Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 06 jun 2017, 15:43

Potpuno nejasan potez uprave Dortmunda, ovo je da budem blag jer bi ovdje termin glup bolje pristajao.
I sam podržavam odlazak Tuchela, ali da ga zamijeniš sa Boszom :roll: :crazy:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 06 jun 2017, 16:05

Malo da analiziramo i vidimo sto i kako Bundesligasi rade odnosno namjeravaju raditi u prijelaznom roku...

Bayern...Bayern se nalazi u ne bas zavidnoj situaciji,ovo je ljeto kad se mnogo toga mora uciniti,prvenstveno se treba,MORA iskoristiti sansa da se dovede Alexis i kao top3 najbolja igraca Premiershipa bi bio jedno od najvecih pojacanja u mnogo mnogo godina unatrag,30 golova 20 asistencija u najtezoj ligi za igrati na svijetu je vrh vrhova,ovaj covijek je x faktor koji dijeli Bayerna od Reala,Ribery jednostavno vise nemoze na tom nivou odrzati cijelu sezonu niti izbliza dok Robben moze i njega ne treba mijenjati.Alexis/Lewa/Robben je WC napad,
Mislim da cemo u ovoj sezoni biti svjedoci kraha Boatenga,Martinez je Ancelotiju koplje iznad i uz ozljede i pad forme ogromni uzeo mu je mijesto,ja se nadam sto vecoj minutazi Sulea jer taj momak bi s Hummelsom moga stvarati bedem kakav se rijetko vida.
Renata Sanchesa se nesmije prodavati niti hoce,taj ce biti na svojoj poziciji najjaci na svijetu za par sezona i stoga treba gledati u buducnost pametno.
Henrichsa bi volio vidijeti na desnom beku vise nego Kimmicha al evo sta vrijeme odmice sve vise sam svjestan da Kimmich ide na beka.

Kljuc prijelaznog roka; Alexis Sanchez

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 06 jun 2017, 16:16

Borussia Dortmund...
Pomalo ljudi,na prvu ovako Tuchel out Bosz IN nije plus nikakav al ajmo malo pogledati to bolje.
Tuchel je sam sebe ubio tvrdoglavoscu,nevjerojatno je razocarao i svoje najvece fanove,forsirao je stil i formaciju igre kakva nije mogla se igrati u nekim trenutcima i gubio kljucne utakmice u BL i Ligi prvaka.
Schmelzera nije smio maknuti iz prvih 11 naustrub jednog najboljih bekova u Europi Gueirera itd itd.
Bosz je sa klincima i najmladom momcadi ikad usao u finale Europske Lige i to zasluzuje svakako respekt,a ono sto jos vise ga zasluzuje je igra kakvom je dosao do tamo,nesto prelijepo i nesto sto ce nadam se precrtati na jos talentiraniji i mnogo jaci sastav iz Dortmunda.
Treba ocekivati totalni boom Dembelea slj sezonu,najbolji igrac bi mogao biti,debi i pokazivanje talenta Isaaka,prelazak na 4 3 3 formaciju,Dahouda kao nosioca te sredine terena,i jos mnogo toga.
E da je prodati Schurlea/po meni najgori transfer BVBa unazad par sezona,pa i Kagawu koji ce tesko u ovom sistemu naci si poziciju iako je igracina.
Od prinova je kljuc eventualna zamjena za Aubameyanga a po meni iako se ne spominje glasno,Laccazette bi mogao vrlooo lako biti taj,plus danasnja njegova izjava,Atletiko je bio njegov klub siguran ali nakon zabrane transfera on nema mnogo izbora ako zeli igrati LP slj sezone.

Kljuc prijelaznog roka; Lacazzette/M.Dembele kao zamjene za P.E.Au ,to nesmiju biti nikakvi Krusei pa ni Dolbergi.

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 06 jun 2017, 16:28

Od ostalih treba pohvaliti rad RB Leipziga svakako,nastavak nevjerojatno pametnog rada i ulaganja.
Leimer,Mvogo,Bruma zasad za jednu dodatnu sirinu u vidu jako kvalitetnih i talentiranih igraca,posebno Brume koji bi mogao ekplodirati u jednog od najboljih krilnih igraca u BLu slj sezone.
Kod njih je najbitnije zadrzati momcad na okupu sto je Raggnick nedavno izjavio da ce se desiti sigurno,tako da uz Upamecana koji bi se tribao ustaliti na stoperu, Klostermana povratnika na desnog beka kao veliko pojacanja im,te ove nove koji ce ionako mocnu navalu ciniti jos mocnijom RB ima razloga za optimizam velikog.

Gladbach takoder da pohvalim,Grifo je fenomenalan transfer za tako male novce,evo stize i Oxford iz West Hama na stopera...ali i oni trebaju a i hoce siguran sam jos uprijeti u osnaznivanje...napadac je pod muss,kao i vezni koji bi trebao zamjeniti Dahouda.

Wolfsburg ce se morati pokrenuti sa nule kao i Leverkusen,ocekujem ogromne rekonstrukcije u tim momcadima al bas temeljne .

Schalkea da kritiziram za kraj,izgleda da je Elez na pragu potpisa za 5 mil eura ,sto je po meni bacanje novaca i nikakav transfer.
Decka sam gledao vise puta ove sezone i dobar je igrac itd ali za Schalke i brzu Bundesligu pa bas i nebih rekao.
Kod njih im je sreca sto imaju stvarno dosta dobrih igraca i uz par dodataka mogu biti pakleni,aliiii veliki ALI je Weinzerl inace covik kojeg sam bezgranicno podrzavao sad je najveci upitnik,Konoplyanka mi je minus najveci njegov jer Ukrajinac s jednom nogom je bolji igrac od Caligiuria i slicnih,spominjao se je Bertrand Traore,taj igrac bi bio ogromno pojacanje,i eventualni napadacki trio Kono/Embolo/Traore je mocan ali s Weinzerloom i Schalkeom se ne nadam tome previse bas.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la AlemC85 » 06 jun 2017, 21:07

Bayern i BvB ce dovesti po jednog WC igraca u svoje redove ovog ljeta, cim se ovoliko prica o tome, Sanchez u Bayern a Laccazzete u BVB.

Leipzig ce biti jos jaci, jer imaju novac. Druga Borussia, Leverkusen, Hertha i Schalke ce vrebati sansu iz prikrajka da se domognu Evrope.

Wolfsburg tek treba da se vrati na stari nivo.

Najveca misterija je njemacki velikan ali i evropski - HSV. Njima se nikad ne zna. Ni oni sami ne znaju sta hoce. Njima treba restart sistema ako zele borbu za vrh.

I na kraju povratnik u drustvo najboljih Stuttgart moze biti iznenadjenje sezone.

Naredne sezone ocekujem jacu Bundesligu.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 06 jun 2017, 21:27

Bundesliga je napisao/la:Potpuno nejasan potez uprave Dortmunda, ovo je da budem blag jer bi ovdje termin glup bolje pristajao.
I sam podržavam odlazak Tuchela, ali da ga zamijeniš sa Boszom :roll: :crazy:
Meni se cini da on nije dosao do finala LE sa Ajaxom, ne bi ga ni Darmstad uzeo za trenera :roll:

Lik ima zavidnu karijeru, trenirao po Holandiji i u Izraelu :crazy:

Valjda niko drugi nije htio, a Tuhela se vec bili rijesili...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 06 jun 2017, 21:44

phillipp potpisao za bvb ,nakon grifa drugi veliki odlazak iz freiburga.Bit ce veliki zadatak streicha uvesti klub u europa league

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 06 jun 2017, 23:48

kraljttbvb je napisao/la:Valjda niko drugi nije htio, a Tuhela se vec bili rijesili...
Jbg, ja bih iskreno volio da Dortmund krene dovoditi i ozbiljna trenerska imena jer uz fudbalsku filozofiju treba i dokazan trener.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 06 jun 2017, 23:58

kraljttbvb je napisao/la:[
Meni se cini da on nije dosao do finala LE sa Ajaxom, ne bi ga ni Darmstad uzeo za trenera :roll:

Lik ima zavidnu karijeru, trenirao po Holandiji i u Izraelu :crazy:

Valjda niko drugi nije htio, a Tuhela se vec bili rijesili...
Da nije Zidane osvojio ligu prvaka u prvoj sezoni dali bi mu otkaz pa ne bi ni ovogodisnju :crazy:

Ajax je veci klub od Mainza...Bosz ima vise europskog iskustva od Kloppa i Tuchela u istoj situacji

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 07 jun 2017, 00:23

Bosz se uklapa u Dortmund, jer gaji taj ofanzivni, agresivni fudbal te isto tako dosta je uspješan u forsiranju i razvoju mladih igrača. S druge strane, on ne poznaje BuLi (to u poređenju s Favreom) i dolazi svakako na jedan dosta veći nivo, gdje se mora dokazati. Znači, Bosz ima određene reference koje mogu odgovarati BVB-u, ali nosi sa sobom i rizik. Favre bi na primjer bio provjerenije rješenje, ali moguće da je stil koji gaji Bosz bolji po Dortmund. Stoji da se vidi, kako će to izgledati. Moglo bi biti zanimljivo rješenje. A nerijetko su se holandski treneri dobro uklapali u BuLi.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 07 jun 2017, 08:50

adnan24 je napisao/la:

Ajax je veci klub od Mainza...Bosz ima vise europskog iskustva od Kloppa i Tuchela u istoj situacji
Ayax je veći klub i od Intera, Juventusa i Uniteda po broju osvojenih LP, pa ova premisa u kombinaciji sa više evropskog iskustva od Kloppa i Tuchela neminovno vodi osvajanju LP iduće sezone. Dobro je to Watzke odvagao.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 07 jun 2017, 09:37

William i Dimata u Wolfsburg vec ove sedmice. Eventualna zamjena za Gustava mogao bi biti Krychowiak.
Gnabry definitivno ide prema Hoffenheimu, cak je i Max Mayer u kombinacijama.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 07 jun 2017, 10:10

FRANK RIBERY je napisao/la:William i Dimata u Wolfsburg vec ove sedmice. Eventualna zamjena za Gustava mogao bi biti Krychowiak.
Gnabry definitivno ide prema Hoffenheimu, cak je i Max Mayer u kombinacijama.
Onda gomez ide definitivno,nadam se kod nas iako je on to odbacio jer zeli biti spreman za rusiju

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 07 jun 2017, 14:02

opel je napisao/la:
Ayax je veći klub i od Intera, Juventusa i Uniteda po broju osvojenih LP, pa ova premisa u kombinaciji sa više evropskog iskustva od Kloppa i Tuchela neminovno vodi osvajanju LP iduće sezone. Dobro je to Watzke odvagao.
bezveze opet spinujes...samo gluposti pises. Nije bitno koliko imaju titula,bitno je da su trenutno institucija za jedan Mainz...mnogo veca ocekivanja,mnogo veci pritisak. Dok ajax igra finale europske lige ,mainz ispada u kvalifikacijama za isto takmicenje tako da sumnjati u Bosza jer je trenirao Ajax i nema bas logike,bar ne kad su ti prethodna 2 trenera dosla iz Mainza.

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 07 jun 2017, 14:25

E pa vidjećemo koliko će ovaj biti uspješniji od onih iz Mainza.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 07 jun 2017, 14:58

Bit je u tome da su Klopp i Tuchel poznavali Bundesligu kad su preuzimali Dortmund. Bosz ne poznaje.
Plus, Feyenoord mu je uzeo titulu, kako se onda misli takmičiti s Bayernom?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 07 jun 2017, 18:00

Biće uspjeh 2. mjesto u BL i da bodovni zaostatak bude manji od petogodišnjeg prosjeka od -21 bod.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 07 jun 2017, 18:37

gladbach potpisao zakariu ,khedira potpisao za augsburg

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 07 jun 2017, 19:33

adnan24 je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:[
Meni se cini da on nije dosao do finala LE sa Ajaxom, ne bi ga ni Darmstad uzeo za trenera :roll:

Lik ima zavidnu karijeru, trenirao po Holandiji i u Izraelu :crazy:

Valjda niko drugi nije htio, a Tuhela se vec bili rijesili...
Da nije Zidane osvojio ligu prvaka u prvoj sezoni dali bi mu otkaz pa ne bi ni ovogodisnju :crazy:

Ajax je veci klub od Mainza...Bosz ima vise europskog iskustva od Kloppa i Tuchela u istoj situacji
Obzirom da prosle godine nije uzeo ni titulu, nakon poraza u finalu LP bi vjerovatno dobio nogu :!:

Ima on vise evropskog iskustva, ali se bas i nije dokazao u nekom vecem klubu.

On mi dodje kao kada je doveden Nevio Scala birvaktile, lik pao sa neba :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 07 jun 2017, 19:51

Bosz je meni na prvu dobar izbor za bvb.
Zna njemacki jezik ,igra slican nogomet kao tuchel ,ima iskustvo rada sa mladim igracima i ima rezultat .Doci sa ajaxovim djecjim vrticem do finala el nije mala stvar i ako favre vec nije mogao onda je bosz sasvim pristojan odabir
Također bvb je najaktivniji na trznici od bundesligasa do sad.Doveli su vec cetiri igraca i to na pozicijama na kojima su slabiji ,dahod philipp i toprak su dokazana vrijednost u bundesligi i izuzev topraka igraci koji mogu jos napredovati i donijeti veliki novac za koju godinu.Zagadoua ne poznajem tako da ne mogu nista kazati
Aubameyang odlazi i to ce biti najveci ispit za bosza i zorca kako ce to nadomjestiti.Bvb mu nije u stanju ponuditi 14 miliona godisnje odnosno vjerovatno bi mogli ali bi onda podigli cijeli wage budget i ostatak ekipe bi trazio priblizavanje aubameyangu i lako moze doci do nezadovoljstva i pobune u momcadi .
Morate ,lacazete,lukakue ne mogu dovesti tako da vjerujem da ce ici na neke nedefinirane igrace s potecijalom.Recimo chicarito bi im bio po meni zanimljivo rjesenje ,nije bas premlad ali ima kvalitetu ,poznaje ligu ali vidjet cemo
Realno ,s takvom transfer politikom ce tesko moci se nama suprostaviti međutim to je trenutna financijska mogucnost kluba i mislim da ni neki drugi sportski direktor ne bi napravio neke bolje poteze

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.