AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 24 dec 2017, 00:55

EDF radi dobar posao al napadaci su mu u krizi i to je najveci problem jer sve je ostalo na nivou manje vise i ako ne mogu da shvatim zasto Kevin igra a ne Pellegrini.
Sad kad Dzeku ne ide mozda bi trebao probati sa Shickom od prve ili mozda sa Defrelom na kojeg je bacio 25 miliona a vise mu ne vjeruje.
Najvise bih volio da igra romb formaciju sa Edinom i Patricom u napadu a iza Pellegrini al ko po obicaju nas zapadnu treneri koji znaju za samo 4-3-3.
Promjena formacije u 4-4-2 ili igra sve u napad stupa na snagu tek zadnjih 20 minuta kad nam rezultat ne odgovara.
Protiv Torina i Juventusa je daleko vise sansi stvoreno kad su igrali Dzeko i Shick zajedno nego kad igra samo jedan al nazalost opet cemo gledati 4-3-3 sa Perotijem i Saravijem.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 24 dec 2017, 09:44

Manuel je napisao/la:Klanjam momci i to odavno al se cesto ogrijesim zbog fudbala i zato se moram rijesiti ovog sranja ili gledati bez emocija :mrgreen:
Ali kako, nisam jednom probao :D. Navijati za Romu i nije bas najbolja stvar za zivce.

Vezano za sinoc, Alisson :bow:. Jedini na nivou i imao je par strasnih odbrana. Ostali 0. EDFu svaka cast i s obzirom kakav kadar ima, on klub vodi odlicno. Monchi i posljednji merkato :thumbdown:
embrace the chaos

Avatar
samoCitam
Postovi: 79
Pridružen/a: 11 dec 2017, 09:58
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la samoCitam » 24 dec 2017, 20:04

Tesko je biti navijac Rome i tako 20 godina. Ako sam ista skonto u ovih 20 godina jeste da ne treba puno ocekivati od nje. Svaki put kad je i na sta licilo i kad je bilo neke igre dodje neka debilna ekipa i razvali nas. Ovaj juventus je tako los da im je roma morala uvaliti sinoc par komada
Er Pupone

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 24 dec 2017, 23:26

Denno je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Klanjam momci i to odavno al se cesto ogrijesim zbog fudbala i zato se moram rijesiti ovog sranja ili gledati bez emocija :mrgreen:
Ali kako, nisam jednom probao :D. Navijati za Romu i nije bas najbolja stvar za zivce.

Vezano za sinoc, Alisson :bow:. Jedini na nivou i imao je par strasnih odbrana. Ostali 0. EDFu svaka cast i s obzirom kakav kadar ima, on klub vodi odlicno. Monchi i posljednji merkato :thumbdown:
Ja sam uspio do jedno 70-te minute biti miran i onda eksplozija haha.Prihvatis da ne mozemo meda,ne ocekujes nista i bit ce ti lakse.
Eno vezano za mercato Juve opet krenuo po Strootmana.Volio bih da ga uzmu vise nego ista.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la IlCapitano » 24 dec 2017, 23:28

Neka hvala, mi bi Pellegrinija radije :mrgreen:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 25 dec 2017, 00:59

IlCapitano je napisao/la:Neka hvala, mi bi Pellegrinija radije :mrgreen:
Sta ce vam pored Pjanica :mrgreen:
Kevin taman da zamjeni Khediru.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la IlCapitano » 25 dec 2017, 01:10

Matuidi-Pjanić-Pellegrini :ljepota:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
romaaaa
Postovi: 259
Pridružen/a: 01 mar 2011, 12:20
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la romaaaa » 25 dec 2017, 06:57

IlCapitano je napisao/la:Matuidi-Pjanić-Pellegrini :ljepota:
Pellegrini sigurno nece u Juventus nikad prec.

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 25 dec 2017, 11:22

Manuel je napisao/la: Ja sam uspio do jedno 70-te minute biti miran i onda eksplozija haha.Prihvatis da ne mozemo meda,ne ocekujes nista i bit ce ti lakse.
Eno vezano za mercato Juve opet krenuo po Strootmana.Volio bih da ga uzmu vise nego ista.
Nece Stroot tamo jer nije dovoljno dobar. Pelle i njegova otkupna klauzula je nesto oko cega treba brinuti.

Ma prihvatio sam ja jos ljetos to da ovaj klub funkcionise bez jasnog plana, vizije i ambicija, nema tu nafake onda. Pizdio sam ljetos kad su prodali Salaha a dovodili razne pokomene, jer eto dubina nam treba. Al pojma nemam sta mi bi u subotu pa me onako izrevoltirase :D, prije utakmice sam stv znao da nemamo sta traziti tamo i znao sam da ganola gubimo jer ce nasi napunit gace, ali eto. Sad dobit ove dvije kuci pred Inter, maksimalno forsirati Schicka da sto prije izadje iz dubioze.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 dec 2017, 00:10

Na jedno ime smo svi zaboravili a vrijedi probati jer jos u Romi nije kako treba igrao napadaca a to je Defrel :mrgreen:

Nebi me cudilo da Juve uzme i Pellegrinija koji je veliki potencijal i bice veliki igrac a Palloti je svakako najbitnije da uzme pare tako da nebi se iznenadio da se to desi iako bih volio da im uvalimo Strootmana.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 26 dec 2017, 09:48

de mi recite je li vi stvarno mislite sve te stvari i donosite ove zakljucke zahvaljujuci dugom i pomnom pracenju zbivanja u i oko ekipe ili se vas stav mijenja kako i vase raspolozenje odnosno da li vam misljenje diktiraju rezultati iz vikenda u vikend? bez uvrede, ali meni vase pisanje vise vuce na ovo drugo jer jedne sedmice je to sve super, a druge vec propast epskih proporcija. jedne sedmice smo na putu da osiguramo top 4 sto ste i sami pisali da je cilj ove godine, a onda se place kada neke mane ove ekipe izacu na vidjelo i skonta se da nismo scudetto kalibar (sto se po meni trebalo znati i ranije).

imate to neko zanimljivo crno-bijelo razmisljanje po kojem ispade da dokle god uzimamo tri boda po tekmi sve okej, a cim izgubimo klub smo bez vizije pod cizmom americkog kapitaliste kojeg treba ugasiti.
Manuel je napisao/la:Nebi me cudilo da Juve uzme i Pellegrinija koji je veliki potencijal i bice veliki igrac
stvarno? ne bi te cudilo da jedan pellegrini predje u juventus?

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 dec 2017, 14:22

Opet ista ispricana prica i tako u nedogled :mrgreen:

Ako hvalimo ekipu kad ide i kad fakat igraju dobro zasto onda i ne napisati neke kritike i spomenuti igrace koji su podbacili ili cemo ipak samo komentarisati kad je sve ok kad smo zadovoljni.Znam ja da tebe iznervira i da bi svasta napisao kad Denno i ja ospemo paljbu po nekim igracima u ovom slucaju al tako je kako je.Zasto na kraju krajeva i sluzi ovaj forum ako cemo svi imati isto misljenje,ako iz sedmice i sedmicu necemo pisati dobre odnosno lose stvari u ekipi.
Iskreno mi smo igrali odlicno dok nismo obezbjedili taj plasman u nokaut fazu.Sve poslije toga je pad u igri,mozda ne toliki koliko mi uvelicavamo al je pad definitivno.Mnogi igracu trebaju da odmore,drugi da dobiju sansu i da se mozda pokusa da se igra sa dva napadaca jer je ocigledno da je u napadu velika susa i da se mucimo i sa ocajnim ekipama.E ako sad necemo o tome komentarisati i biti nezadovoljni jer dosta stvari nije u redu i jer smo bruku tekmi dobili na guzove onda ne znam.

Naravno da je prvi cilj biti u top 4 al kad vec imas sansu da mozda zaprijetis Juventusu i Napoliju zasto to ne iskoristiti.Isto slucaj sa Interom.Svi bili zadovoljni da udju u top 4 al poslije porasli apetiti i odjednom nezadovoljni svim i svacem.Tako je u svijetu fudbala,mnogi zele vise iako ne zasluzuju ni kvalitetom ni mnogim drugim stvarima i onda kad se desi razocarenje napise se sve i svasta i nek se pise.Pa necemo samo diskutovati kad ekipu ide.

Sto se tice Pellegrinija ako ga Juve bude htio oni ce ga i dovesti budimo realni.

Treba pohvaliti kad se rade dobre stvari:ovo oko stadiona,prolaska u nokaut fazu ali i kritikovati upravu sto nisu nasli zamjenu za Salaha,sto mnogi igraci griju klupu a realno zasluzuju vise da igraju itd.
Sve u svemu ovo je Roma i svi smo naviknuti na ove stvari i to je to.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 26 dec 2017, 18:15

Mislim da je dobar dio tog texta iznad upucen meni, pa cu probati odg. Pod tim 'jasan plan i vizija' sam mislio na one situacije ljetos, vracanje Manolasa iz Rusije da bi se prodao Rüdiger, ili prodavanje Salaha (bio jedan od vaznijih igraca u ekipi realno), bez da je bila spremna zamjena (situacija s Mahrezom), ili dovodjenje povrijedjenog beka za 19m, Defrel i detalje njegove kupovine ne poznajem, samo znam da je covjek na ucinku od 0 golova i 0 asistencija, Iturbe se placa i dalje i ako se zajebava negdje u Tijuani. I poslije kad prodajemo kvalitetnog igraca ide prica o ffp, ili nema se love da ga se plati dovoljno i td. Pallotta i psovka da gasi klub su dosle cisto onako iz revolta i politike koja vlada u Romi, i dok god ima ovih 'preprodaja' nece biti skudeta, toga smo svjesni naravno, bili i mnogo prije utakmice u subotu. Roma uvijek solidna ekipa i pri vrhu, mjesto za lp je sigurno jer su nam za to konkurenti inter i lazio. Ekipe koje takodjer nisu kalibar za titulu, al tu i tamo odigraju nesto u Torinu, mi skidamo gace bas svaki put i kako covjek da se nenazivcira. Ja jesam u subotu pretjerao, cak sam sam prijavio svoje postove da budu obrisani.
Skudeto i nesto vise mozemo ocekivati kad budemo imali vlastiti stadion i na merkatu kad se budu dovodila ciljana pojacanja a ne nasumicno i td. Mislim da svi koji me citaju na nekom dr mjestu gdje cesce pisem znaju da sam ja taj koji rijetko pise 'bajke' i da sam vrlo svjestan dometa ove ekipe, no eto ne dozivljavaju se sve utakmice isto, pa jbg desi se sta se desi. Uostalom imamo i ovu ignore opciju, pa kome se ne svidja, bujrum :-).
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 27 dec 2017, 09:39

hvala na javljanju i opsirnijim postovima prije svega jer sada imam bolji uvid u vase razmisljanje pa shvatam odakle neke stvari koje pisete zapravo dolaze :thumbup: volio bih isto tako da shvatite da ne prozivam nikoga direktno niti imam ista protiv nekoga od vas i post koji sam napisao se odnosi na sve koji postaju ovdje na temi, a ne samo na tebe denno (uzimam te cisto za primjer) ili na nekoga drugog. sve ovo u svrhu kako bih bolje razumio sa kime ja to dijelim temu jer kako vas nerviraju romine predstave, tako i mene zna iznervirati bilo kakav vid generalizacije i pretjerivanja.

dakle, ono sto sam htio reci je da jednostavno ne mogu da svarim tj evo do sad nisam mogao da svarim kako nam je jedan dan trener nedokazan, golman katastrofa, napad nepostojeci, kapiten za penzije, predsjednik tipicni americki lovator, klub bez jasnog plana i vizije, a onda neki drugi dan EDF bude jedan od perspetkivnijih talijanskih trenera, alisson je vjerujem sada svima jedan od drazih u ovom dresu, dzeko kada je zabijao bio je babuka (a vjerujem da ce opet - ista stvar vrijedi za schicka), DDR kada odigra dobro dodirne u srce svakog romaniste, pallotta i klub u cijelosti rade odlican posao van terena i slicno.

razumijem da se dosta stvari napise u afektu i svakako da sam svjestan da je ovo forum i kao takav je mjesto gdje svako ima pravo pisati ono sta misli i osjeca u trenutku postanja dokle god to ide u skladu sa pravilima foruma. medjutim, nije mi jasno da se recimo treneri i igraci tako lahko otpisiju. prelahko. pa da se neke ovdje pitalo pola trenutnog rostera ne bi igralo za romu. pola! a vjerujem da smo ovdje svi odrasli i dovoljno inteligentni da razumijemo kako rad jednog fudbalskog kluba funkcionise i, ono najbitnije, da smo svjesni mana i vrlina kluba za koji navijamo i pratimo na dnevnoj bazi. to me dovodi do naredne stvari koju sam cesto znao procitati a to je da smo klub bez plana i vizije? pa majku mu jedna smo od konstantnijih ekipa u prvenstvu koja ocigledno radi na finansijskom opstajanju sto zbog dugova ostavljenih od strane prethodne uprave sto zbog trenutne. tu je naravno i stadion koji je u planu znate i sami od kad, ali iz ovih ili onih razloga tek sada imamo priliko graditi to cudo. eh sad, to sto se nasa konstantnost odrazava u drugoj, trecoj ili cetvrtoj poziciji, a ne scudettu ili recimo to sto se nasa konstantnost odrazava u prodaji bitn(ij)ih igraca, a ne kupovinom najboljeg sto liga ima za ponuditi opet ima veze sa mojom prethodnom poentom o realnosti i shvatanju vlastitih granica. da skratim pricu - postri se koliko si dug, a ne koliko mislis da jesi.

ono sto hocu reci je da se stvarno pretjeruje sa nekim stvarima koje idu u skladu sa realnim stanjem pa onda kada procitam nesto na ovoj temi ne mogu a da se ne zapitam je li do mene ili do vas :D naprimjer, ako DDR ili strootman igraju lose, ja bih radije prodiskutovao zbog cega je to tako i podijelio bih sa vama kako bi menadzer u meni rijesio takvu situaciju. s druge strane, generalni konsenzus ovdje je da takvima odmah po defaultu treba pokazati vrata - jednog u ameriku ili penziju, a drugog u united, juventus ili neki treci klub koji ce dati lovu za levata. dalje, otisao je woj, ostao je alisson. jos prosle seone je bila prica kako smo jadni mi sto ostajemo na prevari od golmana. cak se sjecam i postova koji kazu da je covjek direktan krivac za ispadanje iz EL!? naravno, kao rezultat svega toga ponovo je generalni konsenzus bio da se alissonu treba zahvaliti i dovesti provjerenog golmana. gdje smo danas? kladim se da ne mozete zamisliti prvih 11 bez njega.

mislim, ovo su samo neki od primjera, ali bitno je da sad razumijem da to ustvari nije ono sto zapravo mislite nego je to postanje u afektu odnosno euforiji koje je izazvano rezultatima rome iz vikenda u vikend. steta samo sto sam vas morao 'isprovocirati' ovako da bih iskopao vase pravo misljenje, ali ne kajem se jer mislim da je bila konstruktivna provokacija i iskreno se nadam da je razumijevanje obostrano.

lijep pozdrav, braco romanisti.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 dec 2017, 18:46

Iskreno ja najvise volim ove duze postove i ova konkretna objasnjenja a ne ono Kevine klocu idi iz kluba,Dzeko ne moze meda,Pallota ovo Pallota ono.
Najvise bih volio da mi koji cesce pisemo da i obrazlozimo zasto je taj i taj podbacio a ne da psujemo i vrijedjamo igrace pocev od mene koji sam u tome znao pretjerati.

Sad ako se neko s kim ne slaze Boze moj svak ima svoje misljenje al nek napise zasto to misli a ne da u afektu psujemo i vrijedjamo sve u vezi kluba i stalno spominjemo rijec luzeri.Rijec koju ne mogu organski :mrgreen:

Protiv Sassuola idemo po pobjedu jer jednostavno ne smijemo kiksnuti.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 dec 2017, 23:36

Imam svasta nesto napisati za to iznad, i stvarno hocu uskoro. Dobro je da se tu stara ekipa iskuplja i ako se bas i ne razumijemo, niti malo, ali sta cemo :thumbup:

bla bla bla, Denno vam vec zeli pozeljeti sretnu novu godinu i mnogo srece u istoj, kako po pitanju Rome tako i na privatnom planu. Cucemo se tek, stay tuned.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 29 dec 2017, 12:57

ako uhvatim vremena pisacu sutra nakon tekme, ako ne - sretni praznici i od mene. neka vam 2018. bude bolja od prethodne u svakom pogledu!

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 29 dec 2017, 20:38

EDF = 433

Alison - OK
Flo, Manolas, Fazio, Kolarov - OK
De Rossi, Radja, Strootman (Gonalons, Pellegrini) - OK
X, Dzeko, Perotti - fali 1

Po linijama vidimo da se moze naci dobrih 10 igraca, ali uvijek 1 fali, a to je novi Salah, recimo Mahrez...neko ko uvijek moze napraviti visak, neko opasan i nesebican.
Trenutno Roma ima samo jednog igraca koji se ne boji krenuti u prodor i moze napraviti visak, a to je Peroti, medjutim njegov problem je sto uvijek pretjera u tome i napravi potez viska.

Sharavi je za mene najgori igrac Rome (od ovih koji cesce igraju) , totalno beskoristan na krilnoj poziciji, igrac koji nikada nikoga nije predriblao ili protrcao, igrac koji se ne usudjuje krenuti u prodor po krilu ili dribling...tako beskoristan...u ovoj 433 formaciji niti Šik niti Gerson ne mogu biti ta rjesenja, a pogotovo ne Cengiz, bar jos ne...
Ovo govorim u smislu Rominih ambicija u ovoj sezoni...dakle, ako zele nesto vise pokusati napraviti, moraju dovesti provjereno krilo kao sto je Mahrez...ostale pozicije na terenu su zadovoljavajuce...ili da jednostavno EDF promijeni formaciju, a to cemo tesko gledati.
Ako nista radije bih Brunu Peresa gledao na desnom krilu umjesto Faraona.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 06 jan 2018, 23:53

poyy

slika

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 07 jan 2018, 19:40

I fino se vratimo nazad i vidimo da je sav ovaj belaj počeo nakon Genove i genijalnog poteza kapitena.....senilni trener forsira istu formaciju koja je dosta pročitana i gdje uopšte nema toliko kvalitete da je igra, krila i sredina terena
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.