Paris Saint-Germain FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 14:22

Saurman je napisao/la:Ne može država sponzorisati klub a to radi Katar jer PSG nije vlasništvo jednog lica nego više njih i preko njihovih brojnih kompanija pumpaju milijarde u klub praktično nemaju ograničenje, Abramović izgleda ko siromah u poređnju s njima a kako i neće kad država stoji iza leđa.Ti ako misliš da je ovo normalno onda s tobom nije nešto u redu.

UEFA može stati u kraj al' ne sa novčanim kaznama jer to njih neće zaustaviti nego izbacivanjem iz evropskih takmičenja, pa kad ostanu bez CL onda neka igraju sa Dijonom vidjećemo onda hoće Neymar i njemu slični doći.
Ali zato giganti Njemačke industrije mogu imati dionice u Bayernu a ujedno i biti sponzori istog? I to je pumpanje para samo na malo drugačiji način.Zar nije Bayern skoro prodao neki mizeran postotak dionica za ogromne pare? Ispravi me i halali ako griješim. Uostalom ko ima pravo da nekome zabrani šta će da radi sa svojim novcem? Tamo neki dokazani i osuđeni kriminalac koji je izgnan iz svijeta fudbala?!
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Saurman » 11 avg 2017, 14:29

Ne može porediti Real i PSG već sam naveo kako PSG dolazi do novca.
Raonffa je napisao/la:Nije valjda da će i Mbappea dovesti? :shock:
Ne samo Mbappea nego razmišljaju da aktiviraju klauzulu i za Oblaka 100 mil.
Romagnoli13 je napisao/la:
Ali zato giganti Njemačke industrije mogu imati dionice u Bayernu a ujedno i biti sponzori istog? I to je pumpanje para samo na malo drugačiji način.Zar nije Bayern skoro prodao neki mizeran postotak dionica za ogromne pare? Ispravi me i halali ako griješim. Uostalom ko ima pravo da nekome zabrani šta će da radi sa svojim novcem? Tamo neki dokazani i osuđeni kriminalac koji je izgnan iz svijeta fudbala?!
Imati dionice i biti vlasnik 1/1 nije isto, ne vidim da su Arapi,Rusi,Kinezi vlasnici bundesligaša bar ne još dok god važi trenutno pravilo.Znao sam da će milanisti braniti ovaj sistem jer su im došli Kinezi pa ih malo podigili iz blata u kojem su bili godinama a u to isto blato ih je gurno još jedan milijarder.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 14:33

Saurman je napisao/la:Ne može porediti Real i PSG već sam naveo kako PSG dolazi do novca.
Raonffa je napisao/la:Nije valjda da će i Mbappea dovesti? :shock:
Ne samo Mbappea nego razmišljaju da aktiviraju klauzulu i za Oblaka 100 mil.
Romagnoli13 je napisao/la:
Ali zato giganti Njemačke industrije mogu imati dionice u Bayernu a ujedno i biti sponzori istog? I to je pumpanje para samo na malo drugačiji način.Zar nije Bayern skoro prodao neki mizeran postotak dionica za ogromne pare? Ispravi me i halali ako griješim. Uostalom ko ima pravo da nekome zabrani šta će da radi sa svojim novcem? Tamo neki dokazani i osuđeni kriminalac koji je izgnan iz svijeta fudbala?!
Imati dionice i biti vlasnik 1/1 nije isto, ne vidim da su Arapi,Rusi,Kinezi vlasnici bundesligaša bar ne još dok god važi trenutno pravilo.Znao sam da će milanisti braniti ovaj sistem jer su im došli Kinezi pa ih malo podigili iz blata u kojem su bili godinama a u to isto blato ih je gurno još jedan milijarder.
Ja sam uvijek bio za to da svako radi sa svojim novcem šta želi.Nije moje da se brinem o finansijama i tome kako će neko svoje pare da potroši.Što se mene tiče uvijek sam bio za to da Milan troši i dovodi kvalitetne igrače, ali ne baš da ih i preplaćuje ako već to nije krajnje potrebno.Štoviše Milan je potpuno druga priča, oni imaju 4 pune godine da poprave finansijsko stanje kluba, kao i da povećaju maksimalno prihode.Tako da je ovih 180M( a preći će debelo preko 200M) ovo ljeto, samo početak novog Milana.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Saurman » 11 avg 2017, 14:36

Upravo ovakav način poslovanja PSG i njemu sličnih doveo je tržište u rasulo pa se prosječni igrači moraju preplaćivati x3 iznad realne cijene.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 11 avg 2017, 14:40

Saurman je napisao/la:Upravo ovakav način poslovanja PSG i njemu sličnih doveo je tržište u rasulo pa se prosječni igrači moraju preplaćivati x3 iznad realne cijene.
Misliš kao kad je Bayern dao 80 miliona za Sanchesa? :hmmmmm:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 14:42

Ovaj način poslovanja je počeo još davno.Milan odnosno Berlusconi je od 2001-2003 potrošio debelo preko 300M.Danas je to vjerovatno jednako nekoj vrijednosti od 700M, tako da ništa novo se ne dešava.Po meni UEFA samo treba da ograniči cijene igrača ispod 23 godine recimo.Gdje taj igrač mora da ispuni određene uslove da bi vrijedio više od 80M npr.Odnosno da igrač mora odigrati određen broj mečeva za matični klub kako u domaćim takmičenjima pa tako i onim međunarodnim.Nešto na taj fazon uglavnom.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Saurman » 11 avg 2017, 14:43

IlCapitano je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Upravo ovakav način poslovanja PSG i njemu sličnih doveo je tržište u rasulo pa se prosječni igrači moraju preplaćivati x3 iznad realne cijene.
Misliš kao kad je Bayern dao 80 miliona za Sanchesa? :hmmmmm:
Bayern nije dao 80 mil.

Plaćen je 30 mil i dobili su još 5 mil nakon što je ispunio br utakmica 25.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 11 avg 2017, 14:47

Saurman je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Nije valjda da će i Mbappea dovesti? :shock:
Ne samo Mbappea nego razmišljaju da aktiviraju klauzulu i za Oblaka 100 mil.
Kakvi kauboji, samo me zanima gdje će ih sve natrpati na terenu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la sljivo » 11 avg 2017, 16:02

Ovo što PSG radi upravo treba fudbalu... iskoristiti hegelovski dijalektički pristup i tako osmisliti/dobiti bolji sistem vođenja transfer politike i plata za sve.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la SiamoNoi » 11 avg 2017, 16:15

Romagnoli13 je napisao/la:Po meni UEFA samo treba da ograniči cijene igrača ispod 23 godine recimo.Gdje taj igrač mora da ispuni određene uslove da bi vrijedio više od 80M npr.Odnosno da igrač mora odigrati određen broj mečeva za matični klub kako u domaćim takmičenjima pa tako i onim međunarodnim.Nešto na taj fazon uglavnom.
Ovo nema nikakvog smisla.

Mene jedino zanima gdje je nestao (imaginarni ili ne) FFP.Tj.šta PSG kao ima veće prihode od ovog što će sad potrošit?

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 16:22

SiamoNoi je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Po meni UEFA samo treba da ograniči cijene igrača ispod 23 godine recimo.Gdje taj igrač mora da ispuni određene uslove da bi vrijedio više od 80M npr.Odnosno da igrač mora odigrati određen broj mečeva za matični klub kako u domaćim takmičenjima pa tako i onim međunarodnim.Nešto na taj fazon uglavnom.
Ovo nema nikakvog smisla.

Mene jedino zanima gdje je nestao (imaginarni ili ne) FFP.Tj.šta PSG kao ima veće prihode od ovog što će sad potrošit?
PSG je u samom vrhu što se prihoda tiče(520M prošle godine).I sa novim ugovorom kojeg uskoro trebaju potpisati ta cifra se samo povećava.Mada odavno je jasno da je to kvazipravilo osuđeno na propast.Prije da će ga ukinuti nego ispraviti i promjeniti. Uostalom uvođenjem tog pravila nastao je veći jaz između siromašnih i bogatih.

slika

Dovoljno je vidjeti samo razliku u prihodima 2015 i 2016 i svima će biti jasno kako će se to nastavit i u narednim sezonama.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Feldmarschall » 11 avg 2017, 16:22

Da. Raskidaju ugovor sa Fly i Qatar Airways postaje novi sponzor kluba. FFP ne treba nikoga brinuti u njihovom slučaju.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la sljivo » 11 avg 2017, 16:26

O FFP nema smisla pričati ako igrač dođe džaba kao što je to Neymar uradio. I ako potroše pare vrijednost igrača koji su kupili kroz knjige razvodne na broj godina ugovora i tako onda opet, relativno, mogu raditi bez problema.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la SiamoNoi » 11 avg 2017, 16:27

Ne vidim onda gdje je problem s ovime.

A taj FFP istina treba ukinut.Tko ima neka plaća kad već ne mogu to uredit da na nešto liči.Jer ovo sad nema nikakvog smisla.
Romagnoli13 je napisao/la:Uostalom uvođenjem tog pravila nastao je veći jaz između siromašnih i bogatih.
Nastao je puno veći jaz i između super bogatih i bogatih,a kamoli ovo.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 11 avg 2017, 16:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 16:31

FFP je nepravdno pravilo, jer uvijek će jednom Real-u biti lakše povećati prihode sa 600M na 650M za samo godinu, nego recimo da jedan Dinamo poveća prihode sa 40M na 45M u istom periodu. I zato jedan bogataš teško da može biti kažnjen unatoč velikom trošenje, a siromašniji i manji klub će morati prihvatiti kaznu.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la SiamoNoi » 11 avg 2017, 16:33

Ne kuzim ni ovo sa Neymarom kako je to dosao besplatno?Netko kupio igrača i poklonio ga klubu,prvi put čujem da se to moze i da je netko napravio?!

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la sljivo » 11 avg 2017, 16:37

Ney otkupio sam sebe sa "svojim" parama i onda potpisao sa PSG. :)

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Kawhi » 11 avg 2017, 16:39

Romagnoli13 je napisao/la:Ovaj način poslovanja je počeo još davno.Milan odnosno Berlusconi je od 2001-2003 potrošio debelo preko 300M.Danas je to vjerovatno jednako nekoj vrijednosti od 700M, tako da ništa novo se ne dešava.Po meni UEFA samo treba da ograniči cijene igrača ispod 23 godine recimo.Gdje taj igrač mora da ispuni određene uslove da bi vrijedio više od 80M npr.Odnosno da igrač mora odigrati određen broj mečeva za matični klub kako u domaćim takmičenjima pa tako i onim međunarodnim.Nešto na taj fazon uglavnom.
Berlusconi i Perez su bili vizionari. Samo što je Perez na vrijeme shvatio da sportski dio priče treba prepustiti ljudima koji se razumiju u sport.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 16:39

SiamoNoi je napisao/la:Ne kuzim ni ovo sa Neymarom kako je to dosao besplatno?Netko kupio igrača i poklonio ga klubu,prvi put čujem da se to moze i da je netko napravio?!
Neymar je bukvalno otkupio svoj ugovor. Otišao na vrata uprave Barcelone i dao im ček od 222 miliona eura koliko vrijedi njegova otkupna klauzula.

Tako da je kao slobodan igrač potpisao za PSG.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 avg 2017, 16:42

Kawhi je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Ovaj način poslovanja je počeo još davno.Milan odnosno Berlusconi je od 2001-2003 potrošio debelo preko 300M.Danas je to vjerovatno jednako nekoj vrijednosti od 700M, tako da ništa novo se ne dešava.Po meni UEFA samo treba da ograniči cijene igrača ispod 23 godine recimo.Gdje taj igrač mora da ispuni određene uslove da bi vrijedio više od 80M npr.Odnosno da igrač mora odigrati određen broj mečeva za matični klub kako u domaćim takmičenjima pa tako i onim međunarodnim.Nešto na taj fazon uglavnom.
Berlusconi i Perez su bili vizionari. Samo što je Perez na vrijeme shvatio da sportski dio priče treba prepustiti ljudima koji se razumiju u sport.
Berlusconi je ispunio ono što je rekao kad je sa helikopterom sletio u Milanello 1986-e.Samo što ni on sam možda nije mogao ni zamisliti da će upravo on i biti taj koji će Milan dovesti na dno, a to je upravo uradio u zadnjih 5 godina svoje vladavine Milanom.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.