Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: RE: Re: Bundesliga

Post Postao/la tale07 » 21 avg 2017, 01:18

kraljttbvb je napisao/la:Svabe imaju takav mentalitet da kada bi svi dobili po 222 miliona evra, niko opet ne bi kupio Nejmara, vec bi poboljsali skole i akademije :mrgreen:

Nemojte se nadati da ce sa povecanjem love od TV prava, Svabe poceti ludje kupovati. Oni prevrnu svaki euro po nekoliko puta, prije nego ga potrose. Zato im se i zna svaki red [emoji106]
Nece ici u lude kupovine, ali ce im defitivno biti lakse zdrzati kvalitetne igrace, tj moci ces platama parirati drugim ligama. Ovdje ne mislim na engleze i ove vrhunske klubove, al ekipe kao sto su fiorentina, valencia i sl. ce puno teze moci krasti igrace iz bundes lige, a isto tako bit ce vise i trejdova medju klubovima.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: RE: Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 21 avg 2017, 13:33

tale07 je napisao/la:Nece ici u lude kupovine, ali ce im defitivno biti lakse zdrzati kvalitetne igrace, tj moci ces platama parirati drugim ligama. Ovdje ne mislim na engleze i ove vrhunske klubove, al ekipe kao sto su fiorentina, valencia i sl. ce puno teze moci krasti igrace iz bundes lige, a isto tako bit ce vise i trejdova medju klubovima.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Kada su to Fiorentina ili Valencia, ili bilo koji drugi klubovi u rangu ta 2 dva iz te dvije države "krali" igrače iz BuLi? Drugi je par cipela, ako su igrači odlazili u top klubove iz Španije , to jeste u Barcu i Real, ili u klubove u Engleskoj (i to preteđno top klubove, iako tamo sada svaki klub ima hrpu para).
Određene masne ponude, itekako masne iz Engleske su ovog ljeta odbijene...Primjer: RB Leipzig - Keita. Odbili su oni ponude iz Forsberga, najaktuelnija je mislim bila iz Italije, od strane Milana.

Od ozbiljne teme, ova tema postade: Ko će napisati najsmješniji post i baciti najveću šalu ili pošalicu? :) Tako se čin....Na mnoge stvari često i nije potreban osvrt.
FCBAYERN je napisao/la:Bojim se da ce ovaj RB imati dosta nizi plasman u ligi nego sto je imao prosle sezone. Nisam gledao cijelu utakmicu (dosadna bila bar meni), ali izgledali su mi malo bezidejni. Zasto je Forsberg poceo s klupe?

Schalkeu klupa prema imenima jaca nego prva postava. Ne mogu da vjerujem da Howedes ne igra. Je li u pitanju nedavni povratak s lijecenja od povrede ili...? Opet forsiraju igru s trojicom nazad, vidjet cemo na sta ce to izaci.

BvB je dobar bio. Gledao sam samo prvo poluvrijeme i sasvim dobro. Pulisic masina, Bartrin gol kao na igrici, a i Gotze je bio solidan i cini mi se da igra povucenije nego ranije, nesto vise kao CM nego klasicni CAM.
Ne mora nužno značiti ovo za RB. Tedesco ih je jako dobro pročitao, pa čak i kada je RB imao loptu, dovedeni su bili u tu situaciju da ne znaju šta s njom. Schalke je odlikovala i velika trka, a tako naravno možeš pogotovo savladati RB. Ovo za Forsberga nije ni meni jasno, nisam ni naletio na neko objašnjenje. RB Leipzig je u suštini dobio na širini, oni su sačuvali okosnicu tima, sve igrače i proširili su kadar sa Laimerom, Brumom itd. A vidjet ćemo kako će igrati u nastavku...Jučer je već na treningu Hasenhuettl radio intezivnije situacije 1 na 1 i gleda da popravi određene propuste koje je uočio u susretu protiv Schalkea.
Vidjet ćemo naravno kako će se oni nositi u prvenstvu, pogotovo kada počne LP i kako će se sveukupno nositi s dodatnim opterećenjem.

Ovo kod Schalkea je i meni glupost s Howedesom što trener radi, dok na prvu se čini da su druge stvari ok koje je uradio. ALi to je tek početak, kod Schalkea je uvijek sve moguće. Kod njih je od TOP do FLOP tanka nit. :)

Dortmund je startao dobro, djeluje jako, imaju oni i širinu. A najveće pojačanje im je u suštini što Goetze sada igra i što sada djeluje da je top fit. To bi za njih moglo biti jako značajno. I Dembeleov odlazak bi oni prebrodili, pogotovo što bi dobili veliku lovu...Ima onih koji u njemačkoj fudbalskoj javnosti misle da bi oni mogli biti itekako konkurentni u borbi za titulu. Dietmar Hamann im je predvidio da će biti na kraju prvaci... :) Zato, kako sam kaže i iz razloga što Bayern vrši određenu rekonstrukciju ekipe.
Bayern je naravno veliki favoriti, ali vidjet ćemo koliko može borba za titulu biti zanimljiva. Po meni bi mogla biti, ali dosta zavisi od prvih par kola.
Isto tako, smatram da većina ekipa koje su pobijedile u prvom kolu bi mogle i biti među prvih 6. Kažem većina... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KingJamesMVP » 21 avg 2017, 13:39

Sad svi znaju što može Leipzig, lani su ga možda bili malo i podcijenili
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Captain4 » 21 avg 2017, 13:54

Kakva atmosfera na utakmicama..
Bio sam prije dvije godine na Lev-Hoffe, u subotu na Schalke-Leipzig..
Najezio sam se, hebo našu ligu za Švabe
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KingJamesMVP » 21 avg 2017, 13:55

Uvijek kod njih bude odlična atmosfera. Na svakoj utakmici, na svakom stadionu. Imaju kulturu dolaska na utakmice
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Andrej
Postovi: 6729
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Andrej » 24 avg 2017, 17:57

Benedikt Höwedes ode u Juve. Par reci o njemu. Hvala
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 24 avg 2017, 19:01

Solidna grupe za njemačke timove BvB s Realom za prvo mjesto, Bayern će poništiti naftaše a Lapzig ima veoma ujednačenu grupu u kojoj bi uz malo sreće mogao u 1/8.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 24 avg 2017, 19:21

Andrej je napisao/la:Benedikt Höwedes ode u Juve. Par reci o njemu. Hvala
Stoper koji je davno prevazisao Schalke. Podlozan je povredama, tehnicki slabiji ali ostale kvalitete koje stoper treba imati itekako posjeduje. Za mene licno jedan od cetiri stopera koja bi trebala igrati u Elfu. Pouzdan igrac, lider na terenu, nije WC, ali je i dalje visok nivo.
Spamm

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 24 avg 2017, 19:52

Saurman je napisao/la:Solidna grupe za njemačke timove BvB s Realom za prvo mjesto, Bayern će poništiti naftaše a Lapzig ima veoma ujednačenu grupu u kojoj bi uz malo sreće mogao u 1/8.
Postoje dobre šanse da sva 3 prođu. Solidne grupe, ne skroz bezopasne. S tim da Bayern će najvjerovatnije lako, ma tu sam siguran... :) Borussia se uvijek dobro nosila s Realom , bila čak i prva prošle sezone ispred njih, ali protiv ova 2 druga bi pogotovo morala moći izaći na kraj. Leverkusen je npr. sredio Spurse prošle sezone u Londonu. Leipzig ako provede ovaj svoj moderni sistem igranja fudbala, ima jako dobre šanse. Njima je problem neikustvo s takmičenjem i to kako će se nositi sada na više frontova. S igrom iz prošle sezone mogu jako puno protiv sviju, a u ovoj grupi bi trebali pogotovo. Nisu to lagani protivnici, ali teško je dobiti bolje. A ako još malo gledamo druge detalje, onda se može reći da su njemačke ekipe mogle uvijek s portugalskim, ali Monaco je u zadnje vrijeme problematičniji, Leverkusen se s njima po grupama mučio, a Dortmund prošle sezone ispao.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 24 avg 2017, 21:01

effe_sa je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Solidna grupe za njemačke timove BvB s Realom za prvo mjesto, Bayern će poništiti naftaše a Lapzig ima veoma ujednačenu grupu u kojoj bi uz malo sreće mogao u 1/8.
Postoje dobre šanse da sva 3 prođu. Solidne grupe, ne skroz bezopasne. S tim da Bayern će najvjerovatnije lako, ma tu sam siguran... :) Borussia se uvijek dobro nosila s Realom , bila čak i prva prošle sezone ispred njih, ali protiv ova 2 druga bi pogotovo morala moći izaći na kraj. Leverkusen je npr. sredio Spurse prošle sezone u Londonu. Leipzig ako provede ovaj svoj moderni sistem igranja fudbala, ima jako dobre šanse. Njima je problem neikustvo s takmičenjem i to kako će se nositi sada na više frontova. S igrom iz prošle sezone mogu jako puno protiv sviju, a u ovoj grupi bi trebali pogotovo. Nisu to lagani protivnici, ali teško je dobiti bolje. A ako još malo gledamo druge detalje, onda se može reći da su njemačke ekipe mogle uvijek s portugalskim, ali Monaco je u zadnje vrijeme problematičniji, Leverkusen se s njima po grupama mučio, a Dortmund prošle sezone ispao.

Monaco je realno favorit grupe al' to nije više prošlogodišnja ekipa dosta je igrača otišlo ili će otići (Mbappe) tako da će i s njima biti lakše, Porto više nije onaj stari čim im luzeri iz Benfice mašu ispred nosa već 4 godine.Bešiktaš mi je nepoznanica al' Turci ne bi smijeli predstavljati problem njemačkom klubu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la harden » 24 avg 2017, 23:42

Fine šanse da sva tri predstavnika idu dalje.
Imam osjećaj da je sigurniji RBL za put dalje nego BVB, BVB mi izgleda totalno neuvjerljivo pod Boszom a grupa nije baš lagana ali Real im leži a Tottenham je svakako tuta u Evropi i ne mogu meda.
Bayern će se svakako pobiti PSGom za prvo mjesto i tu nema dileme za prolaz.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 25 avg 2017, 20:16

dva ozbiljna odlaska iz bundeslige .Howedes i dembele su bili prava vrijednost lige i njihov odlazak ce oslabiti ligu medutim za dembelea je postignuta fantasticna cifra i posto je watke najavio aktivnost u zadnjih par dana bvb je odradio izvrstan posao....
Kod scahlkea je druga situacija ,posto tedesco planira igru sa tri stopera ostao je samo na nastasicu i naldu te mladom kehreru ako da vjerujem da su oslabljeni pogotovo kad se uzme u obzir da je oczipka dosta slabiji od kolasinca onda schalke nije napravio dobar posao u zadnjoj liniji,treba vidjeti kakvi ce biti insua

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 25 avg 2017, 20:20

harden je napisao/la:Fine šanse da sva tri predstavnika idu dalje.
Imam osjećaj da je sigurniji RBL za put dalje nego BVB, BVB mi izgleda totalno neuvjerljivo pod Boszom a grupa nije baš lagana ali Real im leži a Tottenham je svakako tuta u Evropi i ne mogu meda.
Bayern će se svakako pobiti PSGom za prvo mjesto i tu nema dileme za prolaz.
po cemu ,razbili su vukove a nas namucili do kraja ?

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 25 avg 2017, 21:16

Ide Hamburg na prvo mjesto. :cool:

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Zdena04 » 25 avg 2017, 22:31

Jao simuliranja Pape :lol: :lol:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Raonffa » 25 avg 2017, 22:33

Zdena04 je napisao/la:Jao simuliranja Pape :lol: :lol:
Yebo mater svoju :rol:

Što je ovoliko produženo? Tek' se maloprije uključih...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Finn » 26 avg 2017, 16:43

Je li ovo Papadopoulos nosi devetku? :lol: :tokralju:

Mariboraway
Postovi: 61
Pridružen/a: 24 avg 2017, 19:41
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Mariboraway » 26 avg 2017, 16:58

Ovaj Ribery je propo ko zeton. Nije ni za trece lige.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la arelinho » 26 avg 2017, 17:02

Ma može lagano iz ofsajda. :kafa: :kafa:

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la arelinho » 26 avg 2017, 17:04

Sad je regularan gol.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.