Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 19 jun 2017, 18:39

William i Dimata zvanicno novi igraci Wolfsburga.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 19 jun 2017, 20:07

FRANK RIBERY je napisao/la:William i Dimata zvanicno novi igraci Wolfsburga.
u nedostatku pravih poslova valja i to spomenuti.....evo i kuhne poklonio hsv 25 miliona eura,sad cemo vidit tercet bruchagen-todt-gisodl sto ce uciniti

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 20 jun 2017, 19:35

papadopulos za 7 miliona na pragu hsv
Nordtveit se vraca u bundesligu odnosno hoffenheim
modeste pred prelaskom u kinu a kao zamjenu koln dovodi marca utha
Leipzig i sluzbeno u ligi prvaka

AlemC85
Postovi: 7474
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la AlemC85 » 20 jun 2017, 23:10

Milan Badelj na pragu BVB-a.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 22 jun 2017, 11:05

Vidim da je gotze na najboljem putu oporavka i da je poceo raditi lagane treninge trčanja i s loptom .Ima u njemu jos baruta ,bude li zdrav bit ce pojačanje za bxb i lowa

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17792
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 22 jun 2017, 17:51

Adler nova akvizicija Mainza.
HSV blizu potpisivanja Hahna iz Gladbacha, po meni za njih idealno pojacanje.

Zanimljiv dogovor je pao izmedju Merkelove i kineskih politickih sefova a isti sadrzava cinjenicu da ce omladinska repka Kine, tacnije momci do 20 godina, nastupati u regionalnoj ligi.
Za svaki mec ce platiti 20.000 eura a utakmice ce vise biti revijalnog karaktera s obzirom Kinezi nece imati mogucnost ispadanja u nizi rang niti promocije u vise rang.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 23 jun 2017, 18:06

forsberg na putu za englesku ,navodno zeli novu stepenicu u karijeri i ne vidi se vise u leipzigu .Navodo je i direktor kluba sa svojom bahatoscu podgrijao atmosferu da emil napusti klub

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KayserSose » 24 jun 2017, 08:58

Nevolje u raju??? Netko bi otišao??? Ma nije moguće.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 24 jun 2017, 09:18

KayserSose je napisao/la:Nevolje u raju??? Netko bi otišao??? Ma nije moguće.
Ja mislio oni nece da prodaju igrace, kad ono natezanje oko kikirikija :!:

Milan daje 15 milki, ovi hoce 18 :salut:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 24 jun 2017, 21:16

Prva zanimljiva ponuda malo jačeg kluba i svaki igrač RBa bi bez razmišljanja napustio Kalaje. Jednostavno treba 20 + godina i poneka titula pa da uz dobre finansijske ponude možda imaju neke šanse da zadrže malo bolje igrače.

P.S.
Javi Martinez sljedeće sedmice na ljekarskim pregledima u Cityu kako prenose ostrvski mediji.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Besic » 26 jun 2017, 11:08

slika

Škola fudala Lajpcig
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 26 jun 2017, 11:26

Werner je stutgart

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 26 jun 2017, 12:09

Joshua je Stuttgart
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 27 jun 2017, 12:24

Nova tv prava, stari problemi. Nedostatak ambicija vodi ligu u debeli prosjek.

Bayern - ove godine bez Lahma i Alonsa, iduce vjerovatno bez Riberya i Robena. Zbog princpa Bayern je definitivno odustao od WC igraca. Okrecu se mladim njemackim igracim, to je definitivno rizik. Bayern bez top igraca vise nije kandidat za klempu, svidjalo se to nekom ili ne. Sta ocekivati od Bayerna u vremenu kad (Chelsi, United, City, Real, Barsa, Psg, Juventus, Milan) drobe stotine milona eura da budu ispred drugih? Budi lovac, a ne lovina!

Bayer - oni ce vec ove sezone biti 30tak posto slabiji nego lani (igracki). Kako komentarisati toliku koncentraciju talenta na jednom mjestu koji se bori za opstanak. Samo u Bundesligi!

Bvb - ove ili iduce sezone oni ostaju bez Aube, Dembelea i vjerovatno Portugalca. Lijevi bekovi su u deficitu, a on je vruca roba. Dolazak Bosza jasna je vodilja kluba u iducim godinama. Etiketa akademije i razvojnog poligona za najbolje evropske klubove vise nije nalijepljena, sad je usivena.

Schalke - Goretzka ide iduce, Mayer vjerovatno ove, Kolasinac je vec historija. Uz sve su doveli macka u vreci na trenerskoj poziciji.U najmanju ruku neozbiljan klub ako se zna da im je ovo treci eksperiment u zadnje dvije godine ( nadaju se trecoj sreci). I dok se nadaju da ubodu sa trenerom lagano se osipaju.

BMG - Christiansen i Dahoud out. U slucaju ostanka Hazarda i dolaska kvalitetnog napadaca, mozda bude kakve vajde od njih. Eberl je imao dosta gresaka zadnje dvije, tri godine, ovaj prelazni rok mu je sansa da se dokaze.

Wolfsburg - sve su bacili na talente. Odlazak Draxlera, Rodrigueza i Gustava moze biti i pozitivna stvar. Fina se ekipa slaze, ali ovu trojicu ne mogu zamjeniti, bar ne u naredne dvije godine.

Hsv - prevelik je to klub da se bori za opstanak, a premalo pameti u klubu da se to izbjegne. Vec sam pisao o njima, jedan od ozbiljnijih kandidata za ispadanje s obzirom na cinjenicu da im konkurencija vise nisu Darmstadt i Ingolstadt vec puno ozbiljniji Hannover i Stuttgart. Onog trenutka kad Kuchne digne ruke od propalog projekta, sudbina rukometnog kluba bice sasvim realna.

Rb Leipzig - tek su poceli rasti kao klub, od njih se moze ocekivati puno toga dobrog u iducim sezonama. Imaju jasnu politiku i od nje nece odustati. Preko noc se ne moze postati vrhunski klub , no oni su jednu uspjesno prebrodili. Prosle sezone su neplanirano napravili prevelik progres, vidjecemo ove sezone kako se snalaze u novoj ulozi. Jedno je sigurno, ambicijam im ne nedostaje. Problemi sa Emilom su proizvod turskog sljama koji ga savjetuje. Nigdje nema izjava doticnog osim sto mu agent svasta laprda u medijima. Njegovom agentu je zafalilo para, a kako doci do njih nego transferom Forsberga. Svakako igrac koji se moze zamjeniti.


Ostali nisu vrijedni pomena. Hertha, Freiburg i Koln ce biti prolaznici u Europa ligi, dao Bog da bar jedan prodje grupu. Liga u kojoj se deset ekipa bori za opstanak svake godine je liga ciji je sunovrat jako blizu. Valjda pad nece biti zestok jer i poslije pada se treba dici.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jun 2017, 13:22

Kolašinac, Rodriguez, Hakan C., Forsberg, Dembele, Aubameyang, J.Martinez, Xabi, Lahm, D.Costa... Sve su to igrači koji su već otišli ili će otići iz Njemačke ovo ljeto, iz ovih ili onih razloga..Preveliki je to egzodus iz Bundeslige.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 27 jun 2017, 16:11

Meni ovdje najvise smeta nedostatak ambicija kod uslovno receno vecih klubova u bundesligi tu mislim na Schalke,Leverkuzen,pa i HSV,Dortmund mi je jos nejasan potpuno cinjenica je da ce ostati bez aube ,gereira pa vjerovatno jos pokojeg igraca ali zapravo ce oni odrediti smjer ovog kluba zamjenama kone budu doveli i novcem koji budu uzeli za ove igrace ev citam za gereira bi navodno dobili 23 mil eura pa zo je smjesno kad zmas da se neki polovnjaci placaju po 30 i 40 mil....
Mislim da je RB Leipzig posljednja nada da napokon neko ucini ovu ligu kvalitetnijom i zanimljivijom....
Sto se bayerna tice mislim da je balgi pad ocekivan jer jednostavno smjena generacija i igranje bezvelikih zvjezda koje zavrsavaju tipa alonso lam pa sljedece god ribery roben mora se osjetiti i nemoze proci samo tako mislim da ne bas to razlog kupovine ovoliko mladih igraca jer se ocigledno ocekuje da neko od njih i preuzme mjesto buduce zvjezde da li ce to biti coman ili ganabry ili mozda brant naredne godine ...vidjecemo
Kako god siguran sam da bayern kao ipak nece pasti toliko koliko mnogi kukaju pa tu su idalne lewa nouer humels boateng alaba roben tiago a sigurno dolazi i jos neko pojacanje i bice zanimljivo vidjeti hoceli anceloti napokon dati mladima priliku da pokazu vrijede li ili ne

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KayserSose » 27 jun 2017, 16:18

Romagnoli13 je napisao/la:Kolašinac, Rodriguez, Hakan C., Forsberg, Dembele, Aubameyang, J.Martinez, Xabi, Lahm, D.Costa... Sve su to igrači koji su već otišli ili će otići iz Njemačke ovo ljeto, iz ovih ili onih razloga..Preveliki je to egzodus iz Bundeslige.
Ma nemoj?
Bayern111 je napisao/la:Meni ovdje najvise smeta nedostatak ambicija kod uslovno receno vecih klubova u bundesligi tu mislim na Schalke,Leverkuzen,pa i HSV,Dortmund mi je jos nejasan potpuno cinjenica je da ce ostati bez aube ,gereira pa vjerovatno jos pokojeg igraca ali zapravo ce oni odrediti smjer ovog kluba zamjenama kone budu doveli i novcem koji budu uzeli za ove igrace ev citam za gereira bi navodno dobili 23 mil eura pa zo je smjesno kad zmas da se neki polovnjaci placaju po 30 i 40 mil....
Mislim da je RB Leipzig posljednja nada da napokon neko ucini ovu ligu kvalitetnijom i zanimljivijom....
Sto se bayerna tice mislim da je balgi pad ocekivan jer jednostavno smjena generacija i igranje bezvelikih zvjezda koje zavrsavaju tipa alonso lam pa sljedece god ribery roben mora se osjetiti i nemoze proci samo tako mislim da ne bas to razlog kupovine ovoliko mladih igraca jer se ocigledno ocekuje da neko od njih i preuzme mjesto buduce zvjezde da li ce to biti coman ili ganabry ili mozda brant naredne godine ...vidjecemo
Kako god siguran sam da bayern kao ipak nece pasti toliko koliko mnogi kukaju pa tu su idalne lewa nouer humels boateng alaba roben tiago a sigurno dolazi i jos neko pojacanje i bice zanimljivo vidjeti hoceli anceloti napokon dati mladima priliku da pokazu vrijede li ili ne
Evo ti oklada: Ako Rafa ode za 23m ili manje ja idem s foruma, a ako ne ode nikako onda ti ideš s foruma. :?:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la jamesrodriguez » 27 jun 2017, 16:40

KayserSose je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Kolašinac, Rodriguez, Hakan C., Forsberg, Dembele, Aubameyang, J.Martinez, Xabi, Lahm, D.Costa... Sve su to igrači koji su već otišli ili će otići iz Njemačke ovo ljeto, iz ovih ili onih razloga..Preveliki je to egzodus iz Bundeslige.
Ma nemoj?
Bayern111 je napisao/la:Meni ovdje najvise smeta nedostatak ambicija kod uslovno receno vecih klubova u bundesligi tu mislim na Schalke,Leverkuzen,pa i HSV,Dortmund mi je jos nejasan potpuno cinjenica je da ce ostati bez aube ,gereira pa vjerovatno jos pokojeg igraca ali zapravo ce oni odrediti smjer ovog kluba zamjenama kone budu doveli i novcem koji budu uzeli za ove igrace ev citam za gereira bi navodno dobili 23 mil eura pa zo je smjesno kad zmas da se neki polovnjaci placaju po 30 i 40 mil....
Mislim da je RB Leipzig posljednja nada da napokon neko ucini ovu ligu kvalitetnijom i zanimljivijom....
Sto se bayerna tice mislim da je balgi pad ocekivan jer jednostavno smjena generacija i igranje bezvelikih zvjezda koje zavrsavaju tipa alonso lam pa sljedece god ribery roben mora se osjetiti i nemoze proci samo tako mislim da ne bas to razlog kupovine ovoliko mladih igraca jer se ocigledno ocekuje da neko od njih i preuzme mjesto buduce zvjezde da li ce to biti coman ili ganabry ili mozda brant naredne godine ...vidjecemo
Kako god siguran sam da bayern kao ipak nece pasti toliko koliko mnogi kukaju pa tu su idalne lewa nouer humels boateng alaba roben tiago a sigurno dolazi i jos neko pojacanje i bice zanimljivo vidjeti hoceli anceloti napokon dati mladima priliku da pokazu vrijede li ili ne
Evo ti oklada: Ako Rafa ode za 23m ili manje ja idem s foruma, a ako ne ode nikako onda ti ideš s foruma. :?:
Tako je KayserSose , cuj Rafa da ode za 23 € taj koji je to napisao nema blage veze sa nogometom.
I komotno moze otici sa foruma.
Ja evo potpisujem prvo da Rafa sada kakav je vrjedi oko 40€ , a isto tako potpisujem da nece ni maknuti iz Dortmunda!!
Pa neka se klade sa nama. :lol:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KayserSose » 27 jun 2017, 16:49

Što se tiče ulaznih i izlaznih transfera sa drugim ligama, stanje je sljedeće:

IN
Tolisso (Fra)
Bruma (Tur)
Mvogo (Sui)
Nordtveit (Eng)
Rekik (Fra)
Augustinsson (Den)
Zakaria (Sui)
Oxford (Eng)
Haller (Ned)
Gelson Fernandes (Fra)
Salcedo (Ita)
Kodro (Spa)
Dimata (Bel)
William (Bra)...

OUT
Christensen (Eng)
Kolaš (Eng)
Hunter (Ned)
Baba (Eng)
Vallejo (Spa)
Seferović (Por)
Hector (Eng)
Hal. Altintop (Cze)
R. Rodriguez (Ita)
Benaglio (Fra)...

Uzeo sam u obzir one koji su igrali (kod odlazaka) odnosno nisu igrali (kod dolazaka) u BL ovo proljeće. Od ovih koji su otišli samo za 4 se može reći da je baš šteta da nisu više tu, s tim da su 2 bila posuđena igrača (Isus i Krist) pa jedini pravi gubici ispadaju Kolaš i Rodriguez. Doduše, ta lista će se sigurno pojačati sa nekim imenima (Modeste, Calhanoglu, Chicharito, Costa, Auba i Forsberg su samo neka od imena koja se spominju). Glede dolazaka jedino jače ime je Tolisso, ali osim njega tu je nekoliko poprilično zanimljivih igrača od kojih je realno očekivati eksploziju. U svakom slučaju još su 2 mjeseca do kraja prijelaznog roka tako da je prerano za ikakve konkretnije zaključke.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 27 jun 2017, 17:29

KayserSose je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Kolašinac, Rodriguez, Hakan C., Forsberg, Dembele, Aubameyang, J.Martinez, Xabi, Lahm, D.Costa... Sve su to igrači koji su već otišli ili će otići iz Njemačke ovo ljeto, iz ovih ili onih razloga..Preveliki je to egzodus iz Bundeslige.
Ma nemoj?
Bayern111 je napisao/la:Meni ovdje najvise smeta nedostatak ambicija kod uslovno receno vecih klubova u bundesligi tu mislim na Schalke,Leverkuzen,pa i HSV,Dortmund mi je jos nejasan potpuno cinjenica je da ce ostati bez aube ,gereira pa vjerovatno jos pokojeg igraca ali zapravo ce oni odrediti smjer ovog kluba zamjenama kone budu doveli i novcem koji budu uzeli za ove igrace ev citam za gereira bi navodno dobili 23 mil eura pa zo je smjesno kad zmas da se neki polovnjaci placaju po 30 i 40 mil....
Mislim da je RB Leipzig posljednja nada da napokon neko ucini ovu ligu kvalitetnijom i zanimljivijom....
Sto se bayerna tice mislim da je balgi pad ocekivan jer jednostavno smjena generacija i igranje bezvelikih zvjezda koje zavrsavaju tipa alonso lam pa sljedece god ribery roben mora se osjetiti i nemoze proci samo tako mislim da ne bas to razlog kupovine ovoliko mladih igraca jer se ocigledno ocekuje da neko od njih i preuzme mjesto buduce zvjezde da li ce to biti coman ili ganabry ili mozda brant naredne godine ...vidjecemo
Kako god siguran sam da bayern kao ipak nece pasti toliko koliko mnogi kukaju pa tu su idalne lewa nouer humels boateng alaba roben tiago a sigurno dolazi i jos neko pojacanje i bice zanimljivo vidjeti hoceli anceloti napokon dati mladima priliku da pokazu vrijede li ili ne
Evo ti oklada: Ako Rafa ode za 23m ili manje ja idem s foruma, a ako ne ode nikako onda ti ideš s foruma. :?:
Ja sam veliki navijac bayerna vec vise od dvadeset godina i veliki navijac bundeslige i jako mi je drag uspjeh svakog kluba iz bundesl.
Iz tog razloga mi je jako zao sto jedan lever koji je znao igrati finale lige prvaka ili schalke nikako xa se vrate tamo gdje im ne mjesto...sto se tice tog gereira na mozzart sportu pise da je za njega mao potrebno 23 mil da predje u PSG nebitno bila patka ili ne ako si pazljivo citao moj post vidio si da sam napisao da bi ta cifra bila smjesna i bilo bi mi zao da dortmund tako prodaje igrace isto tako mislim da ce zamjena za bilo koga koga prodaju oderditi i njihove ambicije sto je i logicno znaci nemoze brate jedan kramaric uz duzno postovanje biti zamjena za nednog aubu....neznam kako si ti svatio moj post ali kako god nemam se ja sta kladiti ni u sto sto je vezano za dortmund ali cu se rado kladiti da ce bayern osvojiti i bundes ligu i kup naredne sezone a nadam se i klempu pozz

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.