Paris Saint-Germain FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la SiamoNoi » 11 avg 2017, 16:59

Donnie Darko je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Ne kuzim ni ovo sa Neymarom kako je to dosao besplatno?Netko kupio igrača i poklonio ga klubu,prvi put čujem da se to moze i da je netko napravio?!
Neymar je bukvalno otkupio svoj ugovor. Otišao na vrata uprave Barcelone i dao im ček od 222 miliona eura koliko vrijedi njegova otkupna klauzula.

Tako da je kao slobodan igrač potpisao za PSG.
Prepostavljam sa katarskim novcima,al opet :tokralju:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 11 avg 2017, 17:04

Ma to ti je otprilike bilo "Nećemo te direktno kupiti od Barcelone, evo ti novac i idi otkupi sam sebe i poptiši za nas". Isto sranje samo drugo pakovanje, mada maherski odrađeno od strane PSG-a, mora se priznati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 17:09

SiamoNoi je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Ne kuzim ni ovo sa Neymarom kako je to dosao besplatno?Netko kupio igrača i poklonio ga klubu,prvi put čujem da se to moze i da je netko napravio?!
Neymar je bukvalno otkupio svoj ugovor. Otišao na vrata uprave Barcelone i dao im ček od 222 miliona eura koliko vrijedi njegova otkupna klauzula.

Tako da je kao slobodan igrač potpisao za PSG.
Prepostavljam sa katarskim novcima,al opet :tokralju:
Naravno. Novce je dobio da bude kao ambasador i prvo lice Svjetskog Prvenstva 2022.

Bilo bi fora da se Brazil ne plasira :mrgreen:
Raonffa je napisao/la:Ma to ti je otprilike bilo "Nećemo te direktno kupiti od Barcelone, evo ti novac i idi otkupi sam sebe i poptiši za nas". Isto sranje samo drugo pakovanje, mada maherski odrađeno od strane PSG-a, mora se priznati.
Pa naravno, to svi znaju, i ne mogu uraditi ništa povodom toga. Mislim na Barcelonu i La Ligu. Zato ovaj transfer i jeste genijalan :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 11 avg 2017, 17:13

Dobro je PSG sve ovo odigrao, al' vjerujem da je i Barci lakše kad pogledaju bankovni račun i novih 220 miliona na njemu :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Kawhi » 11 avg 2017, 17:16

Kad naprave sebi repku za SP ko sto su i u rukometu uradili. Igrace igraci PSGa za Katar na SPu. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 11 avg 2017, 17:20

Kawhi je napisao/la:Kad naprave sebi repku za SP ko sto su i u rukometu uradili. Igrace igraci PSGa za Katar na SPu. :mrgreen:
Vjeruj mi da mi to ne djeluje toliko nerealno, pogotovo što do tog SP-a ima još 5 godina, tamam da mogu napraviti još veći dar mar :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Finn » 11 avg 2017, 17:22

http://telesport.telegram.hr/analize/fi ... -je-mrtav/

Evo super tekst o FFP-u i zašto je ovo što je PSG uradio odlično za fudbal. I nipošto se ne može razmišljati o nekom salary capu, to u Evropi ne pali.
Problem je u tome što Financijski fair play ne samo da nije salary cap, već je gotovo njegova negacija. FFP je zapravo obrnuti salary cap, jer ne stvara vječnu mijenu nego drži situaciju istom. Salary cap ima dvojak cilj: zaštitu profita vlasnika te garanciju jednakosti šansi. Draft ga nadopunjujuje tako da se zapravo kažnjava uspjeh (pobjednik lige na draftu bira zadnji), a sve s ciljem stalne mijene i povećanja atraktivnosti. Da bi salary cap funkcionirao, uspostavljen je na jedinstvenom tržištu (svi klubovi su iz Sjeverne Amerike, a velikom većinom iz SAD-a), u monopolističkim uvjetima (nijedna od tih liga zapravo nema konkurenciju) te u zatvorenim ligama privatnog vlasništva (ne može se ispasti iz lige, a liga je u vlasništvu vlasnika klubova koji njom i upravljaju). Sve su to bitni i nužni uvjeti salary capa, bez kojih on postaje besmislen i neprovediv alat.
Uefa je FPP-om jedino omogućila da veliki klubovi s velikim armijama fanova postanu još veći i naprave procijep između sebe i ostalih. Onemogućila je sve potencijalne nove Abramoviče da naprave neke nove Chelseaje i pojačaju konkurenciju. Zacementirala je status quo. I zato je FFP zapravo obrnuti salary cap, jer ne stvara vječnu mijenu nego drži situaciju istom. Nema plime i oseke, nema niti valova. Samo mrtvo more. A nogomet je previše voljen diljem cijeloga svijeta s dodatnim mogućnostima monetizacije da bi trpio takvo stanje.
FFP prosto nije rješenje i treba ga ukinuti što prije.
Zadnja izmjena: Finn, dana/u 11 avg 2017, 17:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Kawhi » 11 avg 2017, 17:23

Raonffa je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Kad naprave sebi repku za SP ko sto su i u rukometu uradili. Igrace igraci PSGa za Katar na SPu. :mrgreen:
Vjeruj mi da mi to ne djeluje toliko nerealno, pogotovo što do tog SP-a ima još 5 godina, tamam da mogu napraviti još veći dar mar :mrgreen:
Previse su gordi da dozvole da prvenstvo kod njih prodje tako sto se nece boriti za dobar rezultat. Uvjeren sam da ce FIFA do tada izmisliti par novih pravila. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 11 avg 2017, 17:25

Kawhi je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Kad naprave sebi repku za SP ko sto su i u rukometu uradili. Igrace igraci PSGa za Katar na SPu. :mrgreen:
Vjeruj mi da mi to ne djeluje toliko nerealno, pogotovo što do tog SP-a ima još 5 godina, tamam da mogu napraviti još veći dar mar :mrgreen:
Previse su gordi da dozvole da prvenstvo kod njih prodje tako sto se nece boriti za dobar rezultat. Uvjeren sam da ce FIFA do tada izmisliti par novih pravila. :mrgreen:
Upravo tako, imaju još 5 godina da uvjere FIFA-u svojim milionima, i vjerujem da će uspjeti :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la andro234 » 11 avg 2017, 17:56

Finn je napisao/la:
FFP prosto nije rješenje i treba ga ukinuti što prije.
Dobar tekst potpuno se slazem s ovim.
Ovo sto radi PSG (prije Chelsea i City) je dobro za nogomet povecava konkurenciju, jedino sto ispasta je liga jer je preslaba u Engleskoj nikako ne mozes napraviti monopol a u Francuskoj ne vidim da ce neki klub biti prijetnja PSG pogotovo ako dovedu jos Kyliana.

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Finn » 11 avg 2017, 18:01

andro234 je napisao/la:
Finn je napisao/la:
FFP prosto nije rješenje i treba ga ukinuti što prije.
Dobar tekst potpuno se slazem s ovim.
Ovo sto radi PSG (prije Chelsea i City) je dobro za nogomet povecava konkurenciju, jedino sto ispasta je liga jer je preslaba u Engleskoj nikako ne mozes napraviti monopol a u Francuskoj ne vidim da ce neki klub biti prijetnja PSG pogotovo ako dovedu jos Kyliana.
To je to. Englezi imaju 5-6 vrhunskih ekipa, odmah je konkurencija veća, utakmice zanimljivije, sve to privlači masu, zbog čega je cijela liga na dobitku zbog TV prava. Očekujem da će i Talijani uskoro imati nešto slično, dok je u Bundesligi taj problem zbog pravila 50+1. Francuzi su još daleko od svega toga.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 18:07

andro234 je napisao/la:
Finn je napisao/la:
FFP prosto nije rješenje i treba ga ukinuti što prije.
Dobar tekst potpuno se slazem s ovim.
Ovo sto radi PSG (prije Chelsea i City) je dobro za nogomet povecava konkurenciju, jedino sto ispasta je liga jer je preslaba u Engleskoj nikako ne mozes napraviti monopol a u Francuskoj ne vidim da ce neki klub biti prijetnja PSG pogotovo ako dovedu jos Kyliana.
Oni trebaju dati sve od sebe da Monaco zadrži nivo koliko toliko. U jednu ruku možda će doprinijeti tome jer ko zna šta sve ovi mogu uraditi sa 150-180 miliona, ako dobro ulože mogu biti još jači, ali lagano se može desiti i da bace te pare u bunar i udalje se nekoliko klasa od Pariza.

Nikada tim koji praktično sam igra ligu neće osvojiti Ligu Prvaka. Nije slučajno što Bayern ne može meda otkad je Dortmund pao, čemu su oni direktno i značajno doprinijeli. Moraš imati zdravu konkurenciju u ligi da bi mogao odgovoriti na izazove u Ligi Prvaka. Ne možeš od ekipe koja je odigrala 40 prijateljskih utakmica u sezoni do tog trenutka očekivati da uzdrmaju špance u 1/4 finalu ili 1/2 finalu.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 18:27

Neymar konačno dobio certifikat iz Španije i moći će igrati već preksutra.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 sep 2017, 22:53

slika
slika

slika

caption this :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Osim13 » 08 sep 2017, 21:13

Ne moze ovo ovako yebi ga. Previse nagomilanih igraca u napadu a veznog reda nigdje. Emeri, koji ce ti klinac odbrana :mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Celtic
Postovi: 3329
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Celtic » 08 sep 2017, 21:35

Osim13 je napisao/la:Ne moze ovo ovako yebi ga. Previse nagomilanih igraca u napadu a veznog reda nigdje. Emeri, koji ce ti klinac odbrana :mrgreen:
Isto će im se desiti ko i sa Realom sa Ronaldom, Zidaneom, Owenom, Beckhamom i ostalim, ajd i manje ekipe će se pobjeđivati, nabijati gol razliku, ali ozbiljnija ekipa eto belaja, kad se sjetim jedna Zaragoza Reala nabije 6 - 1 u kupu :D

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 28 sep 2017, 00:01

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la coelho41 » 15 nov 2017, 18:58

slika

"Lukas Mura i Markinjos su dobili decu ove nedelje.
Pre tačno 9 meseci PSŽ je pobedio Barsu 4:0 i obojica su igrali.
Izgleda da nije Barsa jedina stradala te večeri."

:urnebes:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 dec 2017, 21:14

Kylian :bow:
Cavani :bow: :bow:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Rajaz » 20 dec 2017, 21:54

Treba reći da je ovaj Mbappe već sad ozbiljniji igrač nego što je Neymar ikad bio. Očekujemo da ganci uskoro bude i u njegovoj sjeni.

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.