Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Marvin » 11 jun 2017, 14:38

[quote="Denno"]U Napulju stvarno vatromet bio :rol: ?[/quote]

De bolan zamisli? :urnebes:
Znaci kolone auta idu,muzika dere,raja slavi hahahahah
Ali pazi,to nije samo mali napaceni Napoli vec i u Milanu slicna stvar. U domu dva giganta nogometna.
Italija je ciganluk nevidjen. Ja znam da je Juventus dojadio u Italiji i da je raji dojadio,7-mi skudeto zaredom mi nista nece znaciti,ali kako ce ti misevi podnijeti kada im omrazeni klub nastavi redovno igrati zavrsnice LP?
Da ne pominjem ako/kada je uskoro i uzme? Pa to ce biti kmecanja biblijskih razmjera.
Opet kazem razumijem da je Juventus dojadio,Barcelona i Real su dojadili u LP ali nisu tu na lijepe oci,Real nas isprasio u finalu zasluzeno i nema kmecanja nego samokritike.
Ajmo nanovo svojim umijecem i parama nastaviti dalje a ne kineskom milostinjom i sta ja znam cime.
Eto zasto je Juventus druga galaxija za komplet italiju i biti ce jos neugodno dugo.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 jun 2017, 14:45

Marvin je napisao/la:
Denno je napisao/la:U Napulju stvarno vatromet bio :rol: ?
De bolan zamisli? :urnebes:
Znaci kolone auta idu,muzika dere,raja slavi hahahahah
Ali pazi,to nije samo mali napaceni Napoli vec i u Milanu slicna stvar. U domu dva giganta nogometna.
Italija je ciganluk nevidjen. Ja znam da je Juventus dojadio u Italiji i da je raji dojadio,7-mi skudeto zaredom mi nista nece znaciti,ali kako ce ti misevi podnijeti kada im omrazeni klub nastavi redovno igrati zavrsnice LP?
Da ne pominjem ako/kada je uskoro i uzme? Pa to ce biti kmecanja biblijskih razmjera.
Opet kazem razumijem da je Juventus dojadio,Barcelona i Real su dojadili u LP ali nisu tu na lijepe oci,Real nas isprasio u finalu zasluzeno i nema kmecanja nego samokritike.
Ajmo nanovo svojim umijecem i parama nastaviti dalje a ne kineskom milostinjom i sta ja znam cime.
Eto zasto je Juventus druga galaxija za komplet italiju i biti ce jos neugodno dugo.
Kakva milostinja? Berlusconi nije više bio stanju, odnosno nije imao volju ulagati.Prodao klub onima koji imaju volju, sredstva i plan i u čemu je problem? Jesi li ti dioničar Juventusa pa se toliko brineš o finansijama? Šta mene i tebe treba da bude briga odakle te pare dolaze. Što ne mogu takvih mišljenja kao da neko daje pare iz svog džepa.Što mene zanima odakle novac stiže u klub.Meni kao simpatizeru Milana je bitno da se klub vrati tamo gdje mu je mjesto.Na koji način aposlutno me ne zanima.Znam da će teško mnogi da podnesu činjenicu da će Milan biti moćan opet i prije nego su se oni nadali. Svi kritičari i pesimisti su zašutili naglo nakon samo 3 pojačanja.Ne zbog kvaliteta ili nekvaliteta tih igrača, već zbog činjenicu da su mislili kako je čitav posao oko Milana farsa.Kako su Kinezi neki bogus i izmišljotina.Ali na opću žalost većine ljudi su pokazali kako su itekako ozbiljni i javno su obznanili kakvi su im planovi.Uostalom za većinu važi ono što je PEP rekao prije dvije tri godine:" Mnogi uživaju u ismijavanju Milana jer se plaše njihovog povratka." Što se tiče osvajanja LP-a nakon ove sezone načekat' će se Juventus do nove šanse.I da, navijao sam za Juve u oba zadnja finala kao da Milan igra.Ali sad se usudim pomisliti da će prije Milan donijeti titulu u Italiju nego Juventus.Jer izgleda da je teret prošlosti i izgubljenih finala ipak pretežak za ponijeti.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 11 jun 2017, 15:20

Šta pišu trolovi?Jel ovo ovet govore kako su talijanski novci više od kineski novci :tokralju:

A ovo da će Milan (ili čak Inter) prije Jome uzet LP je više nego realna stvar.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Marvin » 11 jun 2017, 15:31

Slazem se @Romagnioli,cak donekle i ovo za eventualno uzimanje LP prije Juventusa,ali od evropski uspjesnog Milana nije ostalo nista. Mudonje koje su tu bile i donosile klempu su proslost. Pare i igraci koje kupite ne znace nista,cijela engleska liga tome svjedoci.
Milan je tek zacet,par godina ce vama trebat da se vratite gdje vam jeste mjesto. To ce i Juventusu pasati. Igraci ko Dybala ce navic na velike utakmice pa nece u finalu chokirat nevidjeno.
Elem vi i ostatak italije imate udio u neuspjehu Juventusa da uzme klempu :lol:

Siamo druze to nisam blokiran vise? :clap:
A ne,zaradjeni novci su vise od poklonjeni novci,milostinja.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 11 jun 2017, 15:36

Marvin je napisao/la:Siamo druze to nisam blokiran vise? :clap:
:urnebes: :urnebes:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
dinoo
Postovi: 4865
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 11 jun 2017, 15:45

Koja razlika u mentalitetu navijaca...nevjerovatno...
Juventus kad izgubi utakmicu ili finale okrene se samokriticnosti,izvlacenji pouke,trazenju novih motiva,zelji da se ponovo takmici protiv najboljih...
Ovi drugi (inter,roma,napoli...) neka sami razmisle o cemu razmisljaju nakon poraza...najbolje ce im se reci samo,da im drugi ne pametuju.
Ps.ovdje ne bih racunao navijace milana koji u dobroj mjeri znaju koliko je sati u datom momentu i priznaju ...barem priznaju ono sto je ocigledno a to je trenutno stanje i omjer snaga u ovoj ligi.

Avatar
Denno
Postovi: 3833
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 11 jun 2017, 15:54

Sta trenutno nije uredu s navijacima Rome?
embrace the chaos

Avatar
Biscione
Postovi: 4586
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 11 jun 2017, 15:56

dinoo je napisao/la:Koja razlika u mentalitetu navijaca...nevjerovatno...
Juventus kad izgubi utakmicu ili finale okrene se samokriticnosti,izvlacenji pouke,trazenju novih motiva,zelji da se ponovo takmici protiv najboljih...
Ovi drugi (inter,roma,napoli...) neka sami razmisle o cemu razmisljaju nakon poraza...najbolje ce im se reci samo,da im drugi ne pametuju.
Jel stvarno u to vjeruješ ili si navijač od jučer? Tako smo se i mi ponašali 2006-2010 a vi ste se tad ponašali kao mi sada. Jednostavna stvar, kada te dobro ide lakše prelaziš preko rijetkih nesupjeha. Čuj mentalitet navijača spominje :urnebes: , pa svi su navijači isti, svi.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Denno
Postovi: 3833
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 11 jun 2017, 16:06

Marvin je napisao/la:
Denno je napisao/la:U Napulju stvarno vatromet bio :rol: ?
De bolan zamisli? :urnebes:
Znaci kolone auta idu,muzika dere,raja slavi hahahahah
Ali pazi,to nije samo mali napaceni Napoli vec i u Milanu slicna stvar. U domu dva giganta nogometna.
Italija je ciganluk nevidjen. Ja znam da je Juventus dojadio u Italiji i da je raji dojadio,7-mi skudeto zaredom mi nista nece znaciti,ali kako ce ti misevi podnijeti kada im omrazeni klub nastavi redovno igrati zavrsnice LP?
Da ne pominjem ako/kada je uskoro i uzme? Pa to ce biti kmecanja biblijskih razmjera.
Opet kazem razumijem da je Juventus dojadio,Barcelona i Real su dojadili u LP ali nisu tu na lijepe oci,Real nas isprasio u finalu zasluzeno i nema kmecanja nego samokritike.
Ajmo nanovo svojim umijecem i parama nastaviti dalje a ne kineskom milostinjom i sta ja znam cime.
Eto zasto je Juventus druga galaxija za komplet italiju i biti ce jos neugodno dugo.
Malo podbadanja na internetu je ok. Iako ne volim juve, nikad ne bih isao na takve skupove gdje se iskljucivo slavi neciji neuspjeh, tako da osudjujem to s vatrometom. Radja je dobar covjek i isprovociran je bio, al svakako ni njegov potez nije za pohvalu i ne razumijem koji njemu uopce trebaju te drustvene mreze :D.
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 11 jun 2017, 17:57

Ovaj Bernardeschi će postat prilično omiljen u Firenzi ako u Jomi na kraju završi.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: RE: Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 11 jun 2017, 17:59

Marvin je napisao/la: A ne,zaradjeni novci su vise od poklonjeni novci,milostinja.
Ovo ti je izjava godine. A sta ti misliš da kinezi taj novac nisu zaradili? Il si mozda zaboravio kako su, ne tako davno, vlasnici Juventusa poklanjali "italijanski" novac za vaša pojacanja?


Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 11 jun 2017, 18:42

Opste je poznato da kineski "investitori" sirom svijeta imaju podrsku drzave za te "investicije".Tako sire uticaj.Tu je tona drzavnog printanog novca.
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: RE: Re: Serie A

Post Postao/la Marvin » 11 jun 2017, 18:46

muxa je napisao/la:
Marvin je napisao/la: A ne,zaradjeni novci su vise od poklonjeni novci,milostinja.
Ovo ti je izjava godine. A sta ti misliš da kinezi taj novac nisu zaradili? Il si mozda zaboravio kako su, ne tako davno, vlasnici Juventusa poklanjali "italijanski" novac za vaša pojacanja?


Sent from my x600 using Tapatalk

Da drug zaboravio sam da je Juve doveo desetak WC igraca badava. Jednog od vas. Italijanski novac kaze :lol:
Biscione je napisao/la: Jel stvarno u to vjeruješ ili si navijač od jučer? Tako smo se i mi ponašali 2006-2010 a vi ste se tad ponašali kao mi sada. Jednostavna stvar, kada te dobro ide lakše prelaziš preko rijetkih nesupjeha. Čuj mentalitet navijača spominje :urnebes: , pa svi su navijači isti, svi.
Vi? Inter? Klub cija dominacija je pocela spletkarenjem pa lesinarenjem na racun Juventusa? Nemoj porediti babe i zabe.

Avatar
Biscione
Postovi: 4586
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: RE: Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 11 jun 2017, 18:49

Marvin je napisao/la:Vi? Inter? Klub cija dominacija je pocela spletkarenjem pa lesinarenjem na racun Juventusa? Nemoj porediti babe i zabe.
Da, krivi smo što nismo namještali kao i ostali "velikani" Serije A :kafa:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 11 jun 2017, 18:55

Naprotiv, dokumenti, transkripti a i tuzilac kaze da jeste namjestali.Cak gore i od Juventusa.Nisu moje rijeci, rijeci tuzioca FIGC-a i pravnih dokumenata. :kafa:
Da ne govorim o dopingu tokom davne "dominacije" koju je priznao prvo Feruccio Mazzola a ove godine i Sandro rece jest jbga.
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 11 jun 2017, 18:59

@Marvin
Miješaš kruške i jabuke. Ja te pitam u čemu je razlika izmedju "italijanskog" novca koji su upumpavali Anjelijevi, Berlusconi, Morati i "kineskog" novca, a ti mi pričaš o besplatno dovedenim igračima.

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Biscione
Postovi: 4586
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 11 jun 2017, 19:00

Sissoko je napisao/la:Naprotiv, dokumenti, transkripti a i tuzilac kaze da jeste namjestali.Cak gore i od Juventusa.Nisu moje rijeci, rijeci tuzioca FIGC-a i pravnih dokumenata. :kafa:
Da ne govorim o dopingu tokom davne "dominacije" koju je priznao prvo Feruccio Mazzola a ove godine i Sandro rece jest jbga.
Ako je tako zašto nismo kažnjeni? Ne da nismo kažnjeni nego nismo ni tuženi, za razliku od vas koji ste tuženi i osuđeni. Sad se možete vaditi na sve ili svašta ali i prosječno inteligentnom čovjeku je jasno koliko su Agnelijevi finansijski (i uticajno) moćniji od Morattijevih, a da ne spominjem uticaj koji imaju na cjelokupnu talijansku privredu i ti misliš da je njih Moratti uspio zajebat i da je Italiji bio cilj da se uništi Juventus? Uozbiljite se
Zadnja izmjena: Biscione, dana/u 11 jun 2017, 19:00, ukupno mijenjano 1 put.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 11 jun 2017, 19:00

Sissoko je napisao/la:Opste je poznato da kineski "investitori" sirom svijeta imaju podrsku drzave za te "investicije".Tako sire uticaj.Tu je tona drzavnog printanog novca.
Ovdje se radi o tome da malo koga zanima odakle je taj novac.Naravno da će raditi ono što su radili Arapi onomad, gdje će se potpisivati sasvim legalni ugovori sa raznim kompanijama.To im niko ne može zabraniti.Imaju pravu da potpišu sponzorski ugovor s kim hoće. Konkretno što se Milana tiče, plan je jačanje brenda u Aziji.Otvaranje, akademija, muzeja i sl. Plan je razrađen, objavljen javno i radi se o tome da će Milan samo na taj način godišnje moći akumolovati i 100+M, potpuno legalno naravno.Ne treba ni isključiti prodaju TV prava za domaće utakmice nekoj privatnoj TV kući, za ogromne novce.Zatim revidiranje ugovora sa Adidasom i ostalim sponzorima. Također projekat novog stadiona koji je velika želja novog vlasnika. I još mnogo toga da ne detaljišem.Da istina je da će Milan brže ovako povećati prihode koji će već za 12-18 mjeseci skočiti za 100-150M eura, zavisi od toga da li će se plasirati u LP-a ili ne. Svi klubovi na svijetu imaju pravo da rade šta hoće kako bi brže došli do novca.Uefa je dobila do detalja plan koji ima Milan. Gdje im čelnici Milana garantuju da će za 3 odnosno 4 godine Milan moći uprihoditi 500M+ eura.To se sve može naći u onoj izjavi nakon preuzimanja vlasništva.UEFA će taj ugovor pregledati u oktobru, ako bude nekih nepravilnost upozorit će Milan, a eventualne sankcije tek mogu biti u sezoni 2018/19.U slučaju nepravilnost i u rušenja garancija. Kinezi otprilike smiju uložiti oko 500M u tom periodu za igrače.Cifra nije precizirana u potpunosti.Sav ostali novac koji Milan u tom periodu uprihodi od sponzora, rezultata, dodatnih sadržaja će im omogućiti dodatno ulaganje u ekipu.U konačnici prema mnogim procijenama, Milan bi u periodu 2017-21 mogao uložiti i preko 800M za pojačanja. Što apsolutno nije nekontrolisano trošenje.Pogotovo kad se uzme da u tome periodu ima 7-8 prelaznih rokova. Ali naravno ako bude sve po planu, ove cifre se mogu smanjiti ili povećati.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 jun 2017, 19:01

Neka su dosli Kinezi u Serie A, to je daleko bolje za ligu od misa skocimisa Morattia i bunga-bunga Berlusconia. Samo da je jos kojeg izbaciti iz lige i biti ce vise brige za ligom, klubom koji se vodi i prosperitetom u Evropi.
Ima njih jos u ligi ali su dva trenutno mozda najgora Lotito i Ferrero (dva najveca siromaha u ligi sto se tice licnog bogatstva), a oni bi da vode Lazio i Sampdoriu. Vode klubove, a imaju prvi net worth od 100 mil eura, a drugi od 50 mil eura. I kao takva dva siromaha oni bi da kroje sudbinu lige i odlucuju nesto, ma mrs!

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 11 jun 2017, 19:03

Vezano za "pumpanje".Agnellijevi su samo jednom upumpali novac putem povecanja kapitala Juventusa nakon ulaska u Serie A.Nisu to neke ogromne pare bile.Neuporedivo je to sa megalomanskim trosenjem Berluskonija i Moratija a evo sada aBd i Kineza u oba kluba.Moggi marke nije uzeo od Agnellijevih tokom svog rada.Totalno je od Juventusa napravio financial fair play tim mnogo prije UEFA-ine zakonske osnove.
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.