Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 10 apr 2019, 20:27

:thumbup: :thumbup:

Do 2022!
Bevor Borussia nun den Zuschlag bekam, war Rose bereits heiß umworben. RB Leipzig war vor etwa einem Jahr der erste Interessent, die TSG Hoffenheim war der nächste Klub, der ihn angeblich verpflichten wollte, es folgten Schalke 04 und der VfL Wolfsburg. Doch nun hat Rose Borussia sein Ja-Wort gegeben. „Marco Rose hat in Salzburg in den vergangenen sechs Jahren hervorragende Arbeit geleistet und wir freuen uns, dass er ab der kommenden Saison bei uns sein wird“, sagt Eberl.

Sto je jos jako vazno sa sobom dovodi pomocnike Rene Marica i Zicklera, te kondicijskog trenera.
Za Zicklera pretpostavljam svi znaju, a Marić je autor popularnog fudbalsko-taktičkog portala spielverlagerung.com
Evo i jednog interesantnog članka o njemu : https://www.profil.at/gesellschaft/fuss ... s-10673292


Eberl je ovdje sve odlično napravio, sa Heckongom očigledno nema željenog iskoraka, sa Roseom će se probati to postići. Svakako da rizik postoji ali vlada neki optimizam ... Šansa za ugrabiti ovakav trenerski potencijal se ne pruža često, tako da je odluka da se napravi ovakav rez po meni itekako opravdana.

Navodno Eberl želi postaviti novog sportskog direktora (Mislitant, Schroder ili Boldt), dok će on preuzeti novu funkciju, nešto ala Watzke&Zorc ...
Agieren statt reagieren

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la phily » 10 apr 2019, 20:37

Rose je po meni pravi izbor za Gladbach :thumbup:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 11 maj 2019, 19:36

evropska liga osigurana što je super rezultat, a još smo i u igri za LŠ

neshvatljivo mi je da se drmić nije više koristio ove sezone ...
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 13 maj 2019, 22:46

Dolazi Ihlas Bebou iz Hannovera
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 16 maj 2019, 09:04

Pale_Companion je napisao/la:Dolazi Ihlas Bebou iz Hannovera
Ipak ode u Hoffenheim
Agieren statt reagieren

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 16 maj 2019, 09:11

Neka ga tamo, nać će se i puno bolji igrač za Gladbach opce ne sumnjam.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 21 jun 2019, 20:52

Potpisan Stefan Lainer iz Salzburga a izgleda da bi i Embolo mogao ubrzo.
Agieren statt reagieren

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 22 jun 2019, 16:07

I Leandro Trossard bi mogao i to bi bio vrlo dobar prijelazni rok.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17792
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Omerbavarac » 24 jun 2019, 11:00

45 miliona za Emboloa je prenapuhana cijena i sumnjam da ce Eberl dati taj novac iako se stvar cini kao gotovo zavrsena.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 24 jun 2019, 11:51

Ako su ga platilo 45 mil to je bas mnogo mada isto mislim ako ga zaobidju povrede da moze biti puno bolji nego u schalkeu i da bi mogao postati top pojacanje ....sad sa njim i jos par pojacanja izgleda da bi i bmg mogla da se bori za ligu prvaka

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 24 jun 2019, 12:02

Embolo kad je zdrav i u formi a nazalost to je u zadnje vrijeme bila rijetkost, je stroj od igraca i sigurno da moze Gladbachu biti strasno pojacanje,cijena jest napuhana sta jest jest.

Jak ce biti Gladbach slj sezone u to opce ne sumnjam.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 24 jun 2019, 18:37

Kakvih crnih 45 mil , toliki je možda cjelokupan budžet za ovo ljeto.

Ako i dođe do ovoga transfera, mislim da neće preći 20 mil (sa bonusima).

Embolo je veliki potencijal , ali puno povreda ozbiljnih je stopirao njegov razvoj i puno je tu rizika u igri . Zato i cijena ne bi trebala biti paprena. Embolo u svakom slučaju želi napustiti plavce, dok njima s druge strane treba novac za rekonstrukciju ekipe .
Agieren statt reagieren

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 25 jun 2019, 15:23

Koliko ce za Drmica Norvich platiti :?:

Ako Embolo bude zdrav, onda je on ogroman upgrade u odnosu na Drmica sa klupe :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 25 jun 2019, 20:32

kraljttbvb je napisao/la:Koliko ce za Drmica Norvich platiti :?:
Ništa, free transfer ugovor istekao, Gladbach nije htio produžiti. Drmić je bio sa 3 mil godišnje jedan od najplaćenijih igrača
Agieren statt reagieren

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la effe_sa » 25 jun 2019, 20:54

@Pale, nisam ja baš siguran da će te vi ispod 25-30 miliona dobiti Embola. Samo ne znam ni što se baš Schalke s ovim zahtjevima od 40 toliko pruža kroz prozor, jer ne znam baš da ima još zainteresovanih klubova. Da li mudro igraju pokera, vidjet ćemo...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 26 jun 2019, 13:24

effe_sa je napisao/la:@Pale, nisam ja baš siguran da će te vi ispod 25-30 miliona dobiti Embola. Samo ne znam ni što se baš Schalke s ovim zahtjevima od 40 toliko pruža kroz prozor, jer ne znam baš da ima još zainteresovanih klubova. Da li mudro igraju pokera, vidjet ćemo...
Evo pišu danas svi relevantni njemački mediji da je transfer blizu realizacije i da je cifra kako sam i pretpostavio, oko 15 mil + bonusi ;)

Navodno je i Marcus Thuram jako blizu potpisa :thumbup:
Agieren statt reagieren

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Zdena04 » 27 jun 2019, 05:50

:pray: jaoo koliko pohvala za Embola. Pa to nije vidjeno na ovom forumu otkako je dosao u Bundesligu.

A fino je vidjeti kako se i dalje vjeruje raznim ciframa koje se pojave, pogotovo ako to ukazuje na nesposobnost Schalkea (ono..uvijek neki deficit, uvijek neki poslovni minus).

Hej, neka svako vjeruje u ono sto mu godi njegovoj duši i zadovoljava njegove prohtjeve.

Breel je jako fin igrac i covjek i vjerujem da ce mu uveliko pogodovati jedna mirna sredina bez pritiska i krupnih ocekivanja kao sto je M'Gladbach.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 27 jun 2019, 12:20

Zdena04 je napisao/la::pray: jaoo koliko pohvala za Embola. Pa to nije vidjeno na ovom forumu otkako je dosao u Bundesligu.

A fino je vidjeti kako se i dalje vjeruje raznim ciframa koje se pojave, pogotovo ako to ukazuje na nesposobnost Schalkea (ono..uvijek neki deficit, uvijek neki poslovni minus).

Hej, neka svako vjeruje u ono sto mu godi njegovoj duši i zadovoljava njegove prohtjeve.

Breel je jako fin igrac i covjek i vjerujem da ce mu uveliko pogodovati jedna mirna sredina bez pritiska i krupnih ocekivanja kao sto je M'Gladbach.
Zdena, meni je Embolo rizik. Svakako da može biti pogodak ako prođe bez ozljeda i ako ga Rose iskoristi kako treba, ali može otići i na drugu stranu ...

A što se cifri tiče stojim iza onoga što pišem jer znam način rada Eberla i koje su mu mogućnosti. Evo Bild sinoć piše da je na kraju plaćeno 10 mil i kroz bonuse može doći do 16 mil :

https://www.bild.de/sport/fussball/fuss ... .bild.html

Kako god, transfer sa svim bonusima neće preći 20 mil u to sam ubijeđen, samo može biti manje od toga. E sad zašto su iz Schalkea pristali na tu cifru to samo nebo zna...
Agieren statt reagieren

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Zdena04 » 27 jun 2019, 13:01

Radi se o ciframa tj. mnozini. Bilo je 25 pa 20 pa se spominjala klauzula od 45. Neki dan 15 pa 17 a evo danas samo 10 miliona. To su stvari koje Mi ne mozemo znati sve dok (ako) klubovi ne objave zvanicne brojke.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 27 jun 2019, 22:29

I kad klubovi objave zvanicne brojke, ako se tebi ne bude svidjala cifra, ti nećeš vjerovati.

Uvijek zakinuti Zdena :roll: :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.