskkoraci u Bundesligi.

Hoffenheim,RB Leipzig...Naggelsman doktor nauka je od zamalo drugoligasa napravio top momcad Njemacke,od Kramarica ,Amiria i Wagnera napravio je Reusa,Gundogana i Lewandowskog,svakom igracu u momcadi je podignuo vrijednost troduplo i sa prekrasnom igron apsolutno zasluzeno uhvatilli 4to mjesto i Ligu prvaka,doduse kvalifikacije .
Vec su doveli Nordtveieta,Grlitscha i mislim da ce sljedece sezone biti sigurna sredina ljestvice u najgoru ruku.
A za ovog Naggelsmana je sada ispit zivotni,odradi li i ovu sezonu kao proslu on je Bayernov trener 99 posto od sezone 2019 / 20.
A najomrazenija druzina u Europi je potaracala sve mrzitelje i u stopu pratila Bayern 34 kola Bundeslige,u svojoj debitanskoj sezoni,naklon.
Doveli su Austrijskog reprezentativca i ponajveceg talenta u Europi na sredisnjem veznom Leimera koji bi uz Keitu trebao ciniti strasan vezni duo,na krilo je stigao portugalski top talent Bruma za rekordnih 18 miliona eura,covik je kidao u Galatasraju prosle sezone i uz Forsberga i Sabitzera ce ciniti navalu Bikova ,plus Werner strijelac 21 gol prosle sezone.Rade izvanredan posao kao nagrada stize Liga Prvaka i oni doista su klub koji vrijedi pratiti,klub koji ako ovako nastavi bi mogao ugroziti Bayernovu vladavinu,samo treba zadrzati ove momke na okupu jer ovo je strasan tim.

Borussia Dortmund za mene najtalentiraniji tim koji sam ikada vidio na okupu bez premca.
Sto reci za momcad koja ima Gueirera,Dahouda,Weigla,Dembelea,Gotzea,Reusa,Pulisica,Mora,Issaka?
Dahoud je covik koji stize iz Gladbacha ,covik koji je falio ,x factor,playmaker iz dubine,Gundogan.vol2.
Zuti zid i Westfalen i sljedece sezone ulazi pun optimizma,pitanje je samo jedno tko ce biti u spicu,Aubameyang,Lacazette,Dembele iz Celtica, ili netko osmi.
Ostalo je sve jasno,zlatna generacija skupljena na jedno mjesto ,godinu starija i godinu jaca,
Peter Bosz nakon klinaca iz Ajaxa i Finala EL,preuzima klince iz Dortmunda jos talentiranije koji su osokoljeni osvajanjem Kupa se bruse za ono najvise,za napad na nedodirljive,za bavarsku masineriju s juga predvodenu don Karlon i Lewon.

A oni,njihovo velicanstvo Bayern ,oni ce ih cekati mozda jaci nego ikada u povijesti,Sule,Rudy,Tolliso,gnabry su stigli potpise li jos i Alexis to je momcad satkana za sve trofeje odmah sada.
Navodno je Hoenes u razgovoru s Karlon natuknuo da ce se i mladi forsirati pa tako treba ocekivati i sredinu koja bi mogla nositi bavarce godinama Sanches Tolliso Thiago sto svakom navijacu Bayerna stavlja osmijeh na lice.
Sve osim prvog mjesta bilo bi ogromno iznenadenje za njih,ali zivi bili pa vidili.


S nestrpljenjem cekam taj pocetak,nekako kad sam ocekivao najvise kao prosle sezone sam doobio sipak.
Sad ne ocekujem cuda a mozda me bas iznenade ovi sta imaju doista potencijala za to.

Auf Gehts

Ps:ovo sam pisao ima mjesec dana skoro neki transferi se nisu desili il jesu u meduvremenz al u sustini toeto i dalje moje misljenje

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Rooney88 » 19 avg 2017, 09:41

Cestitke Bayernu na tituli. xD
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la tale07 » 19 avg 2017, 12:45

Da li se zna, koliko ce klubovima pripasti od ovog povecanja cijena za TV prava?

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 19 avg 2017, 13:33

Oko 20-30 mil više nego inače. Bayern će dobiti oko 100 mil što je maksimum jer su uzeli ligu u svih zadnjih pet sezona za koliko se računaju procenti.

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: RE: Re: Bundesliga

Post Postao/la tale07 » 19 avg 2017, 16:54

sljivo je napisao/la:Oko 20-30 mil više nego inače. Bayern će dobiti oko 100 mil što je maksimum jer su uzeli ligu u svih zadnjih pet sezona za koliko se računaju procenti.
Ovo je dobro pogotovo za ovu drugu grupu klubova, klubovima ce bit puno lakse zadrzati kvalitetnije igrace. Mislim da u narednim godinama se moze ocekivati napredak u evropi sto se tice evropske lige. Za LP ce ipak trebati malo duzi preiod.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 19 avg 2017, 20:10

Svabe imaju takav mentalitet da kada bi svi dobili po 222 miliona evra, niko opet ne bi kupio Nejmara, vec bi poboljsali skole i akademije :mrgreen:

Nemojte se nadati da ce sa povecanjem love od TV prava, Svabe poceti ludje kupovati. Oni prevrnu svaki euro po nekoliko puta, prije nego ga potrose. Zato im se i zna svaki red :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 20 avg 2017, 13:53



:facepalm:
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 20 avg 2017, 17:43, ukupno mijenjano 1 put.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: RE: Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 20 avg 2017, 13:58

Saurman je napisao/la:


:facepalm:
Povrijeđen 7 mjeseci... :facepalm:

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: RE: Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 20 avg 2017, 14:01

Desperado09 je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
:facepalm:
Povrijeđen 7 mjeseci... :facepalm:
Kako se čovjek syeba i to zbog njegove gluposti. :roll:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 20 avg 2017, 15:51

Bojim se da ce ovaj RB imati dosta nizi plasman u ligi nego sto je imao prosle sezone. Nisam gledao cijelu utakmicu (dosadna bila bar meni), ali izgledali su mi malo bezidejni. Zasto je Forsberg poceo s klupe?

Schalkeu klupa prema imenima jaca nego prva postava. Ne mogu da vjerujem da Howedes ne igra. Je li u pitanju nedavni povratak s lijecenja od povrede ili...? Opet forsiraju igru s trojicom nazad, vidjet cemo na sta ce to izaci.

BvB je dobar bio. Gledao sam samo prvo poluvrijeme i sasvim dobro. Pulisic masina, Bartrin gol kao na igrici, a i Gotze je bio solidan i cini mi se da igra povucenije nego ranije, nesto vise kao CM nego klasicni CAM.
Spamm

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.