Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 06 jul 2017, 17:57

Nek si I ti normalan post napiso. :)

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Kawhi » 06 jul 2017, 18:17

sljivo je napisao/la:Nek si I ti normalan post napiso. :)
I ti mi ga zatrpaš na prošlu stranicu. :mrgreen:
Pišem ja uvijek ozbiljne postove s forumašima koji to zaslužuju. Problem je što ima previše onih koji kad se ne slažu s nečijim mišljenjem počnu vrijeđati i slično pa ne zaslužuju da ih se ozbiljno shvata.
Kad je zayebancija zayebavam. To što sam bolji od drugih u zayebanciji je druga stvar. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 06 jul 2017, 19:54

Kawhi je napisao/la:
schickeria je napisao/la: Lothar je pogodio u sridu ,mi nemamo novca kao sto neki misle kao real barca chelsea ...zato je strategija kupovati mlade igrace koji imaju mogucnost razvoja i oblikovanja po nasim zeljama,razlika u odnosu nas i ostatka bundeslige je u tome sto cemo mi te igrace u njihovom zenitu zadrzati i oblikovati po nasim zeljama i potrebama
Takva strategija nam nece donijeti 3-4 lige prvaka u deset godina vec 1 u 10 godina eventualno dvije ako se sve poklopi ,ali takva je realnost :kafa:
Problem je što u Bayernu ne shvataju da se nekad mora iskeširati za nekog velika lova i napumpati taj transfer da bi Kinezi, Australijanci, Ameri i ostali kao i evropska djeca poželjeli imati dres te ekipe. Real Madrid ima strategiju kao BVB već 5-6 godina. Zadnji igrač preko 25 godina kojeg su doveli je Modrić i to 2012. To je bio nužan transfer tada i u potpunosti se isplatio. Što bi danas Bayernu bio Alexis, ali su preškrti da za takvu klasu daju pare koje imaju. Da nije bilo ludosti Madrida 2009. i prodaje Robbena za nikakve pare Bayern vjerovatno nikad ne bi igrao ona silna finala LP zaredom. On je bio taj game changer i u tom periodu top 5 igrač svijeta. Tada su imali sreće da takvog dobiju ispod cijene, ali danas neće. Još ako BVB više ne bude dala da ih pokradete Bayern će biti glavni u Njemačkoj, ali prosjek u Evropi. Doduše, s ovakvim razvojem situacije u Bundesici teško će jedan Dembele pristati da ode u Bayern kad će za njim luditi ekipe iz mnogo konkurentnijih liga.
Slazem se ,talenta nije lako otkriti za mali novac i kod njega imas uvijek opasnost da se ne razvije kako se ocekuje ,da ne prihvati okruzenje(sanchez),da ga pojede pritisak rezultata koji u bayernu uvijek postoji,da naiđe na trenera koji ga ne zna razviti do kraja...puno sigurnije je kupiti top klasu ali odluka kluba je takva i tu nema pomaka .Doveden je reschke koji ima dobre karakteristike za taj posao i krenulo se tim putem,koliko ce biti uspjesno pokazat ce naredne tri sezone...
Nasa je prednost sto kada razvijemo te igrace necemo odmah prodati u neki drugi top klub vec oni ostaju kod nas do daljnjega ,medutim po meni se bez veze dize panika ,mi smo prakticki jedini klub koji se uspio suprostaviti realu na njegovom putu i uz malo vise igre 11na 11 tko zna sto bi bilo
Bit cemo mi konkurentni i ove godine u ligi prvaka :kafa:

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 06 jul 2017, 20:15

Forsirati mlade a ne staviti ih u Gaalov ili Pepov sistem je batal pos'o. Promjena paradigme, u paradigmu holandske škole fudbala koja svoju filozofiju može da bazira na većem broju mlađih igrača, i da igra ne trpi, koju je Bajern napravio sa Gaalom je na kraju i donijela rezultat i iz temelja promjenilo ovaj klub (privremeno ili ne vidjet ćemo). Robben i Javi su klase, klase koje podižu kvalitet ali opet njihov broj nije dovoljan da ti donese 5 polufinala zaredom, 3/4 finala i jednu titulu. Baza mlađih igrača, sa Kroosom, Mullerom, Alabom, Bastruberom, stavljena u konktekst i sistem koji ih podržava je samo još više podigla nivo igara, iznjedrila taj rezultat i što je još važnije podržala politiku i strategiju kluba koji su tim tempom i politikom uvijek i radili. Izvući igru iz mlada čovjeka na germanski mentalitet je danas teško i čudim se što uprava pokušava jedno, baziranjem na manje plaćen-mlađe igrače, a dati im drugo tj. trenera kao što je Karlo i sistem koji nije kompatibilan sa mlađim i od kojih isti ne izvlači najviše i najbolje.
Dortmund sa druge strane nije napustio projekat razilazeći se sa TT, doveli su trenera sličnih pogleda i filozofije jer znaju da samo takav može izvući najbolje iz rostera koji trenutno imaju.
Ono što Bayern radi u zadnje dvije-tri godine za mene je nejasno. Dosta lutanja i dosta različitih pogleda u klubu, što mi se ne sviđa, ama baš nikako.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 06 jul 2017, 23:53

Modeste zeli otici po riječima stogera,vjerovatno ce se njegov transfer ponovno aktualizirati

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 jul 2017, 01:17

Kawhi je napisao/la: Problem je što u Bayernu ne shvataju da se nekad mora iskeširati za nekog velika lova i napumpati taj transfer da bi Kinezi, Australijanci, Ameri i ostali kao i evropska djeca poželjeli imati dres te ekipe.

Mislim da zbog neke velke zvjerke ala Sanchez Azijati, Ameri itd. ne bi odjednom počeli gledat bundes jer bayo jednostavno nema nijednog dostojnog konkurenta da bi liga bila iole zanimljiva. Najveća zanimljivost bundesa je zapravo borba za opstanak. Eventualno se može pogledat tekma sa dortmundom, iako je i to nakon Boszovog dolaska vrlo upitno. Dakle, ostaje par jakih CL utakmica u kojima ima dosta faktora koji odlučuju tako da dat ogromne pare za četri utakmice nije neki rezon, pogotovo u racionalnog švabe.
Kad bi recimo dortmund uložio u kadar 200 milki, a ratten, schalke, kusen i wolfsburg svaki po 400-500 onda bi to bila neka druga priča.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KayserSose » 07 jul 2017, 08:04

Antonije Modeste ode za Kinu. Cijena fenomenalnih 35m. Odličan potez Koelna, Modeste im je vjerovatno bio najbolji transfer u povijesti kad se zna za koliko je doveden, koliko je dao na terenu i za koliko je prodan. Sad bi bio red zadržati sve ostale nositelje igre i popuniti problematične pozicije kvalitetnim igračima. To bi bio znak da Koeln ide nekim Gladbachovim putem što bi bilo sjajno.
ledar je napisao/la: Kad bi recimo dortmund uložio u kadar 200 milki, a ratten, schalke, kusen i wolfsburg svaki po 400-500 onda bi to bila neka druga priča.
Pa ovo ni Englezi ne ulažu. :mrgreen: Šta misliš da je BL tako daleko (milja Ojra) od toga da bude globalni top brand?
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 07 jul 2017, 10:18

ledar je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Problem je što u Bayernu ne shvataju da se nekad mora iskeširati za nekog velika lova i napumpati taj transfer da bi Kinezi, Australijanci, Ameri i ostali kao i evropska djeca poželjeli imati dres te ekipe.

Mislim da zbog neke velke zvjerke ala Sanchez Azijati, Ameri itd. ne bi odjednom počeli gledat bundes jer bayo jednostavno nema nijednog dostojnog konkurenta da bi liga bila iole zanimljiva. Najveća zanimljivost bundesa je zapravo borba za opstanak. Eventualno se može pogledat tekma sa dortmundom, iako je i to nakon Boszovog dolaska vrlo upitno. Dakle, ostaje par jakih CL utakmica u kojima ima dosta faktora koji odlučuju tako da dat ogromne pare za četri utakmice nije neki rezon, pogotovo u racionalnog švabe.
Kad bi recimo dortmund uložio u kadar 200 milki, a ratten, schalke, kusen i wolfsburg svaki po 400-500 onda bi to bila neka druga priča.
:salut:

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 jul 2017, 13:54

KayserSose je napisao/la:
Pa ovo ni Englezi ne ulažu. :mrgreen: Šta misliš da je BL tako daleko (milja Ojra) od toga da bude globalni top brand?
Uzmi da neka zvjerka neće doć ispod 50 milja odštete i neće igrat ispod 15 milja plaće, za neki četverogodišnji ugovor to bi ukupno bilo najmanje 100 milki. Trebaš bar 3-4 takve zvjerke, a onda i ostalima moraš nešto podić plaću, recimo njima pešest stožernih. Novac se vraća kroz broadcasting (razlika oko 1 milijardu ojra što sad ima premier u odnosu na bundes), merchendising po belom svetu, Uefin novac od uspjeha u euronatjecanjima, veće cijene ulaznica itd. Došlo bi to u globalu na neku pozitivnu nulu, iako bi neki dobrano popušili. Pojedinačni rizik je velik i zato je izlišno da bi tolika lova došlo od sponzora, potrebna je privatna inicijativa.

A Englezi ulažu godinama, kad bi se zbrojilo kolko su uložili samo zadnjih par godina to bi već premašilo ove cifre (npr. city je u zadnje tri sezone izrigao 500 milja i to bez plaća).

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 07 jul 2017, 14:07

Švabe imaju jedan odnosno dva problema koja su po meni nepremostiva da bi intenrnacionalno bili uspješni a time i imali velik priliv novca kroz tv prava, prodaju rekvizita i dionica a to su jezička barijera i generalno kultura s kojom se ne identifikuje niko osim nekog afrikanera gdje su švabe imale koloniju (i možda nekog iz onih kolonija u Argentini :)).

Mislim da će se u budućnosti ići na Evropsku ligu ovih velikih tako da i neće biti potrebe za nekim aman radikalnim potezimna unutar BL-a.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 jul 2017, 14:18

@sljivo

Tu sigurno ima nešto (Commonwealth i international english), ali nama klincima to nije smetalo da se zaklinjemo u sveto trojstvo (müller, netzer, beckenbauer).

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 07 jul 2017, 14:24

Zato što nam je neko iz familije skako i radio po njemačkoj i tako nam nekad donio dres nekog pa otud nam i ljubav za iste. :) Mog komšiju zovu hrubeš, to je dovoljno za inficirat se i onda identificirat. Je l to dovoljno i je l to sad tako po državama koje broje po dvije milijarde a jedino što razumiju vanjsko je to nešto engleskog pomoću kojeg postaju konzumenti svih američko-engleskih proizvoda i tako i fudbala.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 07 jul 2017, 14:30

Problem Bundeslige je sto ce ona na duze staze uvijek kaskati za Premiershipom, Primerom i Serijom A. Ono sto predstavlja opasnost je svjez kapital u Lique 1, Monaco, Marsej i Psg ce vrlo brzo biti u stanju da pariraju cak i Bayernu ako se nesto drasticno ne promjeni. Mi moramo priznsti da je BL liga za euro manje, a ne vise kako je to slucaj u Prmiershipu. Samo u odnosu na proslu sezonu bundesligasi imaju 530 mil eura vise od tv prava. Skandalozno je da ce liga i pored silnog novca ove sezone biti cak i slabija. Puno je tu faktora, od losih managera do prosjecnih trenera. Najveca kocnica je pravilo 50+1 koje ovu ligu gura u prosjeka. Ako Svabe zele nekonkurentnu ligu nek ga zadrze, ako hoce zvijezde moraju da ga ukinu sto prije, ovo je posljedni voz, skretnicar samo sto nije dao znak za polazak.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KayserSose » 07 jul 2017, 14:37

Bayern, Dortmund i Ratten imaju potencijal da budu među 10-ak najboljih europskih klubova. To uopće nije loše. Shvabi teško da će trošiti kao neki drugi, ali zato Shvabi imaju odličnu produkciju vlastitih igrača i odlično razvijaju jeftinije kupljene igrače izvana. Bitno je da što više klubova dođe do te razine da ne moraju prodavati ili da prodaju za neke baš bolesne pare. 3 najpotentnija su već u tom položaju - Bayern da ne mora prodavati, a Dortmund i Ratten da ne moraju prodavati osim ako dođe perverzna ponuda.
ledar je napisao/la:@sljivo

Tu sigurno ima nešto (Commonwealth i international english), ali nama klincima to nije smetalo da se zaklinjemo u sveto trojstvo (müller, netzer, beckenbauer).
Kad si ti bio klinac? Pardon, kad ste Vi bili klinac? :mrgreen:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 jul 2017, 14:39

sljivo je napisao/la: Mog komšiju zovu hrubeš
Jel i on krovopokrivač? :lol:

Mi klinci smo se identificirali zbog uspjeha, iako smo živjeli u "antifašističkom" okruženju gdje se na švabe gledalo sa podozrenjem i čak neprikrivenom antipatijom (što mnogi gledaju i danas). Isto kao što smo se identificirali npr. sa Abebe Bikilom ili Heile Gebrselassijem a nismo imali nikakve veze sa Kenijom i Etiopijom.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 jul 2017, 14:51

KayserSose je napisao/la:
Kad si ti bio klinac? Pardon, kad ste Vi bili klinac? :mrgreen:

Kad se bundes mogao samo slušati na radiju i na par kioska kupiti kicker magazin. Prava poslastica bila su posebna zimska i ljetna izdanja.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romagnoli13 » 07 jul 2017, 15:15

Milan dolazi po Aubameyanga ili Goretzku do kraja ljeta.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 07 jul 2017, 15:17

Milan dolazi po tranfer ban ili po "nemožemokupitiigračapetgodina" zbog fifa fer pleja.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 07 jul 2017, 15:36

Romagnoli13 je napisao/la:Milan dolazi po Aubameyanga ili Goretzku do kraja ljeta.
Jedino što ćete dobiti je 5 komada 18.07. ;) :kafa:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romagnoli13 » 07 jul 2017, 15:40

FFP je najmanja briga u Milanu. Sve je to razrađeno do najsitnijih detalja i niti jedan eura neće biti bačen bez razmišljanja.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.