AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 20 mar 2017, 08:40

dobra pobjeda sinoc, zasluzena i dosla je u pravo vrijeme nakon nes(p)retnog ispadanja iz EL. jako je bitno bilo vratiti se odmah i uzeti tri boda jer da smo nekim slucajem izgubili ili odigrali nerijeseno (kao sto sam mislio da cemo jerbo smo sa sassuolom odigrali 3, 4 remija na olimpicu kako su oni usli u serie a) pritisak na igrace bi bio jos veci i taj neki mentalni pad trenutno primjetan u ekipi bi postao jos vise ocigledan.

sto se tice same utakmice, par stvari mi se svidjelo dok sa par nisam nikako zadovoljan. za pocetak mi je drago sto strootman hvata formu jer sada kada radja vise nije u beast modeu on je taj koji vuce konce igre i po meni je jucer bio igrac utakmice (ne samo zbog asistencije dzeki). dalje, ponovicu se ali moram napisati da je paredes jedan nebruseni dijamant koji moze postati kljucna figura nase igre i uz pravilan fudbalski odgoj pod palicom strucnjaka kakav je spalletti moze napraviti karijeru za pamcenje. dosta je rada pred njim i samim tim dosta je i nerviranja pred nama, ali ukoliko dobije vremena i ne dozvoli si da ga pojede rimska stampa onda ce biti nesto od njega. lijepo je za promjenu imati i igraca koji se ne libi sutirati sa 20ak, 30 metara jer ne sjecam se da smo imali nesto slicno u zadnjih par sezona obzirom da nam se igra svodila na peglanje lopte u nedogled i forsiranje centarsuteva za nikoga.

to je zapravo i danas nesto sto mi smeta tj ti centarsutevi i generalno slabija igra bekova, pogotovo onog desnog koji je vremenom postao daleko najslabija individua nasih prvih 11. ne znam da li je u pitanju umor jer momak igra konstantno posto nema konkurencije, ali ja ne vidim nikakve znake napredovanja i boljeg shvatanja formacije, taktike, kretanja i donesenja odluka. uzmite prvu peresovu utakmicu odigranu za romu i pogledajte sinocnju i vidjecete isto trcanje, isto pozicioniranje, iste neuspjele centarsuteve.

ono sto brine je i losa forma odbrane gdje evo vec ne znam koju utakmicu zaredom protivnik eksploatise sve mane koje ova trojka ima. fazio se vratio nekom prosjeku dok rudiger sve cesce kiksa, a manolas je tu nekako jedini standardan iako s vremena na vrijeme napravi neku glupost u vidu nepotrebnog izlijetanja naprijed. definitivno su izgubili svoj mojo, a peres i emerson sa strana, kao i paredes ili DDR ispred njih ne pomazu bas u stabilizaciji zadnje linije.

imajuci u vidu sve receno kao i cinjenicu da napadu treba 5 sansi da bi zabio jedan gol mi smo jos u odlicnoj poziciji u kakvoj smo mogli biti :salut:

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 22 mar 2017, 10:04

It was Albert Einstein who once said: “Adversity introduces a man to himself.” If that’s the case, Kevin Strootman must have been on quite the voyage of personal discovery over the last few years.

Always a gifted footballer, right from his formative days in the Sparta Rotterdam academy, Strootman has also never been short of self-belief, determination and motivation – qualities that have perhaps been essential to a remarkable comeback from injury that should be both celebrated and admired.

Strootman is, in his own words, at the start of a “second life in football” - the first one really began to take off in the summer of 2011, when PSV signed him for €7.5m, only six months after he’d joined Utrecht for €1.5m.

Upon signing his contract at the Philips Stadion alongside a certain Dries Mertens, who’d made the move at the same time, Strootman told reporters he “expected a lot” from the transfer, and was “eager to show” what he was capable of. It proved to be a wise decision, and after two seasons of further development in Eindhoven, Strootman joined Roma for a fee of €16m in July 2013.

By 9 March 2014 he was really turning heads - touted as one of European football’s biggest prospects, and lining up in a Roma side that had travelled to Napoli’s Stadio San Paolo on a seven-game unbeaten run in Serie A. But his former Utrecht and PSV teammate Dries Mertens, in the Napoli side that day, was one of those forced to look on in anguish as Strootman suffered a cruciate ligament injury just 13 minutes into a 1-0 defeat.

The Dutch international’s season was ended prematurely and he would also miss out on being part of the Netherlands squad that went on to reach the semi-finals of the 2014 World Cup. Far from the end of his troubles though, this was only the beginning.

What followed was an injury nightmare that involved three separate knee operations in the space of 18 months – Strootman made six league appearances in 14-15 and five league appearances in 15-16. Some speculated whether he’d ever play regularly again, but despite repeated setbacks, the player himself met the physical and psychological challenges head-on.

The moment when perhaps his Naples nightmare finally ended came as a substitute in the latter stages of a 5-0 win over Palermo in February 2016 – it had followed 390 days on the side-lines and launched a truly inspiring comeback.

After that game, Strootman said to Roma’s official website: “Finally, I feel like a footballer again.” He also hinted at darker times. “I never [feared] about stopping, but I was certainly afraid,” he said.

It’s a little over a year now since that night at the Olimpico, and what we are seeing is a player not just grateful to be on the pitch, but regularly turning in excellent performances and once again reaching the lofty heights he’d managed pre-injury.

Only three of Roma’s outfield players have managed more minutes on the pitch in Serie A this season - he was, in my opinion, the man-of-the-match in the Giallorossi’s recent 3-1 win over Sassuolo, and is displaying more leadership qualities and game intelligence than ever before.

Kevin Strootman truly is back, and, if Einstein was right, perhaps even a bit more self-aware too.
slika

Avatar
jasko__
Postovi: 792
Pridružen/a: 22 sep 2008, 00:26
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la jasko__ » 22 mar 2017, 18:44

Planiram na utakmicu iducu subotu protiv Empolia
Posto mi je ovo prvi put, buni me prodaja karata na oficijelnoj stranici..u ponudi imaju trenutno samo za tekmu protiv Lazia koja se igra 3 dana poslije..nekako mi nelogicno da nisu jos pustili u prodaju za ovu koja je ranije
Ima li ko ideju sta bi moglo da bude razlog????

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 22 mar 2017, 19:08

Bila bi fora da prošetaš Rimom u obilježjima Manchestera :lol:
embrace the chaos

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SafetSajo » 23 mar 2017, 12:35

jasko__ je napisao/la:Planiram na utakmicu iducu subotu protiv Empolia
Posto mi je ovo prvi put, buni me prodaja karata na oficijelnoj stranici..u ponudi imaju trenutno samo za tekmu protiv Lazia koja se igra 3 dana poslije..nekako mi nelogicno da nisu jos pustili u prodaju za ovu koja je ranije
Ima li ko ideju sta bi moglo da bude razlog????

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

danas sam gledo empoli karte su pustene u prodaju
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 23 mar 2017, 19:00

Napokon ce skinuti one barijere yebale im sve vise. Jedva cekam taj dan kad zagrmi Curva Sud i kad sve opet bude kolko tolko normalno. Bit ce uzivanje gledati.Dosta je bilo ove patnje i pozorista.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 mar 2017, 19:53

Monchi novi sportski direktor Rome.
Di Marzio donosi preciznije vijesti u vezi sastanka u Londonu.
Razlog sastanka jeste potpis ugovora Monchia.
On sutra stiže u London gdje će potpisati trogodišnji ugovor s Romom.
Napokon :opaopa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 27 mar 2017, 20:01

Manuel je napisao/la:Monchi novi sportski direktor Rome.
Di Marzio donosi preciznije vijesti u vezi sastanka u Londonu.
Razlog sastanka jeste potpis ugovora Monchia.
On sutra stiže u London gdje će potpisati trogodišnji ugovor s Romom.
Napokon :opaopa:
konacno dobar posao uprave :thumbup:

nego, jesi li procitao izjavu levata manolasa? :silent: :facepalm:

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 mar 2017, 01:35

Evil Genius II je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Monchi novi sportski direktor Rome.
Di Marzio donosi preciznije vijesti u vezi sastanka u Londonu.
Razlog sastanka jeste potpis ugovora Monchia.
On sutra stiže u London gdje će potpisati trogodišnji ugovor s Romom.
Napokon :opaopa:
konacno dobar posao uprave :thumbup:

nego, jesi li procitao izjavu levata manolasa? :silent: :facepalm:
Jesam brate a i iskreno ne cudi me jer vjerujem da je on odavno vec sve dogovorio sa Interom al nece da jos s tim izlaze u javnost. Neki su napisali da i nije tako izjavio al kad vidimo njegove igre zadnja dva mjeseca nije to ni daleko od istine.

Uvaliti ga za dobre pare i Monchi ce naci par dobrih pojacanja :mrgreen:
Niko nije nedodirljiv sem legendarnog dvojca tako da nek ide sto se mene tice. Radja nam je najvazniji igrac i samo da on ostane a dobre stopere smo uvijek znali dovesti.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 28 mar 2017, 13:54

cigani revans ce se igrat bez barijera, jestel spremni na spektakl, da se podsjeti na stare dane :cool:
Curve ce bit pune, samo da i preostale tribine budu ispunjene dobrim dijelom :kafa:

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 30 mar 2017, 14:32

Pun Olimpiko, 5 golova, 3 crvena i Roma u finalu :zzz:
embrace the chaos

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 02 apr 2017, 09:44

Nisam gledao, al izgleda rutinska pobjeda sinoć.
Džeko, jbg pogriješio sam i u vezi njega što sam ga otpisao prošle sezone, kakav egzekutor :bow:

btw Monchi kaže da još uvijek nije ništa dogovorio sa Romom, Manolas kaže da su mu izjave iz Belgije izvrnute ili tako nešto. Mediji nas počeli zayebavati i prije ljeta, Spalletti isto pizdi svaki put na ista pitanja :lol:

lazio merda
embrace the chaos

Avatar
Alen1987
Postovi: 846
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 02 apr 2017, 09:48

Gdje ste Romanisti? Sinoc rutinski protiv Empolia. Bekovi su nam kriminalni. U ovoj formaciji 3-5-2, ogromnu ulogu igra ta pozicija ofanzivnih bekova, a kod nas ne zna se koji je gori. Rui definitivno nije na nivou poslije povrede. Nema prodornost, agresivnost, svaki duel gubi...
Sad slijedi utakmica sezone. Lazio ima u napadu igrace koji mogu Iz kontre svakoj ekipi zabiti gol. Tako da mislim da je bolja opcija igrati totalni fudbal, nego nesto taktizirati.

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 02 apr 2017, 23:55

Najvaznije je da smo pobjegli Napoliju na +4 jer vise od drugog mjesta ova ekipa ne moze. Dovoljno je pogledati bekove i sve ti je jasno.

Revans kupa mozda i najvaznija tekma al nazalost tesko da cemo zabiti 4 jer ce primiti jedan sigurno al barem ce biti atmosfera ko nekada pa je onda i sve moguce. Na -6 iza Juveta al nista od toga jer ipak je ovo Roma.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 03 apr 2017, 10:42

ne znam za vas, ali meni je ono protiv empolija izgledalo lose bez obzira na rezultat.

ako se ista igra ponovi protiv nazia lose nam se pise.

sto se spallettija tice, daj boze da grijesim ali zvuci kao neko ko je vec odlucio otici na kraju sezone.
Zadnja izmjena: Evil Genius II, dana/u 03 apr 2017, 10:47, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 03 apr 2017, 10:46

Kod 0:0 nam se sudije smilovase i na kraju pobjedismo ekipu kojoj cak veliki Crotone puse za vratom tako da kazem. Igra ista ko i zadnjih par mjeseci.

Isforsirati Greniera u revansu da podvali koju loptu jer ova igra preko bekova me ubi. Nisam optimista al barem ce zbog atmosfere biti merak pogledati tekmu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la FrancescoTotti » 03 apr 2017, 16:17

Meni samo Monchi ulijeva optimizam za sljedecu sezonu, a sudeci po njegovoj izjavi on ce doci i imat ce puni autoritet nad transferima.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SafetSajo » 04 apr 2017, 12:49

dali je istina da se veceras vraca "curva sud" ?
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 04 apr 2017, 12:56

Istina. Očekuje se oko 60 hilj včrs.
embrace the chaos

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 04 apr 2017, 12:59

Denno je napisao/la:Istina. Očekuje se oko 60 hilj včrs.
nasi portali kazu 50.000

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.