Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 11 feb 2013, 21:44

amerosm je napisao/la:
geronimo je napisao/la:
KSIVLE je napisao/la: A imala je Njemačka i u prvoj polovici devedesetih odlične bekove - Brehme lijevo, Reuter desno. 8-)
Reuter bio odličan? :D
Ja kako znam Reuter uopste nije bio bek vec zadnji vezni...A upravu je kada kaze da je Njemacka sredinom 90-tih imala odlicne bekove. Istina nisu bili svijetska klasa, ali Babbel i Ziege su bili vise nego odlicni.
Babbel bio bek? :D
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la KSIVLE » 11 feb 2013, 21:48

@amer Reuter je bio desni bek u tadašnjem 3-5-2 sistemu. Na toj poziciji je bi starter i kod nas kad smo zemili Klempu, a i na Euru u Eng kad je Elf bio pobjednik.

@Gero Reuter je bio odličan bočni, ali ne i world class. Babbel je mogao igrati i desnog beka i desnog stopera. Btw Anton me je uvridio na temi LP, banaj ga. :cry:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 11 feb 2013, 21:51

geronimo je napisao/la: Babbel bio bek? :D
Dok je bio posudjen u HSV-u igrao je na poziciji desnog beka...Isto tako za Bayern je igrao na poziciji desnog beka (sjeti se samo finala protiv Uniteda), a takodjer i za Elf i okrsaju sa Hrvatima na EP-u 96.

Nominalno je bio stoper, ali je vecinu karijere igrao na poziciji desnog beka.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 11 feb 2013, 22:10

amerosm je napisao/la:
geronimo je napisao/la: Babbel bio bek? :D
Dok je bio posudjen u HSV-u igrao je na poziciji desnog beka...Isto tako za Bayern je igrao na poziciji desnog beka (sjeti se samo finala protiv Uniteda), a takodjer i za Elf i okrsaju sa Hrvatima na EP-u 96.

Nominalno je bio stoper, ali je vecinu karijere igrao na poziciji desnog beka.
Amere, ne bih se zakleo da je većinu utakmica igrao na poziciji beka. Baš nikako. :(
Evo kolega KSIVLE spomenu tu formaciju 3-5-2 (Ćirina :mrgreen: ) koja je Ottmaru donijela veliki uspjeh. Igrati sa tri stopera ne znači da je jedan od njih bočni/branić. :mrgreen:

Reuter je bio limitiran i to plaho (ferštes du dize vort, elvise :D ) ono majka jednom rađa da onako netalentiran igrač obuje kopačke u tako 3 velika kluba. :mrgreen:
P.S. Šta je Anto rek'o? :? Opet neka šega ili?
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 11 feb 2013, 22:17

Sto se napada tiče dolaze tu neki igrači koji bi se mogli razviti u kvalitet : Petersen, Volland - moze igrati sve prema naprijed, Parker, Yesil, Polter, Harder, Werner, Lohkemper, Weihrauch, Ducksch, Hofmann, Selke, Benkarit ...

Ako dvojica od ovih igrača postanu klasa , ja zadovoljan. :D
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la KSIVLE » 11 feb 2013, 22:22

@Gero dobar je Reuter bio igrač. On, Sousa i Lambert su bili betonski zid ispred Ceara, Sammera i Kohlera. A Babbel ti je igrao često i u Bayi beka - Lodar je bio libero, štoperi Helmer i Linke ili Kouffur, a na bekovima Ziege i Babbel. On je beka prestao igrati tek nakon odlaska Helmera i Lotthara, te dolaska Brazze i Sagnola. A za Antišu se šalim. :D
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 11 feb 2013, 22:27

@ gero

evo sada sam pregledao sve sastave i HSV-a i Bayerna za vrijeme njegovog igranja u Bundesligi. Bio si upravu vecinom je bila u pitanju formacija 3-5-2, ali je isto tako bio i veliki broj utakmica gdje je igrao kao desni bek.
Iz danasnje perspektive mozemo ga uporediti sa Boatengom.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la schweinsteiger » 11 feb 2013, 22:41

FRANK RIBERY je napisao/la:Sto se napada tiče dolaze tu neki igrači koji bi se mogli razviti u kvalitet : Petersen, Volland - moze igrati sve prema naprijed, Parker, Yesil, Polter, Harder, Werner, Lohkemper, Weihrauch, Ducksch, Hofmann, Selke, Benkarit ...

Ako dvojica od ovih igrača postanu klasa , ja zadovoljan. :D
Ako mislis na Sean Parkera iz Mainza,za njega kao i za Yesila i Weihraucha mislim da moraju naci sto prije klubove u kojima bi dobivali vise minutaze.
Parker u Mainzu dobiva skroz malo prilike,u utakmici protiv Bayerna je tek nekad na kraju izmijenjen (a poceo je utakmicu vjerovatno zbog suspenzije Szalaia) i pregorio je u zelji da se dokaze.Nekoliko puta je pravio ozbiljne probleme odbrani Bayerna,ali realizacija je izostala.
Weihrauch bi trebao srecu potraziti u nekom od klubova cvajte,jer u drugom timu Bayerna i nece sticati neko vece iskustvo.
Za Yesila nisam ni siguran da li ce igrati za Njemacku,jer Turci su izjavili da ga zele u reprezentaciji,a i Sahin dok je bio u Liverpoolu nagovarao ga je da odabere Tursku,barem tako mediji spekulisu.

Polter je puno toga dobio prelaskom u Nurnberg i cesto i igra.

KSIVLE je napisao/la:Svinja je poslje one ozljede u Napulju totalno opao. Gundo je trenutno poprilično ispred njega.
Po prosjecnoj ocjeni na kraju prosle sezone 3. najbolji igrac Bayerna posle Riberya i Gomeza,a povreda protiv Napolija bila u grupnoj fazi LP. ;)
KSIVLE je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
KSIVLE je napisao/la:Svinja je poslje one ozljede u Napulju totalno opao. Gundo je trenutno poprilično ispred njega.
Gundogan :lol: Pa taj nije dostojan ni kopačke vezati BS.
Ne znam zašto onda tvoji kompanjoni na Bayernovu topicu sline dok pričaju o opciji "Gundo u Bayernu".
Niko normalan to nije spomenuo,jedino da su neki autsajderi nagadjali nesto ;)


Nema veze,nek' nastave s kritikama na njegov racun,nek' se stvori pritisak.Igraci se pod pritiskom ili poboljsaju ili slome,a on ce se sigurno poboljsati.

On ove sezone uopste nije LOŠ.Ono sto je smetalo vecini navijaca je to sto se ne istice i sto je samo solidan,sto nije kao prije.U par zadnjih utakmica dize formu,a u zadnjoj ju je drasticno podigao i nadam se da je nece spustati.


I vecina govori kako Schweini ne valja,kako je forma nula,kako vise/uskoro nije kvalitet za Elf,a svi kada navode igrace kojim raspolaze Njemacka u veznom redu kao prvog navode ili Schweinsteigera ili Ozila ;)
#miasanmia

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 11 feb 2013, 23:00

PArker poprilično igra, čak je bio i starter u zadnjih par mečeva. Dobio je crveni protiv Augsburga.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 11 feb 2013, 23:08

KSIVLE je napisao/la:@Gero dobar je Reuter bio igrač.
Jeste, koliko je je sad Di Caprio (Schmelle). :) Trkač, borben, defanzivno nastrojen sa nekoliko nedostaka koji se ne mogu naučiti iliti uvježbati.
Jansen jeste pao onoj stvarki za uši i isto tako je hafifan do mila boga, ali momak pokazuje neki leistung (jeste da nije konstantan) i da više teži ofanzivnijim zadacima (gdje je puno bolji).
Sad, zavisno od utakmice ili razvoja događaja u istoj, treba ga imati u vidu s vremena na vrijeme...
amerosm je napisao/la:@ gero

evo sada sam pregledao sve sastave i HSV-a i Bayerna za vrijeme njegovog igranja u Bundesligi. Bio si upravu vecinom je bila u pitanju formacija 3-5-2, ali je isto tako bio i veliki broj utakmica gdje je igrao kao desni bek.
Iz danasnje perspektive mozemo ga uporediti sa Boatengom.
E upravo tako. Ili Štrudlom dok se stavljao na poziciju lijevog beka.

Što se tiče Thon-ove izjave u vezi Schweinsteigera može se reći da je digla poveliku prašinu u njemačkoj sportskoj javnosti. Da li je mali brbljivac željan pozornosti, pa mu se može čestitati na ovome. Reklamu koju je odabrao, nije loša, efekat će biti poznat kasnije. Ustvari, ne znam šta će postići sa ovim (ako je imao neke skrivene namjere) dok se za Lothara nadam da će izgubiti 'opkladu' sa Ulijem i tako namrštiti svoje (već prirodno namršteno) lice. :D
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 11 feb 2013, 23:13

@Gero: Eto za Jansena se slažemo....
A šta ti kažeš za Castroa? :) Ne vjeruju mi ljudi da bi dobro odradio te zadatke na bekovskoj poziciji, a ja prilično ubjeđen....Uff kako bi on još samo gorio, kad bi ga Jogi pozvao.....Samo nije on nešto po Jogijevom šmeku....

A vidim Reutera ne možeš smislit očima.....Čekaj jesi ti ono jednom rekao da ni Kohler nije bio Bog zna kakav štoper???
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 11 feb 2013, 23:15

Evo da si I ja tupasim.. Lijevi bek ...smelca je sistem igrac dakle on odlicno igra za klub jer se odlicno uklapa kloppov sistem dok za repku je druga prica...jansen je po meni puno bolji igrac individualno snazniji, bolji centarsut I po zraku I po zemlj,bolji sut ni tehnika mu nije losa...smelle jeste malo bolji u defanzivi ali kad uzmemo overall doprinos koji bi obojica imali u elfu mislim da bi jansen zaigrao prije...spominjanje boenischa je smijesno taj nije polusezonu uvezao da redovno igra od 2009 I onog eura za mlade...rausch -istina je da su rusi raspitivali za njega ,lik je rodzen tamo ali je etnicki njemac...I on ima slicne predispozicije kao jansen dobar je I na krilu I na beku...sad napad...kad klose ode logicno je da ce uskocit ili petersen ili kiessling(ako bude u ovoj formi)...e sad, za petersena bi bilo najbolje da neide nazad u bajern nego da ostane jos koju sezonu u werderu ...sto se prvog napadaca tice meni maneken licno neulijeva samopouzdanje , mislim da je poldi bolja opcija na centarforu...stose mladih tice realno je da u sljedecih 5 godina ili duksch ili timo werner iz sttutgarta izbore mjesto u elfu...imaju sve predispozicije da se razviju u vrhunske igrace...ima tu jos tammo harder iz schalkea ,on je bio medzu boljim I prosle a ove godine je najbolji u schalkeovom u 19 timu...decko je krilni napadac dakle ne klasicni centarfor pa bi I to moglo ici u njegovu korist sto se daljeg razvijanja tice

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la KSIVLE » 11 feb 2013, 23:23

@schweini tvoj miljenik je do ozljede protiv Napolija igrao polusezonu života i bio najbolji vaš igrač. Po povratku nije vratio tu formu ni blizu. A u ovakvom Bayernu bi i Rahimić pod stare dane odigrao korektno. Schweini igra ok, ali od njega se očekuje više.

Za ovog Parkera nisam siguran da može igrati za Elf, jer mislim da je igrao za Amere. Yesil je se sjebao odlaskom u Lpool i sumnjam da će doseć neku visoku razinu da bi konkurira za Elf. Za ovog našeg Dukscha sam isto skeptičan.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 11 feb 2013, 23:25

Ja da sam na mjestu Joakima na poziciji liveog beka bi poceo forsirati Sorga, ali isto tako smatram da su klubovi koji se bore za vrh u Bundesligi takodjer zakazali sto se te pozicije tice. Jer jedino u HSV-u i BVB-u startni lijevi bek je Nijemac.

Sto se tice Yesil-a mislim da se polahko ali sigurno moze reci da je njegova karijera gotova jer je pokidao neki dan ligamente i ocekuje ga pauza od 9 mjeseci.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 12 feb 2013, 00:22

effe_sa je napisao/la:@Gero: Eto za Jansena se slažemo....
A šta ti kažeš za Castroa? :) Ne vjeruju mi ljudi da bi dobro odradio te zadatke na bekovskoj poziciji, a ja prilično ubjeđen....Uff kako bi on još samo gorio, kad bi ga Jogi pozvao.....Samo nije on nešto po Jogijevom šmeku....

A vidim Reutera ne možeš smislit očima.....Čekaj jesi ti ono jednom rekao da ni Kohler nije bio Bog zna kakav štoper???
Castro me oduševio još na onom svjetskom (ili bješe evropskom jbga li ga ja :D ) za mlade prije 3-4 godine. Svestran momak koji nije baš napredovao po očekivanju mnogih (pa i nas samih). Ima tehniku, dobar u duelima, nije mu mrsko krenut naprijed...
Reuter ba običan mulac. Takvih je nekad bilo i previše u Elfu (Dieter Eilts :twisted: ) ali srećom vremena se promijeniše i dođoše neki novi klinci, daleko talentovaniji.
Ali opet dolazimo do onoga gdje se ja i ti razdvajamo. :)
Meni su neke titule mrske ako se to nije na 'pravi' način osvojilo. Tebi to ne pridaje pažnje, jer svijet pamti samo pobjednike. Meni daje igrom do rezultata (sa stilom) a tebi su (ne baš 'samo') titule bitne pa makar one došle i preko fuke.
Nijemci su nerijetko osvajali i kada nisu bili najbolji na terenu i imali neku bogzna kakvu generaciju. Međutim, sada kada sve pršti od kvaliteta i kada je igra jako dopadljiva, nekako se uvijek posustane korak do cilja.
Iritira to, majku mu.
Oni ne mogu i ne smiju postati luzerska nacija, jer takvi nikad nisu bili. Možda je ovo i do svemoćne Španije i do neugodnih rivala (Talijani) ali valjda se i tome nazire kraj.
Trofej/i (što na reprezentativnom, što klupskom planu) se mora dizati, inače....
Pa makar bilo po tvome. Bilo kako. :)

Ne, za Kolu griješiš. Jurgu sam oduvijek cijenio i za mene je bio top stoper otkad ja pratim BuLi.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la M4kaveli » 12 feb 2013, 00:37

geronimo je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:@Gero: Eto za Jansena se slažemo....
A šta ti kažeš za Castroa? :) Ne vjeruju mi ljudi da bi dobro odradio te zadatke na bekovskoj poziciji, a ja prilično ubjeđen....Uff kako bi on još samo gorio, kad bi ga Jogi pozvao.....Samo nije on nešto po Jogijevom šmeku....

A vidim Reutera ne možeš smislit očima.....Čekaj jesi ti ono jednom rekao da ni Kohler nije bio Bog zna kakav štoper???
Castro me oduševio još na onom svjetskom (ili bješe evropskom jbga li ga ja :D ) za mlade prije 3-4 godine. Svestran momak koji nije baš napredovao po očekivanju mnogih (pa i nas samih). Ima tehniku, dobar u duelima, nije mu mrsko krenut naprijed...
Reuter ba običan mulac. Takvih je nekad bilo i previše u Elfu (Dieter Eilts :twisted: ) ali srećom vremena se promijeniše i dođoše neki novi klinci, daleko talentovaniji.
Ali opet dolazimo do onoga gdje se ja i ti razdvajamo. :)
Meni su neke titule mrske ako se to nije na 'pravi' način osvojilo. Tebi to ne pridaje pažnje, jer svijet pamti samo pobjednike. Meni daje igrom do rezultata (sa stilom) a tebi su (ne baš 'samo') titule bitne pa makar one došle i preko fuke.
Nijemci su nerijetko osvajali i kada nisu bili najbolji na terenu i imali neku bogzna kakvu generaciju. Međutim, sada kada sve pršti od kvaliteta i kada je igra jako dopadljiva, nekako se uvijek posustane korak do cilja.
Iritira to, majku mu.
Oni ne mogu i ne smiju postati luzerska nacija, jer takvi nikad nisu bili. Možda je ovo i do svemoćne Španije i do neugodnih rivala (Talijani) ali valjda se i tome nazire kraj.
Trofej/i (što na reprezentativnom, što klupskom planu) se mora dizati, inače....
Pa makar bilo po tvome. Bilo kako. :)

Ne, za Kolu griješiš. Jurgu sam oduvijek cijenio i za mene je bio top stoper otkad ja pratim BuLi.
Ma njemacki mentalitet nje ni blizu kao sto je nekada bio.
Bar sto se tice fudbala.
Naravno da je do Spanije i dok je njih, ne bi se trebala dizati ovolika prasina oko Elfa.
Jednostavno su bolji ( dosta bolji ) i to je to.

A da se nazire kraj, ni blizu. :D
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la KSIVLE » 12 feb 2013, 09:38

geronimo je napisao/la: Nijemci su nerijetko osvajali i kada nisu bili najbolji na terenu i imali neku bogzna kakvu generaciju.
Njemci su većinu trofeja (4 od 6) osvojili za vrijeme 2 zlatne generacije koje su u svoje vrijeme bile među 2-3 najbolje svjetske reprezentacije - one iz 70-ih i one iz prve polovice 90-ih. Jedini put kad su osvojili titulu kao iznenađenje bila je 1954. kad su tukli apsolutne favorite Mađare u finalu. Njemci gotovo uvijek dolaze do same završnice i kad imaju lošije generacije, ali sa takvima baš i ne osvajaju.

Inače se ove iz 90-ih neopravdano podcjenjuje, a za klasu su bili iznad trenutnog Elfa, pogotovo po karakteru. Pazi imena - Matthaus, Klinsi, Illgner, Augenthaler, A. Moller, Sammer, Brehme, Voller, Kohler, Thon, Reuter, Effe, Hassler, Basler, Scholl, Kahn, Koepke, Riedle...
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 12 feb 2013, 09:49

KSIVLE je napisao/la:
Inače se ove iz 90-ih neopravdano podcjenjuje, a za klasu su bili iznad trenutnog Elfa, pogotovo po karakteru. Pazi imena - Matthaus, Klinsi, Illgner, Augenthaler, A. Moller, Sammer, Brehme, Voller, Kohler, Thon, Reuter, Effe, Hassler, Basler, Scholl, Kahn, Koepke, Riedle...
Znaš li zašto je to točno? Pa iz razloga što su oni nešto osvojili. Kada bi ova generacija nešto osvojila sigurno bi ju tu gurnuli, jer sva ona treća mjesta, finala, polufinala bi automatski dobila na važnosti.

Evo ti recimo na primjeru Bayerna. To što je BAyern u 3 sezone, 2 puta igrao finale LP, je veliki uspjeh, ali nije "povjesTni" uspjeh, no kad bi Bayern ove sezone osvojio LP, ovo bi bila jedna od najvećih generacija Bayerna ikada, koja je u 4 godine dva puta igrala finale i jenput ga osvojila.

Eto ti primjer Juvea. zaš je Lippijev Juve velik. Pa zato što su u 3 godine, jenput osvojili LP i dva puta igrali finale LP-a. Da su sva tri puta igrali samo finale LP, ta generacija bi drastično pala u očima nas "procjenjitelja veličine generacija.".

Žikiš? :P
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la KSIVLE » 12 feb 2013, 10:03

Sve stoji, ali put do titule je dalek i težak.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 12 feb 2013, 10:07

KSIVLE je napisao/la:Sve stoji, ali put do titule je dalek i težak.
Gicast i trnovit čak! :mrgreen: Ne bubnu li se neke titule ništa od zlatne generacije i legendi. zato ja prdne sečku u uho kad mi kaže da su Lahm i Schweini nekakve legende Bayerna u rangu sa Matthausom i takvim dečkima..
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.