Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Molders » 18 dec 2017, 14:33

Mnogo puta ignorišem kada neki krenu dizati Ramosa, ali više nema smisla. Ne samo da nije u rangu nekih nabrojanih stopera ovdje, on nije najbolji ni u Primeri već godinama i to svako razuman može potvrditi. Ako odemo van granica samog kontinenta Europe, planete, Marsa i svega, za mene je Godin najbolji stoper svijeta. Možda sam subjektivan, ali u to sam siguran do neba i vjerujem da ima još onih koji tako misle.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 18 dec 2017, 15:45

Ramos je drug moj dvostruki evropski i svjetski prvak.
I trostruki osvajac LP.
Izmedju ostalog.
A prisjeti se kako su spanci dominantno uzimali trofeje sa minimalnim brojem primljenih golova.
Druga je stvar sto Real nema takav sistem,bolje receno Real uopste nema sistem.
Igra Reala se uvijek svodila da zabiju vise golova od protivnika,bekovi su vise krila nego bekovi (pa pogledaj samo Marcela) i onda stoperi moraju da pokrivaju 50 metara prostora kad krene kontra.
A kad dodje momenat da se djele medelje i trofeji i kad ekipa organizovano stane na teren desi se sta se desi.
Desi se da Real osvoji 12/12 posljednjih finala.
Uz sve to Ramos zna igrat lopte,zna uvalit gol a to sto ga ti mrzis je druga stvar.

Offtopic jbg al eto zapricali ste se o stoperima.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 18 dec 2017, 16:04

jos uvijek ne mogu doci sebi kakvi igraci su stavljeni u istu recenicu sa Nestom i Maldinijem, boze sacuvaj, jos se za njih pise da ce kao biti jedni od najboljih ikada lol... to su mozda, samo mozda igraci koji su ili ce obiljeziti jednu eru, ali ni pod razno nivo Neste i Maldinija

i ovo vam kazem ja kao najbolji poznavalac fudbala na podforumu Serie A

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 18 dec 2017, 16:09

Zasto se nebi stavljali igraci koji imaju isto ili vise uspjeha od navedenih?
Razumijem svu tu mitologiju oko navedenih i sam ih smatram za ponajbolje ikad ali koji je to razlog pa se nijedan stoper danasnjice ne moze uporediti s njima?

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 18 dec 2017, 16:19

razlog je taj sto jednostavno nisu dobri kao oni i oni nisu mit, a blasfemija je stavljati ih u isti kos s njima

koliko god oni uspjeha imali, to je timski uspjeh i sva bit je u tome koliko je neko individualno kvalitetan, a ne kolike je uspjehe ostvario kao igrac, jer postoji mnogo vrhunskih igraca koji se nisu naosvajali titula... vrhunski igraci u vrhunskim ekipama osvajaju titule, sto je uzrocno-posljedicna veza, ali ako vrhunski igraci ne osvajaju titule, to nije njihova krivica, zar ne

Avatar
milanist
Postovi: 12051
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 18 dec 2017, 17:05

Maldini je osvojio 5 titula lp i jos se pita sta je to osvojio. Glupost.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Rajaz » 18 dec 2017, 17:06

Molders je napisao/la:Mnogo puta ignorišem kada neki krenu dizati Ramosa, ali više nema smisla. Ne samo da nije u rangu nekih nabrojanih stopera ovdje, on nije najbolji ni u Primeri već godinama i to svako razuman može potvrditi. Ako odemo van granica samog kontinenta Europe, planete, Marsa i svega, za mene je Godin najbolji stoper svijeta. Možda sam subjektivan, ali u to sam siguran do neba i vjerujem da ima još onih koji tako misle.
Pojam ''stoper'' treba razgraničiti jer moderni fudbal od istog traži mnogo više od puke defanzive.

Ramos je kur'ton od defanzivca. Nije školovan, počeo je kao bek i inteligencija mu je u minusu. Odatle 170+ žutih, 20 crvenih, konstantna ispadanja i zavaljivanje kolega iz odbrane. U Realu je igrao uvijek sa boljim od sebe, nekada sa Pepeom, danas sa Varaneom.

Ramos kao stoper je klasa. Sa svojom kombinacijom vještina koja podrazumijeva otvaranje igre iz zadnje linije i veliki broj golova. Upravo ta ofanzivna igra i golovi zamažu oči navijačima o Ramosu kao ''klasnom'' defanzivcu.

Na kraju bih se složio za Godina. Zadnje 3 godine sigurno najbolji defanzivac u ligama petice. Za nijansu ispred Juventusovog dvojca.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 18 dec 2017, 17:36

Molders je napisao/la:Mnogo puta ignorišem kada neki krenu dizati Ramosa, ali više nema smisla. Ne samo da nije u rangu nekih nabrojanih stopera ovdje, on nije najbolji ni u Primeri već godinama i to svako razuman može potvrditi. Ako odemo van granica samog kontinenta Europe, planete, Marsa i svega, za mene je Godin najbolji stoper svijeta. Možda sam subjektivan, ali u to sam siguran do neba i vjerujem da ima još onih koji tako misle.
:thumbup:

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 18 dec 2017, 17:40

Chinaglia je napisao/la:razlog je taj sto jednostavno nisu dobri kao oni i oni nisu mit, a blasfemija je stavljati ih u isti kos s njima

koliko god oni uspjeha imali, to je timski uspjeh i sva bit je u tome koliko je neko individualno kvalitetan, a ne kolike je uspjehe ostvario kao igrac, jer postoji mnogo vrhunskih igraca koji se nisu naosvajali titula... vrhunski igraci u vrhunskim ekipama osvajaju titule, sto je uzrocno-posljedicna veza, ali ako vrhunski igraci ne osvajaju titule, to nije njihova krivica, zar ne

Tacno.
Ne mozes reci za npr. Di Natalea da nije vrhunski igrac.
Ali Maldini citavu karijeru proveo u jednom sistemu,i u reprezentaciji Italije koja je uvijek bila defanzivno nastrojena i bilo je jako tesko uopste doci do odbrane.
Okruzen igracima kao sto su Albertini,Canavaro,Stam,Nesta,Ambrosini,Gatusso,Cafu itd.
U takvom okruzenju je igrati mnogo lakse i mnogo je lakse steci epitet vrhunski.
Pricam o olaksavajucim okolnostima.
A to jesu olaksavajuce okolnosti zar ne?
Mislis da bi Nestin legacy bio ovakav kakav jest danas da je citavu karijeru ostao u tvom raspalom Laciju? :D

@milanist koja je budala rekla da Maldini nije nista osvojio?

Avatar
milanist
Postovi: 12051
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 18 dec 2017, 17:48

Naveo si care isto ili vise uspjeha od navedenih. Ne rece manje uspjeha. Pa ja naveo samo jednu cinjenicu, koji je to od njih imao vise uspjeha? Ne kazem ni ja da je recimo Ramos odron od stopera vec naprotiv. Da je veliki igrac jeste i da je osvojio dosta veliki titula, ali isto tako nije i ne moze biti u rangu Maldinija, uz duzno postovanje prema Ramosu ali tako je kako je.
A sto se tice tih olaksavajuci okolnosti pa u kakvom to okruzenju igra recimo Ramos. Nista losijem, citajuci postove covjek bi pomislio da ima suigrace iz premier lige BiH.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 18 dec 2017, 17:53

Ja uopste ne pricam o Ramosu vec o ovome sto Chini kaze a to je da nijedan stoper danasnjice ne moze u istu recenicu sa njima.
A sto se Ramosa eto tice,ima titulu Svjetskog prvaka i 2 evropskog a Maldini nema.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 18 dec 2017, 17:55

#ACMilan’s seven defeats this season is the same number as at this point in their relegation season of 1981-82

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 18 dec 2017, 18:11

slika

"Krunisao sam san koji sam imao jos dok sam bio dijete: igrao sam za klub iz svog grada, za koji smo ja i citava moja porodica navijali. Ostao bih citav zivot u Laziju i Rimu."

istina je da titule pomazu igracima u gradnji njihove velicine i istina je da je lakse igrati kada igras s odlicnim igracima, al necija velicina se prvenstveno ogleda u njihovom individualnom kvalitetu, a titule samo mogu potpomoci da se necije ime izgradi, iako to ni pod tackom razno nije kljucna stvar da bi se neko proglasio velikanom, legendom itd

koliko god su Nesta (kako u Laziju, tako i u Milanu) i Maldini imali odicne saigrace, njihove ekipe nisu igrale tekme u kojima protivnik nije prijetio, imao sanse itd, pa ne bi oni stekli kredibilitet da su medju najboljim svih vremena, da je to bio slucaj

sto se tice Neste, on je osvojio dosta titula u Laziju, pa uzmi npr Maradonu za primjer, mnogo ljudi ga smatra za najboljeg igraca svih vremena, a osvojio je 8 titula u karijeri (+ SP), a Nesta je osvojio 7 titula u Laziju (+ SP)

dakle, da odgovorim na tvoje pitanje, njegov "legacy" bio bi jos veci da je proveo u Laziju citavu karijeru :(

mada u principu, za mene je "legacy" smijesna prica, jer titule osvaja tim, a ne jedan igrac i najbitnija stavka necije velicine je njegov individualni kvalitet, a "legacy" poput lojalnosti i titula je zapravo mit koji vole rasprsivati oni koji vole te igrace

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 18 dec 2017, 18:31

Od svih trenutnih igrača baš Skriniar najviše podsjeća na Nestu jer je jedan od onih prefinjenih stopera koji prosječno pravi 1 faul na 2 utakmice i tek skoro je dobio prvi žuti karton ove sezone. Igrat tako kvalitetnu odbranu gotovo bez faulova morate priznati da je impresivno. Osim toga zna s loptom a pas igra mu je na nivou prosječnog zadnjeg veznog. Vrijeme će pokazati ali uz ovakav talenat, mentalnu snagu i radnu etiku s kojom raspolaže teško da neće postati svjetska klasa. Rijetko ko ima baš sve troje. Zamjenik kapitena u godinama koje dolaze :kafa:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 18 dec 2017, 18:36

"E' il nuovo Nesta? Non credo che possa esserci un nuovo Nesta, ma Skriniar è il difensore che più si avvicina a me".
eto sta je Nesta rekao o Skriniaru

Avatar
Pogba
Postovi: 19783
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 18 dec 2017, 19:04

Penali u zadnjih godinu i pol, tj. cijela prošla sezona plus ovih 17 kola.

slika
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 18 dec 2017, 19:07

Prijestolnica dominira :mrgreen: :mrgreen:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BuffonGigi » 18 dec 2017, 20:04

Ramos je igrac koji po fudbalskom znanju moze igrati svaku poziciju, stavise mislim da bi bio odlican napadac u nekom manjem klubu. Isto tako ima nerealne fizicke predispozicije. Medjutim po cistom igranju odbrane, dakle defanzivnim karakteristikama, ne moze on u istu recenicu s Talijanskim legendama koje se ovdje spominju.

A Skriniar prvo treba da igra u vrhunskom klubu, da bi ga se uopste moglo uzeti u razmatranje medju svjetsku elitu. Sve dok igra u prciji koja na kraju jedva dohvati kup uefa, ne mozemo praviti nikakva poredjenja s velikanima.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Lillard
Postovi: 26296
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Lillard » 18 dec 2017, 20:07

Znači odličan stoper možeš bit samo ako igraš u 5-6 klubova u Europi. :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BuffonGigi » 18 dec 2017, 20:08

Ne u 5-6 nego u makar 20 najboljih.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.