Olympique Lyonnais

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 19 avg 2013, 18:18

Pozdrav Licha Lopez, drago mi je da ima jos simpatizera Lyona na forumu ;)

Inace, za sutrasnji mec sudija je Milorad Mažić iz Srbije. Mozda ce to biti Bisevac konekšn :mrgreen:
steta bi bilo da OL ne uspije se ugurati u ligu prvaka :|


Olympique Lyonnais - Real Sociedad, sutra u 20:45

slika
Volim te Željo!

Avatar
Damian
Postovi: 1258
Pridružen/a: 01 jul 2013, 09:42
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Damian » 19 avg 2013, 18:21

Mozda sam subjektivan, ali meni Lyon igra zasada najljepsi nogomet u Francuskoj.

Gledao sam obe njihove utakmice i bilo je to cisto uzivanje.
RIP CITY!

Dok dišem ja ću živjeti za Modree!

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 19 avg 2013, 18:38

hehe Lyon inace igra nogomet jedan od najljepsih u Evropi, jos kad skontas da su vecina tih igraca iz skole, iz omladinskih pogona, kako ne gotiviti takav klub. Samo da Pjanke ne ode :| inace, jedva cekam Lyon u ligi prvaka ponovo, nadam se da ce proci Sociedada.
Volim te Željo!

Licha Lopez
Postovi: 120
Pridružen/a: 02 mar 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Licha Lopez » 20 avg 2013, 11:49

Ovaj tim mladica je uigran odavno jer je Garde ranije trenirao mladi tim u kojem su bili Laca, Grenier, Umtiti, Benzia i ostali. Tako da sad samo nastavlja raditi sto je ranije zapoceo. Odlicno nam ide, uigrani smo, igramo brz direktan fudbal sto mi je jako drago a ne onaj mrtvacki Puelov fudbal. Gurkuf se vraca, ako nastavi ovako, odnosno ako se vrati u formu koju je imao u Bordou (covjek je bio *ebeni Zidane 8-) ) imamo realne sanse i za titulu, ne treba biti skroman ovaj tim moze mnogo, samo da nas povrede zaobidju jer imamo relativno tanku klupu. Gomis-a i Briand-a prodati za bilo kakve pare, njihove plate su ogromne i opterecavaju klubski budzet.
Veceras ce biti tesko, nezgodni su spanci. Prognoza 2-1 ili 1-0 za nas. Bilo bi dobro kada ne bi primili gol. Ako budu Gourcuff i Grener u elementu prolazak ne bi trebao doci u pitanje...

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Saurman » 20 avg 2013, 11:52

Lyon je blagi favorit više zbog iskustva nego zbog same kvalitete tima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

mcmanaman
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 feb 2013, 17:16
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la mcmanaman » 20 avg 2013, 14:11

Lyon je favorit mada ovaj Sociedad igra lijep nogomet..Ipak mislim da prolazi Lyon 8-)

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 20 avg 2013, 20:42

Hajmo Lavovi slika
Volim te Željo!

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 21 avg 2013, 02:57

cuvaj se Europa Ligo, stize Lyon :)

Sto se mene tice, neocekivano, Sociedad rutinski. Mlada ekipa Lyona ipak izgleda jos nije spremna za ligu prvaka. Loš performans pojedinaca Lyona je ucinio svoje. Kontra Sociedada odlična. Lavovi kao da su se prepali duela pred svojih 35.000 navijaca :|

slika
Volim te Željo!

Licha Lopez
Postovi: 120
Pridružen/a: 02 mar 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Licha Lopez » 21 avg 2013, 10:27

Fino su nas spustili na zemlju...Mada nije gotovo, Sociedad je dao golove koje vise nikad nece dati, znaci ono sto su probali to je iz ocaja pa ako pogode pogode i pogodili su. Imali su i stativu, dobri su bili, bolji od nas sinoc ali bolji od nas nisu.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Saurman » 21 avg 2013, 10:38

Priča za Lyon je završena, nadoknaditi dva gola zaostatka u gostima je previše i protiv mnogo slabijih ekipa od Sociedada.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Dex » 21 avg 2013, 12:32

slika
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la BIHfan » 21 avg 2013, 18:42

Dex je napisao/la:slika
:lol: :lol: :lol:
Bolje nek se poklopi usima, prosuo je bruku poena prosle sezone. Mogli smo sad lagano cekati mirno izvlacenje grupne faze.

Uglavnom smo spusteni na zemlju, Gourcuff opet pokazao da je u ova dva kola to bio samo obicni bljesak koji mu se znao desavati i ranije.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 21 avg 2013, 19:06

ma nemojte odma o isfurima, ljudi su bolji bili, tesko cemo nadoknaditi ovakvom igrom dva gola jednom Sociedadu ciji je nogomet sve ljepsi i ljepsi, imali su svoje prilike, iskoristili ih, mi nismo i zdravo. Nije sve tako crno, mozda se Lyon ipak nece brukati u Europa Ligi, sto za ovaj mladjahni tim i nije losa ideja ili plan.
Volim te Željo!

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Greivis » 21 avg 2013, 19:16

bijeligolub je napisao/la:ma nemojte odma o isfurima, ljudi su bolji bili, tesko cemo nadoknaditi ovakvom igrom dva gola jednom Sociedadu ciji je nogomet sve ljepsi i ljepsi, imali su svoje prilike, iskoristili ih, mi nismo i zdravo. Nije sve tako crno, mozda se Lyon ipak nece brukati u Europa Ligi, sto za ovaj mladjahni tim i nije losa ideja ili plan.
Europa Liga je glupost. Mladi igraci ce se samo djaba umarati. Najveci problem je sto su utakmice cetvrtkom.
Nije mi jasno zasto Umtiti nije igrao. Mislio sam da je spreman. Melbranqua godine ocigledno sustizu.
Steta zbog ispadanja. Veliki finansijski gubitak za klub, al Aulas je sam kriv za trenutno stanje.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
bijeligolub
Postovi: 192
Pridružen/a: 18 sep 2012, 18:42
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la bijeligolub » 21 avg 2013, 19:19

zbog finansija bas steta, odose pare za stadion, a prihod od lige prvaka ode u nepovrat, kako ce se snaci celni ljudi, pitanje je. Europa liga, hmm, nije bas glupost ya timove iy liga slicnih nasoj, pa i jacoj malo, dobra je i lova ko dogura recimo do polufinala, ali dosta navijaca ovo takmicenje maltene neinteresuje.
Volim te Željo!

Licha Lopez
Postovi: 120
Pridružen/a: 02 mar 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Licha Lopez » 21 avg 2013, 23:48

BIHfan je napisao/la:
Dex je napisao/la:slika
:lol: :lol: :lol:
Bolje nek se poklopi usima, prosuo je bruku poena prosle sezone. Mogli smo sad lagano cekati mirno izvlacenje grupne faze.

Uglavnom smo spusteni na zemlju, Gourcuff opet pokazao da je u ova dva kola to bio samo obicni bljesak koji mu se znao desavati i ranije.

Gourcuff je sasvim korektno odigrao za razliku od Grenier-a recimo, jedini je pokusavao kreirati nesto. Najveci promasaj je bio Malbranque, Umtiti je trebao biti na stoperu a Fofana u sredini. To je trebao probati Garde ali on se odlucio na nekakvo iskustvo koje Malbranque ima

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Neutral » 19 okt 2013, 00:16

Ne čudi me što je ovaj klub postao čisti prosjek. Prije su imali strašan tim, te su prodavali igrače po visokim cijenama, baš kao što to danas radi Porto.

Očigledno da je politika odigrala važnu ulogu kada su Pjanića ignorirali radi talenta iz Francuske, da bi ga na kraju "jeftino" prodali. Bravo mozgovi.

I koliko je bilo samo kritika naspram Miralemu da je polovnjak a momak hladno hejterima zadaje silent sign 8-)

Licha Lopez
Postovi: 120
Pridružen/a: 02 mar 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Licha Lopez » 24 okt 2013, 22:32

"Očigledno da je politika odigrala važnu ulogu kada su Pjanića ignorirali radi talenta iz Francuske, da bi ga na kraju "jeftino" prodali. Bravo mozgovi."

Ne razumijem sta si htio ovim reci....Pjanic je otisao za 11M eura, tada realno nije ni vredio vise. U lyonu je imao konkurenciju Gourcuffa i Greniera (Gourcuff nastavlja sa povredama, dok Grenier izrasta u odlicnog igraca i lidera ovog tima) i morao je neko otici, a posto su klubu trebalo ocajno pare, to je bio Pjanic koje je najvise vrijedio.
Lyon tom prodajom nije puno izgubio.....
Pohvalio bih konacno neku bijednu pobjedu protiv Rijeke, respekt Rijeci ali ovo se moralo dobiti 3-4 razlike, vidi se da je tim u ogromnom padu.
Do stadiona je ostalo 2 do 3 godine i tada opet krecemo ka vrhu a gdje cemo se naci tada veliko je pitanje.....

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 dec 2013, 17:53

Prelijepa asistencija Gourcuffa za gol Greniera na gostovanju Lorientu :)

slika
slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Olympique Lyonnais

Post Postao/la Kaunas » 22 dec 2013, 18:01

rio_Ferdy88 je napisao/la:Prelijepa asistencija Gourcuffa za gol Greniera na gostovanju Lorientu :)

slika
slika
auu bravo :!:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.