Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 09 dec 2017, 20:04

kraljttbvb je napisao/la:Mene samo interesuje kako je strucnjak prosle godine vodeci Ajax izbacio favorizirane Salkea i Lyona :?:

BVB trentno igra ko grupa amatera, nikakvih akcija, nista :facepalm: :thumbdown:
Moje misljenje je da je on vise izgubio na samopouzdanju nego sto ga se u tako losem svjetlu predstavlja.
Nemoguce je da tako lose vodi ekipu a u prvih 7 kola je imao svih 7 pobjeda.

Stoji to da je mozda i njegova filozofija procitana ali mi nema smisla da ga svaka ekipa pobijedi ili mu pak uzme jedan bod.
Takodjer treba spomenuti moguce nezadovoljstvo igraca, sabotiranje igara kao i lose raspolozenje, nesto slicno sto je Bayern imao pod vodstvom Carla.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 09 dec 2017, 20:50

kraljttbvb je napisao/la:Mene samo interesuje kako je strucnjak prosle godine vodeci Ajax izbacio favorizirane Salkea i Lyona :?:

BVB trentno igra ko grupa amatera, nikakvih akcija, nista :facepalm: :thumbdown:
To je vrlo jednostavno objašnjivo. Prvo, naslijedio je odličnu momčad, iz koje su samo Sanchez i Klaassen koji su ljetos otišli vrijedili 70 milki, pa Dolberg, Ziyech, Traore iz Chelsea, Riedewald.... Drugo, protiv lani vrlo slabog Schalkea su i sa takvom momčadi prošli na guzove. Treće, Lyon lani isto nije bio neka klasa (ove sezone su bolji), nisu bili ni među prva tri slabe francuske lige.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 09 dec 2017, 22:20

Omerbavarac je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Mene samo interesuje kako je strucnjak prosle godine vodeci Ajax izbacio favorizirane Salkea i Lyona :?:

BVB trentno igra ko grupa amatera, nikakvih akcija, nista :facepalm: :thumbdown:
Moje misljenje je da je on vise izgubio na samopouzdanju nego sto ga se u tako losem svjetlu predstavlja.
Nemoguce je da tako lose vodi ekipu a u prvih 7 kola je imao svih 7 pobjeda.

Stoji to da je mozda i njegova filozofija procitana ali mi nema smisla da ga svaka ekipa pobijedi ili mu pak uzme jedan bod.
Takodjer treba spomenuti moguce nezadovoljstvo igraca, sabotiranje igara kao i lose raspolozenje, nesto slicno sto je Bayern imao pod vodstvom Carla.
Neki dan je Yarmolenko rekao da se puno vise umarao na treninzima u Dynamu, nego u BVB-u. Navodno mu zivot u Dortmundu dodje ko odmor, koliko se malo i slabo trenira :crazy: . Nije se kaze nikada vise odmorio kao u septembru/oktobru ove godine :oops: . Nesto slicno sto je Roben govorio za Ancelotijeve treninge. Tako da je mozda prvih 7 kola odigrano na svjezinu. U tekmi protiv Salkea igraci su poslije 60. minute umirali na terenu :crazy:

Pored toga lik nije takticki fleksibilan. Protiv svakog protivnika, bio to Real ili Magdeburg, igra 4-3-3 :!: Umjesto da najboljim igracima nadje najbolje pozicije i da njima prilagodjava sistem, on gura svoje. Nema veze sto Kagawa citav zivot igra iza napadaca, on ga gurne na krilo. Weigl ili Dahoud sjede na klupi, a igra Sahin :facepalm:

I meni je palo na pamet da ga bojkotuju, nisu preko noci zaboravili igrati lopte, ali ne znam sto bi ga bojkotovali :think: :hmmmmm:
ledar je napisao/la:To je vrlo jednostavno objašnjivo. Prvo, naslijedio je odličnu momčad, iz koje su samo Sanchez i Klaassen koji su ljetos otišli vrijedili 70 milki, pa Dolberg, Ziyech, Traore iz Chelsea, Riedewald.... Drugo, protiv lani vrlo slabog Schalkea su i sa takvom momčadi prošli na guzove. Treće, Lyon lani isto nije bio neka klasa (ove sezone su bolji), nisu bili ni među prva tri slabe francuske lige.
Svi ovi nabrojani su dobri igraci, ali nisu bolji od Aube, Weigla, Yarmolenka, Dahouda, Pulisica..., a on sa ovakvim igracima kuci ne moze Apoela dobiti. Lanjski Salke i Lyon, kakvi god da su bili nisu bili slabiji od Apoela, Werdera, Hanovera, Stutgarta i da ne nabrajam dalje, sramota me ko je sve busio BVB ove sezone :oops: :oops:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 09 dec 2017, 23:06

Kakav klub takav i trener, amaterski.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la LeonBest » 10 dec 2017, 15:52

pa ovo vise nema smisla.....
075

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17730
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la akisarajevo92 » 10 dec 2017, 15:57

Ovim su cekirali kartu za cvajtu
Don't believe the hype.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 10 dec 2017, 16:00

Velahavle ...
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 10 dec 2017, 16:34

Ovo je vrlo moguće bio posljednji voz spasa za Koeln. Izgubili protiv direktnog konkurenta za opstanak, plus ovoliki bodovni zaostatak. A onda još Werder osvoji bodove u Dortmundu, a teško će sada ovi iz donjeg dijela tabele protiv Dortmunda osvajat bodove (nakon promjene trenera).
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 10 dec 2017, 17:30

kraljttbvb je napisao/la:
Svi ovi nabrojani su dobri igraci, ali nisu bolji od Aube, Weigla, Yarmolenka, Dahouda, Pulisica..., a on sa ovakvim igracima kuci ne moze Apoela dobiti.
Pa nisam ja ni tvrdio da su bolji, samo sam dao odgovor kako i jedan prosječan trener sa uigranom vrlo dobrom ekipom koju je neko prije njega već posložio, uz malo sreće može do finala EL. Kod vas je osim taktičke isključivosti pokazao da nije u stanju mentalno dignuti momčad i da ne zna sačuvati autoritet. U Ajaxu mu taktička tvrdoglavost nije bila kažnjena, osim što nije uspio osvojiti ligu, a zadnje dvije karakteristike nije ni bio u prilici pokazivati.

To je inače problem sa "novim" trenerima - kako će se snaći u novim situacijama. Isto vrijedi i za Nagelsmanna - koliko je on sposoban dići momčad koja je u psihičkom nockdownu i može li održati autoritet nad igračima, pogotovo onim zvjezdanog sjaja. Stöger recimo nije uspio ovo prvo - dići momčad iz mentalne blokade, dok Gisdol koji je po znanju puno lošiji trener je.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 10 dec 2017, 17:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 10 dec 2017, 17:41

Iako bi mi kao drukeru hsva trebalo biti lakše zbog jarčeva, jer imamo jednog sigurnog putnika u cvajtu, zapravo je obratno. Šteta za jedan takav klub koji su dizali godinama da su ga uspjeli rasturit u tako kratkom vremenu. Kakvi amateri sjede u upravi, to je za nevjerovat.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Raonffa » 10 dec 2017, 22:00

Ja još uvijek ne mogu da vjerujem kako su jučer poništili čist yebeni gol M'gladbachu :facepalm: :facepalm:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 10 dec 2017, 22:21

Raonffa je napisao/la:Ja još uvijek ne mogu da vjerujem kako su jučer poništili čist yebeni gol M'gladbachu :facepalm: :facepalm:
Ne znam na šta tačno misliš, ali gol je poništen zbog ofsajda...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Raonffa » 10 dec 2017, 22:25

effe_sa je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ja još uvijek ne mogu da vjerujem kako su jučer poništili čist yebeni gol M'gladbachu :facepalm: :facepalm:
Ne znam na šta tačno misliš, ali gol je poništen zbog ofsajda...
Pa ja to, ne znam kakav ofsajd, golim okom se na prvu vidjelo da ofsajda nije bilo a pomoćni opet mahao zastavicom. Al' dobro hajde to mi je jasno, greške se dešavaju, al' onda nakon VAR-a opet potvrđena odluka da je bio ofsajd, e sad ili su te sudije lude ili ja nisam fino vidio snimak.

Ima li negdje video te situacije?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 10 dec 2017, 22:44

Ofsajd je bio zbog dodavanja ranije prema Stindlu, koje je prethodilo toj drugoj situaciji o kojoj pričaš. Gol opravdano poništen.

Veća se polemika stvorila oko onog penala, gdje je sudija poništio odluku zbog onog duela ranije između Wendta I Caliguria, po meni neopravdano i nepotrebno da se akcija toliko vraćala nazad, a sudac je kod tog duela prvobitno presudio da nema faula i stajao je dva metra udaljen.

Inače odličan derbi gdje su obje ekipe igrale otvoren i dobar fudbal. Podjela bodova najrealniji ishod.
Pogledao sam kasnije i juve Inter, ni blizu toliko dobra i zanimljiva utakmica nije bila.

Sent from my LG-E980 using Tapatalk
Agieren statt reagieren

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 11 dec 2017, 13:23

Napoli vs RB Leipzig
B.Dortmund vs Atalanta

Težak žrijeb.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 11 dec 2017, 15:24

Pa to bi kao trebalo biti jasno, Napoli i Dortmund su izraziti favoriti.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 11 dec 2017, 18:00

ledar je napisao/la:Pa to bi kao trebalo biti jasno, Napoli i Dortmund su izraziti favoriti.
Bude li napoli u utrci za scudettom tankirat ce el.Rb ima sanse ako stabilizira zadnju liniju

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 11 dec 2017, 20:56

Bayern ide dalje, ostali vjerovatno ispadaju.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Raonffa » 11 dec 2017, 21:01

Pale_Companion je napisao/la:Ofsajd je bio zbog dodavanja ranije prema Stindlu, koje je prethodilo toj drugoj situaciji o kojoj pričaš. Gol opravdano poništen.

Veća se polemika stvorila oko onog penala, gdje je sudija poništio odluku zbog onog duela ranije između Wendta I Caliguria, po meni neopravdano i nepotrebno da se akcija toliko vraćala nazad, a sudac je kod tog duela prvobitno presudio da nema faula i stajao je dva metra udaljen.

Inače odličan derbi gdje su obje ekipe igrale otvoren i dobar fudbal. Podjela bodova najrealniji ishod.
Pogledao sam kasnije i juve Inter, ni blizu toliko dobra i zanimljiva utakmica nije bila.

Sent from my LG-E980 using Tapatalk
Onda je do mene, nisam upratio najbolje, al' znam da u trenutku šuta igrača M'gladbacha (ne znam tačno koji igrač je u pitanju) Stindl nije bio u ofsajdu, golman Šalkea je odbranio taj šut, Stindl naletio na loptu i dao gol. Ta situacija je sigurno bila čista, a da li je bilo nešto prije što nisam upratio to ne znam.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 11 dec 2017, 21:27

Raonffa je napisao/la:Onda je do mene, nisam upratio najbolje, al' znam da u trenutku šuta igrača M'gladbacha (ne znam tačno koji igrač je u pitanju) Stindl nije bio u ofsajdu, golman Šalkea je odbranio taj šut, Stindl naletio na loptu i dao gol. Ta situacija je sigurno bila čista, a da li je bilo nešto prije što nisam upratio to ne znam.
Grifo je sutirao, lopta se od precke odbila do Stindla koji je bio ca. u liniji sa Fährmannom ali je ponisteno kao sto je Pale rekao zbog dodavanja 10 sekundi prije tog udarca.
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.