Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 dec 2017, 17:32

Pogba je napisao/la:I dalje sam stava da Milan ima dobru ekipu i da je ovo što je dovedeno sasvim ok, ali da to teren, logički, ne pokazuje.

Ne može klub koji stavlja za trenere Seedorfa, Brocchia, Montelu, Gattusa, očekivati prve 3 pozicije. Najveća greška je bila povjeriti ekipu nedoraslom treneru. A nastavili su s čovjekom koji svojim kvalitetom nije trebao ni Primaveru Milana trenirati.
Prvi sam smatrao da mogu do 3/4 mjesta, ali ovo je baš loše.
Samo ću na ovo dodati ono što sam pisao. Tačnije potvrditi i što sam ljeto pisao. Milan ima skup igrača koji je dovoljan za top 4.I dalje tvrdim da Inter nema bolju ekipu. Icardi, Samir i Perišić su jedini koji odskacu kvalitetom. Nisu Bonucci, RR, Musacchio, Kessie, Biglia preko noći zaboravili igrati fudbal. Čuj Vecino i Borja da su bolji od Biglie ili Kessiea.Ili DAmbrosio i Santon da su u rangu Contija i RRa. Skriniar još hljeba jesti da bude nivo Bonuccia.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 dec 2017, 17:41

Ipak su Icardi i Perisic naprijed sasvim dovoljni da Inter bude bolja ekipa.

Milan u vezi ima previse igraca koji se drze sredine, sve su to neki igraci koji nisu prodorni, dosta igraca koji su istog tipa. A u napadu isto nema klasnog napadaca. Jedini prolazan igrac je Suso gore, a u sezonu Milan nije trebao da ulazi tako sto nagomila 5 stopera koji traze minutazu, 5 veznjaka koji se drze pozicije centralnog veznog, a bez krila u ekipi. I sa prelamanjem oko napadaca pa dovedu na kraju Kalinica koji je mozda bio peta opcija.
Trebaju 2 krila, 1 top napadac. A to kosta jedno 150-170 miliona.

Isto tako nije ni prvi ni zadnji put da igrac Lazia nakon transfera podbaci, X puta se ponavlja. Lazio tu godinama lebdi ispod mjesta za LP, manje su ambicije svake sezone pa kada igrac dodje u ekipu gdje se trazi nesto vise onda se vide sve mane. Lazio je znao kada je prodavao Leivu da onaj iz Liverpoola koji se cijenio 5 mil nije nista losiji.

Ovo bi mogao Conte da izvadi na 4. poziciju i to sa 110% zalaganja igraca. A oni kod ovih drugih trenera kao da ne shvataju da samo sa 110% mogu da pobjede jer ostali mirisu krv, pa onda bez dodatne motivacije iz utakmice u utakmicu ti na terenu pored ulozenih miliona uopste nisi bolji jer nemas Icardija ili Perisica da ti u toku sezone izvuku pobjedu 10-15 puta na jedan gol razlike.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 dec 2017, 17:49

tuzlak1987 je napisao/la:Ipak su Icardi i Perisic naprijed sasvim dovoljni da Inter bude bolja ekipa.

Milan u vezi ima previse igraca koji se drze sredine, sve su to neki igraci koji nisu prodorni, dosta igraca koji su istog tipa. A u napadu isto nema klasnog napadaca. Jedini prolazan igrac je Suso gore, a u sezonu Milan nije trebao da ulazi tako sto nagomila 5 stopera koji traze minutazu, 5 veznjaka koji se drze pozicije centralnog veznog, a bez krila u ekipi. I sa prelamanjem oko napadaca pa dovedu na kraju Kalinica koji je mozda bio peta opcija.
Trebaju 2 krila, 1 top napadac. A to kosta jedno 150-170 miliona.
A to je što je Milan imao odron od sastava prethodnih sezona treba zanemariti? Zar zaista neko misli da Milan nije morao zamjeniti ne 11 igrača, već 20 od 25 u rosteru? Rizik je bio ogroman ali neophodan. Slažem sa tim dijelom da ima igrača koji su dosta slicni. Slažem se da nije bilo potrebe za Kalinicem recimo. Bonucci je doveden kao grom iz vedra neba. Ko je lud odbiti takvog igrača ako imaš promil šanse da ga dovedes. I dalje stojim iza toga da Milan ima dovoljno dobar skup igrača za zadani cilj. Ali nema trenera koji će taj cilj i ostvariti. Dalje, potpuno sam uvjeren da uz još 3-4 igrača i kvalitetnog trenera može biti neuporedivo bolja naredne sezone. Drastično bolja.

Da se vratimo 4 mjeseca unazad i da napravimo anketu od sljedeca tri pitanja. 1.Da li bi u svojoj ekipi htjeli imati Contija i RRa ili DAmbrosia i Santona? 2.Stoperski par Miranda i Skriniar ili Bonucci-Romagnoli/Musacchio? 3.Biglia i Kessie ili Borja - Većina. Uvjeren sam da bi 80% biralo igrače koji se nalaze u Milanu a ne u Interu. Ali lahko je sad palamuditi i glumiti stručnjaka.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 dec 2017, 18:07

Uzeo bih vecinu tih igraca iz Milana, vjerovatno iz Intera Borju jer je kroz karijeru podcjenjen igrac i zahvalan dosta. A zbog godina od dosta ekipa prekrizen kao pojacanje iako su mu godine na neki nacin prednost jer je kao motor odigrao bezbroj utakmica za Fiorentinu i Villareal pa je ta pozicija koja igra optimalnija za nekog sa iskustvom kako on ima. Bar na jos 2 godine koje moze na nivou odigrati. Naravno ako vec nema nekog kvalitetnijeg, a mladjeg ali takvi kostaju. Zato Borja u svakom slucaju kroz karijeru stalno zahvalan igrac.

Ali djaba kada gore kada imas dvije klase naprijed to dosta znaci. Dovoljno je samo malo da pola utakmica u sezoni zbog toga ode u drugom pravcu. Onda to mijenja momentum, dize raspolozenje drugih igraca, oni pocnu da igraju neke utakmice iznad svog nivoa, udjes u seriju.
To su te nijanse koje ti odvedu sezonu u potpuno drugom pravcu. Milan to ove godine nije imao, nije imao ko da promijeni srecu i digne moral ekipi, nakon poraza su padali pa se onda nisu digli.

Normalno ne mozes ti promijeniti citavu ekipu, 80% ekipe je trebalo zamjeniti. Ali da imas gore bar npr. Robbena i Teveza od 33-34 godine bio bi daleko bolji. Znace te klase naprijed dosta kada imas jednu ovakvu ekipu. 2 igraca mogu kompletnu ekipu da dignu i pomognu i vezi i odbrani.
Nije se trebalo uzdati u Kalinica, jos neiskusnog Silvu koji nije spreman na taj teret u prvoj sezoni i Borinija.

Avatar
Huska
Postovi: 3153
Pridružen/a: 05 jul 2010, 13:10
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Huska » 17 dec 2017, 18:11

Romagnoli Jedini ti palamudis i glumis strucnjaka ovdje, a samo se sramotis vec pola godine sa svojim "strucnim" analizama...

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 dec 2017, 18:16

Hajde okani me se. Ili napisi nešto argumentovano ili mi se ne obracaj.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 17 dec 2017, 20:49

UrbyEmanuelson je napisao/la:Ma svi ovdje su ocekivali neku borbu za LP,ne samo mi kao navijaci Milana.
Lahko je poslije bitke heroja glumiti. Sad svi oni pametni i svi ja reko' vako ja reko' nako,mene napadali,meni se smijali bla bla bla.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ima nas koji nismo.Rekoh Inter 4. ekipa po kvaliteti,a Milan je barem klasu ispod.I ispostavlja se tako.A nitko nije htio okladu tada iako su svi kao bili uvjereni da će drugačije bit.Ovo što je Milan napravio ovo ljeto Inter je već ranije odradio.Milan tek sa još kojim mercatom i uz pravog trenera moze doć na tu razinu.Napisao sam to valjda 10 puta tijekom ljeta kada se na osnovu Milanovog mercata pljuvalo onaj Interov.

Milanu je najvaznije nać trenera i vidjet na čemu su sa ovim vlasnicima.Meni se ne čine nešto pouzdani,a ako je tako trebat će Milanu malo više da se vrati.Ako su u redu onda kao sto rekoh,uz trenera,još koji mercato će im trebat jer ne mozes ekipu preko noći sredit.Pa praktički se cijela prva postava kupila jer ono što je ranije igralo je bilo žali bože.
Romagnoli13 je napisao/la:Skriniar još hljeba jesti da bude nivo Bonuccia.
Pitanje je koji je to sada level Bonuccia.Jer Skriniar je ove sezone za sada vjerojatno ponajbolji stoper Europe,a Bonucci nije među takvima ni u Serie A.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5809
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muha milanez » 17 dec 2017, 21:16

Kakav mec u Bergamu veceras, kamo sreće da ima vise ovako kvalitetnih timova u Seriji A!
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Manuel
Postovi: 8185
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Manuel » 17 dec 2017, 21:31

Pogba je napisao/la:I dalje sam stava da Milan ima dobru ekipu i da je ovo što je dovedeno sasvim ok, ali da to teren, logički, ne pokazuje.

Ne može klub koji stavlja za trenere Seedorfa, Brocchia, Montelu, Gattusa, očekivati prve 3 pozicije. Najveća greška je bila povjeriti ekipu nedoraslom treneru. A nastavili su s čovjekom koji svojim kvalitetom nije trebao ni Primaveru Milana trenirati.
Prvi sam smatrao da mogu do 3/4 mjesta, ali ovo je baš loše.
Nista bez kvalitetnog trenera da ne znam koga dovedes.Imaju finu ekipu al ne moze jedan Gattuso ovo voditi a prije toga Montella i zato sam na pocetku sezone najavio Inter ispred njih.
Sve je do trenera.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 17 dec 2017, 21:38

masala, masala, bit ce love od prodaje Sergentea :kafa:

slika

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 17 dec 2017, 21:40

kad smo nadoknadili 2-0 na ovako teskom gostovanju, onda je red da se se napravi potpuni preokret
ajde Felipe Caicedo burazeru, pokazi da si bolji od Immobilea :kafa:

ceka se Felipe Anderson u drugom pol :salut:

Avatar
Biscione
Postovi: 4592
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 17 dec 2017, 21:43

Ma preokrenut ćete, ovo kolo svi rezultati idu protiv Intera
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BuffonGigi » 17 dec 2017, 21:51

Skriniar ponajbolji stoper evrope...placem :)
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 dec 2017, 22:12

Kako će nas Atalanta sljedeće sedmice rastaviti na proste faktore. :kafa:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Biscione
Postovi: 4592
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 17 dec 2017, 22:23

BuffonGigi je napisao/la:Skriniar ponajbolji stoper evrope...placem :)
Pa kad je Bonući mogao bit najbolji na svijetu što najbolji štoper Serije A ove sezone ne bi mogao biti ponajbolji u Evropi :kafa:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la marconato » 17 dec 2017, 22:36

Biscione je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Skriniar ponajbolji stoper evrope...placem :)
Pa kad je Bonući mogao bit najbolji na svijetu što najbolji štoper Serije A ove sezone ne bi mogao biti ponajbolji u Evropi :kafa:
Sto implicira da je Evropa u strasnom qrcu sa stoperima...

Sa jednog Neste, Cannavara, Ferdinanda, Vidića, Terrya, Puyola... na nekog Skriniara... :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Biscione
Postovi: 4592
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 17 dec 2017, 22:42

marconato je napisao/la:Sa jednog Neste, Cannavara, Ferdinanda, Vidića, Terrya, Puyola... na nekog Skriniara... :facepalm:
Pa "taj neki Skriniar" ima samo 22 godine, sigurno su gore navedeni već važili za legende u njegovim godinama :facepalm:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la marconato » 17 dec 2017, 22:46

Da, ali niko od njih s 22 nije ni mogao biti smatran ponajboljim jer su imali konkurenciju u jednom Stamu, Maldiniju, Thuramu...
Malo sutra bi ovaj malac ulazio u krug najboljih da ima aktivne ovakve klase i velicine...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la VelaHavle » 17 dec 2017, 23:31

Bože dragi izjave, ponajbolji stoper Evrope u momentu.

To je teška riječ, ponajbolji.

SMS je fantazija.
Aljegri, out!

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 17 dec 2017, 23:36

Biscione je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Skriniar ponajbolji stoper evrope...placem :)
Pa kad je Bonući mogao bit najbolji na svijetu što najbolji štoper Serije A ove sezone ne bi mogao biti ponajbolji u Evropi :kafa:
Da je kvalitetan jest, al ne treba pretjerivati isto onako ko sto su Juventini sa Ruganijem pretjerivali, a evo momka 3. sezonu ni na mapi nema na vecoj sceni. Al hajd, ovdje je i Milan jedno vrijeme imao najbolju odbranu u Italiji (samim tim vjerovatno i Evropi), zasto da i Skriniar bar privremeno ne bude ponajbolji :mrgreen:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.