Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 24 jun 2014, 20:35

Ma ovo što su ispale ove evropske ekipe, evropski velikani ne mora imati nikakav značaj za Njemačku(može ali ne mora). Naime ponavljam ono što sam rekao pred i na samom početku SP, glavna borba za sve evropske ekipe će biti borba protiv klime/klimatskih prilika, a time i borba protiv južnoameričkih ekipa. Na tom putu do titule mogu i još neke druge vanevropske ekipe predstavljat problem. Znači Njemačkoj ovaj put trebaju nadljudski napori, da ovo osvoji. Ali zato ako je neko sposoban za čuda i ako neko ima sjajnu fizičku spremu, onda je to Njemačka.

I naravno Loew ne smije se prilagođavat protivniku, nego mora samo da nametne svoj stil (reprezentacija treba svoj stil da igra do kraja). Sada je bitno malo i rotirati. Protiv Amerikanaca bi dobro došle rotacije i time bi se uštedila snaga i snage bi se i regenerisale. E sada me zanima kako će po tom pitanju Loew postupit.
Što se generalno ostalih reprezentacija tiče, od Južnoamerikanaca svih Elf ima veći kvalitet (ali vratimo se opet na klimu, a Čile onako rastrčan npr može biti možda opasniji od jednog Brazila). Opasni svakako mogu biti Francuzi, ali nedavno je protiv njih skinut jedan maler u prijateljskoj (Njemačka bila bez pobjede 20 i kusur godina i pobijedila ih na njihovom tlu, može nešto značit, a i ne mora - ipak to je samo prijateljska). A defitnitivno i od Francuza Njemačka ima jači tim. E sada treba dobro savladat ove prepreke, gore nabrojane te naravno na ispitu će biti Loewova taktika.
U osmini finala (u pravilu) ne bi trebalo biti većih problema. Od četvrtfinala bi moglo biti guravije. Teško je sada skroz preciznu prognozu dati, jer vidimo da je mnogo iznenađenja na ovom prvenstvu... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 24 jun 2014, 20:40

Sapuiza je napisao/la:Sa 4 stopera + Lahm i Khedira u vezi nema tu kruva.
Baš ta 4 stopera su protiv nekih reprezentacija idealna stvar....A što? Ne da mi se objašnjavat..... :D I tebi izgleda problem što Jogi ne forsira više Dortmundovce, pa je odmah na startu i bez činjenica osuđen na giljotinu..... :D
A Mourinho je nedavno najbolje analizirao Njemačku i tu situaciju s 4 stopera a i još neke stvari. Ukazao je tu i na prednosti, a i ukazao na neke stvari koje bi on drugačije uradio (i moguće da je pogodio gdje Jogi i griješi).
A u svakom slučaju Joachim je mnogo toga više dobrog uradio, nego što vi neki želite da vidite.
Iako nije sve ni sjajno uradio. A da li će ponoviti neke greške ili je nešto naučio to će tek naredne utakmice pokazat. A do sada nije puno pogriješio. Nije mogao ništa bolje ni uradit. Zbog situacije kakva jeste, izvlači za sad najbolje.... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Besic » 24 jun 2014, 20:46

Vako' protiv USA

------------------------Neuer------------------------


--Grobskerutz--------Merte-------Boa-----------Howedes


---------------------------Khedira------------------

--------Basti--------------------------------Kroos


-------Podoslki------------------------------Draxler

-------------------------Klose------------------------------


Odmorit ključne igrače
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Besic » 24 jun 2014, 20:49

Ja mislim da će Panceri doć do polufinala i tamo gube od Brazila jer ovi ako ne uđu finale eto rata na stadionu i oko stadiona.

Bolje bit drugi pa izbacit Holandiju u 1/2
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Sapuiza
Postovi: 377
Pridružen/a: 07 apr 2014, 11:06
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Sapuiza » 24 jun 2014, 20:55

Sa ovakvim sastavom, pitschkastim Oezilom van forme, nezgodnom klimom i nabrijanim Latinosima niš od titule.
Hans J. Watzke - jamac jakog BVB-a

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la MaGiCa » 24 jun 2014, 23:07

Shta mislite kobasichari: da li bi Schwabija uzela 1 veliki turnir, da joj je na klupi bio neki prevejani taktichar umesto Loewa od 2006-2012 :?:

Zhivo me zanima, @effeovo mishljenje, a mogu i ostali da napishu svoje vlastito. ;)

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17791
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 24 jun 2014, 23:25

Idealna prilika da se dodje do titule, naravno ako Low bude samo malo zrelije odradio svoj posao.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
rikimo
Postovi: 616
Pridružen/a: 27 jul 2013, 10:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la rikimo » 25 jun 2014, 07:38

Je li elf siguran u prolazak grupe?

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 25 jun 2014, 17:23

MaGiCa je napisao/la:Shta mislite kobasichari: da li bi Schwabija uzela 1 veliki turnir, da joj je na klupi bio neki prevejani taktichar umesto Loewa od 2006-2012 :?:

Zhivo me zanima, @effeovo mishljenje, a mogu i ostali da napishu svoje vlastito. ;)
Ti baš voliš kobasice.... :D Poslat ćemo ti koju..... :D

A na ovo tvoje pitanje jedino mogu dati nešto širi odgovor. Odgovor bi itekako mogao biti širok, ali eto koliko toliko ću skratit.

Većina bi ti ovdje (onih koji gotive i simpatiziraju Njemačku) dalo odgovor: DA.

A ja kao prvo moram reči da Loew opšte nije loš taktičar, nego čak i vrlo dobar taktičar.
Taktički dio je on odrađivao i na SP 2006. kada je Kilnsman bio selektor. Klinsi je bio veliki motivator, a Joachim taktičar. Dobro su se uklapali i tada je jedna Njemačka , koja je doživljaval revoluciju osvojila dobro 3. mjesto. Znamo zašto je to bilo dobro, jer igrao se sjajan fudbal, koji je bio svima dopadljiv. Uz to ova ekipa je bila nekako na početku građenja, a nakon debakla na EURO 2004. godine, DFB-team je oduševio sviju i fudbalom, a i plasman nije bio loš (iako se očekivala titula, što je i normalno za Nijemce).
Loew je nakon Klinsijevog odlaska nastavio dobar trend, pa su Nijemci postali i evropski vice prvaci, a tada je Jogi razvalio posebno Portugal svojom sjajnom taktikom.
Pod Loewom su bile i te sjajne partije na SP protiv Argentine i Engleske. Treba napomenuti, da su se prije tog dolaska Klinsija i Loewa Nijemci jako mučili s velikim reprezentacijama, pa čak ovako nekih 5 godina su bili bez pobjede protiv istih.

Znači s Joachimom je izgrađen tim koji igra sjajan fudbal, a koji samo još treba da se kruniše titulom. Jogi je imao veliki kredit do prošlog EURO-a, gdje svi smatraju skoro da je fulio taktiku u polufinalu. I to je zapravo i moja glavna zamjerka na njegov račun. Nije problem poraz od Italije, nego način na koji je izgubio. Nijemci su pobjeđeni, jer je Loew tada eksperimentisao s Kroosom i napravio još neke čudne poteze.

Utakmica na SP 2010. protiv Španije bi mogla biti isto jedna njegova manja fula. Španci su bili prejaki, pa tada Njemačka moguće da i nije bila zrela da ih pobijedi, ali Loew je tada promijenio igru i prilagođavao se protivniku, umjesto da nastavi načinom igre kojim je Elf prije toga srušio Englesku i Argentinu.
Glavni Joachimov problem je previše taktičkog eksperimentiranja. On je možda previše taktičar za jednu Njemačku. Moguće da bi tu više napravio jedan pragmatičar poput Juppa ili Hitzfelda. Jupp je čak protiv Juvea pokazao Loewu kako je trebao igrati protiv Italije na tom famoznom EURO-u. Samo se postavlja pitanje da li je to Jupp naučio iz Jogijevih grešaka ili bi isto postupio i da je bio tada selektor Njemačke.

U svakom slučaju mislim da je Loew donijeo dosta dobrog njemačkom fudbalu, posebno tu atraktivnost i moderni fudbal. Nijemci su prije igrali puno manje atraktivno, ali zato pojedine generacije uspješnije. Na račun atraktivnosti je nestalo nekih 10 % čvrstine i neke malo prljavije(bezobraznije) igre koja može biti presudna za titulu.

Inače sam mišljenja da će Njemačka uskoro podići taj trofej, ako ne sada, onda već na narednom EURO-u, a tada bi to bilo skoro sigurno bez Loewa, jer mislim da mu je ovo posljednja šansa.
A isto tako mislim, ako Loew ne osvoji svakako da bi moglo doći do prekida saradnje (ako bi ispao u četvrfinalu to bi bilo definitivno, jer to selektori Njemačke ne preživljavaju u pravilu - ispadanje prije polufinala), a ako bi osvojio SP mislim isto da bi se možda mogao povući, jer bi tražio novi izazov i moguće neki klubski angažman.

E sada jedino ja tebi mogu postaviti pitanje, šta ti zapravo misliš o Loewu i njegovim taktičkim sposobnostima?
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Claus » 25 jun 2014, 17:56

@Effe je odlično opisao situaciju s Lowom, iako ja lično ne bih gledao toliko blagonaklono prema njemu poslije svega. :mrgreen: Ipak je imao tim s kojim je mogao barem jednom osvojiti veliko takmičenje. Zašto nije :?: Pa, uz sve što je @effe rekao, naveo bih kao jedan od glavnih razloga i Joachimov gubitnički mentalitet. Ne može se drukčije objasniti činjenica da uvijek pada na posljednjim preprekama. Jednostavno, ako se bojiš protivnika i respektuješ ga previše, onda u vodu pada i taktika, i priprema ekipe i sve ostalo.

Ipak, obzirom da nije jednostavno biti konstantno na udaru kritički nastrojenih medija u Njemačkoj, poželio bih mu sreću u namjeri da osvoji ovaj turnir i tako skine negativnu auru sa sebe.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Greivis » 25 jun 2014, 19:36

Effe zasto si pacenik?

Njemacka mora zavrsiti prva u ovoj grupi, inace ispada. Sreca pa im je dosta i remi protiv USA.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 25 jun 2014, 21:02

Maksimalni domet elfa bi bio polufinale, iako mislim da će se zapet već kod francuza. Ekstravagantan izbornik sa naglavačke postavljenom ekipom. Čudan napad bez strikera sa Ozilom na krilu, još čudniji vezni red sa Khedirom i Lahmom i začudna zadnja linija sa 4 stopera. Ako Loew sa ovakvom koncepcijom uspije, ući će u anale kao nogometni genije, ali objektivno ne treba previše očekivati.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 25 jun 2014, 23:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la MaGiCa » 25 jun 2014, 21:10

effe_sa je napisao/la:E sada jedino ja tebi mogu postaviti pitanje, šta ti zapravo misliš o Loewu i njegovim taktičkim sposobnostima?
Mislim da je ispod nivoa igracha koje ima na raspolaganju. Imam osecaj da bi npr. matori Heynckes sa ovom repkom harao, mozhda ne 2008e, ali de facto od 2008e pa na dalje. Ako cemo realno, Shpanci su bili svet za sebe samo 2008e, a pukotine su se nazirale u toj 2010oj, pa na dalje. Na njihovu srecu, niko to nije uspeo da kapitalizuje. ;)


Iskren da budem, ne vidim zashto Nemci svojom voljom gube jednog od najboljih bekova tako shto ga stavljaju u sredinu :roll: Sa Lahmom na beku, Nemachka je porozna samo na drugom beku, a sve ostalo je na vrhunskom nivou. Naravno, sa Schmelzerom je i tu 1 ful paket, pa tako Elf predstavlja verovatno jedini nacionalni tim na svetu koji mozhe da uvrsti 11 Weltklasse igracha, ili neshto shto lichi na to, u prvu postavu. Naravno, Shpance rachunamo kao potroshene, ne :?:

Sapuiza
Postovi: 377
Pridružen/a: 07 apr 2014, 11:06
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Sapuiza » 25 jun 2014, 22:37

Šmelca ni rođena mater ne bi proglasila veltklasom. :)

Ledar je to odličmo objasnio. Već vidim kako Kabaj, Matuidi i Sisoko/Pogba siluju malog Fiću, tupavog Sanija i **** Krosa.
Hans J. Watzke - jamac jakog BVB-a

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la MaGiCa » 25 jun 2014, 22:56

Sapuiza je napisao/la:Šmelca ni rođena mater ne bi proglasila veltklasom. :)

Ledar je to odličmo objasnio. Već vidim kako Kabaj, Matuidi i Sisoko/Pogba siluju malog Fiću, tupavog Sanija i **** Krosa.
Meni je Schmelzer delovao jako dobro prethodnih sezona, kad sam ga gledao u evro tekmama. To je igrach koga bih voleo da vidim u Napoliju, od ovih dostupnih BvBovaca.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la adnan24 » 25 jun 2014, 23:02

MaGiCa je napisao/la:
Iskren da budem, ne vidim zashto Nemci svojom voljom gube jednog od najboljih bekova tako shto ga stavljaju u sredinu :roll: Sa Lahmom na beku, Nemachka je porozna samo na drugom beku, a sve ostalo je na vrhunskom nivou.
:clap:
Malo se pokusava glumiti gospodin zvani "Najdosadniji fudbal ikad".

Schmelzer je bio odlican prethodnih sezona ali ove je katastrofa sto je i ocekivano s obzirom da je igrac cije partije uveliko ovise o fizickoj spremnosti, a povreda je bilo i previse ove sezone.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 26 jun 2014, 00:09

MaGiCa je napisao/la:
Mislim da je ispod nivoa igracha koje ima na raspolaganju. Imam osecaj da bi npr. matori Heynckes sa ovom repkom harao, mozhda ne 2008e, ali de facto od 2008e pa na dalje. Ako cemo realno, Shpanci su bili svet za sebe samo 2008e, a pukotine su se nazirale u toj 2010oj, pa na dalje. Na njihovu srecu, niko to nije uspeo da kapitalizuje. ;)
Ma prave puktotine su se po meni kod Španaca nazirale prije dvije godine, ali niti jedna druga reprezentacija nije imala taj kvalitet ili bolje rečeno zrelost da ih skine s trona. 2010. godine su oni bili prilično stabilni. A te kockice je dobro slagao Del Bosque, koji jeste izvrstan stručnjak, bez obzira što je sad krahirao sa Španijom. A čovjek kao prvo nije izmišljao toplu vodu.... ;)
Claus je napisao/la:@Effe je odlično opisao situaciju s Lowom, iako ja lično ne bih gledao toliko blagonaklono prema njemu poslije svega. :mrgreen: Ipak je imao tim s kojim je mogao barem jednom osvojiti veliko takmičenje. Zašto nije :?: Pa, uz sve što je @effe rekao, naveo bih kao jedan od glavnih razloga i Joachimov gubitnički mentalitet.
Ma nije to baš blagonaklonost... :D Ja bi mu čak dao otkaz onako na prvu, poslije zadnjeg EURO-a. Samo eto pokušavam sagledat stvari realno, šta je dobro napravio, a gdje je napravio velike fule.... ;)
Zbog hipoteke iz prošlosti je doveo sebe u situaciju da mora osvojiti jedno SP na najteži mogući način i na najnezgodnijem mjestu za jednu evropsku selekciju.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 26 jun 2014, 00:25

Greivis je napisao/la:Effe zasto si pacenik?

Njemacka mora zavrsiti prva u ovoj grupi, inace ispada. Sreca pa im je dosta i remi protiv USA.
Prolaz Njemačke nikad nije dolazio u pitanje,Ameri će prihvatiti realnost i lagano se sageti.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la amerosm » 26 jun 2014, 13:48

Da vidimo sta nam je danas spremio Modni-guru...
Ja se i dalje nadam da ce covjek uvidijeti svoje greske i da ce od 1/8 finala igrati u sljedecoj formaciji:

Neuer - Lahm, Mertesacker, Hummels, Boateng - Khedira, Kroos - Podolski, Özil, Schürrle - Müller
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la amerosm » 26 jun 2014, 17:41

Neuer - Boateng, Mertesacker, Hummels, Höwedes - Lahm, Schweinsteiger, Kroos - Podolski, Özil, Müller
Modni-guru opet dominira sa formacijom :damn: :damn:
Nek je dragi Bog Neueru na pomoci. Ovom formacijom je ostavio odbranu i Neuera na cjedilu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.