Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 11 dec 2017, 22:02

Dortmund ako bude na normalnom nivou, a trebao bi s promjenom trenera, trebao biti favorit protiv Atalante i trebao bi proći. Zadatak nije lak, ali BVB je tu kvalitetniji protivnik. RB itekako ima kvaliteta, ali je dobio i kvalitetnog i iskusnog protivnika. Moguće je svašta i nisu bez šansi, ali favorit je Napoli.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Alminjo99 » 11 dec 2017, 22:14

Dortmund bi trebao proći, dići će oni formu sa promjenom trenera. RB nije bez šansi protiv Napolija ali ne vjerujem da prolaze.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 11 dec 2017, 23:11

ledar je napisao/la:To je inače problem sa "novim" trenerima - kako će se snaći u novim situacijama. Isto vrijedi i za Nagelsmanna - koliko je on sposoban dići momčad koja je u psihičkom nockdownu i može li održati autoritet nad igračima, pogotovo onim zvjezdanog sjaja. Stöger recimo nije uspio ovo prvo - dići momčad iz mentalne blokade, dok Gisdol koji je po znanju puno lošiji trener je.
Pošto sam već ranije primjetio koliko ne vjeruješ trenerima, a pametan si čovjek...

Hajmo realno, da li ovaj Koln ima kvalitet da ih Stoger digne iz neke blokade.
Protklih godina, ona sezona u cvajti i nekoliko njih u Bundesu najlakše opisati Stoger=Koln.
Ja bih volio da je Koln nastavio igrati iznad svojih mogućnosti, ali ne može to vječno, pogledaj transfer politiku otkako su u Bundesu, prodaj onoga ko se imalo pokaže, zamijeni ga polovnjacima koji možda uspiju.
Schmadtke recimo uradio dosta za Koln, ali zašto neopravdavati njegov otkaz, čovjek ga više nego zaslužio.
natrpava već popunjene pozicije stopera, a ko im igra u napadu, gdje su njima krilni igrači? :?
Oni nemaju poštenog igrača u napadu, a sredina terena također koči, oni taj problem nisu uspjeli riješiti evo već 4 sezone koliko igraju u Bundesu.
Stoger je vukao dok je bilo žara i euforije, čim je to malo splasnulo vratili su se u realnost,
Koln ima vjerovatno i najslabiji, nanedorečeniji kadar u Bundesligi.

Što se Nagelsmana tiče, ista priča, pogledaj sa kakvim igračima on radi, mladićima, tinejdžerima.
Ovo ljeto mu otišli takvi igrači, igrači koji su toliko kvalitetni da igraju skoro stalno za Bayern,
i šta mu Uprava ponudi, ponudi da ih zamijeni sa igračima iz akademije.
Geiger zamjena za rudija, Apkoguma i Posch za Sulea.
I opet Nagelsman njih drži u vrhu.
Nagelsman je dokazan, i previše dokazan, on je TOP trener koji može raditi bilo gdje, gdje su normalni uslovi,
recimo Bayern, on bi bio TOP izbor za nas.

Također mislim da će Stoger preporodit' Borusiju, učvrstit' će to on nazad, a naprijed nema zime, tu ima ko golove davat.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 12 dec 2017, 14:59

Klare je napisao/la:
Hajmo realno, da li ovaj Koln ima kvalitet da ih Stoger digne iz neke blokade.
Protklih godina, ona sezona u cvajti i nekoliko njih u Bundesu najlakše opisati Stoger=Koln.
Ja bih volio da je Koln nastavio igrati iznad svojih mogućnosti, ali ne može to vječno, pogledaj transfer politiku otkako su u Bundesu, prodaj onoga ko se imalo pokaže, zamijeni ga polovnjacima koji možda uspiju.
Schmadtke recimo uradio dosta za Koln, ali zašto neopravdavati njegov otkaz, čovjek ga više nego zaslužio.
natrpava već popunjene pozicije stopera, a ko im igra u napadu, gdje su njima krilni igrači? :?
Ja mislim da Köln ima prosječan kadar koji bi trebao biti dovoljan za sredinu tablice. Također bih rekao Stöger+Schmadtke = Köln, oboje su zaslužni za klupske uspjehe. Oni su radili u tandemu, Schmadtke je dovodio onaj kadar kojeg je Stöger htio, naravno prema financijskim mogućnostima. Treba reći da su oni startali sa 33 milki duga i u 5 godina smanjili ga na 11, transferna politika je uvijek bila uravnotežena, ulaz=izlaz. Osobno bih i ja umjesto Merea doveo nekog ofanzivca, no valjda je tu bila računica da se npr. Heintz ili Sörensen dobro utrpaju i ostvari višak, a na tržištu za raspoložive pare možda ionako nisu mogli naći dobrog kreativca. Isto kao što je doveden Horn da zamijeni Hectora. A krila nije baš da nemaju, na lijevoj strani dobar je Bittencourt, na desnom su se morali krpati nakon povrede Rissea. Tu su većinom igrali Jojić i Zoller, ne znam zapravo zašto Clemens nije dobio priliku.

No, kako bilo, mislim da su i Stöger i Schmadtke vrlo dobri u svojoj branši. Ali da Stöger nije uspio dići momčad iz psihičkog knockdowna je nažalost činjenica. Više je pravilo nego slučaj da nakon 4-5 sezona nastupa zasićenje, jer je teško motivirati igrače i ponuditi im nešto novo. Ali zato se nakon 6-7 kola kaže ljudima u upravi "čujte, ne dopirem do igrača, odlučite želite li sa mnom opet krenut iz cvajte ili odlazim". A ne čekati 14 kola zbog želje da se ne ode kao gubitnik. Kad je prije dvije sezone Favre vidio da ne ide otišao je iz Gladbacha nakon 5 kola, nije čekao 10 ili 14. Jer sad su u glupoj situaciji, to je prevelik zalogaj čak i za dežurne spasioce. Najbolje bi im bilo da uzmu nekog s kim mogu računati na brz povratak iz cvajte. Npr. Stögera.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 12 dec 2017, 15:38

Klare je napisao/la:
Što se Nagelsmana tiče, ista priča, pogledaj sa kakvim igračima on radi, mladićima, tinejdžerima.
Ovo ljeto mu otišli takvi igrači, igrači koji su toliko kvalitetni da igraju skoro stalno za Bayern,
i šta mu Uprava ponudi, ponudi da ih zamijeni sa igračima iz akademije.
Geiger zamjena za rudija, Apkoguma i Posch za Sulea.
I opet Nagelsman njih drži u vrhu.
Nagelsman je dokazan, i previše dokazan, on je TOP trener koji može raditi bilo gdje, gdje su normalni uslovi,
recimo Bayern, on bi bio TOP izbor za nas.
Istina je da je Hoffe oslabljen ali ne drastično. Nordtveit nije tako loša zamjena za Sülea, Süle je istina defanzivno mrcina ali u otvaranju truba. Schulz je po meni bolji od Toljana, jedino za Rudyja nemaju adekvatno zamjenu (iako je tu rutiner Polanski). Ali su zato dobili Grilitsha koji je lani igrao vrlo dobro u Werderu, a ogroman dobitak je Gnabry, samo što je bio dosta ozlijeđen. Sa zdravim Gnabryjem nemaju oni puno lošiju postavu nego lani, možda čak i jednaku.

Ja mislim da Nagelsmann ima potencijala da postane top trener, ali je pitanje kad će ga ostvariti. Čak ni jedan prosječan bundes trener sa ovom momčadi bez Gnabryja ne bi si smio dozvoliti takvu blamažu u EL. U grupi sa jednim Basaksehirom, Ludogorecom i Bragom završit zadnji je nedopustivo, to je jednostavno skandalozno. Može se to pripisati neiskustvu njega i cijele momčadi, treba iz toga učiti i napredovati, jer prostora na napredak ima puno.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Raonffa » 12 dec 2017, 18:45

ne_znam_ko_sam je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Onda je do mene, nisam upratio najbolje, al' znam da u trenutku šuta igrača M'gladbacha (ne znam tačno koji igrač je u pitanju) Stindl nije bio u ofsajdu, golman Šalkea je odbranio taj šut, Stindl naletio na loptu i dao gol. Ta situacija je sigurno bila čista, a da li je bilo nešto prije što nisam upratio to ne znam.
Grifo je sutirao, lopta se od precke odbila do Stindla koji je bio ca. u liniji sa Fährmannom ali je ponisteno kao sto je Pale rekao zbog dodavanja 10 sekundi prije tog udarca.
Jeste, za tu situaciju govorim, a to prije ne sjećam se šta je bilo mada me bunilo zato što je na tom snimku VAR-a upravo bila ta situacija sa Stindlom nakon odbijene lopte. Nejse, nema veze, usaglasili smo se uglavnom :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 12 dec 2017, 20:03

ledar je napisao/la:...
Mogu se slagati ili ne slagati,
ali poštujem tvoje mišljenje.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 12 dec 2017, 20:32

Klare je napisao/la:
Mogu se slagati ili ne slagati,
ali poštujem tvoje mišljenje.
Također i ja tvoje :thumbup:

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Feldmarschall » 12 dec 2017, 21:53

ledar je napisao/la:
Može li BVB sa Stogerom na čelu računati na kontinuitet nastupa u KO fazi Lige prvaka ili se radi o vatrogascu do pronalaska boljeg rješenja?

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 12 dec 2017, 23:22

Feldmarschall je napisao/la:
Može li BVB sa Stogerom na čelu računati na kontinuitet nastupa u KO fazi Lige prvaka ili se radi o vatrogascu do pronalaska boljeg rješenja?
To je jako teško reći, a pitanje je i kakva će se transfer politika vodit u eri nakon Mislintata. No, vjerujem da će ih konsolidirati u bundesu i ponovo dovesti do prve pratilje.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 13 dec 2017, 08:27

Mislim da se cesto klubovi sakrivaju iza trenera ,vjerujem da se vise treba zapitati da li je bundesliga strukturalno na dobrom putu

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la opel » 13 dec 2017, 09:21

schickeria je napisao/la:Mislim da se cesto klubovi sakrivaju iza trenera ,vjerujem da se vise treba zapitati da li je bundesliga strukturalno na dobrom putu
Apsolutno se slažem, nije katastrofalan bilans BL klubova posljedica samo trenutne epidemije loše forme, nego višegodišnjeg odliva kvalitetnih igrača, očitog nedostatka vlastitog podmlatka, a sigurno je i do nekvalitetnih trenera.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 13 dec 2017, 11:20

Ima dosta podmlatka ali ne mozes toliko proizvesti koliko mozes/moras prodati....

Hofmann se vraća u hsv

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 13 dec 2017, 11:45

Bundesliga na osnovu raznih parametara, marketinskih najvise, ne moze parirati Spancima i Englezima, te je logicno da igraci idu. Jedina atraktivna destinacija u Njemackoj za formirane igrace je Bayern. Sto se ovih mladjih tice, pregrst je tu izbora, tj. prolaznih stanica. Odlazak je sasvim ocekivan, ali iznosi za koje igraci napustaju ligu su cesto porazavajuci (ima izuzetaka naravno). Da bi ekipe drzale kostur moraju imati i novac i reputaciju. Donekle je to povezano, iako ne mora, jer se novcem izgradjuje reputacija, ali u okviru pravnih i zakonskih definisanosti Bundeslige jedno od mogucih rjesenja priljeva novca je gradjenjem reputacije kroz evropska takmicenja. Ali kako ih gradit ako konstantno temelje gubis?

Sve u svemu, kao sto kolega kaze, Bundesliga ima mnogo dubljih problema od samih trenera, jer niti jedan strucnjak ne moze se nositi sa gubicima "okosnica", a BvB, kao klub sa reputacijom, je to dozivljavao, kako onda jedan RB ili Hoff da ne dozive. Medjutim, to ne iskljucuje cinjenicu da pojedini klubovi nemaju adekvatan trenerski kadar.
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 13 dec 2017, 12:05

Svaka liga se suočava sa istim problemima samo jedni to prikrivaju novcem a drugi filozofijom, ali u suštini problemi su isti. Španci (osim Reala i Barse), recimo, nemaju više novca niti bolju infrasktrukturu od Nijemaca ali rezultati su puno bolji. Zašto?, zato što filozofija fudbala koji gaje puno bolje leži njihovom podneblju nego li je to riječ sa Njemačkom ili zemljama sjevernije. Rad na tehnikalijama je dosta kompatibilnija u radi sa mladjim južnjacima nego li je to slučaj u radu sa mladićima iz šuma Bavarije a takva filozofija u modernom fudbalu, trenutno, donosi bolje rezultate za ista ili čak manja ulaganja. U okršaju osrednjih ekipa, što i pravi razliku na UEFA listama, je upravo u tome a u teškaškim borbama neke druge stvari su bitnije, kao recimo finansijska snaga, generalno moć.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 13 dec 2017, 12:29

Njemacki igraci nisu uopce tehnicki losi. Spanski jesu bolji, ali se razlika precjenjuje.
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 13 dec 2017, 12:50

Hajd procitaj jos koji put pa onda pokusaj. Ko je reko da su svabe tehnicki losi?

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 13 dec 2017, 23:08

sljivo je napisao/la:Hajd procitaj jos koji put pa onda pokusaj. Ko je reko da su svabe tehnicki losi?
Nema razloga da budes drzak. Rekao si da Spancima podneblje bolje odgovara, vjerovatno aludiras na evolucijsko naslijedje nizeg tezista, posto su ljudi u toplijim krajevima nizeg rasta. Ali podneblje nije od krucijalnog znacaja, i Spanci iako su tehnicki bolji, bolji su ne u nekoj velikoj mjeri. Iz tvoje recenice koja je aludirala da ta filozofija bolje prolazi sam prepoznao potenciranje spanskih tehnikalija naspram njemackih. Moguce je da sam pogresno shvatio.
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 13 dec 2017, 23:20

Izvini. Nebitno.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 13 dec 2017, 23:38

Kazem moguce da sam pogresno shvatio, ali meni zaparaju usi takve recenice kao gore u stilu "pokusaj ponovo". Nista zlonamjerno.
Spamm

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.