Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 10:26

SampiJuve je napisao/la:@Sisoko
Bozanstveno receno :)
Romagnoli13 je napisao/la: Također neko je pokušao izjednačiti Inter i Milan, i to je neozbiljno.Jer da Moratti i co. nisu iscenirali najvecu prevaru u historiji fudbala i dan danas bi Inter cekao na Scudetto.
Sta je bilo 80-ih jel i tada Moratti iscenirao. :roll:

Vi i Juve uvijek idete u isti kos, ali ne zbog velicine i osvojenih trofeja, valjda je to jasno.
Bili ste velika nula od 1989 do 2006 i najveće prevare u modernoj historiji ove lijepe igre.Juve je izbačen, Milanu oduzeti bodovi, hajde taj deficit i nije bio toliko golem, ali odluka o tome da li će Milan u LP-a naredne sezone, maksimalno je prolongirana i tako je Milan bio stjeran u kutak što se tiče eventualnih pojačanja.Jer u klubu nisu znali kakva ih sudbina čeka.

Čini mi se da je Ibra još tad trebao u veći klub iz Milana, ali pošto nije bila jasna situacija oko toga šta će biti sa Milanom onda je otišao u manji klub.Ali hajde, možda je ta informacija netačna, ako jeste onda halalite.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
milanist
Postovi: 12060
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 14 feb 2016, 10:28

:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Koji giganti, da pdf-u Serie A, umjesto aktuelnosti u Ita fudbalu, ti mozes naci sasvim druge stvari, kao definicija skole, sta mozes uciti a sta ne :mrgreen: :mrgreen:
A neki su je dzaba i pohađali :rol:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la L'Avvocato » 14 feb 2016, 10:31

Romagnoli13 je napisao/la: Također neko je pokušao izjednačiti Inter i Milan, i to je neozbiljno.Jer da Moratti i co. nisu iscenirali najvecu prevaru u historiji fudbala i dan danas bi Inter cekao na Scudetto.
:mrgreen:
Allegri:"Bilo je ključno ne nasjesti na njihov divlji tempo, na brzinu njihovih napadača. Tako smo i pripremali utakmicu. Tražio sam strpljivost od igrača. Nismo smjeli dozvoliti Insigneu, Higuainu i Callejonu da razvijaju kontra napade."
Ovo je i bilo za očekivati. Zato su Licht i Evra igrali baš duboko u svom dijelu terena. Čak su obojica par puta ispali iz igre, ali nas to nije puno koštalo. Srećom i znanjem Lea i Barze.
Sarri:"Bili smo plašiljivi u napadu. Igrali smo dobro i nismo im dozvolili puno toga. Čak mislim da smo imali priliku više u odnosu na njih. Međutim, nemamo obavezu igrati do samog kraja protiv ekipe koja je već u jednog potpuno drugoj kategoriji."
Ne znam baš da su imali više prilika od nas. Ako se ne varam oni su imali samo jedan šut na gol, i to onaj Insigneov iz mrtvog ugla.

A ovo su dvije situacije koje su odlučile tok utakmice, barem po nekom mom mišljenju:
slika

Brutalno bitna intervencija, Higuain se poslije toga nije vidio. Podsjeti me ovo na onu Sturarovu protiv Reala.

slika
Ovdje smo imali sreće, nema govora, ali kao što Max reče, dobro je biti miljenik sreće :njanjanja:
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
SampiJuve
Postovi: 554
Pridružen/a: 01 feb 2015, 11:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SampiJuve » 14 feb 2016, 10:32

@Romagnoli
Jeste, netacna je. Ja te pitam znash li sta je bilo 80-ih i koji je klub bio umijesan u afere oko namijestanja.Dal je i tada Moratti nesto zakuhao ili vam je jednostavno u krvi da kradete i varate.
Sissoko je napisao/la:
Škola je institucija gdje se usvaja i razvija znanje, ne možeš "učit instituciju", pišeš apsurdne stvari koje se kose sa zdravom logikom. :kafa:
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Sisoko i njegovo tumacenje semantickih vratolomija. :roll: :roll: Hocesh da kazesh da nikad nisi cuo ovaj izraz u nasem jeziku? :roll: Ti mene podsjecas na ove nase priucene politicare kada pokusavaju da ispadnu pametni.Ali drago mi je sto si pomogao kolegi i potvrdio moju konstataciju o zavrsavnju postova.

Marchisio = Zidane
Murillo=JJ

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 10:33

milanist je napisao/la::rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Koji giganti, da pdf-u Serie A, umjesto aktuelnosti u Ita fudbalu, ti mozes naci sasvim druge stvari, kao definicija skole, sta mozes uciti a sta ne :mrgreen: :mrgreen:
A neki su je dzaba i pohađali :rol:
Kao i sama Serie A, tako je i ovaj pdf nešto posebno. :kafa:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 14 feb 2016, 10:34

Napoli nije imao više prilika od Juventusa, ne znam gdje je Sarri bio tokom utakmice :kafa:

SampiJuve je napisao/la:
Sissoko je napisao/la:
Škola je institucija gdje se usvaja i razvija znanje, ne možeš "učit instituciju", pišeš apsurdne stvari koje se kose sa zdravom logikom. :kafa:
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Sisoko i njegovo tumacenje semantickih vratolomija. :roll: :roll: Hocesh da kazesh da nikad nisi cuo ovaj izraz u nasem jeziku? :roll: Ti mene podsjecas na ove nase priucene politicare kada pokusavaju da ispadnu pametni.Ali drago mi je sto si pomogao kolegi i potvrdio moju konstataciju o zavrsavnju postova.

Marchisio = Zidane
Čuo sam ja taj izraz, od neobrazovanih ljudi. :kafa:
Zadnja izmjena: Sissoko, dana/u 14 feb 2016, 10:36, ukupno mijenjano 1 put.
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
bianconeros
Postovi: 1671
Pridružen/a: 29 jun 2014, 15:40
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la bianconeros » 14 feb 2016, 10:35

Jesu imali posjed al da su imali vise sansi :nene: .. Ma razumljevo ipak izgubiti na onakav nacin onda se moras negdje vaditi :mrgreen:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Forza Juventus ohhhhh..

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 10:37

SampiJuve je napisao/la:@Romagnoli
Jeste, netacna je. Ja te pitam znash li sta je bilo 80-ih i koji je klub bio umijesan u afere oko namijestanja.Dal je i tada Moratti nesto zakuhao ili vam je jednostavno u krvi da kradete i varate.
Sissoko je napisao/la:
Škola je institucija gdje se usvaja i razvija znanje, ne možeš "učit instituciju", pišeš apsurdne stvari koje se kose sa zdravom logikom. :kafa:
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Sisoko i njegovo tumacenje semantickih vratolomija. :roll: :roll: Hocesh da kazesh da nikad nisi cuo ovaj izraz u nasem jeziku? :roll: Ti mene podsjecas na ove nase priucene politicare kada pokusavaju da ispadnu pametni.Ali drago mi je sto si pomogao kolegi i potvrdio moju konstataciju o zavrsavnju postova.

Marchisio = Zidane
Znam dobro šta je bilo 80-ih i to ne demantujem.Ali mnogo bolje pamtim i puno mi je bliže ono što se dešavalo prije deceniju. Činjenica je da je Inter čekao 17 godina na Scudetto koji im je na kraju poklonjen.Pa tek ona usred svih onih dešavanja su bili dominantni 4 godine.

Što se tiče samo izraza "idi uči školu", da to sam i ja čuo, ali ne, to nije ispravno.To je više narodski izraza, kao što su šćeo, htjeo, vangor, vandol, dolam, goram, itd..
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SampiJuve
Postovi: 554
Pridružen/a: 01 feb 2015, 11:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SampiJuve » 14 feb 2016, 10:45

Romagnoli13 je napisao/la: Znam dobro šta je bilo 80-ih i to ne demantujem.Ali mnogo bolje pamtim i puno mi je bliže ono što se dešavalo prije deceniju. Činjenica je da je Inter čekao 17 godina na Scudetto koji im je na kraju poklonjen.Pa tek ona usred svih onih dešavanja su bili dominantni 4 godine.

Što se tiče samo izraza "idi uči školu", da to sam i ja čuo, ali ne, to nije ispravno.To je više narodski izraza, kao što su šćeo, htjeo, vangor, vandol, dolam, goram, itd..
Pa o cemu pricamo onda? Trend je ocigledan.

Ovo oko "idi, uci skolu" je glupa rasprava, ja i nisam rekao da je ispravno, ali bar ste me razumjeli. ;) Arhaizmi i nasi stari izrazi su stvar ponosa i patriotizma, a ne nepismenosti.

Ali cijenim pokusaj. ;)
Murillo=JJ

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la L'Avvocato » 14 feb 2016, 10:56

bianconeros je napisao/la:Jesu imali posjed al da su imali vise sansi :nene: .. Ma razumljevo ipak izgubiti na onakav nacin onda se moras negdje vaditi :mrgreen:
Ma posjed lopte je precijenjen. Ako ti se protivnik zna zatvoriti i ima dovoljno dobre igrače naprijed da odrade fine kontranapade onda si ti u podređenoj stuaciji. To je svojevremeno Mazzarri radio sa famoznim tridenteom i Maggiom u vrhunskoj formi.

Sarri je sinoć baš bio ogorčen, što se moglo vidjeti odmah na intervjuima poslije utakmice. Zbog toga je i izjavio da su imali više prilika. Cijelo vrijeme sinoć je pričao o sreći, odbijenoj lopti i svom napadu s kojim nije bio zadovoljan. Ne znam koliko mu je to bilo pametno, jer treneri ne trebaju krivicu prebacivati na igrače.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 11:01

Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 feb 2016, 11:04

L'Avvocato je napisao/la:jer treneri ne trebaju krivicu prebacivati na igrače.
Jozo se ne slaze sa tim :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 14 feb 2016, 11:05

Romagnoli13 je napisao/la:Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
Sve zavisi kako ce Higuain ovo podnjeti, jer realno zbog njega su tu gdje jesu.Toliko golova....
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 14 feb 2016, 11:07

Romagnoli13 je napisao/la:Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
Nisi i ja tako mislim ali tek nakon iduceg kola dok ih mi preslusamo jahahhaah

Mislim da ce se prvak odlucivati u zadnjem kolu iako juve ima dosta lakse raspored i iako svi mi koji pratimo calcio smo znali da ce juve i ove godine do titule jednostavno imaju najbolju ekipu kojoj je trebalo malo vremena da se uigra i jedva cekam njihov okrsaj sa bavarcima u LP i nadam se prolazu

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 11:07

Sissoko je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
Sve zavisi kako ce Higuain ovo podnjeti, jer realno zbog njega su tu gdje jesu.Toliko golova....
Dobro nije to daleko od istine, ustvari to je istina.Ali nije nebitan ni učinak Insigne-a, i veliki teret iznio je i tridente na sredini terena.Nije Napoli baš stopostotni one man team. To je dobro uštiman orkestar koji čini najbolje pojedince još boljim.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 14 feb 2016, 11:12

Romagnoli13 je napisao/la:
Sissoko je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
Sve zavisi kako ce Higuain ovo podnjeti, jer realno zbog njega su tu gdje jesu.Toliko golova....
Dobro nije to daleko od istine, ustvari to je istina.Ali nije nebitan ni učinak Insigne-a, i veliki teret iznio je i tridente na sredini terena.Nije Napoli baš stopostotni one man team. To je dobro uštiman orkestar koji čini najbolje pojedince još boljim.
Tu treba dodat jos da je samo pitanje utakmice kad ce Juve da prekine svoj niz i izgubi bodove, ja vec predvidjam prosipanje bodova u naredna dva kola, Bologna, Inter... jbga vjerovatnoca ide u korist Napolija :D
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
SampiJuve
Postovi: 554
Pridružen/a: 01 feb 2015, 11:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SampiJuve » 14 feb 2016, 11:13

@Romagnolli

Nisi, ali mislim da nece ni Juve, bit ce guravo do samog kraja.

@Sisoko
"podnijeti"

A sada danasnje aktuelnosti:

slika

Nasi igraci piju vodu:
slika

#hidrirani
slika

Icardi s porodicom:
slika

Tellesova amidzinica:

slika
Murillo=JJ

Avatar
arminz
Postovi: 5429
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la arminz » 14 feb 2016, 11:18

:rol: Tellesova amidzinica :clap:
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la L'Avvocato » 14 feb 2016, 11:34

rio_Ferdy88 je napisao/la:
L'Avvocato je napisao/la:jer treneri ne trebaju krivicu prebacivati na igrače.
Jozo se ne slaze sa tim :kafa:
Eh sad :mrgreen:

Mislim da nije pametno upućivati kritiku svojim igračima. Tako je baš evo u skorije vrijeme Mancini kritikovao svoje igrače pa se Inter baš dovede u nezavidnu poziciju sa liderske pozicije u samo par sedmica.

Romagnoli13 je napisao/la:Jesam li ja jedini ovdje koji misli da Napoli neće imati neki veliki pad nakon poraza u derbiju? Odnosno da će odraditi maksimalno dobro ovaj posljednji dio sezone.
To je diskutabilno. Napoli mi djeluje kao psihički izuzetno stabilna ekipa pa njihov eventualni rezultatski pad i ne očekujem tako jednostavno. Ok, ima ovo psihološki uticaj, ali njih je sinoć dočekalo hiljade ljudi a to im može samo pomoći. Eto maju sad vas i Fiorentinu, čini mi se, plus Villareal. Vidjećemo kakvi će iz toga izaći.

Nije ni nama puno lakše, ali opet, ima neke razlike između gostovanja Bologni i domaće utakmice protiv Intera u odnosu na Milan i Fiorentinu u formi.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 feb 2016, 11:37

Avvocato, poslije podne-namaza sjedi i uživaj u igrama miljenika Bonaventure. :opaopa:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.