Paris Saint-Germain FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Han!$;Lfc
Postovi: 1582
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:38
Lokacija: Merseyside Red
Kontakt:

Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Han!$;Lfc » 30 jul 2011, 14:37

slika
Osnovan je 12. kolovoza 1970. godine u Parizu. Od 1974. godine pa do danas PSG igra u Prvoj francuskoj nogometnoj ligi (fra. Ligue 1). PSG je jedini klub koji je tako dugo u elitnom klupskom društvu francuskog nogometa. PSG svoje domaće utakice igra na stadionu "Park prinčeva" (Parc des Princes). Boje kluba su crvena i plava.
Stadion
slika

Parc des Princes ili Park Prinčeva, je stadion u Parizu, Francuska. Stadion je u početku bio "velodrome" (stadion za prateći biciklizam) i bio je na cilj utrke Tour de France od 1903. godine, sve do rušenja staze. Danas, Parc des Princes je nogometni stadion sa kapacitetom od 48,712 sjedala, a koristi ga Paris Saint-Germain (PSG). Bio je i nacionalni stadion do izgradnje Stade de Francea, koji je sagrađen za Svjetskog prvenstva u nogometu 1998. Stadion i teren pripada vlasniku, gradu Parizu. Ime stadiona, Park Prinčeva (Parc des Princes), je ujedno i ime okolnog područja iz 18. stoljeća, kada je ono bilo šuma kraljevske obitelji.
Dosadašnji uspjesi:

Osvajač francuskog Kupa (Coupe de France): 1982., 1983., 1993., 1995., 1998., 2004., 2006., 2010

Osvajač francuskog Liga-Kupa (Coupe de la Ligue): 1995., 1998., 2008.

Osvajač francuskog Super-Kupa (Trophée des Champions): 1995., 1998.

Prvak 2. francuske Lige (Ligue 2):
1971.

Kup pobjednika kupova (UEFA Cup Winners' Cup): 1996. (1997. bio finalist)

Intertoto kup (UEFA Intertoto Cup):
2001.

Oficijalna stranica kluba: http://www.psg.fr/fr/Saison/204002/Prochain-Match" onclick="window.open(this.href);return false;

Momčad sezone 2010/11
slika
Dolasci 2011: Pastore (Palermo, 43 miliona) Menez (Roma, 8), Sissoko (Juventus, 7), Biševac (Vallenciennes, 3,5), Sirigu (Palermo, 3), Gameiro (Lorient, 11), Matuidi (St. Etienne, 10).
YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Megamon » 30 jul 2011, 15:13

Sigurno jedan od najboljih klubova francuske svih vremena.Ove sezone dobili su novog vlasnika i primarni cilj im je osvajanje francuske lige.Sada imaju i live i dovodjenje igraca im nece biti problem.Igracki su dosta jaci nego prosle sezone.Pastore,Sissoko,Menez su sigurno igraci koji obecavaju borbu za sam vrh.

Trenutno PSG sad igra utakmicu protiv New Yorka na Emirates kupu pa eto taman prilike da vidimo ove nove igrace.
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Claus » 30 jul 2011, 15:33

Pastore došao u PSG za 43 miliona eura. Prije svega, moram pohvaliti igre Javiera u dresu Palerma, iako je failao (a nije ni imao puno šanse) u dresu Argentine. On, zajedno sa Sissokom i Menezom, čini ubojiti tandem u ofanzivi kluba iz Pariza. Ovo je idealna sezona za osvajanje šampionske titule. Bogati šeikovi su vlasnici kluba, novac više nije problem ovog pariškog diva - napredak je neminovnost.

Avatar
Interista di cuore
Postovi: 2961
Pridružen/a: 16 apr 2010, 13:45
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Interista di cuore » 30 jul 2011, 15:34

Kupe te Arapi i odma dobijes temu na ss.ba :lol: :lol: :lol:
I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.

Chi per l'Inter vive, non muore mai...

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Megamon » 30 jul 2011, 15:49

Lose prvo poluvrijeme PSG-a.Gube 1-0 a i iskreno nisu pruzili neku igru.Imali su jedan ozbiljniji sut koji je predstavljao najbolju priliku francuza.Sto se tice amerikanaa oni igraju na kontre i iskoristili su jednu gresku odbrane PSG-a i dali gol.Treba jos reci da Henry nije u sastavu amera.
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la effe_sa » 30 jul 2011, 15:53

samo ne kontam od kud sad odjednom paris saint germanu ovolike pare za dovođenje pastorea, ta me informacija sinoc iznenadila da ga baš oni dovode
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Sasha L.F.C.
Postovi: 1059
Pridružen/a: 24 okt 2010, 00:36
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Sasha L.F.C. » 30 jul 2011, 15:54

Otkad su ih preuzeli seici, bilo je samo pitanje vremena kad ce se otvoriti tema PSG ;)
1st Liverpool F.C.
2nd Celtic F.C.

Ammare
Postovi: 436
Pridružen/a: 04 avg 2010, 14:58
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Ammare » 30 jul 2011, 15:55

Interista di cuore je napisao/la:Kupe te Arapi i odma dobijes temu na ss.ba :lol: :lol: :lol:
Žalostno, presmiješno, jad. Sad će svi početi navijati i gotiviti PSG :roll: Biće ona priča "ma buraz ja navijam za PSG 10 godina"....
I Sissoko nije ofanzivni veznjak već defanzivni :(
Allez

Avatar
Sasha L.F.C.
Postovi: 1059
Pridružen/a: 24 okt 2010, 00:36
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Sasha L.F.C. » 30 jul 2011, 15:58

Ammare je napisao/la:
Interista di cuore je napisao/la:Kupe te Arapi i odma dobijes temu na ss.ba :lol: :lol: :lol:
Žalostno, presmiješno, jad. Sad će svi početi navijati i gotiviti PSG :roll: Biće ona priča "ma buraz ja navijam za PSG 10 godina"....
I Sissoko nije ofanzivni veznjak već defanzivni :(
Joj jeste u onom fazonu od svoje 5 god. sam navijac ovog kluba ma daj, ali sta ces tako to ide. :roll:
1st Liverpool F.C.
2nd Celtic F.C.

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Megamon » 30 jul 2011, 15:58

Ne navijam za PSG nego sam onako napisao neke stvari po temi i pisat cu i dalje ako ista opstane.

A glupost je pisati o seicima i novcu.Pa PSG je veliki klub bio i prije seika i ulaganja novca.Mozda zadnjih godina imaju krizu al' oni koji detaljno prate nogomet znaju kakva je velicina PSG.

A danas svi veliki evropski klubovi imaju bogate vlasnike kojima nije nikad problem novac,pa sto to nebi bio i PSG :?
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
KB-TM87
Postovi: 2270
Pridružen/a: 09 jul 2010, 14:51
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la KB-TM87 » 30 jul 2011, 16:17

Vidim, ljubomora je počela, a sezone i haranje još nije počelo. :twisted:
Željezničar - kult glavnog grada

I nostri cuori non finiranno mai di battere - Forza Lazio!

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 16:25

Jah, a vi ste svi redom još u porodilištu postali navijači L'poola, Arsenala, Juventusa...
Što ne mogu supe na viljušku..
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
ThE_mAnIaCs_1987
Postovi: 3844
Pridružen/a: 31 jan 2010, 11:01
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la ThE_mAnIaCs_1987 » 30 jul 2011, 16:27

Dok su Vaha i Ronaldinho bili tu i kad su igrali LP, tad sam ih simpatisao, u zadnje vrijeme je to bilo sve manje i manje, vjerovatno zbog nedostatka kvalitete, sad bih opet mogao poceti ih simpatisati, razlog su seici naravno :mrgreen:
Za zivot cijeli!

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Puma » 30 jul 2011, 16:30

Bit ce mi dusa gledati kad Marseille proslavi titulu, jer nadam se da ce ipak fudbal pobijediti ;)
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la don_burza » 30 jul 2011, 16:32

ja sam na PES na Become a Legend igro cijelu karijeru u PSG !!! 20 sezona :D
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Han!$;Lfc
Postovi: 1582
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:38
Lokacija: Merseyside Red
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Han!$;Lfc » 30 jul 2011, 16:35

don_burza je napisao/la:ja sam na PES na Become a Legend igro cijelu karijeru u PSG !!! 20 sezona :D
Znači, već 20 virtualnih godina navijaš za PSG ? :)
YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
KB-TM87
Postovi: 2270
Pridružen/a: 09 jul 2010, 14:51
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la KB-TM87 » 30 jul 2011, 16:36

Kakvog je PSG imao strijelca, Pedroooo Pauletaaa ! 8-)
Željezničar - kult glavnog grada

I nostri cuori non finiranno mai di battere - Forza Lazio!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Monolog » 30 jul 2011, 16:37

Izgleda da PSG prije nije ni postojao, sudeći po postovima pojedinaca. Pa nisu šeici kupili klub koji nikada nije igr'o u Ligue 1, već klub iz glavnog grada; klub sa tradicijom, no klub koji je u posljednjih 5-6 godina bio u finansijskim problemima i zbog toga nisu mogli biti u samom vrhu francuskog prvenstva. Ove godine bi mogli biti favoriti broj jedan za osvajanje prvenstva (barem na papiru), mada će proći dosta vremena dok se ne uigra mašinerija. Također, možda bi trebali dovesti nekog trenera koji je provjereniji i koji će imati autoriter nad ovim usijanim glavama u svlačionici. Pare više nisu problem, imaju čovjeka koji je u stanju namirisati južnoamerički talenat sa nekoliko hiljada kilometara udaljenosti (Leonardo), stvorila se respektabilna momčad sa nekoliko reprezentativaca. U svakom slučaju, ove godine će sigurno pucati na osvajanje prvenstva.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la don_burza » 30 jul 2011, 16:38

Han!$;Lfc je napisao/la:
don_burza je napisao/la:ja sam na PES na Become a Legend igro cijelu karijeru u PSG !!! 20 sezona :D
Znači, već 20 virtualnih godina navijaš za PSG ? :)
heh tako nekako

vec na sledecem pesu sam isto ponovio sa majorkom :D
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 16:38

KB-TM87 je napisao/la:Kakvog je PSG imao strijelca, Pedroooo Pauletaaa ! 8-)
Igračina!
Nije postajala situaciaj iz koje taj vanzemaljac nije mogao postići gol. Glavom, nogom jednom, drugom, u buketu igrača, s distance... Igračina!
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.