Bayern vs. BVB

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Karlo » 04 mar 2016, 19:31

KayserSose@ buraz moglu racunti na tvoje saveznistvo u slucaju napada mafijaskij uljeza ,kada bude trebalo braniti cast BL i njen.klubova :mrgreen:
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Klopp » 04 mar 2016, 19:37

kraljttbvb je napisao/la:
KayserSose je napisao/la:Razmišljam si ja šta bih izabrao da mi netko ponudi da biram da BVB ove sezone osvoji ili EL ili BL. Bila bi to **** dilema. Ili biti ispred Bayerna u BL ili osvojiti jedini veliki trofej koji nam fali. Natruhe dušebrižništva za BL u meni bi se pak zapitale da li bi za BL bilo bolje da očuvamo tradiciju da nitko ne osvaja BL 3x u nizu ili da postanemo prvi Bundesligaš koji nije Bayern sa nekom Eurotitulom nakon daleke 1997. godine.
Kakva dilema - LE nam, fali, ona je prioritet :cool:
Kako kome, ja bih se sad odrekao i LE i kupa samo da se uzme titula. To bi bio samar Bayernu da se ne bi oporavili za tri godine :D
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Karlo » 04 mar 2016, 19:50

Klopp je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:
KayserSose je napisao/la:Razmišljam si ja šta bih izabrao da mi netko ponudi da biram da BVB ove sezone osvoji ili EL ili BL. Bila bi to **** dilema. Ili biti ispred Bayerna u BL ili osvojiti jedini veliki trofej koji nam fali. Natruhe dušebrižništva za BL u meni bi se pak zapitale da li bi za BL bilo bolje da očuvamo tradiciju da nitko ne osvaja BL 3x u nizu ili da postanemo prvi Bundesligaš koji nije Bayern sa nekom Eurotitulom nakon daleke 1997. godine.
Kakva dilema - LE nam, fali, ona je prioritet :cool:
Kako kome, ja bih se sad odrekao i LE i kupa samo da se uzme titula. To bi bio samar Bayernu da se ne bi oporavili za tri godine :D
vidite domuzari sto se tice titule Bl ma nece mi biti krivo i ako kojim slucajem ispusimo ,ako nista bar cemo opet sledece sezone preorati BL :mrgreen: ,ali samo da ove sezone u milanu dignemo pehar prvaka evrope :cool:
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
Rajaz
Postovi: 13370
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Rajaz » 04 mar 2016, 21:40

Klopp je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:
KayserSose je napisao/la:Razmišljam si ja šta bih izabrao da mi netko ponudi da biram da BVB ove sezone osvoji ili EL ili BL. Bila bi to **** dilema. Ili biti ispred Bayerna u BL ili osvojiti jedini veliki trofej koji nam fali. Natruhe dušebrižništva za BL u meni bi se pak zapitale da li bi za BL bilo bolje da očuvamo tradiciju da nitko ne osvaja BL 3x u nizu ili da postanemo prvi Bundesligaš koji nije Bayern sa nekom Eurotitulom nakon daleke 1997. godine.
Kakva dilema - LE nam, fali, ona je prioritet :cool:
Kako kome, ja bih se sad odrekao i LE i kupa samo da se uzme titula. To bi bio samar Bayernu da se ne bi oporavili za tri godine :D
Polako momci,
Bayern sigurno uzima ligu ove godine, Guardiola je tu.

Ipak već sljedeće sezone ste favoriti kada na klupu Bayerna sjedne čovjek koji je u 20 godina karijere osvojio ukupno 3 lige.

Biće zanimljivo vidjeti kako Tuchel šamara talijansku neznalicu sa 3 puta jeftinijom ekipom :kafa:

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Desperado09 » 04 mar 2016, 22:18

Itekako mislim da imamo dobre šanse da dobijemo sutrašnji meč i da se približimo na 2 boda Baurenu. :zviz:

Neko reče da je gledao zadnje tri tekme BVBa i da nije impresioniran. Vrlo je bitno znati da se u tim zadnjim utakmicama pravila rotacija na 7-8 pozicija u timu tako da i nije trebalo očekivati neki atomski fudbal. Sutra pak očekujem najjači tim s izuzetkom Sokratisa kojeg će mijenjati vjerovatno Bender. I Bauern ima problema sa povredama u odbrani i tu vidim veliku šansu za BVB.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la effe_sa » 05 mar 2016, 11:50

slika

slika

slika

slika

slika

[youtube][/youtube]

Samo malo podsjećanje i samo mali dio historiju ovog velikog klasika. Ovo je samo mali dijelić ludila, emocija , borbe i spektakla koji je ovaj duel pružio u prošlosti.

Može li danas još bolje, spektakularnije, luđe???

GIGANTENDUEL, GIPFELTREFFEN, GROSSES TOPSPIEL....
Sudar divova i jedan od najvećih prvenstvenih derbija i klasika u Evropi je pred nama.

Ova dva tima u posljednjih dvadesetak godina, nema kakve duele nisu vodili i svi su dueli bili žestoki. Najviše duela u borbi za titulu, par duela u glavnim utakmicama DFB-Pokal-a, 2 ogromna duela u Ligi prvaka (1998. četvrtfinale, 2013. finale). Oba tima osvajala evropska takmičenja, oba osvajala najprestižnije takmičenje Ligu prvaka (Bayern svakako više :) ), susret u kojem drugoplasirani dočekuje prvoplasiranog, sve su to sjajne pretpostavke za veliki duel i sve to čini ovaj duel ogromnim.... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 6106
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la NYKnicks Fan » 05 mar 2016, 12:03

1-3 Lewat, Tomica iArjen

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Karlo » 05 mar 2016, 13:32

:cool: ma bibery ubada sto posto
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la KayserSose » 05 mar 2016, 15:52

Hoće najskuplji Juda svjetskog nogometa biti bar na klupi? :yawn:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la adnan24 » 05 mar 2016, 20:37

Generalno dobra utakmica,mnogo bolja nego rezultat pokazuje. Bayern je bio bolji ali nemam osjecaj da im je falilo srece vec danas jednostavno nisu znali dati gol...Muller i posebno Costa su morali bolje kod svojih prilika,kao i Reus na drugoj strani.Jedino je Vidal zasluzio gol sa onom preckom iako je i to Burki odbranio.

Generalno se vidi da je Bayern bolja ekipa(kolumbo) ali ja sam zadovoljan kako Tuchel postepeno napreduje i dize ekipu...

P..S Lewa nesto malo aktivniji od Gotzea danas :wave:

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la coelho41 » 05 mar 2016, 20:43

adnan24 je napisao/la:P..S Lewa nesto malo aktivniji od Gotzea danas :wave:
i od čitave ekipe Dortmunda :lol:

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la Klare » 05 mar 2016, 20:44

adnan24 je napisao/la:Lewa nesto malo aktivniji od Gotzea danas :wave:
Ma kakav on, toga se što prije riješiti, prvo karakter jedna nuletina, a onda i igrački to sve sumnjivo dođe. Ali ovaj karakter to je bitnije.

Iskreno ja mislim da je bila loša predstava, prvo pol hajde i može proći, ali drugo sramota za derbi i Njemački nogomet. Mlako, neambiciozno, sporo, ma ništa.

Avatar
JoseeMourinho
Postovi: 1636
Pridružen/a: 14 apr 2015, 03:55
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la JoseeMourinho » 05 mar 2016, 20:44

Super tekma a ono 0-0, ali visok tempo cijelu tek mu svaka čast za obje ekipe samo su golovo falili, ali eto i ovako je super je bilo gledat :clap:

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la adnan24 » 05 mar 2016, 20:56

coelho41 je napisao/la: i od čitave ekipe Dortmunda :lol:
Sta bi bilo tek da smo imali bar jednog raspolozenog...3-0 :tralala:
Klare je napisao/la:[ Mlako, neambiciozno, sporo, ma ništa.
Znaci da je Pep dobio bitku...

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la coelho41 » 05 mar 2016, 21:46

adnan24 je napisao/la:
coelho41 je napisao/la: i od čitave ekipe Dortmunda :lol:
Sta bi bilo tek da smo imali bar jednog raspolozenog...3-0 :tralala:
misliš bar jednog kvalitetnog :zviz:

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la muamerc » 06 mar 2016, 01:34

Klare je napisao/la:
adnan24 je napisao/la:Lewa nesto malo aktivniji od Gotzea danas :wave:
Ma kakav on, toga se što prije riješiti, prvo karakter jedna nuletina, a onda i igrački to sve sumnjivo dođe. Ali ovaj karakter to je bitnije.

Iskreno ja mislim da je bila loša predstava, prvo pol hajde i može proći, ali drugo sramota za derbi i Njemački nogomet. Mlako, neambiciozno, sporo, ma ništa.
Ova tekma je suhi kvalitet. Ranga 1/4 finale LPa. Sta je trebalo da bude, 6-4? Odlicna tekma.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la effe_sa » 06 mar 2016, 11:30

Utakmica je bila dosta dobra, iako je bila bez golova. Taktički dobra, obje ekipe tehnički potkovane, što se u skoro svakom trenutku vidjelo, svaka akcija je pripremana odlično, struktuirana igra, igra koja ima i glavu i rep. Sve je dobro bilo posloženo, pa onda i nije bilo toliko šansi. Iako par dobrih prilika je bilo s obje strane, ipak više na strani Bayerna.

Inače jedino razočarenje je što je možda nakon duže vremena ovaj derbi, klasik imao najmanje emocija i onih žestokih emotivnih duela (možda sam ovja put i previše očekivao, ko zna :D ). Generalno jeste i dobro što u ovim duelima nema kao u nekim drugim duelima slične vrste, u drugim ligama: padanja, valjanja i glumatanja. Igra se muški i pažnja je usmjerena na igru, na fudbal. Ipak, emocije i žestoki dueli su uvijek bili sastavni dio duela između Bayerna i Dortmunda, pa bi čak mogli reći da je nekako prošlo i miroljubivo.

A svakako visok tempo igre sa sjajnim tehničkim elementima je za svaku pohvalu. :thumbup:
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
BavaracZenica
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 dec 2011, 18:26
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la BavaracZenica » 20 apr 2016, 23:13

Da ozivimo temu, finale DFB Pokal... Bayern Dortmund !! Ozezii !!
FC Bayern !!!!!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la kraljttbvb » 21 apr 2016, 14:16

Inace ekipe su do finala imale dva razlicita puta.

U jednom polufinalu sudija ponistava cist gol i sudi nepostojeci penal, u drugom ekipa pokazuje da se i bez sudije moze maznuti protivnik :cool:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 6106
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Bayern vs. BVB

Post Postao/la NYKnicks Fan » 21 apr 2016, 14:18

kraljttbvb je napisao/la:Inace ekipe su do finala imale dva razlicita puta.

U jednom polufinalu sudija ponistava cist gol i sudi nepostojeci penal, u drugom ekipa pokazuje da se i bez sudije moze maznuti protivnik :cool:
donji ste opet u finalu :thumbup:

treble ove godine ide ;)

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.