Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 11 jul 2017, 17:22

james je odlican igrac bez dileme ,rekao bih da on spada u granate prijelaznog roka koje je najavio hoeness nakon zadnje utakmice protiv freiburga(iako je kasnije objasnjavao da je nesto drugo mislio)iako sam misljenja da nam je vise trebao igrac sposoban praviti visak jedan na jedan po boku a james nije takav igrac
Bit ce interresantno vidjeti kakva je uloga mullera ,doveden je tolisso koji moze igrati ispred thiaga i vidala ili s vidalom u paru a thiago na desetki,sad je tu i james a za mullera je potvrđeno da ne moze igrati krilo....interesantan transfer ,za mene je ovo kao iz vedra neba

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 12 jul 2017, 20:00

schickeria je napisao/la:james je odlican igrac bez dileme ,rekao bih da on spada u granate prijelaznog roka koje je najavio hoeness nakon zadnje utakmice protiv freiburga(iako je kasnije objasnjavao da je nesto drugo mislio)iako sam misljenja da nam je vise trebao igrac sposoban praviti visak jedan na jedan po boku a james nije takav igrac
Bit ce interresantno vidjeti kakva je uloga mullera ,doveden je tolisso koji moze igrati ispred thiaga i vidala ili s vidalom u paru a thiago na desetki,sad je tu i james a za mullera je potvrđeno da ne moze igrati krilo....interesantan transfer ,za mene je ovo kao iz vedra neba
Ma i James je dosta lošiji igrač na krilu. Mora biti u sredini. Prespor je da 90 minuta bude dobar poput pravog krila na toj poziciji. Često sijevne top 3 ljevica svijeta pa bude neka super asistencija, ali to je nedovoljno da ga se stalno drži tamo.

Ja bih da imam ekipu na raspolaganju koji ima Carlo igrao 4-1-2-1-2
Kimmich (Martinez)
Vidal Thiago
James
Robben Lewat
S tim da bi se Robben i James dosta izvlačili na krila. Ovako im se sve slabe strane u ovoj fazi karijere sakrivaju.

Nasreću po ostatak fudbalskog svijeta vi jadnog Kimmicha forsirate na beku iako čovjek može biti vrhunski veznjak i pošto je Carlo ziheraš koji ne želi uvrijediti igrače s najviše utjecaja vjerovatno će Robben i Ribery i dalje trčati po krilu dok će sredina biti ovaj hispansko-hobitski trio. :D I zaboravio sam dodati jer iz nekog razloga još Javia forsirate na štoperu. Nego, šta je s njim, kako to da još nije otišao?

U svakom slučaju premalo Nijemaca u svemu ovom. Bukvalno ćete imati 2 reda bez i jednog Njemca. Ne može se bez domaćih igrača ništa. Za uspješnu sezonu u LP će morati neki Miller tu isplivati.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 12 jul 2017, 20:23

Kawhi je napisao/la:
schickeria je napisao/la:james je odlican igrac bez dileme ,rekao bih da on spada u granate prijelaznog roka koje je najavio hoeness nakon zadnje utakmice protiv freiburga(iako je kasnije objasnjavao da je nesto drugo mislio)iako sam misljenja da nam je vise trebao igrac sposoban praviti visak jedan na jedan po boku a james nije takav igrac
Bit ce interresantno vidjeti kakva je uloga mullera ,doveden je tolisso koji moze igrati ispred thiaga i vidala ili s vidalom u paru a thiago na desetki,sad je tu i james a za mullera je potvrđeno da ne moze igrati krilo....interesantan transfer ,za mene je ovo kao iz vedra neba
Ma i James je dosta lošiji igrač na krilu. Mora biti u sredini. Prespor je da 90 minuta bude dobar poput pravog krila na toj poziciji. Često sijevne top 3 ljevica svijeta pa bude neka super asistencija, ali to je nedovoljno da ga se stalno drži tamo.

Ja bih da imam ekipu na raspolaganju koji ima Carlo igrao 4-1-2-1-2
Kimmich (Martinez)
Vidal Thiago
James
Robben Lewat
S tim da bi se Robben i James dosta izvlačili na krila. Ovako im se sve slabe strane u ovoj fazi karijere sakrivaju.

Nasreću po ostatak fudbalskog svijeta vi jadnog Kimmicha forsirate na beku iako čovjek može biti vrhunski veznjak i pošto je Carlo ziheraš koji ne želi uvrijediti igrače s najviše utjecaja vjerovatno će Robben i Ribery i dalje trčati po krilu dok će sredina biti ovaj hispansko-hobitski trio. :D I zaboravio sam dodati jer iz nekog razloga još Javia forsirate na štoperu. Nego, šta je s njim, kako to da još nije otišao?

U svakom slučaju premalo Nijemaca u svemu ovom. Bukvalno ćete imati 2 reda bez i jednog Njemca. Ne može se bez domaćih igrača ništa. Za uspješnu sezonu u LP će morati neki Miller tu isplivati.
Slazem se da je premalo nijemaca u teamu ,medutim to je posljedica drugacijeg stila nogometa koji je propagirao guardiola i spletom okolnosti(odlaskom kroosa ,lahma i svajnia,badstuber se nije razvio u oni sto se ocekivalo ,nedostatk klasne devetke ....)
Medutim sad je trend trazenja mladih njemackih igraca i vracanju korijenima,vec sad imamo neuera kimmicha boatenga hummelsa u prvih 11 uskoro dolaze goretzka i brandt ,tu je muller koji ce se valjda vratiti a i rudy je na kupu konfederacija dokazao da se na njega moze itekako racunati ,eh da, tu je i nicklas sule ,gnabry je na posudbi....

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 12 jul 2017, 22:27

Meni Brandt moze igrati u nekoj prosjecnoj ekipi.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 13 jul 2017, 13:58

Leverkusen doveo S. Bendera, te su sada blizanci ujedinjeni. Izgleda da je cijena 15 miliona, sto je puno ako se mene pita.
Spamm

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 13 jul 2017, 14:23

Nova moralna injekcija nakon onog "nespjeha"?

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 14 jul 2017, 18:12

Leipzig odbio 60 klopovih miliona
Kampl ostaje u bayeru
Zieler dosao u vfb Stuttgart
Kagawa produzio sa bxb

AlemC85
Postovi: 7474
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la AlemC85 » 14 jul 2017, 18:24

Izgleda da Auba ipak ostaje u Dortmundu.

Kad se sve sabere i oduzme, mozda je to za njih i najbolje u ovom trenu.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 17 jul 2017, 17:45

Watzke tvrdi da su transferi za jamesa za bvb nedohvatljivi i da mu za ozbiljnije konkuriranje nama i i u lp treba jos 100 miliona eura veci salary budget

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 17 jul 2017, 22:43

slika

Neka fb stranica pravi 3D redizajne loga timova, znači iz zayebancije to rade, nisam siguran koliko je to zakonom u Njemačkoj dozvoljeno ovako izvodit pizdarije sa klubovima i stavljat svoj potpis, ali izgleda zanimljivo.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 jul 2017, 23:06

Milan would pay €60m for Aubameyang while BVB want €70m for him [BILD]

Koliko je Bild pouzdan medij u Njemačkoj?
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Feldmarschall » 17 jul 2017, 23:36

Skroz, skoro kao službena objava. :mrgreen:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 jul 2017, 23:42

Feldmarschall je napisao/la:Skroz, skoro kao službena objava. :mrgreen:
Onda već mogu da naručim dres sa brojem 7. :mrgreen:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 19 jul 2017, 12:05

Bvb odbio milan za aubameyanga ,matesic zabranio bilo kakvu prodaju keite u englesku

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 23 jul 2017, 15:56

Lahm dobio titulu za najboljeg igraca a nagelsmann za trenera
Godina u kojima je lahm igrao puno bolje od ove je bilo nekoliko ali eto ,sa zakasnjem i temeljem starih zasluga je dobio ovu nagradu

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 24 jul 2017, 18:17

Liga poprilicno uspavana u prijelaznom roku ,nema ni nekakvih zanimljivijih spekulacija,traje pat pozicija u bundesligi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 24 jul 2017, 18:19

schickeria je napisao/la:Liga poprilicno uspavana u prijelaznom roku ,nema ni nekakvih zanimljivijih spekulacija,traje pat pozicija u bundesligi
Najvaznije je to sto Leipzig ne prodaje nikog. Od ostalih se svakako i ne ocekuje nista.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 24 jul 2017, 18:21

Da nije Dortmunda Bayern bi iz stečaja uzeo ligu. Vako ce biti negdje oko +15.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 24 jul 2017, 21:13

Ne vidim kako Leverkusen npr. moze neku drasticnu razliku napraviti u odnosu na proslu sezonu kada su cak i slabiji nego prosle. Na stranu to sto ekipa nije funkcionisala sa Schmidtom, ali ekipa je izgubila 3 vazna igraca: Hakana, Topraka i Chicharita. Na trzistu su prilicno pasivni, jer su doveli samo dva igraca: Bendera i Kohra. Proslo ljeto je dosta bolje bilo. Uopce optimisticno to ne izgleda.

Schalke ce , vjerujem, ponoviti prethodnu sezonu. Igracki kadar skoro pa isti, s tim sto nema najboljeg lijevog beka prosle sezone, a kako ce ga Oczipka zamijeniti pitanje je. Ovaj Harit je za mene nepoznanica. Doduse, ekipa i nije tako losa, ali pitanje je kako ce novi trener (o kojem nista ne znam, kao i o Leverovom) odgovoriti na zadatak. Oba ova tima su potrebna za jaku Bundesligu, iako su mi ovi prvi prilicno antipaticni.

S druge strane, Gladbach bi se mogla vratiti tamo gdje joj je i mjesto. Izgubili su Dahouda, ali Griffo je dobro pojacanje za napad, ali upitno je kako ce Ginter odgovoriti svome zadatku. Nije to odlican prelazni rok, ali kako ostatak lige posluje bolji su sigurno. Ne znam planiraju li nekog veznjaka dovesti.

Leipzig dovodi talente, a s obzirom kako su dosad s njima radili imaju moju podrsku. BvB je takodjer dobar, ali trener je upitan. Mislim da ce plakati za Tuchelom, volio bih da grijesim, ali igracki su jaci nego minule sezone. Hoffenheim ne zelim komentarisat, jer ovo sto rade je zalosno i mislim da ce biti kanta za nabijanje u Ligi sampiona, jer sirinu nemaju za igranje na dva fronta.

Ostatak lige ne treba komentarisati. Ocekujem odredjene sablone kao i prije: Bayern suveren, BvB ce pokusati pratiti, neki blijesak nekog osrednjeg tima, HSV u borbi za opstanak do posljednjeg kola i ostanak u ligi, pad ovih cuda iz prosle sezone (Hoff, Freiburg, mozda RB), veliki broj timova u borbi za opstanak. Interesantno ce biti pratiti hoce li RB uspjeti ostati u vrhu i hoce li se ovi posrnuli velikani (S04, Bayer, Gladbach) vratiti u vrh tabele i hoce li se Wob uspjeti ponovo dignuti.
Spamm

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7398
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 25 jul 2017, 10:56

FCBAYERN je napisao/la:Hoffenheim ne zelim komentarisat, jer ovo sto rade je zalosno i mislim da ce biti kanta za nabijanje u Ligi sampiona, jer sirinu nemaju za igranje na dva fronta.
Sa ovakvom politikom (nikakva pojacanja, ekipa slabija nego prosle godine) prije ce biti kanta za nabijanje u LE, a ne u LP ;)

Tesko da mogu proci kvalifikacije LP :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.