Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Cautinho » 10 apr 2013, 10:55

jestamaji je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Nadimak Elf potice jos iz vremena Herbergera koji je pred SP u Svicarskoj 1954.godine rekao...

Elf Freunde müsst ihr sein wen ih Spiele gewinnen wollt...

Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
"Versager" (gubitnici), ako misliš trenutno :mrgreen:
Švabe ne kontaju da je ono što oni postižu senzacionalno. Sa posranim timom su igrali finale 2002 i polufinale 2006, te finale 2008. Sa dobrim timom su stigli u polufinale 2010 i 2012 .... 99,9% reprezentacija i nacija bi bili sretni sa time ko mala djeca ... njima je to ravno porazu!
A gdje je trofej?
Ako je tebi uspjeh svaki put biti 2. ili 3.,pa izvoli brate.
Oni su druga najbolja svjetska reprezentacija.
To je njima poraz,jer zele biti prvi.
Keep walking.

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la schweinsteiger » 10 apr 2013, 11:11

amerosm je napisao/la:
Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
Die Nationalmannschaft
#miasanmia

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 10 apr 2013, 12:46

Jok...Nije ni jedan od navedenih nadimaka. Po tom nadimku Nijemci su poznati u cijelom svijetu i pretezno se koristi od strane medija i novinara.

Pogotovo u parnim godinama...Mislim da sam Vam sada sa ovim sve rekao koji je nadimak u pitanju.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la majestic24 » 10 apr 2013, 12:53

2006 godina na sp,njemci su izbacili argentice na penale. Nakon meca "gosti" su puno protestovali. Zna li neko zbog cega
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 10 apr 2013, 13:01

majestic24 je napisao/la:2006 godina na sp,njemci su izbacili argentice na penale. Nakon meca "gosti" su puno protestovali. Zna li neko zbog cega
Navodno nakon sto je Lehmann odbranio posljednji penal Cambiassu prilikom proslave Frings je navodno provocirao igrace Argentine i onda je nastala guzva na terenu.

Uh ta utakmica ce uvijek ostati poznata po starom dobrom listicu Lehmanna i bodrenje istog od strane Kahna prije izvodjenja penala.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
jestamaji
Postovi: 16503
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la jestamaji » 10 apr 2013, 13:56

majestic24 je napisao/la:2006 godina na sp,njemci su izbacili argentice na penale. Nakon meca "gosti" su puno protestovali. Zna li neko zbog cega
Zato što su izgubili :mrgreen: .... tu je onda došlo do tuče. Prva klasa!!! :D
Za poraz je naravno bio kriv imbecilni trener Argentine Pekerman, koji je u trenutku kad su Gaučosi razvaljivali Švabe izvadio Riqelme-a i uveo Cruz-a ... :mrgreen: Ko zna, možda je dobio SMS od Ante Šapine :mrgreen:
amerosm je napisao/la:Navodno nakon sto je Lehmann odbranio posljednji penal Cambiassu prilikom proslave Frings je navodno provocirao igrace Argentine i onda je nastala guzva na terenu.

Uh ta utakmica ce uvijek ostati poznata po starom dobrom listicu Lehmanna i bodrenje istog od strane Kahna prije izvodjenja penala.
Frings je jako glup. Nije samo provocirao nego je i udario nekog od Argentinaca, što su italijanski mediji dobro snimili i prikazali pa je FIFA suspendovala dotičnog idiota za polufinale :mrgreen: Ma ne bi oni pobijedili Italiju ni sa tri Fringsa. Nisu nikada pobijedili Italiju, ni sa Franz-om i Gerd-om, a kamoli sa ovim početnicima :mrgreen:

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la schweinsteiger » 10 apr 2013, 17:05

amerosm je napisao/la:Jok...Nije ni jedan od navedenih nadimaka. Po tom nadimku Nijemci su poznati u cijelom svijetu i pretezno se koristi od strane medija i novinara.

Pogotovo u parnim godinama...Mislim da sam Vam sada sa ovim sve rekao koji je nadimak u pitanju.

Ja jos uvijek ne znam.U Njemackoj se u 90% slucajeva govori Die Nationalmannschaft.

Da nije panceri?
Ako nije,govori koji je nadimak :lol:
#miasanmia

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Pale_Companion » 10 apr 2013, 18:22

@amere nijemci nemaju nadimka za svoju repku, pitanje ti nije na mjestu... tokom godina su se pojavljivali različiti nazivi koji su se koristili ali većinom od stranih medija ( panceri, adleri, elf, DFB elf, englezi ih zovu Krauts itd.). Ovo će ti i same švabe potvrditi.

Ovo u slučaju ako sam dobro shvatio tvoje pitanje, a mislim da jesam ;)
Agieren statt reagieren

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 10 apr 2013, 20:41

Mislio sam na nadimak die Turniermannschaft koji se stalno koristi kada su u pitanju velika natjecanja.

@ pale

Slažem se s tobom da nemaju klasičnog nadimaka i zato sam rekao da se ovaj nadimak koristi tokom parnih godina.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la AlenHalilovic » 12 apr 2013, 22:43

schweinsteiger je napisao/la:
amerosm je napisao/la:
Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
Die Nationalmannschaft
Pa to nije nadimak, vec jednostavno znaci prevodeno nacionalna ekipa ili kako mi to zovemo reprezentacija.

A DFB elf je vise kratica nego nadimak, krace je rece nego Deutsche Nationalmannschaft.A u njihovim medijama se moze pred svako SP citati kako se dive nadimkama drugim nacionalnim selekcijama i kako to oni nemaju, pa poneki traze sa anketom neki nadimak.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 13 apr 2013, 01:36

Pale_Companion je napisao/la:@amere nijemci nemaju nadimka za svoju repku, pitanje ti nije na mjestu... tokom godina su se pojavljivali različiti nazivi koji su se koristili ali većinom od stranih medija ( panceri, adleri, elf, DFB elf, englezi ih zovu Krauts itd.). Ovo će ti i same švabe potvrditi.
DFB-team i DFB - Elf se najviše koriste kao skraćeni nazivi i u samoj Njemačkoj i njenim medijima.
A nekog sad specifičnog, posebnog nadimka, nema, koji se koristi u Njemačkoj....

@amere: Vidiš ovo Turniermanschaft se često upotrebljava, ali nisam ni ja skontao da si na to aludirao... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
BOSNABAYERN
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 avg 2012, 12:39
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la BOSNABAYERN » 15 apr 2013, 20:39

Cautinho je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Nadimak Elf potice jos iz vremena Herbergera koji je pred SP u Svicarskoj 1954.godine rekao...

Elf Freunde müsst ihr sein wen ih Spiele gewinnen wollt...

Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
"Versager" (gubitnici), ako misliš trenutno :mrgreen:
Švabe ne kontaju da je ono što oni postižu senzacionalno. Sa posranim timom su igrali finale 2002 i polufinale 2006, te finale 2008. Sa dobrim timom su stigli u polufinale 2010 i 2012 .... 99,9% reprezentacija i nacija bi bili sretni sa time ko mala djeca ... njima je to ravno porazu!
A gdje je trofej?
Ako je tebi uspjeh svaki put biti 2. ili 3.,pa izvoli brate.
Oni su druga najbolja svjetska reprezentacija.
To je njima poraz,jer zele biti prvi.

Sve velike Reprezentacije zele bit prvi a to su Argentina, Brazil, Spanija, Francuska, Engleska, Njemacka, Holandija.
Zadnja izmjena: BOSNABAYERN, dana/u 15 apr 2013, 21:07, ukupno mijenjano 1 put.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Pale_Companion » 15 apr 2013, 21:00

BOSNABAYERN je napisao/la:, Holandija i Nizozemska.

Bravo
Agieren statt reagieren

Avatar
BOSNABAYERN
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 avg 2012, 12:39
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la BOSNABAYERN » 15 apr 2013, 21:06

Pale_Companion je napisao/la:
BOSNABAYERN je napisao/la:, Holandija i Nizozemska.

Bravo
hahahahahhahah :)

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 24 apr 2013, 23:15

Nakon zrijeba prije par sedmica sam napisao da ce ove cetiri utakmice biti nesto vise od polufinala LP-a, jer ove cetiri ekipe cine okosnicu dvije najace reprezentacije na svijetu...Nijemci su dokazali da su u stanju se nositi sa Spancima i sada je samo na Modnom-guru-u da pokupi par ideja od Heynckesa i Kloppa i onda sve to fino ukomponije i krene u lov na titulu svijetskog prvaka naredne godine.

Spanci su dominirali fudbalom proteklih 5 godina i mislim da je njeihovo vrijeme proslo i da se sada sprema dominacija Nijemaca.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

thulkazal
Postovi: 2533
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la thulkazal » 24 apr 2013, 23:18

Od tog kloca nikad neće biti trenera ... nema on šta učiti kad nije veličina a Njemačka teško da će na osnovu njegovog znanja nešto osvojiti, prije će to biti zbog "slabosti" drugih repki ...

Volio bi da Jupp preuzme Njemačku jer je to zaslužio ...

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Neutral » 30 apr 2013, 20:02

Nevjerovatno da je stručnjak gurao polovnjake tioa Podolski a na klupi mu Gotze i Reus te Schurrle. I sada mi nije jasno kako mu otkaz nisu dali :roll:


I da ponovim po 100 put. Genijalac stavio u ključnoj utakmici Ozila na krilo, bravo nesposobnjakoviću.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 02 maj 2013, 01:00

Internacionalna titula u klubskom fudbalu stiže u Njemačku. E sad titulu mora uzeti i Elf i ne sumnjam aBd da će to biti uskoro. Ipak su Nijemci 40-50 godina bili ispred Španaca na reprezentativnom nivou, a Španci su ispred od te 2008. godine. Vrijeme je da se stvari opet vrate fino na staro i da imamo fino odnose i relacije koji su dugo vladali.... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la M4kaveli » 02 maj 2013, 01:04

effe_sa je napisao/la:Internacionalna titula u klubskom fudbalu stiže u Njemačku. E sad titulu mora uzeti i Elf i ne sumnjam aBd da će to biti uskoro. Ipak su Nijemci 40-50 godina bili ispred Španaca na reprezentativnom nivou, a Španci su ispred od te 2008. godine. Vrijeme je da se stvari opet vrate fino na staro i da imamo fino odnose i relacije koji su dugo vladali.... :)
Pa nije na klupi Spanije Tito nego Del Bosque ..
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 02 maj 2013, 01:08

M4kaveli je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:Internacionalna titula u klubskom fudbalu stiže u Njemačku. E sad titulu mora uzeti i Elf i ne sumnjam aBd da će to biti uskoro. Ipak su Nijemci 40-50 godina bili ispred Španaca na reprezentativnom nivou, a Španci su ispred od te 2008. godine. Vrijeme je da se stvari opet vrate fino na staro i da imamo fino odnose i relacije koji su dugo vladali.... :)
Pa nije na klupi Spanije Tito nego Del Bosque ..
Neće ni to uskoro igrat veliku ulogu.... :) A i Del Bosque je znao izgubit od Nijemaca - Bayern, 2001. godine.
A Loew ako šta zahebe u budućnosti, doći će novi selektor i onda Elf ide u pohod... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.