Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: RE: Re: Serie A

Post Postao/la Kompromis » 13 apr 2017, 20:12

rope11 je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:
Juventus je uvijek imao istu upravu... koja se generacijski mijenjala... tj sa koljena na koljeno... samo su se mijenjali direktor i sportski direktor... i da, bitno je itekako zadržati tradicionalni smek... jer su ga italijani uvijek imali... a sada svega nekoliko klubova to ima, uključujući lazio, juve, napoli i viole...
Ostali su budzak obicni... koji su izdali tradicionalu i nisu u stanju pratiti model juventusa nego se prodaju strancima... sa tim se gubi romantika...
pravi se našao pričati o očuvanju tradicije, ok... :mrgreen:
slika
Na celu Juventusa ostali isti ljudi... nikakvi tudji novci ne ulaze u klub... nego od istih ljudi... pametni ljudi skontali model kako jos vise da uprihode a da im ne treba sugardaddy... i da zadrze elemente italijanskog tradicionalizma... dakle juventus i dalje ostaje italijanski klub...

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 apr 2017, 20:22

Najgori su ovi likovi koji su veći Italijani od rođenih Italijana.Kao da svaki vikend večeraju sa porodicom Agnelli ili Berlusconi.Popusti ljudino malo sa tradicijom, to više u modernom fudbalu apsolutno nikoga ne zanima.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Biscione
Postovi: 4592
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 13 apr 2017, 20:32

Kakve veze ima ko je vlasnik, bitno je da klub ostane onakav kakav je bio. Evo recimo Inter ima strane gazda a i dalje je isti kao što je bio za vrijeme Morattija po svemu, dok Juve ima iste gazde koje prenose vlasništvo sa koljena na koljeno a klub im se mijenja, već naredne sezone više neće imati svoj prepoznatljivi grb nego će imat logo. Pa vi sada recite ko ovdje drži do tradicije a ko je izdaje?
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 13 apr 2017, 20:47

ma pustite, vidite da mu je prpa sto juventus nece vise osvajati ligu u avgustu :mrgreen:


mada, smijesno je nesto spocitavati milanu i interu kad tvoj klub mjenja stari tradicionalni grb radi marketinga :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 13 apr 2017, 21:00

ramiral je napisao/la:Realno liga bez Lazia među top tri je kur.č.e.vača od lige.

:beba:
ti se kontas u fudbal, pusti ovu djecu sto veze nemaju
meni, kao i Sergiju Cragnottiju, nije jasno kako LP nisu osvojili, al dobro

slika
slika

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jelle » 13 apr 2017, 21:53

Za god. dana niko se nece ni sjecat kako je grb izgledo...meni je vazno kad vidim ljude u upravi koji znaju sta rade...koji se razumju u fudbal , koji su strasni talijani koji skacu na svaki priliku Juventusa....a ne neka plastika, koja sjedi na tribina, a ni on sam ne zna sto je tu osim sto su mu rekli da treba biti ,koji pita posto je Dybala jer je vidio jadan dok je u italiji da svi pricaju o nekom Dybali, pa mora i on to imat....plastik fantastik

Avatar
muxa
Postovi: 11367
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 13 apr 2017, 22:00

E eto on ozbiljno mislio odmah Dybalu kupit :) Opustite se ljudi, pustite nas da žalimo sto nam vise nije vlasnik italijan
Nemojte vi toliko tugovati ;)

Sent from my Letv X600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jelle » 13 apr 2017, 22:07

muxa je napisao/la:E eto on ozbiljno mislio odmah Dybalu kupit :) Opustite se ljudi, pustite nas da žalimo sto nam vise nije vlasnik italijan
Nemojte vi toliko tugovati ;)

Sent from my Letv X600 using Tapatalk
Ma ja vas razumjem... i meni bi vjerovatno bilo svedno ko je vlasnik kuba nakon godna prosjecnosti....al ovo sam se vise nadovezo na cinijev post koji pise das zeli da se stara italija vrati , kvalitet bla bla...nikad se nece vratit romantika stare seria A al nikad.....i mi koji smo je dozivljeli smo sretnici....jer to je bilo vise od fudbala ....prije svega romantika i mrznja vodeci ljudi top klubova koji su svi bili redom talijani koji su znali sta znaci biti vlasnik jednog Intera , Juventusa , Milana....

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 13 apr 2017, 22:09

nemas ti pojma sta je Chini pisao

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jelle » 13 apr 2017, 22:15

Al razumjem opet i cinija...on bi jacu ligu da uziva decko u nogometu....jbo lazio onako je porsjek zivi , bio 5 ili 8 svijedno mu je.....al zat ce se decko radovat Derbijima u Italiji...da se vrati sjaj starom derby di italia ili derby della madonnina.....posteno i od njega

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tuzlak1987 » 13 apr 2017, 22:16

Biscione je napisao/la:Kakve veze ima ko je vlasnik, bitno je da klub ostane onakav kakav je bio. Evo recimo Inter ima strane gazda a i dalje je isti kao što je bio za vrijeme Morattija po svemu, dok Juve ima iste gazde koje prenose vlasništvo sa koljena na koljeno a klub im se mijenja, već naredne sezone više neće imati svoj prepoznatljivi grb nego će imat logo. Pa vi sada recite ko ovdje drži do tradicije a ko je izdaje?
Pa to je kvalitetno koristenje komercalizacije, posto su i Inter i Juventus do grla komercijala klubovi vec desetinama godina nema potrebe drzati se uopste necega sto je van trenda i mode. Realno Juve nije nikakav Nottingham Forrest, ali nije niti Inter Bristol City, nema potrebe da se furaju neke against modern football furke. Vec smo do grla komercijala klubovi i onda to treba iskoristiti da postignes nesto vise, a ne da ides korak unazad radi dekoracija.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 apr 2017, 22:23

Pričalo se o tome kako Roman nikad neće voljeti Chelsea kao što jedan Berlusconi voli svoj Milan.Dobro se sjećam tih priča sa rajom prije nekih 15 godina, a na kraju se ispostavi da taj isti Rus, koji veze sa Londonom nema, više voli taj isti Chelsea, nego što je pedofil volio Milan. Berlusconi već 5-6 godina svoju ljubav prema Milanu je iskazivao samo praznom pričom, Roman je to pokazao tako što je od Chelsea napravio ovo što danas jeste.A neće na tome sigurno stati.

No da se vratimo na Kineze.Mene ne zanima hoće li oni osjetiti ljubav prema Milanu, zanima me samo to da taj isti Milan, moj Milan, bude u vrhu Serie A i inshallah ubrzo i u LP-a. Pa taman da su ga prodali Kanađanima i sve Italijane istjerali iz kluba, samo rezultati i igrački kadar me zanima.A ako bude sve funkcionisalo kako se planira, vjerujem da za dvije-tri godine neće uopšte se ni obazirati ko je vlasnik Milana.

Uostalom kako držati korak za vodećim klubovima svijeta ako nećeš naći način da zarađuješ 400-500M svake sezone, a Boga mi i više od toga.Jer ima klubova koji će za par godina imati prihode i blizu milijarde, što zvuči nestvarno, ali to je tako.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ramiral » 13 apr 2017, 22:24

Chinaglia je napisao/la:
ramiral je napisao/la:Realno liga bez Lazia među top tri je kur.č.e.vača od lige.

:beba:
ti se kontas u fudbal, pusti ovu djecu sto veze nemaju
meni, kao i Sergiju Cragnottiju, nije jasno kako LP nisu osvojili, al dobro

slika
slika

Nisu ni mogli zbog:

Mancini ostario
Pancaro g.u.zio redom ni čistačice nisu mogle ostati
Almeyda prevelik radoholik trčao u tri naveče još dvadeset krugova po atletskoj stazi - pregorio čo'jk
Vieri pio k'o smuk nanijeti mu nisu mogli
Nedved i Stanković poslije svake tekme još sklekove i zgibove
Veron maštao da bude najbolji a svakog jutra se budio sa bijelim ćizama na stolu...

I u ligi prvaka nije bilo Colline da sudi kad je pljusak.

:beba:
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la VelaHavle » 13 apr 2017, 22:41

Posto sam procitao da su Kinezi kupili Milan, mogu sa pravom reci da se navijaci Milana raduju. Meni je svejedno ali imam osjecaj da ce vec od naredne sezone krenuti u pravom smjeru. Imaju trenera koji nije neznalica, nekoliko mladih igraca koji mogu ciniti kostur i koji vec cine kostur ekipe. Sve u svemu, ocekuje nas interesantna naredna sezona, prije svega prelazni rok.
Aljegri, out!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 13 apr 2017, 22:43

Realno koga briga koje je boje, vjere ili nacionalnosti onaj koji vodi klub sve dok je uspješan. Na kraju krajeva klub čine tradicija, igrači i navijači, kao i grad i boje kluba. Sve dok se te temeljne stvari ne mijenjaju ostalo je nebitno.

Sjećam se kad je Juventus bio u kanalu molio sam Boga samo da se promijeni bilo šta. Bile su neke priče o nekom Ameru navijaču Juventusa itd. Srećom spas je došao unutar vlasničke porodice, ali je u Milanu bilo jasno da sa njihovima ne ide.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la L'Avvocato » 14 apr 2017, 00:33

Meni haman jedinome ovdje svejedno sto su ih kupili. Ne dotice me ni sekunde. Isto kao i kad im je blago retardirane komsije Thohir preuzimao. Ili kad je bostonski dvojac dosao u Rim.

Ne mogu meda, ni jedni, ni drugi a ni treci.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 14 apr 2017, 00:39

L'Avvocato je napisao/la:Ne mogu meda, ni jedni, ni drugi a ni treci.
uspjesniji Lazio od svih njih, realno
pogledajmo trofeje posljednjih godina :kafa:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 apr 2017, 01:07

L'Avvocato je napisao/la:Meni haman jedinome ovdje svejedno sto su ih kupili. Ne dotice me ni sekunde. Isto kao i kad im je blago retardirane komsije Thohir preuzimao. Ili kad je bostonski dvojac dosao u Rim.

Ne mogu meda, ni jedni, ni drugi a ni treci.
Pa nije valjda brate da ti je draže svake sezone znati prvaka već 1.septembra, umjesto neizvjesnosti barem veći dio sezone? I ti i ja i svi ostali znamo da Juventus neće biti vječno prvi.Sve se kreće u ciklusima pa tako i to.Ne kažem da će im Milan odmah naredne sezone ozbiljnije zaprijetiti.Štoviše ubjeđen sam da će Juve i naredne sezone uzeti Skudeto, ali onda mislim da će se nakon toga prekinuti ta serija.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SonVolt » 14 apr 2017, 08:43

L'Avvocato je napisao/la:Meni haman jedinome ovdje svejedno sto su ih kupili. Ne dotice me ni sekunde. Isto kao i kad im je blago retardirane komsije Thohir preuzimao. Ili kad je bostonski dvojac dosao u Rim.

Ne mogu meda, ni jedni, ni drugi a ni treci.
Ovo ti priča? To što si napisao ću sačuvati i za 3 godine ćeš da nosiš kao print na majici dok ja budem nosio natpis "8 times Champions League Winner AC Milan"

slika
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
jose
Postovi: 8563
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jose » 14 apr 2017, 09:03

SonVolt je napisao/la:
L'Avvocato je napisao/la:Meni haman jedinome ovdje svejedno sto su ih kupili. Ne dotice me ni sekunde. Isto kao i kad im je blago retardirane komsije Thohir preuzimao. Ili kad je bostonski dvojac dosao u Rim.

Ne mogu meda, ni jedni, ni drugi a ni treci.
Ovo ti priča? To što si napisao ću sačuvati i za 3 godine ćeš da nosiš kao print na majici dok ja budem nosio natpis "8 times Champions League Winner AC Milan"
E jbg sad, smanji ribu malo! :D
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.