AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 29 avg 2017, 18:02

ajd ovo oko stadiona, kao sve dogovoreno još metar prokopan nije...al dosao onaj karsdorp bilo više od mjesec dana do prvenstva, kao neka povreda ide operacija biće spreman za 2-3 sedmice. evo 2 mjeseca će proći lik neće ziagrati. ne kontam fakat
nema potpisa

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 29 avg 2017, 23:51

Nemoj se zacuditi ako ista stvar bude sa Shickom i na kraju da ne smije igrati zbog problema sa srcem mada su rekli da je to bilo samo od pretjeranog napora.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 30 avg 2017, 14:05

Italia je napisao/la:
hurem je napisao/la:Vec je upisan prvi domaci poraz.
Meni ovaj EDF na sve lici samo na "autoritet" ne...ali hajd vidjet cemo.
Drugo, tacno je sto govorite za te stative i da je jedna usla druga prica bi bila...ali malo vas naglasava je Icardi zabio za 1:0 da bi utakmica otisla u trecem smjeru.
Meni je interesantan jedan detalj, trci Roma kontru po lijevoj strani (citaj Perotti) a Dzeko umjesto trka lagahno se krece prema 16-ercu, zasto? Zato sto zna da ovaj mora prvo koji dribling napraviti, malo loptu meljati pa tek onda centrirati, ako uopce i centrira...a za to mu treba 10 sekundi tako da je to Edin dobro proracunao i tempirao svoje kretanje.
Ima li iko da mu objasni da ne mora svaki put driblati, da se nekad moze i odmah centrirati ili dodati lopta najblizem igracu?
To se zove bošnjačko razmisljanje gdje je samo bitno i gleda se kada lopta ide Dzeki i ko mu je dodao, ko nije, kakvi zlobnici su se urotili protiv njega itd. I Salah je bio mazga sebicna, pa ce sad biti kako Dzeki nedostaje igrac koji mu moze asistirati itd. Uglavnom, previse si opterecen bosnjastvom da bi imao ikakvo objektivno razmisljanje.
Tako je jarane, samo sto ja ne pljujem Salaha i sl.
Kada Dzeko ili Pjanic igraju tada i gledam utakmice, cim ne igraju ili izadju iz igre gasim stream. Prije svega navijam za nase igrace pa tek onda za klubove u kojima igraju...nekad sam volio City (Dzeko), danas me ne interesuju ni sekunde...sada navijam za Juve, Romu, Lazio...kada nasih igraca ne bude u tim klubovima tada za mene ni ne postoje.
Uspjeh Dzeke ili Pjanica je i nas uspjeh, promocija nase drzave...uspjeh Juventusa NIJE tvoj uspjeh!

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Italia » 30 avg 2017, 20:13

hurem je napisao/la:
Italia je napisao/la:
hurem je napisao/la:Vec je upisan prvi domaci poraz.
Meni ovaj EDF na sve lici samo na "autoritet" ne...ali hajd vidjet cemo.
Drugo, tacno je sto govorite za te stative i da je jedna usla druga prica bi bila...ali malo vas naglasava je Icardi zabio za 1:0 da bi utakmica otisla u trecem smjeru.
Meni je interesantan jedan detalj, trci Roma kontru po lijevoj strani (citaj Perotti) a Dzeko umjesto trka lagahno se krece prema 16-ercu, zasto? Zato sto zna da ovaj mora prvo koji dribling napraviti, malo loptu meljati pa tek onda centrirati, ako uopce i centrira...a za to mu treba 10 sekundi tako da je to Edin dobro proracunao i tempirao svoje kretanje.
Ima li iko da mu objasni da ne mora svaki put driblati, da se nekad moze i odmah centrirati ili dodati lopta najblizem igracu?
To se zove bošnjačko razmisljanje gdje je samo bitno i gleda se kada lopta ide Dzeki i ko mu je dodao, ko nije, kakvi zlobnici su se urotili protiv njega itd. I Salah je bio mazga sebicna, pa ce sad biti kako Dzeki nedostaje igrac koji mu moze asistirati itd. Uglavnom, previse si opterecen bosnjastvom da bi imao ikakvo objektivno razmisljanje.
Tako je jarane, samo sto ja ne pljujem Salaha i sl.
Kada Dzeko ili Pjanic igraju tada i gledam utakmice, cim ne igraju ili izadju iz igre gasim stream. Prije svega navijam za nase igrace pa tek onda za klubove u kojima igraju...nekad sam volio City (Dzeko), danas me ne interesuju ni sekunde...sada navijam za Juve, Romu, Lazio...kada nasih igraca ne bude u tim klubovima tada za mene ni ne postoje.
Uspjeh Dzeke ili Pjanica je i nas uspjeh, promocija nase drzave...uspjeh Juventusa NIJE tvoj uspjeh!
Kakva ba promocija drzave, kakve ti gluposti lupetas molim te. Sta, turisti ce poceti dolaziti u Bosnu jer je Salihovic skupio 32 nastupa i 7 asistencija u sezoni 12/13 :lol: :lol: Kakva bolan promocija, kakav to termin vi koristite. Promocija sto ce ljudi znati "sta je Bosna i Hercegovina" ? Pa takvim glupanima koji do fudbalske utakmice nisu culi za BiH i ne treba nikakva promocija. Cuj promocija :lol: Ambasadori promocije, turisticki vodici sirom svijeta.

Idi se ti prijavi na neki forum privredne komore ili dijasporskog udruzenja pa tamo pricaj o promocijama Bosne i Hercegovine u drustvu. Ovdje je tema fudbal, pogotovo u ovim dijelovima gdje se prica o stranom fudbalu u kojem postoji kvalitet i ljudi uzivaju gledati ga. Mani se dijasporskog patriotizma koji se ogleda u junacenju kroz sport, a porez placaju u susjednim zemljama. Pusti se tog seljackog patriotizma.

Imaju teme Dzeko, Pjanic itd za komentarisanje individualne igre i tamo je pozeljno uzdizanje nasih pulena i kritikovanje svih ljudi redom (kao recimo publike u Rimu koja nije davala moralnu podrsku Miralemu :lol: ). Tamo te gluposti prolaze, gdje su krivi svi osim "nasih" igraca.

Uspjeh Dzeke i moj uspjeh. Evo dan danas ne znam sta cu od onog silnog uspjeha kada ubaci 30 komada za Wolfsburg :lol:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SafetSajo » 31 avg 2017, 12:01

mahrez napustio reprezentaciju da zavrsi transfer :)
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2017, 12:57

SafetSajo je napisao/la:mahrez napustio reprezentaciju da zavrsi transfer :)
Al ne u Romu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SafetSajo » 31 avg 2017, 13:14

Manuel je napisao/la:
SafetSajo je napisao/la:mahrez napustio reprezentaciju da zavrsi transfer :)
Al ne u Romu.
na zalost u londonu je
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 01 sep 2017, 07:54

slika

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 01 sep 2017, 16:55

Iskreno sam razocaran sto nismo doveli Mahreza i jos jednog stopera.Tesko ce ova ekipa do top 4 al treba se boriti.

Bajram Serif Mubarek Olsun
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 01 sep 2017, 17:49

Manuel je napisao/la:Tesko ce ova ekipa do top 4 al treba se boriti.
Zašto teško?Ima Roma dosta dublju klupu od Intera i Milana i to može biti prevaga.Di Francescu ce trebat neko vrijeme da to sve poslozi kako njemu pase,ali po kvaliteti rostera Roma ima mjesto u 4 na kraju.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 02 sep 2017, 07:39

SiamoNoi je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Tesko ce ova ekipa do top 4 al treba se boriti.
Zašto teško?
znas kako, mi romanisti smo ti inace emotivna sorta fanova ciji raspon razocarenja varira od 'necemo ni u ligu prvaka' do 'ovo je nasa godina'. nema tu nista izmedju, nema nikakve zlatne sredine jerbo je svijet crno-bijeli, a sivo ne postoji.

isto tako ako se vratis par stranica unazad, vidjeces da je generalni konsenzus bio da smo sto posto top 3 ekipa, ali da za nesto vise treba bolji roster. sta se u medjuvremenu promjenilo - ne znam, ali nemoj se iznenaditi ako nakon par uvezanih pobjeda dodjes ovdje i procitas pogodi sta? tako je, ozbiljan smo kandidat za titulu.

helem nejse, moje misljenje je da ovakvu sirinu rostera i kvalitetnu 'kicmu' ekipe uz romu ima tek jos par klubova u italiji, sto znaci da mozda nismo contender za scudetto, ali da smo 'tesko u top 4'? ne znam bas :hmmmmm:

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Amsterdam1312 » 02 sep 2017, 09:08

Kad vidim gore ovaj roster onda to uopšte ne izgleda ni malo loše, naprotiv, Roma ima dobru ekipu i ima dubinu. Može se tu dosta kombinovati i samo je do trenera i do forme igrača. Ja nekako ne "mirišem" EDF-a i mislim da je bilo dosta boljih rješenja ali šta je tu je. Npr. volio bi da su postavili TT-a jer vjerujem da bi napravio dosta s ovom ekipom, sad koliko je to bilo moguće ne znam..

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 02 sep 2017, 14:14

Tesko jer nismo nasli pravu zamjenu za Salaha.Nemojte mi reci tu je Shick jer on nije krilo al ce nazalost igrat krilo.Tesko jer se nije nasla dostojna zamjena za Rudigera i jer valja izgurati sa ovim sto imamo.Tesko jer ce i Di Francesco forsirati istu formaciju nebitno i ako nemas desnog beka.Bio sam optimista kad je tek dosao i naravno zbog Monchija al posto nisu nadjene prave zamjene mora se biti realan i priznati da smo iza Juveta i Napolija a i da su se Inter i Milan napravili odlicne ekipe.Nadam se da grijesim i da cemo bez problema izboriti Ligu Sampiona al iskreno mislim da ce biti velika borba za to 4 mjesto a vrijeme ce pokazati svoje.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 02 sep 2017, 14:29

Evil Genius II je napisao/la:ali nemoj se iznenaditi ako nakon par uvezanih pobjeda dodjes ovdje i procitas pogodi sta? tako je, ozbiljan smo kandidat za titulu.
:mrgreen:

Usput,sta bi tocno znacilo helem nejse? :D Otkrio sad nedavno bend pod tim imenom,al ne znam jos sta znaci.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la IlCapitano » 02 sep 2017, 14:35

SiamoNoi je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:ali nemoj se iznenaditi ako nakon par uvezanih pobjeda dodjes ovdje i procitas pogodi sta? tako je, ozbiljan smo kandidat za titulu.
:mrgreen:

Usput,sta bi tocno znacilo helem nejse? :D Otkrio sad nedavno bend pod tim imenom,al ne znam jos sta znaci.
Šta ćeš, nema veze, idemo dalje...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 02 sep 2017, 14:37

ili jednostavno, seljacki izraz

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 02 sep 2017, 17:02

SiamoNoi je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:ali nemoj se iznenaditi ako nakon par uvezanih pobjeda dodjes ovdje i procitas pogodi sta? tako je, ozbiljan smo kandidat za titulu.
:mrgreen:

Usput,sta bi tocno znacilo helem nejse? :D Otkrio sad nedavno bend pod tim imenom,al ne znam jos sta znaci.
to je jedan od turcizama koji je pronasao svoje mjesto u bhs jeziku i jako je cesto pojava kako u ruralnom tako i urbanom svijetu. iako neuki cesto rade tu gresku da takav izraz smatraju za seljacki, nemajuci pojma da zapravo seljak nije covjek sa sela i seoskim rjecnikom nego prosta osoba uskih pogleda na zivot. il moderatore je dao par finih prijedloga za prijevod, a ja bih dodao jos i 'zanemari', 'bilo kako bilo', 'nebitno' i tako to na tu temu.

sto se tice benda, fino si to iskopao jer 'go u gostima' uz tibora & flowdeepa mi se vrti ovih dana po playlisti :thumbup:
Manuel je napisao/la: mora se biti realan i priznati da smo iza Juveta i Napolija a i da su se Inter i Milan napravili odlicne ekipe.Nadam se da grijesim i da cemo bez problema izboriti Ligu Sampiona al iskreno mislim da ce biti velika borba za to 4 mjesto a vrijeme ce pokazati svoje.
ja gledam na to ovako: juventus i napoli su svakako u prednosti jer budimo realni juve je uvijek favorit, a napoli je uradio mozda najbolji mercato iz prostog razloga sto nisu mijenjali nista. sto se milanskih klubova tice, moras pripaziti kada pises termin kao sto je 'odlicna ekipa'. oni mozda imaju odlicnih prvih 11, ali ekipa je squadra od 20ak igraca i kada gledamo kroz tu prizmu mi smo fakat odlicno popunjeni samo da nas povrede zaobidju. milanski klubovi (pogotovo milan) i ne toliko jer je razlika u kvalitetu izmedju prvih 11 i klupe bas velika.

sto se tice samog trenera, ja ga opet gledam kao sto bih gledao nekog mladog igraca kojeg smo doveli - ovo mu je najvisa stepenica u trenutnoj karijeri i covjek tek treba da se dokaze. on kao takav ima prostora za napredovanje na pretek, ali isto tako trebamo biti razumni i shvatiti covjeka da mu treba vremena da pohvata neke konce i poslozi kockice. samim tim formacija koju trenutno forsira ili bilo koja druga koju budemo igrali ce kliknuti za par sedmica i tad cemo biti pravi. kvalitet uvijek ispliva na povrsinu, a mi ga definitivno imamo za top 4.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 02 sep 2017, 17:46

Za nekih mjesec dana moci cemo konkretnije napisati ocekivanja za ovu sezonu al najvise sam razocaran jer nemamo prave zamjene za Salaha i Rudigera pa ni Poljaka i zato sam prije svega napisao tesko u top 4 a i nadam se da ce Eusebio koristiti vise formacija zavisno od situacije a ne da forsira samo 4-3-3.

Nego sinocnji mec niko ne prokomentarisa.Ale se vratio :mrgreen:
Shick je igrao takodje.

Pobjeda od 4:1 u prijateljskom mecu protiv Chapea.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 02 sep 2017, 22:35

Evil Genius II je napisao/la:sto se tice benda, fino si to iskopao jer 'go u gostima' uz tibora & flowdeepa mi se vrti ovih dana po playlisti :thumbup:
Fin album ljudi napravili.Ima dosta prilično dobrih pjesama.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 04 sep 2017, 09:46

Manuel je napisao/la:Nego sinocnji mec niko ne prokomentarisa.Ale se vratio :mrgreen:
Shick je igrao takodje.

Pobjeda od 4:1 u prijateljskom mecu protiv Chapea.
slika

najvece ovosezonsko pojacanje.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.