AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 05 apr 2017, 20:43

Manuelinho je najbolji covjek od vas, jedini koji mi je cestitao :thumbup:
vama na obraz, u svakom slucaju :salut:

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 05 apr 2017, 23:22

Manuel je napisao/la:Evile sabura :mrgreen:
saburli sam, vjeruj mi. vise nego ikad :thumbup: :D

poenta je u tome da je ovo nasa realnost i da smo jako jako limitirana ekipa. zapravo ne samo ekipa u smislu rostera nego usudio bih se reci klub u cijelosti jer kroz historiju smo ti koji su 'uvijek tu negdje', ali kad se stvar lomi i treba prevaliti preko nekih prepreka i izgurati tamo na tu neku drugu stranu gdje je sama elita mi obicno padnemo i ostanemo tu gdje jesmo - 'tu negdje'.

zato kazem da ispadanje iz EL ili recimo iz kupa ili ako cemo se vratiti na pocetak sezone i na ispadanje iz LP, to za nas ne bi trebalo biti nikakvo iznanedjenje. eto kladim se da svi mi sto pratimo romu duzi niz godina da smo svi tokom svakog zajeba koji je ekipa napravila ove sezone u sebi rekli 'znao sam'.

to je roma. definicija ludila i mazohizma.

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 09 apr 2017, 10:18

Ma znamo svi koji je maksimum Rome al eto pukne nas adrenalin pa pisemo svasta haha.

Danas ocekujem X ko kucu jer nemoguce da budy samo 6 bodova iza Juveta cak dva kola a i mogli bi danas bas profitirati ako Napoli ne dobije u Rimu al da je prvo dobiti Bolonju.Neugodnu Bolonju :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 09 apr 2017, 10:41

e'o marka da destro zabija :D

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 09 apr 2017, 10:44

Sadiq

Dvije marke :kafa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 09 apr 2017, 10:50

+ torosidis penal.

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 09 apr 2017, 13:31

Szczesny; Rudiger, Manolas, Fazio, Jesus; De Rossi, Strootman, Salah, Nainggolan, El Shaarawy; Dzeko
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 09 apr 2017, 13:44

Ide se na sigurno. U odbrani jako a u napadu ako se sta uradi a trebao bi se barem jedan zabiti al vidjecemo.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 09 apr 2017, 13:50

Trebao je vala dati sansu Alissonu kao sto se pisalo, isto ne znam sta je sa Emersonom. Treba dobit danas :zzz:
embrace the chaos

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Bobadilla » 09 apr 2017, 16:56

Vrijeme je za kapitena da se oprosti, dosta je dao timu i nema vise sta.
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 09 apr 2017, 16:57

Rutinski. Tjerati naprijed pa sta bude :kafa:
embrace the chaos

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Amsterdam1312 » 09 apr 2017, 17:02

Roma lagano rutinski do 3 boda danas, a valjao bi jedan kiks Juvea da se malo zagrije atmosfera jer da Roma ne prati Juve liga bi bila još dosadnija iako je i ova prednost od 6 bodova teška za stići da se razumijemo. Ne znam kakav je raspored i jednih i drugih do kraja, bacit ću oko sad..

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 09 apr 2017, 21:48

E kad smo bas pesimisti oni odigraju rutinski. Dzeko i Salah najaci tandem u Romi zadnjih 10 godina. Da je nekako zavrsiti drugi i izbjeci kvale al i Napoli igra drama. Bice bas yebeno.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 10 apr 2017, 09:17

Manuel je napisao/la:Dzeko i Salah najaci tandem u Romi zadnjih 10 godina.
jesu, ali nazalost vecinom protiv bologne i slicnih.
Edin Dzeko this season:

UEFA Champions League Qualification
FC Porto – 2 games – 0 goals

UEFA Europa League Round of 16
Olympique Lyon – 2 games – 0 goals

Coppa Italia Semifinal
Lazio – 2 games – 0 goals

Serie A
Top 8 Places – Teams with 50+ points (Juventus, Napoli, Lazio, Atalanta, Milan,Internazionale, Fiorentina)
5 goals

Rest of the table – teams with less than 50 points
19 goals

Bottom three relegation sides all of which have less that 20 pts.
7 goals
salahova statistika je jos gora, ali ne da mi se i to povlaciti jer mislim da je i ovo gore dovoljno da ukazem na poentu: na postavljenu odbranu iole jaceg protivnika i dzeko i salah su se ove sezone pokazali kao prilicno beskorisni igraci i upravo taj nedostatak opcija gore naprijed i bezidejnost nas je cesto kostala bodova. previse zavisimo od njih dvojice jednostavno, a nemamo nikoga treceg ili cetvrtog da unese nesto novo u igru.

da se razumijemo, nije ovo kritika dzeke ili salaha jer oba igraju odlicnu sezonu i svakako da su imali dobrih utakmica i protiv top klubova, sto uostalom pokazuje i statistika. takodje, velike zasluge za njihovu neefikasnost ima i ostatak ekipe jer svi su znali odigrati ispod svog nivoa, ali da su nam u kljucnim momentima sezone cesto falila ova dvojica kao 'najbolji tandem u zadnjih 10 godina' - jesu.

sto se tice ostalih aktuelnih vijesti, emerson je dobio poziv u kamp reprezentacije italije tj nasao na tom sirem spisku igraca koji su na rubu ulaska u repku. strasno kako je momak napredovao i dosao od najslabije karike ekipe do nezamjenjivog clana prvih 11 i potencijalnog reperezentativca. aferim!

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 11 apr 2017, 07:53

@Evile;
Porto je recimo besmisleno spominjati zbog nekih drugih okolnosti kao sto su crveni kartoni i sl.

Protiv Bologne i slicnih se osvaja titula, idi pitaj Fergusona...da su pobjedjivali takve tekme sada bi bili prvi na tablici.
Da su pobijedili Empolija u situaciji kada ovi zaredom 8 tekmi nisu dali gola bila bi druga prica, da nisu izgubili od Sampdorije iako su u dva navrata vodili, da nisu kiksali od Atalante iako su vodili...protiv Torina...
Te velike tekme sto spominjes treba da znas ih je Roma vecinu dobila i nista slabiji skor od Juvea nema, cak naprotiv...kvalitetnija odbrana u tim timovima igra pa kvalitetnije i Dzeku -Salaha cuvaju, ali zato do izrazaja dodju drugi igraci (pobijedili su Intera 2x, Fiorentinu, Napoli, Lazio, Milan...kiksali od Viole, Napolia...Juve cak vise kiksao u tim vecim tekmama a eno ih 6 bodova ispred Rome - KAKO?

Ne moze se napad kriviti kad ti je odbrana smece, ili ne tako rijetko postavka (Spalletti)...
Vodis 2x protiv Sampe pa na kraju izgubis...dozvolis sebi da od Lyona primis 4 komada u jednoj utakmici...od Lazia u dvomecu 4...etc, etc.

Dakle, Roma nece osvojiti prvenstvo sve dok ne bude redovno pobjedjivala ove "Bologna" utakmice ili dok Juve ne padne na nivo Intera...

Bez obzira na sve, titula je i dalje realan cilj...sve sto treba uraditi jeste pobijediti sve tekme do kraja i cekati samo jedan kiks Juventusa, da li protiv Atalante, Torina ili koga vec...medjutim problem lezi u cinjenici sto je nerealno ocekivati da jedna Roma pobijedi ovih 6 tekmi do kraja ili koliko je vec ostalo, da ne trazim raspored..
...ali eto, dok nada postoji vjerovat cemo.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 11 apr 2017, 09:21

titula se osvaja konstanto dobrim igrama na visokom nivou, bilo da je sa druge strane bologna, nazio, napoli ili juventus. mi to ove sezone nismo imali, krenuvsi od zadnje linije pa sve gore do vrha napada.

eh sad, posto se kolega manuel osvrnuo iskljucivo na napad i nazvao ga najboljim u zadnjih 10 godina (sto vjerovatno i jeste istina) ja sam napisao kako i takav napad ima svoje mane i kako nas je taj napad kostao par bodova upravo u tim utakmicama koje si i sam spomenuo. dalje, roma ove sezone nije igrala iskljucivo ligu nego i kup, kao i evropsku ligu, a tog napada u najvaznijim utakmicama sezone nigdje nije bilo sedmicu dvije.

ponavljam, ne umanjujem njihovu zaista odlicnu sezonu. takodje, slazem se s tim sto si napisao i ne bih da ulazim u detaljnije rasprave o tome gdje je roma prosula bodove, ali govorim kako tog najboljeg napada u zadnjih 10 godina nije nigdje bilo u periodu kada se sve lomilo i kada je zahvaljujuci njihovoj neefikasnosti i indolentnosti roma ostala bez dva fronta. (dao sam ti tacno utakmice u kojima se moglo i moralo vise, a neke utakmice si i ti sam spomenuo)

i nisu to samo njih dvojica. kada vec pisemo na tu temu uzecu za primjer i zadnju liniju koja je fakat svemirski brod za odbrane kakve su bile zadnjih sezona. trojka je odigrala perfektno do tih kobnih sedmicu dvije kada je manolas drasticno pao u formi, fazio postao prosjek, a rudiger kao najmladji od njih ispadao amaterski.

vezni red je takodje imao svoje momente, a bekovi su prica za sebe.

i tako ako ides redom i analiziras stvar doci ces do zakljucka da ovoj romi zapravo fali po jedan kvalitetan igrac u svakoj liniji sto bi dozvolilo spallettiju da rotira, odmara i stvara zdravu konkurenciju u ekipi. ovako imas dzeku koji ce odigrati svojih 85 - 90 minuta po utakmici cisto jer nema ko drugi. imas salaha koji bez obzira na sve promasene sanse i neuspjele driblinge i dalje vazi za naseg ponajboljeg igraca. imas zadnju liniju kojoj su konkurencija isus i vermaelen (koji je opet sam kriv za 5, 6 prosutih bodova, ispadanje iz lige prvaka, kao i povrede par saigraca na treninzima). sto se tice veznog reda, cijelu sezonu igramo formacije sa trojicom veznjaka, a u rosteru imamo cetvoricu :eh:

dakle, roma nece osvojiti prvenstvo sve dok ne bude imala igrace sa klupe koji mogu odigrati kvalitetno onda kada treba. sve dok dzeko, salah, manolas i slicni nemaju konkurencije, doci ce im period kurcobolje, slabih utakmica i prospipanja bodova, a ja cu tu biti da uskocim i rado ukazem na sve to bez obzira kakva statistika bila.

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 11 apr 2017, 11:41

Problem je sto nemamo dobru klupu i pogotovo sto nemamo dobru zamjenu za Dzeku bolje reci nemamo nikakvu. Davno smo pisali o tome da ce kad tad biti pad jer nijedan igrac nije robot i kad zalosi mora ga neko zamjeniti al jok Luciano iscrpio Edina i Salahs i mnoge druge i onda kad ne dobijes Empoli i Kaljari, kad te Lyon izbaci onda idu price gdje su.

Svi su bili svjesni da sa jednim napadacem ne mozes nista osvojiti al tako nije razmisljao Pallota i dobili smo sta smo dobili. Nije sve ni do napada jer je to najbolji dio ekipe al ako nemaa dovoljno kvalitetnu klupu da rotiras i odmaras igrace ne mozes nista ni osvojiti.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 11 apr 2017, 12:10

problem je sto imamo puno problema :D

slika
Five years together. A small but incredibly intense portion of my life. Five years of strong emotions, special people and unforgettable matches, all set against the backdrop of your love and support.

Five years spent striving to give you what two other Brazilians, Falcao and Aldair, had already managed to achieve.

And even though we were unable to celebrate the Scudetto you deserved more than anyone else, I’ll still never forget you.

Because there’ll never be a more beautiful Curva in Italy than Roma’s. I miss you, I love you.

Juan
:salut:

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 14 apr 2017, 11:24

Ako je vjerovati lr24 i ostalima, opet napadamo na Kessia. Atalanta valjda zeli 28m i Tumminella/Marchizzu, pa kako hocemo. Kessi jeste zvijer, al nek se j*bu. Samo 25m je neka mjera, po mom misljenju.
Szczesny; Rüdiger, Manolas, Fazio, Mario Rúi;
Strootman, De Rossi; Salah, Nainggolan, Perotti; Džeko
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 15 apr 2017, 15:29

Izgubit ce Luciano i drugo mjesto :rol:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.