Ligue 1

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Može li ekipa Nice izdržati ovaj tempo i plasirati se u Ligu Prvaka?

1. Da
42
53%
2. Ne
38
48%
 
Ukupno glasova: 80

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Amsterdam1312 » 28 sep 2016, 09:32

Kakva je ovo ekipa bila, što sam gotivio Bakayoka ko dijete tada..

slika

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Feldmarschall » 04 okt 2016, 08:28

Favre dobro gura s Nicom. Vodeći na tabeli, neporaženi nakon osam kola. Mogli bi se ugurati među prva tri na kraju.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17783
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la akisarajevo92 » 23 okt 2016, 22:41

Marseille zasluzeno osvojio bod u Parizu :kafa:

slika
Don't believe the hype.

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Manuel » 23 okt 2016, 22:45

akisarajevo92 je napisao/la:Marseille zasluzeno osvojio bod u Parizu :kafa:

slika
IN RUDI WE TRUST :mrgreen: :kafa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Chinaglia » 24 okt 2016, 13:15



makar nogu nije slomio :mrgreen:

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Feldmarschall » 26 okt 2016, 08:33

On je najpodcjenjeniji trener na svijetu
DANAS su, više nego ikada u povijesti, trenerski superstarovi na razini ili čak iznad svojih najboljih vedeta u pogledu popularnosti.. Guardiola, Mourinho, Ancelotti, Simeone ili Klopp su redom imena koja su na ovaj ili onaj način zaludjela nogometnu scenu u proteklom desetljeću. Ipak, ima jedan tip koji na mala vrata radi strašan posao. Zove se Lucien Favre i danas je vjerojatno najpodcjenjeniji trener na svijetu.

Otac legende okončao karijeru

Rođeni Švicarac iz malenog sela u frankofonom području te zemlje tijekom igračke karijere bio je poprilično cijenjeni playmaker. 25 godina dugačka karijera u Lausannei, Xamaxu (istom onom s kojim će Ćiro 20 godina kasnije ispasti iz lige) i Servetteu doživjela je tek jednu internacionalnu sezonu, onu u francuskom Toulouseu. Malo preko 300 nastupa i 72 gola bili su dovoljni da ga poguraju u nacionalnu vrstu, a jedini pogodak tamo zabio je na svojem debiju post-cruijffovskoj Nizozemskoj. Iako će tek kao trener kod dijela javnosti zavrijediti bipolarnu dijagnozu, još je kao igrač bio jedan od najomraženijih cimera na gostovanjima. Razlog je bio vrlo jednostavan – konstantni razgovori i „pilanja“ sugovornika nogometom nastavili bi se dugo u noć, dok suigrač prisiljen to slušati ne bi klonuo snagom. Kasnije su brojni rekli da su baš u tim noćnim peripetijama uvidjeli zametak trenerske ingenioznosti. Karijeru je okončao nakon loma noge, a njegov krvnik bio je ni više nego manje Pierre-Albert Chapuisat, otac jedne od najslavnijih napadača u povijesti Borussije Dortmund, kluba s čijim će imenjakom doživjeti najveće laude svoje karijere.

Rani uspjesi

Nakon kratke karijere u omladinskim kategorijama lokalnih klubova, vodeća pozicija u akademiji Xamaxa koji je u to vrijeme bio smatran najboljim inkubatorom švicarskog nogometa lansirala ga je u vode u kojima i danas pliva. Prvo odredište bio mu je Yverdon-Sport, klub koji danas pleše na granici švicarske druge i treće lige, a pod njegovim je vodstvom u drugoj sezoni klub došao do prve lige, a godinu iza toga zamalo i osigurao europska natjecanja što je i danas najbolji klupski rezultat. Iduća postaja bile su nešto poznatije Servette, a uz osvojeni kup, klub je dobio i internacionalnu dimenziju izbacivši u Kupu UEFA-e tada renomiranije klubove poput Slavije Prag, Zaragoze i Herthe.

Ono najbolje tek je slijedilo, preuzevši Zurich najprije je osvojio kup protiv Luzerna, a sezonu iza toga okončao je 25-godišnju sušu naslova prvaka u jednoj od najuzbudljivijih završnica švicarskog nogometa. Basel , tada mnogo jači klub, predvođen našim Petrićem i Delgadom u napadu dočekao je Zurich s tri boda prednosti u posljednjem kolu lige. Dobro je počelo za goste kada je Keita doveo Zurich u vodstvo, ali Basel je bio bolji. I promašivao je, sve do 73. minute kada je Petrić sjajnim slobodnim udarcem vratio stvari na početak i svoju momčad opet u „živoj tablici“ gurnuo na prvo mjesto. Igrala se 93. minuta, a jedna naizgled kontrolirana situacija završila je centaršutom u Baselov šesnaesterac gdje je Rumunj Iulian Filipescu postavio nogu i donio svojoj ekipi naslov u nestvarno uzbudljivoj završnici. Zurichova tadašnja ekipa bila je najmlađa koja je osvojila švicarsko prvenstvo u posljednjih petnaest sezona, a Favre je svoje umijeće prepoznavanja mlađih igrača demonstrirao već tada, davši šansu golobradim mladićima poput Inlera, Džemailija i Raffaela. Iduća postaja morala je biti veća scena. A postoji li bolja liga za studioznog trenera od Bundeslige?

Boom u Berlinu

2008. je godina, Bayern se nalazi u krizi identiteta, svi tradicionalni njemački velikani su u tranzitnom razdoblju i berlinska Hertha, sa Šimunićem i Friedrichom u obrani, Pantelićem i Voronjinom u napadu i Favreom na klupi došla je u šansu osvojiti prvi naslov u klupskoj povijesti. U jednom trenutku čak i prvi na tablici, držali su se do pretposljednjeg kola kada su remijem sa Schalkeom dali Wolfsburgu prednost koju nije ispustio. I dok se javnost natjecala u pohvalama briljantnoj pripremi utakmica protiv Bayerna, a predsjednik nudio doživotan ugovor, Favre je neobjašnjivo brzo doživio totalni kolaps.

Odlazak Šimunića, Voronjina i Pantelića i jedan od najgorih startova u Bundesligu u klupskoj povijesti (šest poraza u prvih sedam kola) nagnali su ga da otiđe iz Berlina. I tada je bilo pitanje radi li se o ispravnoj odluci ili bježanju trenera koji se prvi put u životu našao u borbi za goli opstanak. I dok je Hertha bila sve samo ne financijski moćna u odnosu na ligaške rivale, otišao je u još manju sredinu. Nekoć veliku i slavnu, a posljednjih 20 godina apsolutno blijedu, Borussiu Mönchengladbach.

Remek djelo

Preuzevši ih na dnu ljestvice 12 kola prije kraja, prvu sezonu posvetio je kratkoročnom spašavanju, ali vrlo brzo nogometna je Europa vidjela jedan od najboljih proizvoda. Za razliku od ostatka Bundeslige koji su u to vrijeme postajali pioniri presing-nogometa poput Borussije Dortmund, Bayerna ili Leverkusena, Mönchengladbach je svoju igru orijentirao na tipičnom 4-4-2 zonskom bloku u sredini terena. Cilj je bio natjerati suparnika na bok s loptom, a onda ga s pripadajućim bekom, krilom i napadačem na toj strani pritisnuti i iskoristiti prazninu iza leđa suparničkom beku koji je uglavnom bio meta Favreovih zamki.

Klub je igrao najbolji kontraški nogomet u Europi, a već u drugoj sezoni senzacionalno je došao do četvrte pozicije i Lige prvaka, pritom pružajući šansu Marcu Reusu, Andreu Ter-Stegenu i Granitu Xhaki, igrače koji su vrlo brzo došli na vrh liste svih svjetskih skauta. Jednostavna i brza, dinamična i ofenzivna igra s puno protrčavanja i sitnih kombinacija plijenila je pažnju javnosti, a donosila plodove protiv kudikamo snažnijih sastava.

Za razliku od drugih klubova koji su riskirali i slijedili trendove, Favre je jednostavnim zakonom ponude i potražnje zaključio kako je pozicijski, zonski nogomet (jasno, u puno dinamičnijoj inačici od one tradicionalne) najbolji lijek za frenetično brzu Bundesligu. Veliki Zdenek Zeman, kada je po drugi put preuzeo Romu, a cijela Italija pričala o utakmicama koje završavaju 4:3, rekao je kako je samo jedan klub uzbudljiviji od Rome – to je, pogodili ste, Borussia Mönchengladbach.

Nakon dvostrukog petardiranja Bayerna u prvoj sezoni pod Her Juppom, stigla je i malo slabija druga u kojoj je klub završio tek kao osmi, ali već iduće sezone uslijedio je povratak u vrh Bundeslige i proboj u Ligu prvaka. U skupini smrti s Manchester Cityem, Juventusom i Sevillom ostali su bod iza Španjolaca koji će kao treći otići u Europsku ligu i ponovo ju osvojiti. Povremene kritike uzrokovane velikim očekivanjima koje je sam postavio, Favre nije podnosio najbolje. Nakon derbija s Kolnom u drugoj sezoni, odbio je izaći pred kamere zbog novinara koji je propitkivao odluku dovođenja Kramera, rekavši dotičnom kako pojma nema o nogometu. Ljubav s novinama je pukla, a pola godine nakon ovoga Kramer je započeo utakmicu za Njemačku u finalu Svjetskog prvenstva. Prodaja najboljih igrača, ozljede veterana i poraz na startu prošle sezone značio je i konačni rastanak s klubom od kojeg je učinio hit. Everton ga je htio, dugo otezao, ali njemu se nije dalo više čekati Godota. Nice, klub iz prekrasnog grada s bogatim kineskim vlasnikom, učinio mu se kao dobra ideja.

Povratak otpisanih

A ispala je kao još bolja. Nakon deset odigranih kola, Nice se nalazi na prvom mjestu tablice, s 4 boda ispred Monaca i 6 ispred Paris Sheik Germaina. Trijumfi u ogledima s Lyonom, Monacom i Marseilleom govore kako za vrhunski start nije zaslužan lagan raspored, već je Favre i u novoj epopeji izgradio izrazito funkcionalnu momčad, pritom prikazujući sposobnost prilagođavanja. Momčad najčešće igra u sustavu s tri braniča među kojima se nalazi i otpisani Dante, dok je najistureniji čovjek kralj svih otpisanih igrača Mario Balotelli, silno talentiran napadač čiji mentalni kapaciteti jednostavno odudaraju od potreba vrhunskog sporta. Dosad ga Favre nije imao straha zamijeniti ili staviti na klupu i zasad plutajuću minu u svlačionici uspješno drži na kursu najboljem za momčad, budući da Balotelli proživljava novu igračku mladost i nada se povratku među Azzurre.

Put do titule je težak, dugačak i trnovit, a Ligue 1 je i dalje liga PSG-a i ostatka. Ali idući put kada bacite pogled na ljestvicu i učini vam se da Nice radi dobar posao, znajte tko je arhitekt iza cijele priče. Lucien Favre, najpodcjenjeniji trener na svijetu.

Vice Karin

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Amsterdam1312 » 26 okt 2016, 10:32

Dobra priča, bit će teško do kraja, ali ako uspije držati Maria na povodcu mogli bi završiti u vrhu. Gledao sam par tekmi ove sezone i fakat su ozbiljna ekipa i igraju dobar nogomet. Btw. ima jedan premlad tip je li Plea kako kažu užasno podsjeća na Henrya mogao bi se ove sezone visoko lansirati u karijeri.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Rajaz » 26 okt 2016, 15:27


Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Pale_Companion » 30 okt 2016, 15:36

Favre nastavlja šamarati trenersku nejač po francuskoj ligi.

Ovaj gore text za Favrea od Vice **** je dosta dobar, ali i ima dosta grešaka, ponajviše u kronološkom smislu. Pritom mislim na njegov angažman u Borussiji.
Agieren statt reagieren

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Feldmarschall » 30 okt 2016, 15:40

Nije ni čudo, jedan od najboljih trenera koji je došao u francusku ligu.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Razbojnik » 30 okt 2016, 17:49

Balonja moze kad hoce, samo je pitanje kada ce mu nesto puknuti u glavi.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Feldmarschall » 31 okt 2016, 07:49

Pale_Companion je napisao/la:Pritom mislim na njegov angažman u Borussiji.
Možeš li objasniti šta se desilo prošle godine?

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Pale_Companion » 31 okt 2016, 17:21

Feldmarschall je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la:Pritom mislim na njegov angažman u Borussiji.
Možeš li objasniti šta se desilo prošle godine?

Pripreme su dobro prošle. Favre uvijek u predsezoni ima neke nove zamisli koje implementira i činilo se da je na dobrom putu...Redale su se pobijede na prijateljskim i igra je bila dosta dobra. Međutim, netom prije sezone dolazi do povreda nekoliko bitnih igrača za njegov sistem ( Stranzl, Dominguez, Johnson), a otišli su od bitnijih igrača Kramer i Kruse koji su kod Favrea bili ključni igrači, no činilo se na pripremama da se sa Stindlom, Dahoudom i Drmićem riješio njihov nedostatak...

Prva utakmica sezone je bila u kupu gdje lako odrađen posao kontra St. Paulia (1-4), ali uslijedio je težak poraz i prizemljenje na Westafalenu ( 4-0) gdje smo pali bez ispaljenog metka. Tu je Favre krenuo sa stoperskim dvojcem Christenesen - Scuhlz koji su oba tada imali 18 godina i to im je bio debi. Samopouzdanje je naglo bilo poljuljano a i Favre se počeo gubiti sa čestim promjenama taktike i startnih XI u narednim utakmicama . Jedan od većih problema je bio taj što nije mogao pronaći najefektivniju poziciju Stindla ( slao ga je na šesticu, u špic pa čak i na desno krilo), slijedeći problem je bio taj što nije na vrijeme i pravilno integrisao Drmića u igru i sistem a došao je kao najskuplje pojačanje tog ljeta i od njega se puno očekivalo, i još jedan problem je taj što nije dovoljno vjerovao Dahoudu da mu da šansu od prve minute...

Uslijedilo je još četiri vezana poraza u ligi (najboljniji onaj od HsV-a kući od 0-3, i poraz u derbiju od Kolna) te jedan u ligi prvaka na gostovanju Sevillu ( 3-0), te nakon toga Favre SAMOINICIJATIVNO podnosi neopozivu ostavku . Treba napomenuti da je tokom cijele te krize uprava stojala 100% iza njega, htjeli su da u svakome skučaju nastave dalje sa njim no Favre je osjetio da je problem nerješiv i da je za dobrobit kluba potrebno neko drugo riješenje, svježa krv i tu je priči bio kraj. Preuzima Schubert (kao privremeno riješenje) i u prvoj utakmici u 20. minuti protiv Augsburga Gladbach vodi 4-0. Dahoud i Christensen su mi igrali od prve minute, Stindl na osmici a treba i napomenuti da su se u toj utakmici vratili Domingez i Johnson (koji su ranije bilo kao što rekoh već povrijeđeni), i bili su u početnom sastavu.

Nešto se i pisalo o tome da je Favre doživio tkz. burnout sindrom, te da je njegovo zdravlje bilo dosta narušeno i to se također navelo kao jedan od razloga zašto je dao otkaz, jer sva ta situacija je dosta loše utjecala na Favrea kao jednog velikog fudbalskog fanatika i stručnjaka, jer jako teško mu je pala činjenica da njegove zamisli ne prolaze i da ne može da pronađe adekvatno riješenje nastalog problema... No o tome nikad se niko nije službeno očitovao tako da te informacije treba uzeti sa rezervom...


Eto, to je neko moje viđenje te situacije, ali mislim da sam dosta precizno ubo' u srž problematike :mrgreen: . No, neke jednostavne stvri imaju komplicirana riješenja, a važi i obratno, pogotovo kad je nogometu riječ.



Agieren statt reagieren

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Feldmarschall » 31 okt 2016, 18:37

U buduće ću te češće trzati pitanjima. :mrgreen:

Ja sam kroz prizmu Stindla vidio sve njegove probleme, koji po meni nikako nije mogao igrati jednu od šestica/osmica u 4-4-2. Došao je Schubert, prebacio ga u vrh napada i bum, ostalo je historija. Drugo, Drmić mi nikada nije legao, mišljenja sam kako nije mogao dati ono što Favre od napadača radi jer je previše krut s loptom u nogama i nema osjećaj za kretanje kao recimo najpodcjenjeniji napadač Bundeslige Mike Hanke ( :mrgreen: ).

Znao sam da je klub bio 100% iza njega i da je ostavka došla isključivo s njegove strane, međutim propustio sam taj dio o narušenom zdravlju.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Pale_Companion » 01 nov 2016, 00:38

Feldmarschall je napisao/la:U buduće ću te češće trzati pitanjima. :mrgreen:

Ja sam kroz prizmu Stindla vidio sve njegove probleme, koji po meni nikako nije mogao igrati jednu od šestica/osmica u 4-4-2. Došao je Schubert, prebacio ga u vrh napada i bum, ostalo je historija. Drugo, Drmić mi nikada nije legao, mišljenja sam kako nije mogao dati ono što Favre od napadača radi jer je previše krut s loptom u nogama i nema osjećaj za kretanje kao recimo najpodcjenjeniji napadač Bundeslige Mike Hanke ( :mrgreen: ).

Znao sam da je klub bio 100% iza njega i da je ostavka došla isključivo s njegove strane, međutim propustio sam taj dio o narušenom zdravlju.

Ne znam da li sam dobro shvatio, ali ako si ti gospon Vice, onda skidam kapu, jer guštam u čitanju negovih textova, analiza i generalno shvatanja fudbalske igre :thumbup:

Što se ostatka teksta tiče, u jednoj stvari se slažem, a to je legenda Mike Hanke :thumbup: , a u drugoj stvari ipak ne, mislim da Drmić ima dosta osobina da postane vrhunski špic, ona epizoda u Nurnbergu je na mene ostavila jak dojam i vjerujem da u odgovarajućem sistemu on ono može ponoviti. Dajmo mu još jednu šansu kad se oporavi ...

Dalje ne bih, jer ionako se previše otišlo u offtopic ;)
Agieren statt reagieren

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Amsterdam1312 » 05 nov 2016, 17:36

Vraća se Radamel u El Tigre formu..

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17783
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la akisarajevo92 » 05 nov 2016, 19:20

Kako je lud Monaco ove sezone, 6:2 vs Montpellier, 7:1 vs Metz, 6:0 vs Nancy :tokralju:
Don't believe the hype.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la KayserSose » 09 dec 2016, 08:35

Monte Carlo krije najubojitiju momčad Europe

FRANCUSKI prvoligaš iz Monte Carla ove sezone doživljava upravo nevjerojatni procvat, međutim nije riječ o nekakvom neviđenom bodovnom kontu, jer gotovo identičan broj bodova imaju i prvoplasirana Nica i trećeplasirani PSG, a nije ni riječ o nekakvom čudesnom nizu nepobjedivosti, s obzirom na to da su u prvih 16 kola ove sezone već upisali tri remija i dva poraza. Pitate se u čemu je njihova posebnost?
U posljednje četiri domaće utakmice postigli dva gola manje no cijele pretprošle sezone

Kneževi su posljednjih nekoliko mjeseci sinonim za ubojitost. Očituje se to postignutim pogocima, i to pogotovo na stadionu Luisa II. Naime, u prvih osam domaćih utakmica Monaco je postigao nevjerojatan 31 gol, što je prosjek od gotovo četiri po utakmici. Još je nestvarniji podatak kako su u posljednja četiri domaća dvoboja postigli 21 gol, odnosno prosječno više od pet po susretu

Interesantno je ove podatke usporediti s onim posljednjih godina, kako bi se vidjelo o kakvom je raritetu riječ. Dakle, prošle sezone Monaco je u 19 susreta kući postigao svega 30 golova, jedan manje no ove sezone u osam. Još gori bili su pretprošle sezone, kada su na Luisu II. Kneževi zabili samo 23 gola u 19 dvoboja, što je samo dva više no što su postigli u posljednje četiri domaće utakmice.

Trenutno u najboljim ligama Europe nitko nije ni blizu Monaca

Aktualnu sezonu na domaćem travnjaku otvorili su 2:2 remijem s Guingampom, nakon čega su uslijedile pobjede protiv PSG (3:1), Rennesa (3:0) te Angersa (2:1), a onda je početkom listopada, nakon 7:0 slavlja na gostovanju kod Metza krenula rijetko viđena serija. Prvo je na Luisu II. sa 6:2 stradao Montpellier, da bi dva tjedna kasnije sa 6:0 ispraćen Nancy. Marseille je imao sreće jer je primio samo četiri, dok je proteklog vikenda Bastia završila s pet komada u mreži.

Ako se pitate kakva je situacija u ostalim europskim ligama, onda morate znati da se nitko nije još ni približio Monaco, barem što se tiče sedam najjačih prvenstvenih natjecanja Starog Kontinenta. Primjerice, u Engleskoj je najviše golova kući postigla Chelsea, svega 20. Juventus je do sada zabio 23, a Real Madrid tek 16. Bayern je za sada na 18, Feyenoord na 20, Sporting na 17, belgijski Oostende na 24, a ruski Zenit na 22.

Najveće bogatstvo Kneževa: U strijelce se upisalo čak 13 igrača

No ono što je najveće bogatstvo aktualne momčadi Kneževa, jest podatak da je prvenstvene golove ove sezone postizalo čak 13 različitih igrača, a upravo je frapantan podatak da čak šest igrača Monaca u ovom trenutku ima najmanje četiri gola na kontu. Internu ljestvicu predvodi Guido Carillo sa šest, a slijede Germain, Fabinho, Lemar i Falcao s pet. Četiri je postigao Boschilla, tri Glick, a po dva Silva, Mbappe, i Traore.

Ukupno je Monaco ove sezone, što na domaćem što na gostujućem terenu u Le Championatu i Ligi prvaka zabio sjajnih 65 golova. Ovo je upravo sjajan doseg kada se zna da je tek početak prosinca i da je tek prošla nešto više od trećine natjecateljske sezone. Nema sumnje da će, ako nastave ovim ritmom, do sljedećeg ljeta oboriti sve rekorde francuskog, a možda i europskog nogometa.

Upitan rekord Lige koji već 56 godina drži FC Paris

Rekord La Ligue već više od pola stoljeća drži RC Paris, koji je u sezoni 1959./1960, zabio čudesnih 118 golova, odnosno 3.1 gola prosječno po susretu. Monaco je trenutno na 3.05 golova po utakmica pa bi Kneževi, ako nastave ovim ritmom, mogli možda i izjednačiti taj skor za koji su mnogi smatrali da ga više nitko nikada neće srušiti. Supermoćni PSG posljednjih je godina zabijao osamdesetak golova, a i kad je bio najluđi prošle sezone, zaustavio se na 102 zgoditka.

Nemojte misliti da je tajna Monacovih golijada nekakav razvikani avangardni mladi trener koji je nedavno preuzeo momčad i s njom počeo raditi čuda. Leonardo Jardim već je 15 godina u trenerskom poslu. Do 2009. je vodio niželigaše, a onda je preuzeo Beiru-Mar. Godinu dana bio je trener Brage, godinu grčkog Olympiakosa, a prije no što je preuzeo Monaco u ljeto 2014. vodio je lisabonski Sporting. Njegove momčadi nikada nisu postizale prosječno više od dva gola.

Ovosezonske domaće utakmice Monaca:

Guingamp 2:2
PSG 3:1
Rennes 3:0
Angers 2:1
Montpellier 6:2
Nancy 6:0
Marseille 4:0
Bastia 5:0
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Dex » 10 dec 2016, 18:57

Monaco nastavlja da rešeta protivnike :ljepota:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Francuska liga

Post Postao/la Chinaglia » 11 dec 2016, 21:39

1 pol (PSG 0-2 Nice)
dzaba vam novci, moji sinovci

sta ucini Emery s PSG-a, il su bili toliko ovisni o Zlatanu, s druge strane, Favre samara ligu :kafa:

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.